Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa

Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa 31.08.2022, 21:30, Łukasz Wandzel 1347 komentarzy

Za nami piąta ligowa kolejka w wykonaniu Kanonierów i jednocześnie ich piąte zwycięstwo z rzędu. To oznacza jeden z najlepszych startów sezonu Arsenalu w Premier League. Tym razem londyńczycy podjęli u siebię Aston Villę, a w porównaniu do poprzedniego meczu zamiast Mohameda Elneny'ego, w wyjściowej jedenastce znalazł się Sambi Lokonga.

Przez większość czasu podopieczni Mikela Artety mieli to starcie pod kontrolą i zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Nie udało im się jednak pójść za ciosem, a rywalom, którzy nie stwarzali prawie żadnego zagrożenia, wystarczył przerwie jeden rzut rożny, by doprowadzić do wyrównania. Arsenal odpowiedział natychmiast i ostatecznie zwyciężył 2-1.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (64' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney – Sambi Lokonga, Xhaka – Saka (88' Holding), Odegaard (81' Smith Rowe), Martinelli – Jesus (88' Nketiah).

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (73' Douglas Luiz), Kamara (83' Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendia (73' Coutinho).

Na początku spotkania doszło do dziwnej sytuacji. Bukayo Saka zastawiał piłkę ciałem w polu karnym i został odepchnięty przez rywala ręką. Mimo to arbiter nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. Kanonierzy dominowali grę i stwarzali dużo zamieszania w szesnastce gości, szczególnie przy rzutach rożnych. W 22. minucie Bukayo Saka powinien wykończyć akcję po dośrodkowaniu Gabriella Martinellego, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal otworzył wynik spotkania pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego. Strzał Martinellego odbił się od obrońcy i sprawił kłopoty Emiliano Martinezowi, który nie złapał piłki. Sytuację wykorzystał Gabriel Jesus – jako pierwszy dopadł do futbolówki i z łatwością umieścił ją w siatce.

Niepewny chwyt Martineza londyńczycy mogli wykorzystać jeszcze raz na chwilę przed przerwą. Wtedy to Odegaard podciął futbolówkę w kierunku Jesusa, który w fizycznym starciu zawalczył o piłkę z obrońcą. Martinez znowu jej nie złapał, a akcja skończyła się dopiero lekkim strzałem Tierneya z kilkunastu metrów po paru sekundach zamieszania. Chwilę później z większego dystansu uderzał Xhaka, a Martinez sparował na rzut rożny.

W drugiej połowie Kanonierzy nie pokusili się o zdobycie szybkiej drugiej bramki, czym za to zaczęli kusić los. Przez długi czas nie zanosiło się na to, by przyjezdni mogli zagrozić skromnemu prowadzeniu gospodarzy, ale choćby w 72. minucie Leon Bailey doszedł do strzału i Ramsdale musiał interweniować. Z kolei parę chwil później Douglas Luis trafił do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. VAR sprawdzał, czy Aaron Ramsdale nie był faulowany przez Boubacara Kamarę, który mu przeszkadzał, lecz gol został uznany.

Do reakcji Arsenalu na straconą bramkę nie można się jednak przyczepić. Już w 77. minucie Martinelli znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego. Podał na prawą, a za chwilę dostał dośrodkowanie zwrotne od Bukayo Saki i wpisał się na listę strzelców. Kanonierzy nie poszli za ciosem, tylko zaczęli bronić wyniku. Arteta wprowadził na boisko m.in. Tomiyasu i Holdinga. Obyło się bez nerwowej końcówki, ponieważ gospodarze skutecznie neutralizowali ataki Aston Villi, 2-1!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976231.08.2022, 22:27

Ja wiem że Saka marnował że czy wy serio nie widzicie ile on daje z przodu? + Asysta dzisiaj, nie jest geniuszem na boisku ale bez przesady

cobi90 komentarzy: 125731.08.2022, 22:27

Tam przy tym rogu nie było faulu? To jak miał bramkarz interweniować jak gość go blokował? Mial go obejść dookoła? Nie czaje tych nowych przepisów

Gofer999 komentarzy: 1474431.08.2022, 22:27

NO i super, chopy spełniły moje założenia kiedy został ujawniony kalendarz. 5 wygranych na początek sezonu. Petarda. :D

wnw46 komentarzy: 183031.08.2022, 22:26

coraz ciezsze te wygrane

Ups147 komentarzy: 350431.08.2022, 22:26

Przy takiej formie Saki liczę, że Edek wyjdzie od pierwszej minuty z United.

enrique komentarzy: 1938031.08.2022, 22:25

Hehe a pomyśleć że przed sezonem były tu dyskusje że Martinelli powinien iść na wypożyczenie... eh.

bobslej22 komentarzy: 836231.08.2022, 22:25

Ciężki mecz bardzo. Saka na ławkę, Zina wróć jak najszybciej, pomocnik potrzebny bo nie ujedziemy sezonu. Oby Ode nie miał kontuzji. Aaa i coś jeszcze. Villa z czerwoną kartką powinni kończyć.

