Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa

Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa 31.08.2022, 21:30, Łukasz Wandzel 1347 komentarzy

Za nami piąta ligowa kolejka w wykonaniu Kanonierów i jednocześnie ich piąte zwycięstwo z rzędu. To oznacza jeden z najlepszych startów sezonu Arsenalu w Premier League. Tym razem londyńczycy podjęli u siebię Aston Villę, a w porównaniu do poprzedniego meczu zamiast Mohameda Elneny'ego, w wyjściowej jedenastce znalazł się Sambi Lokonga.

Przez większość czasu podopieczni Mikela Artety mieli to starcie pod kontrolą i zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Nie udało im się jednak pójść za ciosem, a rywalom, którzy nie stwarzali prawie żadnego zagrożenia, wystarczył przerwie jeden rzut rożny, by doprowadzić do wyrównania. Arsenal odpowiedział natychmiast i ostatecznie zwyciężył 2-1.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (64' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney – Sambi Lokonga, Xhaka – Saka (88' Holding), Odegaard (81' Smith Rowe), Martinelli – Jesus (88' Nketiah).

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (73' Douglas Luiz), Kamara (83' Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendia (73' Coutinho).

Na początku spotkania doszło do dziwnej sytuacji. Bukayo Saka zastawiał piłkę ciałem w polu karnym i został odepchnięty przez rywala ręką. Mimo to arbiter nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. Kanonierzy dominowali grę i stwarzali dużo zamieszania w szesnastce gości, szczególnie przy rzutach rożnych. W 22. minucie Bukayo Saka powinien wykończyć akcję po dośrodkowaniu Gabriella Martinellego, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal otworzył wynik spotkania pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego. Strzał Martinellego odbił się od obrońcy i sprawił kłopoty Emiliano Martinezowi, który nie złapał piłki. Sytuację wykorzystał Gabriel Jesus – jako pierwszy dopadł do futbolówki i z łatwością umieścił ją w siatce.

Niepewny chwyt Martineza londyńczycy mogli wykorzystać jeszcze raz na chwilę przed przerwą. Wtedy to Odegaard podciął futbolówkę w kierunku Jesusa, który w fizycznym starciu zawalczył o piłkę z obrońcą. Martinez znowu jej nie złapał, a akcja skończyła się dopiero lekkim strzałem Tierneya z kilkunastu metrów po paru sekundach zamieszania. Chwilę później z większego dystansu uderzał Xhaka, a Martinez sparował na rzut rożny.

W drugiej połowie Kanonierzy nie pokusili się o zdobycie szybkiej drugiej bramki, czym za to zaczęli kusić los. Przez długi czas nie zanosiło się na to, by przyjezdni mogli zagrozić skromnemu prowadzeniu gospodarzy, ale choćby w 72. minucie Leon Bailey doszedł do strzału i Ramsdale musiał interweniować. Z kolei parę chwil później Douglas Luis trafił do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. VAR sprawdzał, czy Aaron Ramsdale nie był faulowany przez Boubacara Kamarę, który mu przeszkadzał, lecz gol został uznany.

Do reakcji Arsenalu na straconą bramkę nie można się jednak przyczepić. Już w 77. minucie Martinelli znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego. Podał na prawą, a za chwilę dostał dośrodkowanie zwrotne od Bukayo Saki i wpisał się na listę strzelców. Kanonierzy nie poszli za ciosem, tylko zaczęli bronić wyniku. Arteta wprowadził na boisko m.in. Tomiyasu i Holdinga. Obyło się bez nerwowej końcówki, ponieważ gospodarze skutecznie neutralizowali ataki Aston Villi, 2-1!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dzulian komentarzy: 259331.08.2022, 22:37

Seko Fofana był dzisiaj poza kadrą Lens. Na flashscore 0 info o kontuzji. W sobote grał normalnie. Oby coś było na rzeczy, przydałby sie taki koń do środka pola.

fabregas1987 komentarzy: 2583831.08.2022, 22:37

Póki wygrywają to nie ma co krytykować, ale z tymi zmianami Arteta jest irytujący. Ma 5 zmian, a do 81. minuty wykorzystuje jedną i to jeszcze obrońca za obrońcę jak ewidentnie średnio się klei z przodu.
Saka i Odegaard jak tyle będą grać to chyba będzie coraz gorzej, bo już było widać dzisiaj spadek jakości.
Vieira i Marquinhos to kiedyś zadebiutują?

cobi90 komentarzy: 125731.08.2022, 22:37

@Rynkos7: Taa w szczególności jak go trzymał ale co ja tam wiem.

