Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal

Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal 28.12.2014, 17:01, Michał Koba 2651 komentarzy

Wszyscy kibice oglądający dzisiejsze spotkanie na Upton Park byli świadkami dobrego, porywającego widowiska. O ile w pierwszej połowie okazji bramkowych było jak na lekarstwo, to druga zrekompensowała wszelkie braki. Co chwilę swoimi umiejętnościami musieli się popisywać Adrian oraz Szczęsny i gdyby nie ich dobra postawa, pewnie padłoby dziś więcej bramek.

Na całe szczęście Kanonierzy wyszli z dzisiejszej batalii zwycięsko, a dwie bramki zdobyte przed przerwą pozwoliły pokonać 2:1 ambitnie grających piłkarzy West Hamu. Tym samym podopieczni Wengera udanie zakończyli zmagania w 2014 roku i już mogą przygotowywać się do kolejnego starcia z Southamptonem.

Jedyną rzeczą, jaka może martwić fanów The Gunners jest fakt, iż ich ulubieńcy po raz kolejny nie potrafili pójść za ciosem i dobić rywala, ale pozwolili mu zdobyć kontaktowego gola i uwierzyć we własne siły, przez co końcówka spotkania trzymała w napięciu niczym filmy Hitchcocka. Miejmy nadzieję, że w noworocznym pojedynku na St Mary's Stadium piłkarze Arsenalu zapewnią sobie trzy punkty na długo przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny Monreal - Flamini, Coquelin - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Alexis - Welbeck.

West Ham United: Adrian - Reid, Cresswell, Tomkins, Kouyate - Song, Downing, Sakho, O'Brien - Amalfitano, Caroll.

W pierwszych minutach spotkaniach widać było nieco nerwowości w poczynaniach obu ekip, przez co nie byliśmy świadkami wielu interesujących akcji.

Jednak już w 5. minucie The Hammers udało się umieścić piłkę w bramce Wojciecha Szczęsnego! Po rzucie rożnym piłkę przed pole karne wybijają obrońcy Arsenalu, ale tam czekał już Song, który strzałem z woleja pokonał bezradnego Polaka. Na całe szczęście dla Kanonierów sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Piłkarze West Hamu próbowali pójść za ciosem i chwilę później dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę chciał zamienić Sakho, ale skutecznie przeszkadzał mu w tym Koscielny. Wydawało się, że Francuz delikatnie faulował rywala, ale arbiter pozostał niewzruszony.

Po tym zdarzeniu gra nieco się uspokoiła. Kanonierzy próbowali kontratakami zaskoczyć przeciwnika, ale wszystkie akcje kończyły się w okolicach pola karnego West Hamu.

W 17. minucie piłkę z rzutu wolnego w okolice 5. metra dograł Cazorla, jednak główka Alexisa była daleka od ideału. Chilijczyk powinien się zachować w tej akcji znacznie lepiej, gdyż nie krył go żaden z podopiecznych Allardyce'a.

Ta sytuacja chyba obudziła The Hammers bo dosłownie chwilę później dwa razy próbowali oni zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale w obu przypadkach Polak interweniował bez zarzutu.

W 20. minucie znów zrobiło się groźnie w polu karnym The Gunners. Caroll dobrze przyjął piłkę w okolicach 14. metra i mocno ją uderzył, ale strzał przecięli defensorzy Arsenalu.

Przez kolejne 10 minut gra przebiegała w dość szybkim tempie, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. Jedynym godnym odnotowania zdarzeniem było uderzenie łokciem Debuchy'ego przez Carolla w walce o górną piłkę, za co Anglik otrzymał żółty kartonik.

Kilka chwil później Arsenal mógł już przegrywać! Dośrodkowanie w pole karne Szczęsnego doszło do zupełnie niepilnowanego Tomkinsa, który w doskonałej sytuacji posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

W 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu! Cazorla, wbiegając na 16. metr został powalony przez leżącego już Reida, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Adriana, 0:1!

Cztery minuty później mamy już 2:0 dla Kanonierów! Na prawej stronie boiska obrońcami zakręcił Oxlade-Chamberlain i dograł płasko na piąty metr, gdzie wślizgiem piłkę do siatki wpakował Welbeck!

Chwilę później dobrą odpowiedź mogli zaliczyć The Hammers, ale strzał Downinga sprzed pola karnego nie znalazł drogi do bramki.

