Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa

Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa 31.08.2022, 21:30, Łukasz Wandzel 1347 komentarzy

Za nami piąta ligowa kolejka w wykonaniu Kanonierów i jednocześnie ich piąte zwycięstwo z rzędu. To oznacza jeden z najlepszych startów sezonu Arsenalu w Premier League. Tym razem londyńczycy podjęli u siebię Aston Villę, a w porównaniu do poprzedniego meczu zamiast Mohameda Elneny'ego, w wyjściowej jedenastce znalazł się Sambi Lokonga.

Przez większość czasu podopieczni Mikela Artety mieli to starcie pod kontrolą i zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Nie udało im się jednak pójść za ciosem, a rywalom, którzy nie stwarzali prawie żadnego zagrożenia, wystarczył przerwie jeden rzut rożny, by doprowadzić do wyrównania. Arsenal odpowiedział natychmiast i ostatecznie zwyciężył 2-1.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (64' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney – Sambi Lokonga, Xhaka – Saka (88' Holding), Odegaard (81' Smith Rowe), Martinelli – Jesus (88' Nketiah).

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (73' Douglas Luiz), Kamara (83' Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendia (73' Coutinho).

Na początku spotkania doszło do dziwnej sytuacji. Bukayo Saka zastawiał piłkę ciałem w polu karnym i został odepchnięty przez rywala ręką. Mimo to arbiter nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. Kanonierzy dominowali grę i stwarzali dużo zamieszania w szesnastce gości, szczególnie przy rzutach rożnych. W 22. minucie Bukayo Saka powinien wykończyć akcję po dośrodkowaniu Gabriella Martinellego, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal otworzył wynik spotkania pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego. Strzał Martinellego odbił się od obrońcy i sprawił kłopoty Emiliano Martinezowi, który nie złapał piłki. Sytuację wykorzystał Gabriel Jesus – jako pierwszy dopadł do futbolówki i z łatwością umieścił ją w siatce.

Niepewny chwyt Martineza londyńczycy mogli wykorzystać jeszcze raz na chwilę przed przerwą. Wtedy to Odegaard podciął futbolówkę w kierunku Jesusa, który w fizycznym starciu zawalczył o piłkę z obrońcą. Martinez znowu jej nie złapał, a akcja skończyła się dopiero lekkim strzałem Tierneya z kilkunastu metrów po paru sekundach zamieszania. Chwilę później z większego dystansu uderzał Xhaka, a Martinez sparował na rzut rożny.

W drugiej połowie Kanonierzy nie pokusili się o zdobycie szybkiej drugiej bramki, czym za to zaczęli kusić los. Przez długi czas nie zanosiło się na to, by przyjezdni mogli zagrozić skromnemu prowadzeniu gospodarzy, ale choćby w 72. minucie Leon Bailey doszedł do strzału i Ramsdale musiał interweniować. Z kolei parę chwil później Douglas Luis trafił do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. VAR sprawdzał, czy Aaron Ramsdale nie był faulowany przez Boubacara Kamarę, który mu przeszkadzał, lecz gol został uznany.

Do reakcji Arsenalu na straconą bramkę nie można się jednak przyczepić. Już w 77. minucie Martinelli znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego. Podał na prawą, a za chwilę dostał dośrodkowanie zwrotne od Bukayo Saki i wpisał się na listę strzelców. Kanonierzy nie poszli za ciosem, tylko zaczęli bronić wyniku. Arteta wprowadził na boisko m.in. Tomiyasu i Holdinga. Obyło się bez nerwowej końcówki, ponieważ gospodarze skutecznie neutralizowali ataki Aston Villi, 2-1!

Vengerberg komentarzy: 51331.08.2022, 22:58

kocham Gabiego, kocham Arsenal. To niesamowite jak w tym klubie skoczyl mental w przeciagu kilku miesiecy

Theo10 komentarzy: 832031.08.2022, 22:58

Ależ fuks Liverpoolu. Szkoda.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976231.08.2022, 22:58

@GunnersFan9: to akurat prawidłowe bo ponad 2 minuty leżeli na boisku

Infanter komentarzy: 112931.08.2022, 22:58

Dlaczego sędzia dolicza 5 minut a grają 7?