Yahoooo komentarzy: 103931.08.2022, 22:37

Podobno Kim Kalstrom szuka klubu..

gbn komentarzy: 381431.08.2022, 22:37

Dziś ten cały Seko Fofana nie jest w składzie Lens, co niektórzy się nim jaraja...

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976231.08.2022, 22:36

@kamo99111: nie, nie miał kilku strat, oglądaj mecz następnym razem

@Elastico07: Ta, ja wiem, bardziej chodzi mi o to że to cały czas niezły poziom, mógłby usiąść na ławce - to prawda, ale skręca mnie jak widzę że ludzie piszą że Saka tragiczny itd

Elastico07 komentarzy: 1256831.08.2022, 22:36

@ZielonyLisc napisał: "Salibą z 12 na plecach ostoja defensywny, widać że numer po wielkim Żiru mu nie ciąży" Gabriel saliba White cała trójka to ostoja defensywy,zdążają się pojedyncze błędy które naprawiają bramkami,topowa defensywa,jeszcze to wejście tomiego też bardzo mocne !

djmacius komentarzy: 382631.08.2022, 22:36

Po Sangare podobno zgłosiła się Chelsea, ciekawe czy ewentualnie wejdziemy do gry po tego zawodnika.

Rynkos7 komentarzy: 691431.08.2022, 22:36

@ArsenalChampion napisał: "Wyjaśnijcie mi jakim cudem przy golu dla Aston Villi nie było Faulu?
Co tam miał niby zrobić Ramsdale? Staranować piłkarza Villi zeby mieć szanse na interwencje?"

Bez sensu. To piłkarz drużyny przeciwnej ma wręcz umożliwiać bramkarzowi interwencje? On po prostu stał i blokował Ramsdalea ciałem co nie jest zabronione. Przecież to nie jest tak, że bramkarz jest nietykalny a wszyscy mają się rozchodzić i robić drogę dla bramkarza jak dla Mojżesza.

johnnycage1909 komentarzy: 107931.08.2022, 22:35

W zyciu bym nie dał nam kompletu punktów po 5 kolejkach

ZielonyLisc komentarzy: 2029631.08.2022, 22:35

Oby kontuzje nie były groźne

cobi90 komentarzy: 125731.08.2022, 22:34

@ZielonyLisc: W sumie to czasami był jak się broniliśmy.

silvano95 komentarzy: 985031.08.2022, 22:34

PSV could potentially lose Cody Gakpo and/or Ibrahim Sangaré in the closing hours of the market. It is clear that the club wants & perhaps has to make at least one big transfer [Via -
@MarcoTimmer
].

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976231.08.2022, 22:34

Oby West Ham i Newcastle to wytrzymali, widzę na potworach to Izaak ładnie przewiózł Robertsona

Elastico07 komentarzy: 1256831.08.2022, 22:34

@Piotrek95 napisał: "Ja wiem że Saka marnował że czy wy serio nie widzicie ile on daje z przodu? + Asysta dzisiaj, nie jest geniuszem na boisku ale bez przesady"
Saka daje dużo i jest bardzo dobrym już zawodnikiem ale ten sezon póki co ma przeciętny,szczególne zastrzeżenia do skuteczności,jak dorzuci liczby do tego co gra to będzie top a od zawodnika tej klasy trzeba wymagać liczb,w 1 połowie powinien zamknąć mecz.Co do tego że daje dużo i jest piekielnie niebezpieczny z piłką nie mamy prawa podważać ale liczby,skuteczność

djmacius komentarzy: 382631.08.2022, 22:34

Claude-Maurice, środkowy pomocnik Nicei, wypożyczony do Lens. Czyżby coś było na rzeczy z tym Fofaną? (ktoś tu wcześniej pisał, że podobno nie było go nawet w kadrze meczowej?)