Na minutę przed końcem doliczonych dwóch minut zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Alexis, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Chwilę potem arbiter zaprosił graczy na przerwę.

Już na początku drugiej połowy żółtą kartką ukarany został Sanchez, który w walce o piłkę w środku boiska faulował rywala.

Kilka minut później doczekaliśmy się pierwszej groźnej sytuacji West Hamu, która od razu przyniosła im kontaktowe trafienie! Cazorla łatwo dał się ograć na prawej stronie Tomkinsowi, a ten wrzucił piłkę idealnie na głowę Kouyate, który pokonał Szczęsnego, 1:2!

Chwilę potem świetnie mogli odpowiedzieć gracze Arsenalu! Dobrą akcję pomiędzy Oxlade-Chamberlainem a Cazorlą strzałem z 16. metra zakończył ten drugi, ale kapitalnie w tej sytuacji interweniował Adrian!

Mecz nabrał szybkiego tempa! W 59. minucie groźne dośrodkowanie na bramkę mógł zamienić Sakho, ale skutecznie kąt skrócił mu Szczęsny.

W 62. minucie pierwszej zmiany w dzisiejszym spotkaniu dokonuje Allardyce. Zmęczonego Sakho zastępuje Valencia.

Piłkarze West Hamu chyba uwierzyli we własne siły, bowiem raz za razem atakowali bramkę Arsenalu. W odpowiedzi samotnym rajdem popisał się Welbeck, który był blisko pokonania Adriana.

Od tego momentu mecz nieco się wyrównał, jednak większa pewność siebie biła od The Hammers. Efektem tego był strzał Downinga z 70. minuty, który jednak minimalnie minął bramkę Arsenalu.

W 74. minucie Adrian uratował swój zespół przed utratą trzeciej bramki! Do fantastycznej wrzutki w pole karne Alexisa doszedł Oxlade-Chamberlain, który szczupakiem próbował pokonać bramkarza gospodarzy. Ten jednak w fantastyczny sposób sparował futbolówkę.

Chwilę potem znów w głównej roli wystąpił golkiper West Hamu. Zamieszanie przed polem karnym wykorzystał Sanchez, który odebrał piłkę niezdecydowanym obrońcom i pomknął w kierunku pola bramkowego. Niestety jego strzał z ostrego kąta znów odbił Adrian.

W 78. minucie zdobywcę bramki dla gospodarzy - Kouyate'ego - zmienił Nolan, a O'Briena Demel.

Chwilę potem Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Oxlade-Chamberlaina obronił Adrian, a dobitka Cazorli poszybowała w trybuny. Zaraz po tej sytuacji żółtą kartkę za faul na Valenci otrzymał Debuchy.

W 84. minucie pędzącego Cazorlę nieprzepisowo zaatakował Tomkins, za co został ukarany żółtą kartką. W tym momencie Arsene Wenger zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany: Welbecka zastąpił Gibbs.

Cztery minuty później żółtą kartkę za faul na Sanchezie - pomimo protestów - otrzymał Reid.

W 90. minucie kolejnej zmiany dokonał Wenger: w miejsce dobrze spisującego się dziś Oxlade-Chamberlaina zameldował się Chambers.

W końcówce West Ham przeprowadzał zmasowane ataki, a w polu karnym Arsenalu wiele razy pojawiał się nawet Adrian. Kanonierzy jednak zawzięcie się bronili, czego efektem była żółta kartka Coquelina.

W ostatniej minucie z doliczonych pięciu Arsenal mógł stracić upragnione zwycięstwo! W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Valencia, który głową próbował trafić do pustej siatki. Na całe szczęście dla The Gunners futbolówka znalazła się "na" a nie "w" siatce bramki Szczęsnego.

Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

OFFO komentarzy: 354530.12.2014, 21:34

Liverpool will swoop for PSG's Ezequiel Lavezzi in an £8m bargain deal this January. (Source: Gazzetta dello Sport)

Koroniarz komentarzy: 1016530.12.2014, 21:33

roxx292

z peb.pl

ogladalem kilka dni temu jak puscili w c+ i powiem, ze zarabisty film, dzieje sie oj dzieje :)

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 21:31

Alexis ma w tym sezonie wiecej odbiorow niz Mertesacker... Kolejno 27 i 22. Ale patola XD

Choina komentarzy: 211230.12.2014, 21:30

Skoro mowa już o pobieraniu, to ściągnął ktoś FM15?

roxx292 komentarzy: 37830.12.2014, 21:23

Wie ktoś może gdzie mogę pobrać Wilka z Wall Street ? :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 21:19

KingOfLoyal
Za to teraz widzę- na transfermarkt jest napisane, że pauzuje do 5 stycznie, więc teraz już nie wiem.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 21:11

"Dlatego opuścił klub. Nie chodzi o umiejętności, bo coś takiego miało miejsce dwa, trzy razy na treningach. Jemu brakuje dyscypliny."

Carragher o Shelvey'u ... trochę go poniosło ...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 21:09

KingOfLoyal
Jeśli tak jest to wybaczcie mój błąd.

royal87 komentarzy: 142430.12.2014, 21:09

@SirAlex
BBez kitu. Jeszcze nie dawno każdy zwalniał brendao rodgerinio a teraz po meczu ze swansea zbiorowy orgazm :D

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 21:07

kaman
jutro wraca juz do treningow z pelnym obciazeniem ;)

hanzo88h komentarzy: 165930.12.2014, 21:07

Giroud poprawił technikę haha za chwile będzie news że Mertesacker poprawił szybkość xd

kaman17 komentarzy: 498730.12.2014, 21:03

Eeej, a na City to Ozil przypadkiem juz gotowy nie będzie?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 21:02

Co jak co, ale coraz więcej źródeł podaje, że w zimę do nas może trafić Cavani ile w tym prawdy? nie wiem.

Arsène Wenger has branded Inter's interest in striker Lukas Podolski as a 'joke'. (Source: Daily Mail)

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068730.12.2014, 20:59

Niestety nie będzie nigdzie w polskiej TV transmisji meczy z FA Cup. Orange sport było jedyne, ale w tym roku też już nie pokazują.

SirAlex komentarzy: 100030.12.2014, 20:59

Royal87

Oni tam mózgów to używają chyba tylko do włączenia lfc.pl...

Nieźle mają na bani :D

hanzo88h komentarzy: 165930.12.2014, 20:58

widzę że Wenger już urabia grunt pod brak transferów. Szukamy okazji jak jakieś średniaki, polityka Wengera doprowadziła do tego że cieszymy się czwartym miejscem a z Welbecka robimy top napastnika...

worldcup komentarzy: 116330.12.2014, 20:57

Koroniarz
dołączam się do pytania

Paniu76 komentarzy: 1246430.12.2014, 20:53

haxball.com/?roomid=~23c64f7023f4b657886541e379dc04f25f613f3d253c414a6ddf305ac4cc0729b

Wbijać do Dana :)

Koroniarz komentarzy: 1016530.12.2014, 20:52

Wiadomo, czy nasz mecz FA z Hull bedzie gdzies w polskiej TV transmitowany ?

royal87 komentarzy: 142430.12.2014, 20:52

z lfc.pl :D

''Philippe Coutinho MOTH. Poezja. Świetna technika, balans i szybkość. Taki Oscar czy William w tej chwili mogą mu góra laskę zrobić. Złapał formę, obecnie nasza gra zależy właśnie od niego a nie od Sterlinga. Duży plus dla Cana, ogólnie wyglądało to dziś dobrze. Aha i to co również odnotował szostie, gramy lepiej bez Gerrarda, cóż lata lecą, a porównując Lucasa jako DMa i Stevena .... tylko slepi nie widzą jak to wygląda. A ich gra razem to nieporozumienie. Lekki powiew optymizmu, pasuje zdemolować Lisy w nowy rok i TOP 4 już teraz powinno być na wyciągnięcie ręki.''

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 130.12.2014, 20:50

"W tym sezonie Premier League, Alexis Sanchez odebrał więcej piłek niż Per Mertesacker. Chlijczyk robił to 27 razy, a Niemiec tylko 22."

Problem ze ŚO rozwiązany!