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 331.08.2022, 22:58

Chyba w setnej minucie. Mam wrażenie,że mecz by leciał póki by gola nie strzelili.

Aha.

Widzę że po jednym meczu już niektórzy gloryfikują Isaaka.

TOmm1 komentarzy: 121531.08.2022, 22:57

Boję się że zaraz będziemy mieć Emirates Hospital. Styl gry i drużyna robią wrażenie ale urazy mogą nam się odbić czkawką. Ciekawe co z Odegaardem. Ramsdale też miał jakiś uraz...

Presti komentarzy: 42931.08.2022, 22:56

W ogóle co do wkręconego rożnego – Szczęsny kiedyś w jakimś wywiadzie się wypowiadał, że ma sposób na takich gagatków którzy blokują bramkarza. Po prostu drze się takiemu do ucha jakieś losowe imię swojego kolegi z drużyny i przeciwnik grzecznie odchodzi :)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 131.08.2022, 22:56

Arteta on transfers:

“Elneny’s injury changes things because Thomas is also injured. We are looking at options in the market and to see if the right opportunity comes up.”

ZielonyLisc komentarzy: 2029531.08.2022, 22:55

Villa fans sing “Emi Martinez, he’s better than you”. Martinez spills Martinelli’s shot for a goal.
Ramsdale runs over and knee slides in front of the Villa fans, cupping his ears.

Garfield_pl komentarzy: 2835031.08.2022, 22:55

Gabriel Martinelli on Gabriel Jesus: “[He makes my job] so much easier - that guy is a beast! He’s anywhere, he’s everywhere on the pitch! We are so happy with him & lucky to have him here.” [BT] #afc

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 831.08.2022, 22:55

Pytanie czy słaba forma Liverpoolu jest efektem dużej ilości kontuzji, czy też Klopp zajechał swoich zawodników. Podobna sytuacja już miała miejsce w BvB.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 131.08.2022, 22:54

@Galithar: On Ødegaard’s injury:

He got a bad kick and it’s swollen. Still unclear how bad it is

bizooon komentarzy: 699231.08.2022, 22:54

Sambi ogarnął na emirates. Dobrze, ale czy Sambi Bambi jest gotowy na Starego Trafiorda?

fabregas1987 komentarzy: 2583431.08.2022, 22:54

Chelsea, Spurs, Live tracą punkty, oby jeszcze jutro Lisy odbiły się od dna. Mecz z mało wymagającym rywalem jak znalazł na to

lordoftheboard komentarzy: 824231.08.2022, 22:54

Isak potrafi ruszać uszami.
Jednak wart jest tych 70 baniek

bizooon komentarzy: 699231.08.2022, 22:53

Pisalem tutaj po ostatnim meczu ze dziwnie VAR nas nie wyroochsł dawno. Dobrze że przez to punktów nie straciliśmy.

Cesc1994 komentarzy: 447231.08.2022, 22:53

@bizooon: Podobno na noszach zniesiony

Galithar komentarzy: 920 newsów: 431.08.2022, 22:53

Jakieś info o Odegardzie?

Garfield_pl komentarzy: 2835031.08.2022, 22:52

Gabriel Martinelli on scoring straight after conceding: “Of course! We always try to score. We conceded a goal to a set-piece, we were a bit upset but we went for it again & we scored another goal. That’s the mentality we need to have.” #afc

Rynkos7 komentarzy: 690231.08.2022, 22:52

@Er4s napisał: "No jest i nie jest. Egipcjanin był przez pół ostatniego sezonu podstawowym piłkarzem 5 drużyny ligi która do końca biła się o LM"

Te pół sezonu to chyba trochę przesadziłeś. Elneny to taki nasz Jenkinson środka pola. Raczej nie trudno wejść na poziom wyżej od Egipcjanina xD

bizooon komentarzy: 699231.08.2022, 22:51

Szczena z kontuzją?

Ups147 komentarzy: 349931.08.2022, 22:51

@Damper napisał: "Spojrzcie co gra w tym sezonie Son i co gra Salah. Graja kupe wieksza niz Saka i nikt ich poki co na lawke nie sadza."