ZielonyLisc komentarzy: 2029631.08.2022, 22:33

@cobi90: kurde, a myślałem że był

kamo99111 komentarzy: 693431.08.2022, 22:33

@bizooon: nie. Saka dziś miał kilka pięknych strat na kontry (chyba rzut rożny dla AV był po stracie Saki). W dodatku zle decyzje, nieudane dryblingi a także nie trafił 100 na początku meczu.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11731.08.2022, 22:33

Pewna wygrana mimo tylko 2-1.
Wnioski? Sędziowie dalej robią sobie z nas jaja.
Na United według mnie Jesus na PS i Nketiah na atak. Uwielbiam Bukayo ale musi odpocząć.
Xhaka to Verratti prime dziś.
Co mnie martwi to zbyt duża nonszalancja w polu karnym rywale. Bawić się można przy minimum 3-0. Nie przy 1-0.
W jest świetnie. Piękny początek sezonu. Teraz OT. Jakie United by nie było i w jakim składzie nie lubimy tego stadionu. Ja remis zaakceptuje.

cobi90 komentarzy: 125731.08.2022, 22:33

@ZielonyLisc: Ale Żiru nie był defensorem :dd

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 131.08.2022, 22:33

faul na Ramsdaleu ewidentny, nie miał nawet jak zainterweniować

Pires9999 komentarzy: 118531.08.2022, 22:32

Inna by była gadka jakbyśmy nie wygrali o tym golu.no takie coś w premier league?!!!skandal raz jeszcze

ZielonyLisc komentarzy: 2029631.08.2022, 22:32

Salibą z 12 na plecach ostoja defensywny, widać że numer po wielkim Żiru mu nie ciąży

bizooon komentarzy: 700631.08.2022, 22:32

@kamo99111: tys zgłupł. Saka w końcu zagrał jak trzeba a Eddie jest idealny na zmęczonego rywala

lordoftheboard komentarzy: 824431.08.2022, 22:31

@Rowerinho: wystarczy remis

kamo99111 komentarzy: 693431.08.2022, 22:31

Oczywiście Ode a nie Saka.

bizooon komentarzy: 700631.08.2022, 22:31

@cobi90: no to poyebane. On mu rękę za plecy załozył. Tak nas kurVAR roocha właśnie

cobi90 komentarzy: 125731.08.2022, 22:31

@ArsenalChampion: Jak dla mnie to powinny być konferencje po meczu sędziego i wytłumaczenie stykowych sytuacji. Dlaczego nie pokazywał żółtych kartek za ostrą gre. I dlaczego nie było faulu przy golu

Jak dla mnie Saka i Tierney do zmiany na mecz z United. Pierwszy ewentualnie bez formy. Tak jak Eddie we wakacje chyba jakiegoś koksu się najadl tak Saka strasznie cieniuje.

Widziałbym to tak (przy założeniu że Ode będzie dostepny):

______________________Jesus___________________
Martinelli_____________Saka_____________Nketiah
_______________Xhaka_______Lokonga__________
Zina__________Gabi________Saliba_________White
_____________________Ramsdale________________

Zastanowiłbym się ewentualnie jeszcze nad Tomyiasu za White.

Ups147 komentarzy: 350431.08.2022, 22:31

@Piotrek95: Nawet nie chodzi, że marnował, ale według mnie on w ogóle ruchu nie pokazuje, zobacz ile dzisiaj było dobryxh piłek do niego zagranych, a on dopiero po podaniu startował, gdzie był już spóźniony, dryblingi średnio mu tez wychodziły. Gdyby nie asysta to bym powiedział, że to był bardzo słaby mecz dla niego, ale że asystował to powiem l, że tylko słaby.

Dziadyga komentarzy: 839831.08.2022, 22:31

Najlepszy start od 18 lat i super gra dla oka.

Co do minusów.Arteta naucz się zmian,kolejny sezon co się nie uczy tego.
Obrona musi być bardziej skoncentrowana,tracimy sami 3 gole w tym sezonie.
No i powinno być 3-0 do przerwy i wejść na boisko debiutanci i mało grający a podstawa powinna odpoczywać a tak kontuzja Ode np..

lordoftheboard komentarzy: 824431.08.2022, 22:30

@ArsenalChampion: sędzia ogólnie nie panował nad tym meczem

silvano95 komentarzy: 985031.08.2022, 22:30

Ogólnie jak nas przyciska jakiś zespół to jest cieżko , troche sie gubimy . Na Old Trafford dopiero będzie cieżko...

