Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa

Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa 31.08.2022, 21:30, Łukasz Wandzel 1347 komentarzy

Za nami piąta ligowa kolejka w wykonaniu Kanonierów i jednocześnie ich piąte zwycięstwo z rzędu. To oznacza jeden z najlepszych startów sezonu Arsenalu w Premier League. Tym razem londyńczycy podjęli u siebię Aston Villę, a w porównaniu do poprzedniego meczu zamiast Mohameda Elneny'ego, w wyjściowej jedenastce znalazł się Sambi Lokonga.

Przez większość czasu podopieczni Mikela Artety mieli to starcie pod kontrolą i zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Nie udało im się jednak pójść za ciosem, a rywalom, którzy nie stwarzali prawie żadnego zagrożenia, wystarczył przerwie jeden rzut rożny, by doprowadzić do wyrównania. Arsenal odpowiedział natychmiast i ostatecznie zwyciężył 2-1.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (64' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney – Sambi Lokonga, Xhaka – Saka (88' Holding), Odegaard (81' Smith Rowe), Martinelli – Jesus (88' Nketiah).

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (73' Douglas Luiz), Kamara (83' Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendia (73' Coutinho).

Na początku spotkania doszło do dziwnej sytuacji. Bukayo Saka zastawiał piłkę ciałem w polu karnym i został odepchnięty przez rywala ręką. Mimo to arbiter nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. Kanonierzy dominowali grę i stwarzali dużo zamieszania w szesnastce gości, szczególnie przy rzutach rożnych. W 22. minucie Bukayo Saka powinien wykończyć akcję po dośrodkowaniu Gabriella Martinellego, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal otworzył wynik spotkania pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego. Strzał Martinellego odbił się od obrońcy i sprawił kłopoty Emiliano Martinezowi, który nie złapał piłki. Sytuację wykorzystał Gabriel Jesus – jako pierwszy dopadł do futbolówki i z łatwością umieścił ją w siatce.

Niepewny chwyt Martineza londyńczycy mogli wykorzystać jeszcze raz na chwilę przed przerwą. Wtedy to Odegaard podciął futbolówkę w kierunku Jesusa, który w fizycznym starciu zawalczył o piłkę z obrońcą. Martinez znowu jej nie złapał, a akcja skończyła się dopiero lekkim strzałem Tierneya z kilkunastu metrów po paru sekundach zamieszania. Chwilę później z większego dystansu uderzał Xhaka, a Martinez sparował na rzut rożny.

W drugiej połowie Kanonierzy nie pokusili się o zdobycie szybkiej drugiej bramki, czym za to zaczęli kusić los. Przez długi czas nie zanosiło się na to, by przyjezdni mogli zagrozić skromnemu prowadzeniu gospodarzy, ale choćby w 72. minucie Leon Bailey doszedł do strzału i Ramsdale musiał interweniować. Z kolei parę chwil później Douglas Luis trafił do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. VAR sprawdzał, czy Aaron Ramsdale nie był faulowany przez Boubacara Kamarę, który mu przeszkadzał, lecz gol został uznany.

Do reakcji Arsenalu na straconą bramkę nie można się jednak przyczepić. Już w 77. minucie Martinelli znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego. Podał na prawą, a za chwilę dostał dośrodkowanie zwrotne od Bukayo Saki i wpisał się na listę strzelców. Kanonierzy nie poszli za ciosem, tylko zaczęli bronić wyniku. Arteta wprowadził na boisko m.in. Tomiyasu i Holdinga. Obyło się bez nerwowej końcówki, ponieważ gospodarze skutecznie neutralizowali ataki Aston Villi, 2-1!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dzulian komentarzy: 259131.08.2022, 22:45

Dziękujemy Młotom za fajny wynik. Skończyło sie ku*wa lecenie fartem na golach w 95 minucie. To już było i więcej nie chcemy.

tomaszszef komentarzy: 155731.08.2022, 22:45

@Kiepomen: ciekawe co z vieirą ? Moze bedzie jak z salibą 2 lata czekac bedzie na debiut :) narazie wygrywamy to nie ma co zmieniac za duzo

ZielonyLisc komentarzy: 2029631.08.2022, 22:45

To co wyścig o mistrzostwo z City? ;)

wojtoraczi komentarzy: 36031.08.2022, 22:45

Totki na fuksie jak zwykle…

bizooon komentarzy: 700631.08.2022, 22:45

Totki w końcu nke wygrały z taką słabą grą

Ale WHU w końcówce mieli sporo setek na strzelenie gola... szkoda.

