Trossard Assist Show: Fulham 0-3 Arsenal

Trossard Assist Show: Fulham 0-3 Arsenal 12.03.2023, 16:01, Dawid Wieczorek 1015 komentarzy

To piękne niedzielne popołudnie dla wszystkich kibiców Arsenalu. Kanonierzy do przerwy zagrali prawdziwy koncert na Craven Cottage i zdemolowali Fulham 3-0. Na słowa uznania zasługuje najbardziej Leandro Trossard, który zaliczył asystę przy każdym z trafień podopiecznych Mikela Artety. Druga połowa miała już zgoła odmienny przebieg, Arsenal zdecydowanie spuścił z tonu, lecz w pełni kontrolował przebieg meczu. Zasłużona wygrana Kanonierów i kolejne czyste konto Aarona Ramsdale'a. Czy można było lepiej wyobrazić sobie to popołudnie? Wydaje się, że nie.

Oto składy, jakie desygnowali do gry obaj trenerzy:

Arsenal: Ramsdale - White (80' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (72' Tierney) - Partey, Xhaka, Odegaard - Saka (72' Nelson), Trossard (77' Jesus), Martinelli (77' Vieira).

Ławka rezerwowych: Turner, Tierney, Tomiyasu, Holding, Jorginho, Vieira, Smith Rowe, Nelson, Jesus.

Fulham: Leno - Tete, Ream, Adarabioyo, Robinson - Reed, Lukić - De Cordova-Reid, Pereira (76' Wilson), Solomon (76' James) - Mitrović.

Ławka rezerwowych: Rodak, Wickens, Diop, Robinson, Francois, Harris, Wilson, James, Vinicius.

Pierwszy gol padł dla Arsenalu w 17. minucie za sprawą zawodnika gospodarzy, Robinsona, który został trafiony piłką odbitą przez Bernda Leno po strzale Gabriela Martinellego. Po analizie VAR okazało się jednak, że Brazylijczyk znajdował się na pozycji spalonej i bramka została anulowana.

Kanonierzy nie dali jednak za wygraną i już po 4 minutach gola po rzucie rożnym strzelił inny Gabriel, tym razem Magalhaes, który strzelił już drugiego gola w tym sezonie przeciwko Fulham.

26. minuta i kolejny pokaz umiejętności Leo Trossarda. Tym razem Belg swoim dośrodkowaniem znalazł Gabriela Martinellego, który zupełnie jak swój rodak, również strzelił gola głową. Kibiców gospodarzy może zastanawiać jednak bierność, z jaką podszedł do tej sytuacji Antonee Robinson.

Doliczony czas gry i niemal identyczna akcja jak przy golu na 2-0, lecz tym razem piłka dośrodkowana przez Trossarda trafiła na lepszą lewą nogę Martina Odegaarda, który przełożył kilku przeciwników i mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans na obronę dla Leno. 3-0, niesamowity koncert Arsenalu!

Podopieczni Mikela Artety w drugiej połowie zagrali nieco inaczej. Kanonierzy spuścili z tonu, ale mimo to stwarzali sobie okazje, by podwyższyć wynik.

Do głosu zdołali jednak dojść piłkarze Fulham i zdołali oni stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji. Najgroźniejsza z nich to najprawdopodobniej strzał Aleksandra Mitrovicia, który wylądował na poprzeczce bramki Aarona Ramsdale'a.

W 77. minucie doszło do momentu, który rozgrzał serce każdego kibica Arsenalu. Po ponad trzymiesięcznej przerwie do gry wrócił Gabriel Jesus. Brazylijczyk mógł nawet strzelić gola, gdy po jednej z kontr otrzymał genialne otwierające podanie od Fabio Vieiry. Widać jednak, że Brazylijczykowi brakuje rytmu meczowego, lecz jego wejście było bardzo obiecujące.