Frankly komentarzy: 76430.12.2014, 20:23

Ja wiem czemu Sterling sie zachował jak dzieciak ! Bo to nadal dzieciak ! :D
Skoro sie jest najlepszym, najbardziej wartościowym piłkarzem drużyny przez pół sezonu to ego rośnie, nie ma w tym nic niezwykłego.
Grał beznadziejny mecz, czuł że są szanse a nic mu nie wychodzi i sie zagotował.
Głupota = 3 mecze zawieszenia. Tak będzie sprawiedliwie ale serio wy tutaj zawsze lubicie przesadzac ;d zwłaszcza jeśli pod lupe idzie piłkarz liverpoolu :D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.12.2014, 20:20

Monopoly
kurnik.pl/netopol/#150

OFFO komentarzy: 354530.12.2014, 20:18

to co za 2 dni reus w realu? jak myslicie (cos cicho o nim ostatnio)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.12.2014, 20:17

y chyba nie dziala bo znalazlo mi losowych ludzi ;d

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.12.2014, 20:16

simpllemann

sprawdz dokładnie,bo nawet w FPL Giroud pauzuje do 11 stycznia,czyli nie zagra ze Stoke.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 20:16

fajnie by bylo jakby pojutrze Theo zagral jakis dluzszy ogon, dajmy na to 20 min, potem z Hull wyszedl w podstawie i zagral 60/70 min, ze Stoke znow ogon i zeby na City byl gotowy na caly meczyk :D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.12.2014, 20:15

chce ktos zagrac w monopoly ?
pogo.com/friend/join.do?sn=GunAnthOur393

RamseyTheBest komentarzy: 100930.12.2014, 20:14

O to fajnie jak Żiru na City wróci,akurat,wyczuwam jego bramkę z City :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 20:13

roman98
Tylko, że zapadł już wyrok w tej sprawie i pauzuje w tych meczach, które napisałem.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 230.12.2014, 20:13

podziękowal

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 20:12

bigpower
lokciem potraktowal Skrtela, o ile mnie pamiec nie myli. Ale tak solidnie i z premedytacja.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 20:11

simpllemann
wlasnie jestem prawie pewien ze FA Cup to osobne rozgrywki z ligą, dlatego bedzie dostepny na Hull a odpocznie ze Stoke. Moze to i nam na dobre wyjdzie? Zwir troche sobie odpocznie i bedzie swiezutki na City :) chociaz zeby rytmu meczowego nie zgubil, bo naprawde zaczal strzelac ostatnio i moze jego gra nie bila na kolana, ale bramki strzelal, a to chyba najwazniejsze :D

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 230.12.2014, 20:11

co zrobil jonjo, ze zawieszony? Bo meczu czerwonki nie oglądałem a jestem ciekaw(gol kolejki)

aNormalny komentarzy: 348230.12.2014, 20:10

soundcloud.com/borgore/ice-cream

znak ktoś piosenki podobne do tej?

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 20:09

a jesli Shelvey zostal zawieszony, a Strelingowi ujdzie to plazem, to bedzie to kompletna kompromitacja ze strony FA...

swoja droga Sterling coraz czesciej zachowuje sie jak dzieciak... ja nie wiem czy mu sodowa strzelila czy co, ze teraz zagral kilka meczow w reprezentacji i opiera sie na nim gra miernego liverpoolu to juz jest angielskim Messim? troche dziala mi on na nerwy, chociaz trzeba mu oddac, talent ma i to ogromny.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.12.2014, 20:08

Giroud bedzie dostepny na mecz z City,czyli po przeliczeniu wychodzi na to,ze FA Cup sie nie wlicza. Wliczał sie COC

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 20:08

roman98
Giroud nie zagra teraz w czwartek i w niedzielę z Hull.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 20:06

w ogole zawieszenie w lidze nie skutkuje brakiem gry w FA Cup, no nie? FA Cup to puchar Angli, a nie ligi angielskiej, a na pewno w COC kartki licza sie razem z liga... wydaje mi sie wiec, ze Giroud moze zagrac z Hull i bedzie pauzowal w meczu ze Stoke na Emirates, czy jednak sie myle?

RamseyTheBest komentarzy: 100930.12.2014, 20:02

No Sterling przesadził,a sędzia stał koło niego i nic.Eh... ;d FA to już na psy schodzi,tak samo jak sędziowanie,jak był Webb to jeszcze jakoś te sędziowanie źle nie wyglądało.

Barney komentarzy: 2095030.12.2014, 19:58

Giroud to goscia lekko tryknal, a tu bylo chamskie uderzenie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 19:58