Er4s komentarzy: 320831.08.2022, 22:45

Wypada chyba dziś pochwalić Sambiego. Jak dla mnie na takim poziomie jak dziś to polka wyżej niż Elneny

czarny7777777 komentarzy: 251631.08.2022, 22:44

bednarek do west hamu

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976231.08.2022, 22:44

@KapitanJack10: dokładnie, fajnie jest ogrywać młodych ale pamiętajcie że sezon długi, pograją w lidze Europy, niestety teraz każdy punkt jest ważny.

djmacius komentarzy: 382631.08.2022, 22:44

Ogólnie patrząc co się dzieje jest kilku graczy do środka pola dostępnych: Fofana, Sangare, Tielemans, Danilo. Jest kim poszerzyć tę kadrę.

silvano95 komentarzy: 985031.08.2022, 22:44

@arsenallord napisał: "OT niby cięższe niż Etihad czy Anfield? Nie ma opcji"

Chodziło mi że w tym sezonie , na te wszystkie mecze co graliśmy to myślę że tak .

Garfield_pl komentarzy: 2836931.08.2022, 22:43

@Elastico07 napisał: "Nkhetia dobrze wygląda na tle zmęczonych rywali ale on niby miałby zastąpić nkhetie na mecz z utd z tego co ludzie piszą,szanujmy się:)"
Ale zagrać u boku Jesusa mogłoby być spoko opcją,a Saka z lawki

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 22:42

Ale kury to dzbany!

Change my mind.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976231.08.2022, 22:42

@ArsenalChampion: już zmieniło te przepisy, nie ma czegoś takiego jak kiedyś, że bramkarz nietykalny.

Na ten moment, po 5 meczach mamy 9 pkt przewagi nad Liverpoolem. Nie wiem, w szoku jestem XD

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 431.08.2022, 22:42

@fabregas1987 napisał: "Póki wygrywają to nie ma co krytykować, ale z tymi zmianami Arteta jest irytujący. Ma 5 zmian, a do 81. minuty wykorzystuje jedną i to jeszcze obrońca za obrońcę jak ewidentnie średnio się klei z przodu.
Saka i Odegaard jak tyle będą grać to chyba będzie coraz gorzej, bo już było widać dzisiaj spadek jakości.
Vieira i Marquinhos to kiedyś zadebiutują?"

A zastanawiałeś się dlaczego wygrywają? Dlaczego w ostatnim kwadransie są w stanie odrobić straty i ciągle utrzymywać dominację na boisku? Zrobisz 5 zmian do 70' i ostatnie 20' masz chaos, dezorganizację i dużo przypadku.

Albo chcesz wygrywać, albo mieć wypoczętych zawodników co tydzień.

Garfield_pl komentarzy: 2836931.08.2022, 22:42

Jutro niech Leicester wygra :D

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 22:41

Napastnicy WHU:

What the hell is going on? '_o

Rynkos7 komentarzy: 690931.08.2022, 22:41

@ArsenalChampion napisał: "Przeciez go lekko przytrzymał rekami od tyłu. Tak bramkarz powinien być nietykalny w polu karnym.
Bo widać ewidetnie ze Aston villa cwiczyła wariant jak naginać przepisy przy różnych Douglasa Louiza. Potem piłkarz aston villi robił to samo.
Dla mnei Ramdale nie miał tu szans na interwencje"

1. Bramkarz nie jest nietykalny
2. Bramkarz nie musi mieć "szans" na interwencję.

Tam mogło stanąć 3 piłkarzy Villi i zrobić tzw. mur i to jest problem Ramsdalea, aby ich ominąć lub dobrze interweniować. Gra ciałem jest dozwolona przy kontakcie z bramkarzem. Kwestia użycia rąk przez piłkarza Villi, ale przyznam, że oglądałem na strimach i z jakością nie było szału, więc ciężko mi coś było dostrzec na powtórkach.