Wynik jednak nie uległ już zmianie i rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Do końca wyścigu o Mistrzostwo Anglii zostało jeszcze 11 kolejek.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237714.03.2023, 21:34

Przecież to jest faul Edersona.

Nie no, szejki dzisiaj zrobiły grubego przelewa.

mlody323323 komentarzy: 212314.03.2023, 21:32

@sWinny: wszystko Fajnie ale z mojego punktu widzenia i z kamery która ja widziałem to powiedział bym , ze piłka przeszła mu po miedzy ramieniem a łokciem idealnie i może ewentualnie lekko otarło ramię , moim zdaniem karny z kapelusza .

Slaviola komentarzy: 1237714.03.2023, 21:32

Ten Grealish to niech sobie w ogóle zdejmie te getry i założy krótkie skarpetki, nie będzie żadnej różnicy.

A potem ała ała, jak boli XD.

sleyoo komentarzy: 48014.03.2023, 21:31

Jest gdzieś tabela z błędami sędziowskimi w Anglii?
Jaka drużyna skorzystała a jaka straciła na nich.
Kiedyś widziałem coś takiego ale nie mogę znaleźć.

Ziebka komentarzy: 265914.03.2023, 21:30

Druga bramka tez mocno kontrowersyjna, bramkarz wybijał pod presja bo haaland go naciskał ostatecznie go faulował bramkarz wybił zle piłkę i wpadła z tego dość szybko bramka ….. kabaret

DeptaGUNNER komentarzy: 210014.03.2023, 21:30

@sWinny: przecież obrońca sobie może robić z rękoma co chce to już jego decycja, czy woli je schować, żeby nie narazić na karnego czy woli np. Utrudnić w tym jakkolwiek pole widzenia przeciwnika. Poza tym w tym przypadku piłka nawet nie dotknęła ręki.

Kris3Tears komentarzy: 442414.03.2023, 21:29

Ale śnieży :O

mlody323323 komentarzy: 212314.03.2023, 21:29

Dobra City raczej gra dalej , oby spuchli i odbiło to się na lidze
w sumie nie tak zle to dobry scenariusz , Arsenal będzie miał lżej może skupią sie na Lidze Mistrzów i odpuszczą Walke o Majstera w tym sezonie

Womanizer komentarzy: 992314.03.2023, 21:28

Ale wyjebka z tym karnym, ludzie kochani.
Jak takie coś by gwizdali, to jakieś 6-7 karnych nam zabrali.

Ziebka komentarzy: 265914.03.2023, 21:27

Dokładnie jak ktoś napisał City ma grać w LM jak najdłużej !!!

kubex komentarzy: 575314.03.2023, 21:26

Ten karny to jest idealny przykład jakich karnych nie powinno się dyktować...a mimo to sędzia podyktował...

Slaviola komentarzy: 1237714.03.2023, 21:26

Już pomijając przelewy szejków itp., to jednak RBL od początku meczu nic nie grają a City ciśnie niemiłosiernie.

Freo98 komentarzy: 642614.03.2023, 21:25

@Ech0z: problem jest w niegwizdaniu ich dla nas, a nie przyznaniu teraz karnego dla city

Slaviola komentarzy: 1237714.03.2023, 21:25

Przecież ten Hohland to nie jest człowiek.

To jakiś nieudany eksperyment super żołnierza którego przerobili na piłkarza.

Co tam się odjaniepawliło teraz xD

Czy mi się zdaje, czy w Manchesterze śnieg pada?

kubex komentarzy: 575314.03.2023, 21:22

Nie gwiżdżą karnych kiedy ktoś dostanie w łapę i piłka odskakuje na 40m a tutaj obrońca obrócony tyłem, totalnie niezamierzona ręka i jeszcze piłka nie zmienia toru lotu.. powalone te przepisy.

gregory3213 komentarzy: 90414.03.2023, 21:22

serio za to karnego dał? przecież on był ustawiony tyłem do piłki i maksymalnie 20 cm od niej xD

mlody323323 komentarzy: 212314.03.2023, 21:22

xD przecież nie dotknął , może delikatnie musnęło ale no bez przesady

Wisnia44 komentarzy: 75814.03.2023, 21:22

Nie kumam.
Raz się mówi, że nie ma nabijanych i można rozkładać ręce a po tym taki karny się widzi.

