Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa

Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa 31.08.2022, 21:30, Łukasz Wandzel 1347 komentarzy

Za nami piąta ligowa kolejka w wykonaniu Kanonierów i jednocześnie ich piąte zwycięstwo z rzędu. To oznacza jeden z najlepszych startów sezonu Arsenalu w Premier League. Tym razem londyńczycy podjęli u siebię Aston Villę, a w porównaniu do poprzedniego meczu zamiast Mohameda Elneny'ego, w wyjściowej jedenastce znalazł się Sambi Lokonga.

Przez większość czasu podopieczni Mikela Artety mieli to starcie pod kontrolą i zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Nie udało im się jednak pójść za ciosem, a rywalom, którzy nie stwarzali prawie żadnego zagrożenia, wystarczył przerwie jeden rzut rożny, by doprowadzić do wyrównania. Arsenal odpowiedział natychmiast i ostatecznie zwyciężył 2-1.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (64' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney – Sambi Lokonga, Xhaka – Saka (88' Holding), Odegaard (81' Smith Rowe), Martinelli – Jesus (88' Nketiah).

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (73' Douglas Luiz), Kamara (83' Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendia (73' Coutinho).

Na początku spotkania doszło do dziwnej sytuacji. Bukayo Saka zastawiał piłkę ciałem w polu karnym i został odepchnięty przez rywala ręką. Mimo to arbiter nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. Kanonierzy dominowali grę i stwarzali dużo zamieszania w szesnastce gości, szczególnie przy rzutach rożnych. W 22. minucie Bukayo Saka powinien wykończyć akcję po dośrodkowaniu Gabriella Martinellego, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal otworzył wynik spotkania pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego. Strzał Martinellego odbił się od obrońcy i sprawił kłopoty Emiliano Martinezowi, który nie złapał piłki. Sytuację wykorzystał Gabriel Jesus – jako pierwszy dopadł do futbolówki i z łatwością umieścił ją w siatce.

Niepewny chwyt Martineza londyńczycy mogli wykorzystać jeszcze raz na chwilę przed przerwą. Wtedy to Odegaard podciął futbolówkę w kierunku Jesusa, który w fizycznym starciu zawalczył o piłkę z obrońcą. Martinez znowu jej nie złapał, a akcja skończyła się dopiero lekkim strzałem Tierneya z kilkunastu metrów po paru sekundach zamieszania. Chwilę później z większego dystansu uderzał Xhaka, a Martinez sparował na rzut rożny.

W drugiej połowie Kanonierzy nie pokusili się o zdobycie szybkiej drugiej bramki, czym za to zaczęli kusić los. Przez długi czas nie zanosiło się na to, by przyjezdni mogli zagrozić skromnemu prowadzeniu gospodarzy, ale choćby w 72. minucie Leon Bailey doszedł do strzału i Ramsdale musiał interweniować. Z kolei parę chwil później Douglas Luis trafił do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. VAR sprawdzał, czy Aaron Ramsdale nie był faulowany przez Boubacara Kamarę, który mu przeszkadzał, lecz gol został uznany.

Do reakcji Arsenalu na straconą bramkę nie można się jednak przyczepić. Już w 77. minucie Martinelli znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego. Podał na prawą, a za chwilę dostał dośrodkowanie zwrotne od Bukayo Saki i wpisał się na listę strzelców. Kanonierzy nie poszli za ciosem, tylko zaczęli bronić wyniku. Arteta wprowadził na boisko m.in. Tomiyasu i Holdinga. Obyło się bez nerwowej końcówki, ponieważ gospodarze skutecznie neutralizowali ataki Aston Villi, 2-1!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
djmacius komentarzy: 384631.08.2022, 22:12

Strasznie dużo mówi ten komentator nr 2, trochę męczy.

youngboy komentarzy: 203731.08.2022, 22:12

@krzykus1990: w niedzielę obchodziliśmy 11 rocznicę tego wyczynu xd

Rynkos7 komentarzy: 729931.08.2022, 22:12

W Arsenalu nawet bramkarze nie dadzą rady zagrać pełnego sezonu xD Czekamy na kontuzje Artety xD

Cartman_KG komentarzy: 369831.08.2022, 22:12

BTW dobrze że chłopaki z szatni pokazali Takehoto jakiś dobry salon fryzjerski xD

damianARSENAL komentarzy: 867531.08.2022, 22:11

Ode odczuwa wejście Mcginna, poobijana kostka wiec nie wyleczy się w 3 dni

Oldgunner3 komentarzy: 1004931.08.2022, 22:11

Ramsdale doznał kontuzji chyba przez tą szmatę którą wpuścił.

Freo98 komentarzy: 669431.08.2022, 22:11

Przecież to sztywny tape a nie żaden opatrunek, zapewne były jakieś problemy stabilizacyjne z kostka i profilaktycznie ja zatepowali, raczej to nie powinien byc duzy problem

Cesc1994 komentarzy: 448731.08.2022, 22:11

Co tu się dzieje? xd Najpierw tylko Nelson, a zaraz pół pierwszej 11 kontuzjowane xd

timiiiii komentarzy: 204231.08.2022, 22:11

Zaczyna się. Piąta kolejka i 1/3 pierwszej jedenastki kontuzjowana

enrique komentarzy: 1997131.08.2022, 22:11

@krzykus1990: I było 8:2, pamiętam.

Ups147 komentarzy: 358531.08.2022, 22:11

Ciekaw kto na tym OT wyjdzie w pierwszym jak mamy rezerwowych w ogóle nie ogranych

Thoneick komentarzy: 199931.08.2022, 22:11

Przez słabą skuteczność będzie niepotrzebna nerwówka w końcówce

krzykus1990 komentarzy: 536831.08.2022, 22:11

Już kiedyś z MU zagraliśmy rezerwowym skladem przez kontuzje

lukasz845 komentarzy: 456031.08.2022, 22:11

Jeśli Ramsdale się posypie to zostajemy z Turnerem, kolejna pozycja słabo osadzona niestety

SoulStorm komentarzy: 754031.08.2022, 22:11