Theo10 komentarzy: 832331.08.2022, 22:25

Martwią kontuzje i niewykorzystywane sytuacje.
Cieszy charakter i najlepszy start w PL od 18 lat.

Paul77 komentarzy: 992631.08.2022, 22:25

Isak też ładny debiut

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 131.08.2022, 22:25

Ważna wygrana, czekać teraz co z Odegaardem, no i jutro transfery to mus, jazda COYG!

Yahoooo komentarzy: 103931.08.2022, 22:25

Eddie / Gabriel będzie rotował z Saką na skrzydełku, a jutro przyjdzie ŚP !!

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 831.08.2022, 22:25

Musimy być bardziej bezwzględni, bo z MU będzie ciężej. ESR po wejściu wyglądał jakby grał od 1 minuty, zero pressingu.
Ważne, że wygrana, ale znowu mały,czerwony wykrzyknik.

Elastico07 komentarzy: 1256831.08.2022, 22:24

Brawo ! 1 połowa byla kosmiczna,druga widać że pierwsza dala się we znaki i była średnia,gdyby do przerwy było 2-3-0 można byłoby tak grać w drugiej jak grali.Zdecydowanie skuteczność do poprawy no i transfery konieczne

silvano95 komentarzy: 985031.08.2022, 22:24

Nie wiem , po co Artecie szersza kadra jak nie potrafi robić zmian , pewnie z United taka sama jedenastka . Pora robić jakies zmiany albo dać szanse pewnym zawodnikom gry od pierwszej minuty.

Freo98 komentarzy: 648531.08.2022, 22:24

Dobra swoje zrobiliśmy przez 5 meczy, teraz pokazać jakość z united

Ranczomen komentarzy: 1237131.08.2022, 22:24

Ale sobie świetne widowisko obejrzałem! A idź ty cholerny T-mobileu, żebyś zbankrutował.

Garfield_pl komentarzy: 2837131.08.2022, 22:24

Mamy to!! Kurować się, dokończyć zakupy i jedziemy na muły, jaki by nie był wynik tam, chce już ten meczyk:D

bizooon komentarzy: 700631.08.2022, 22:24

@Haxball: hahaha. Że Martinelli taką trudną piłkę skończył to też szok

Bart1313 komentarzy: 27731.08.2022, 22:24

Tak jak kiedyś pisałem 5 spotkań 15 pkt. Zajefajnie :)

mlodykanonier komentarzy: 150331.08.2022, 22:24

Środkowy pomocnik i skrzydłowy potrzebny na jutro.

Furgunn komentarzy: 928931.08.2022, 22:23

Znowu ciężko ale na plus!

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44731.08.2022, 22:23

Ediie robi robotę, mógłby dostać szansę kosztem Saki, ładnie utrzymuje się przy piłce i jest ciąg na bramkę. Nieźle się prezentuje od końcówki ostatniego sezonu.

bizooon komentarzy: 700631.08.2022, 22:23

@Elastico07: no w końcu zacznie trafiać. Bo w tym co robi poza wykończeniem jest zayebisty

Tomiyasu powinien zacząć następny mecz

Ars17 komentarzy: 70731.08.2022, 22:23

Ten z 14 to Henry?

Haxball komentarzy: 102431.08.2022, 22:23

Kieran Wrzutović

KedzioRRz komentarzy: 382731.08.2022, 22:23

Martinelli w tym momencie: "am I a joke to You?"

lordoftheboard komentarzy: 824431.08.2022, 22:22

LFC remisuje

Garfield_pl komentarzy: 2837131.08.2022, 22:22

@Kiepomen napisał: "Eddie gra świetnie, naprawdę nwm co Arteta odwala i nawet mu 20 nie da.."

Elastico07 komentarzy: 1256831.08.2022, 22:22

Nkhetia na podmeczonych rywali jest dobry ale jego skuteczność jak całego Arsenalu

Ale nketiah egoistycznie teraz

Yahoooo komentarzy: 103931.08.2022, 22:22

Sędzie mógł dać karnego i spokojnie by się taką decyzją wybronił..

Umrę ze stresu

enrique komentarzy: 1938031.08.2022, 22:21

Eddie powinien więcej grać a nie podpierać ławę do 85 minuty.

Kiepomen komentarzy: 435231.08.2022, 22:20

Eddie gra świetnie, naprawdę nwm co Arteta odwala i nawet mu 20 nie da..

Kris3Tears komentarzy: 442831.08.2022, 22:20

Dobrze Gabriel!

Dziadyga komentarzy: 839831.08.2022, 22:20

Oni dawali po 4 min jak były 3 zmiany to co się dziwić ,że teraz po 5-6 min dają.

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 231.08.2022, 22:20

Nketiah, dojrzałość w opór! Imponuje mi jak wchodzi.

Damper komentarzy: 242931.08.2022, 22:20

Nketiah wszedł i gra kosmos, taka prawda.

enrique komentarzy: 1938031.08.2022, 22:20

kurde live 1:1

KedzioRRz komentarzy: 382731.08.2022, 22:20

@djmacius: Vieria może i tak ale ze Marquinhosa będzie trzymał pod kloszem dłużej