EDtoniX komentarzy: 2431.08.2022, 22:30

Rzadko się udzielam, ale za Panowie i Panie!
Jak patrzę na Edwarda to rusza się po boisku z taką gracją jak Heniek, i jeszcze ta 14 na plecach.

Skuteczność niech poprawi, ale te ruchu, zabieranie się z piłką, no podobny w chu..

Easybizi369 komentarzy: 20831.08.2022, 22:30

Kłopoty na własne życzenie... To powinno byc 3:0 do przerwy i 5:0 na koniec

Oldgunner3 komentarzy: 984331.08.2022, 22:30

Dopóki nie poprawimy skuteczności i taktyki dopóty będziemy drżeć do końca w meczach które powinniśmy wygrać spokojnie kilkoma bramkami.Jakby nie patrzeć 15 pkt. w 5 meczach brzmi nieźle.Pytanie - jakie straty - już widać ,że Ode bandaż do tego nie wiadomo co z White`m?Fajnie,że młoty doprowadziły do remisu,może utrzymają.

InoGArtic komentarzy: 25431.08.2022, 22:30

Piękna odpowiedź, znów pokazujemy charakter

bizooon komentarzy: 700631.08.2022, 22:30

@Piotrek95: dokładnie. Był gdzie trzeba Saka. To że marnował to e ale gorzej jakby sie nie znajdowałw sytuacjach... Martinelli tez udział przy dwóch golach miał. Totki kurła nie wygrajcie tego

kubex komentarzy: 575531.08.2022, 22:30

Boje się o Odegarda :(

kamil47 komentarzy: 268531.08.2022, 22:29

@enrique: nie kojarzę takich rozmów. Aczkolwiek różni oderwancy się tutaj trafiają. Rok temu były tutaj krzyki Barista out, a miesiąc temu i w sumie teraz też, jest kilku co by sprzedało Granita za skrzynkę jabłek.

marcin04c komentarzy: 303531.08.2022, 22:29

@cobi90: nawet komentatorzy się dziwili że nie było tam faulu.

ArsenalChampion komentarzy: 813231.08.2022, 22:29

Wyjaśnijcie mi jakim cudem przy golu dla Aston Villi nie było Faulu?

alexis1908 komentarzy: 364031.08.2022, 22:29

E żyje Ode widać ze stłuczenie na United pewnie bedzie gotowy :) ważne żeby Zina wrócił . Zastanawia jak sędzia uznał tego gola dla Villi w dobie varu przecież tam był faul jak byk . Zawodnik meczu dla mnie Xhaka gra w tym sezonie genialnie oby już tak zostało . 5 meczy 5 zwycięstwo 15 pkt jest pieknie :D

ZielonyLisc komentarzy: 2029631.08.2022, 22:29

JEdziemy ostro

Zabrian komentarzy: 7831.08.2022, 22:29

Balogun gol i asysta. Ładnie nam się chłopaki na wypożyczniach spisują!

Rowerinho komentarzy: 225231.08.2022, 22:28

Teraz jeszcze Młoty niech strzelą na 2:1 i gituwa

cobi90 komentarzy: 125731.08.2022, 22:28

Kiedyś to pamietam, że bramkarz był nietykalny w 5 metrach nawet dotknąć nie można go było. Dziś można nim rzucać o ziemie.

marcin04c komentarzy: 303531.08.2022, 22:28

Dobrze że MU będzie miało o jeden dzień mniej do odpoczynku. Powinniśmy z nimi wygrać na potwierdzenie formy.

bizooon komentarzy: 700631.08.2022, 22:27

Ja czuje że o motywacje na United Mikel sie nie boi a tu bylo ryzyko ze świeżak jakiś nie dojedzie na mecz od 1 minuty i dlatego gralk dzisiaj wszyscy starterzy zdrowi.
Ale że powtórzył się faul z 1 kolejki gdzie napisalem w tygodniu że Leno ciiiipa Ramsdale by ske tak nie dał to aż nie wierzę

Pires9999 komentarzy: 118531.08.2022, 22:27

Tomi Edi po zmianie kozaki.mamy to 3pkt!!!!!cieszymy się 1szym miejscem.alr mam nadzieję że coś zrobią z tymi sędziami .jaja przy drugim golu szok