To nie są nasi zawodnicy więc nie nasz problem, wątpię że kibice ich klubów cieszą się z ich formy. To samo z Saka, przyzwyczaił do lepszej gry, wiec każdy się spodziewa gry na wyższym poziomie.

Oldgunner3 komentarzy: 983531.08.2022, 22:50

Szkoa,że teraz nie gramy z L`poolem -grają niby nieźle,ale jednak to nie ta sama maszyna co sezon temu - jednak parę kontuzji i odejście Mane robią swoje.Sroki bliskie wywiezienia punktu z Anfield.

Garfield_pl komentarzy: 2835031.08.2022, 22:50

Gabriel Martinelli on the win: “We are very delighted with the performance & the result as well. I think that today’s spirit, we need to keep for the whole season.” [BT] #afc

Dzulian komentarzy: 258931.08.2022, 22:49

@Slaviola: Ja 172 pkt w 2 ostatnie kolejki. Zaraz sie pewnie zakręce na 140k overall. 2 razy z rzędu Hochland na kapciu.

bizooon komentarzy: 699231.08.2022, 22:49

@Er4s: w sumie tak. Bez tragedii

Er4s komentarzy: 320631.08.2022, 22:48

@bizooon:
Tak tam się trochę wylało na koniec ale do tego momentu b.dobry mecz i odpowiednie, dynamiczne decyzje

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 831.08.2022, 22:47

Jutro wszyscy trzymamy kciuki za Lisy.

bizooon komentarzy: 699231.08.2022, 22:47

Jak my zagramy z Manurami to nie wiem. Oby Ramsdale był cały i Zina wrócił. Bez Ode moze byc kaszanka

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 331.08.2022, 22:47

Jak w jeden dzień My wygrywamy a Live oraz KFC remis to jest dobry dzień.

Er4s komentarzy: 320631.08.2022, 22:47

@Rynkos7:

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 22:47

Uciupało mi się w tej kolejce FPL 58 pkt.

Chyba całkiem nieźle.

krzykus1990 komentarzy: 526931.08.2022, 22:47

Jeśli popatrzymy na wynik no to był inny mecz niż z Fulham. Dziś z AV mogliśmy wygrać 5:0 . Zabrakło skuteczności. Saka dużo biega ale skuteczności mu brakuje musi trochę odpocząć dziś Martinelli go zjadał

Oldgunner3 komentarzy: 983531.08.2022, 22:47

Teraz czekamy czy kolejne 25 h kogoś nam jeszcze przyniesie.Może jakaś miła niespodzianka;zresztą widać,że kontuzje nas nie omijają i kadra trochę wąska się robi.

fabregas1987 komentarzy: 2583431.08.2022, 22:47

@Elastico07: klasycznie xd

Damper komentarzy: 241831.08.2022, 22:46

Placzecie z tym Saka, a wcale tak zle nie zagral. Co mecz praktycznie robi jakis konkret, z CP druga bramka jego zasluga, z Fulham asysta, dzisiaj asysta. Mam wrazenie, ze ostatnio tylko jego bledy sie widzi. W 2 polowie to i Martinelli tez kaleczyl caly czas poza golem a i Jesus zaczal irytowac, ogolnie gra siadla, a przyjebka caly czas do jednego zawodnika. Spojrzcie co gra w tym sezonie Son i co gra Salah. Graja kupe wieksza niz Saka i nikt ich poki co na lawke nie sadza.

bizooon komentarzy: 699231.08.2022, 22:46

@Er4s: nie aż tak. Te 2 świece bez kontroli w doliczonym to kryminał

Trequartista komentarzy: 536631.08.2022, 22:46

Kiedy się kurakom skończy fart? To się zaczyna robić śmieszne, że grają taką padakę, a i tak nie przegrywają i nieźle punktują.

Rynkos7 komentarzy: 690231.08.2022, 22:46

@Er4s napisał: "Wypada chyba dziś pochwalić Sambiego. Jak dla mnie na takim poziomie jak dziś to polka wyżej niż Elneny"