Arsenalsupporters komentarzy: 63431.08.2022, 22:41

milik strzelił dla juve

Thoneick komentarzy: 198931.08.2022, 22:41

Richarlison do debil. Tak napisałem dla przypomnienia

Kiepomen komentarzy: 435231.08.2022, 22:41

Vieira, gość za 40 mln musi czekać na debiut do meczu ligi Europy jak jakiś junior xD Trochę to śmieszne wygląda, nie graliśmy z topem nawet

Elastico07 komentarzy: 1256831.08.2022, 22:41

@Piotrek95 napisał: "Ta, ja wiem, bardziej chodzi mi o to że to cały czas niezły poziom, mógłby usiąść na ławce - to prawda, ale skręca mnie jak widzę że ludzie piszą że Saka tragiczny itd"

sWinny komentarzy: 786131.08.2022, 22:41

Liczę na jakiś ciekawy transfer jutro do środka pola. Sezon bardzo długi i wyczerpujący. A nasi już łapią kontuzje.

Btw. Paqueta mógł spokojnie strzelić na 2-1 i wygrać z kfc. A on puścił piłkę

Aniiaa komentarzy: 8631.08.2022, 22:40

Jest! Cenne zwycięstwo i kolejne 3 punkty! Nadal jesteśmy liderem! Co do meczu moja opinia jest taka, że duża nieskuteczność. Nad tym trzeba popracować no i szybciej robić zmiany. Granie jak pisaliście co 3-4 dni nie będzie dobre dla zawodników. Muszą w takim odstępie czasu być szybciej zmieniani i mieć więcej odpoczynku, w innym wypadku nałapią się kontuzji.

Trochę się denerwowałam, że będzie remis ale udało się wygrać. Sędzia to jakiś żart. Obawiałam się, że podaruje Aston Villi jakiś "prezent" na samym końcu, ale nie udało się :).

Poza tym chciałam zobaczyć tego Fabio Vieirę i Marquinos, no ale pewnie Mikel Arteta szykuję się by ich wprowadzić przy większej "zaliczce" bramkowej, np. 3:0 albo 4:0, czyli już w sobotę w starciu z Manchesterem United :D.

Aha no i ten Tierney mnie denerwował tymi dośrodkowaniami... a tak to ogólnie dobrze grali.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11731.08.2022, 22:40

@silvano95: OT niby cięższe niż Etihad czy Anfield? Nie ma opcji

krzykus1990 komentarzy: 527031.08.2022, 22:40

By zdobyć 4 miejsce na końcu sezonu wystarczy około 70 pt my dziś po 5 kolejkach mamy 15 a to już jest 21.5% wymaganego rezultatu xD

Brawo Arsenal.

Wiedziałem że to będzie trudny mecz, bo AV na musiku.

Teraz niech WHU utrzyma co najmniej ten wynik!

silvano95 komentarzy: 985031.08.2022, 22:39

@Molas napisał: "powieziemy ich, lekko"

Lekko nie będzie , najcięższy mecz sie w sezonie szykuje ,

aguero10 komentarzy: 861231.08.2022, 22:39

Arteta musi więcej rotować składem bo zajeździ ich . Saka to powinien usiąść na ławce .

mel75 komentarzy: 71431.08.2022, 22:38

W drugiej połowie jacyś zajechani byliśmy. Saka słabiutko mimo asysty . Czekam na Eddiego w LE , on tam będzie rzadzil, typ ma balans ciałem poziom expert a i techniki mu nie brakuje. Wygrywamy mecze które jeszcze rok temu byśmy remisowali. Well done boys :D

ArsenalChampion komentarzy: 813231.08.2022, 22:38

@Rynkos7 napisał: "Bez sensu. To piłkarz drużyny przeciwnej ma wręcz umożliwiać bramkarzowi interwencje? On po prostu stał i blokował Ramsdalea ciałem co nie jest zabronione. Przecież to nie jest tak, że bramkarz jest nietykalny a wszyscy mają się rozchodzić i robić drogę dla bramkarza jak dla Mojżesza."