Adamarsenal1 komentarzy: 319114.03.2023, 21:22

Naciągana ta ręka, tyłem sylwetka nie zmieniła kierunku piłka, blisko

DyktatorArsene komentarzy: 220314.03.2023, 21:22

Jak nie jeden Manchster to drugi , wszystkie na walkach leca smiech.

sWinny komentarzy: 783514.03.2023, 21:22

Karny prawidłowy moim zdaniem. Co ten obrońca chciał zrobić rozciągajac się jak samolot? On nie jest gk

Mastec30 komentarzy: 622214.03.2023, 21:22

Fajnie jest zobaczyć mecz w którym ręką go po prostu ręką i karny

Freo98 komentarzy: 642614.03.2023, 21:21

Kurde no też myslalem że zart, ale no nie możesz wyskakiwać tak z rękoma do góry

DyktatorArsene komentarzy: 220314.03.2023, 21:21

On dotknal w ogole reka?

Slaviola komentarzy: 1237714.03.2023, 21:21

Z szejkami nie wygrasz.

Chodź dla Nas lepiej by MC grało w LM jak najdłużej :)

Dominik17 komentarzy: 313614.03.2023, 21:21

Żart xd

Slaviola komentarzy: 1237714.03.2023, 21:20

Widzę takie "karne" to mnie krew zalewa!

Kris3Tears komentarzy: 442414.03.2023, 21:18

Z taką grą to Leipzig nie ma na co liczyć.

Adamarsenal1 komentarzy: 319114.03.2023, 21:17

City dziś mocne wyszło, nie to co na Crystal

Slaviola komentarzy: 1237714.03.2023, 21:11

Hohland jaki speed!

On te metry tak szybko połyka, wali takie szybkie, długie susły że masakra...

sWinny komentarzy: 783514.03.2023, 21:10

Sportsmail revealed the unexpected move to bring the replica of Arsenal clock is part of an innovative wider plan from within the Gunners squad to make away dressing rooms feel more like the Emirates.

In addition to the replica clock - wall stickers of the Arsenal badge and a poster of the official squad photo was also placed on the walls of the away dressing room at Craven Cottage to give it a more familiar feel. [SamiMokbel]

Arsenal

stanyal komentarzy: 138214.03.2023, 21:08

Poratuje ktoś linkiem na mecz City? Dziekuje

Slaviola komentarzy: 1237714.03.2023, 21:03

Gundogan co teraz zmarnował...

aguero10 komentarzy: 857614.03.2023, 20:53

Dziś City ma w obronie 4 nominalnych CB . Oby Pep się nie przejechał .

Dzulian komentarzy: 256814.03.2023, 20:52

@Adamarsenal1 napisał: "Martin Ødegaard: "Czuję, że w Arsenalu znalazłem prawdziwy dom. Wreszcie mam swój klub i czuję się tutaj świetnie."

Miód na serce takie słowa. Tym bardziej dla mnie, bo już za czasów wypożyczenia w Sociedad marzył mi się w koszulce Arsenalu. Fundament naszego zespołu i piłkarsko prawdziwa perła.
Jak on wejdzie w najlepszy wiek 26-28 to strach pomyśleć jaki może być dobry.

GreKa komentarzy: 339314.03.2023, 20:22

@Moczyknur: nie spodziewałem się takiej puenty na koniec...

simson16 komentarzy: 461414.03.2023, 20:22

Czy ktoś jak Ja czuję że dziś City odpadnie???

Theo10 komentarzy: 829114.03.2023, 20:18

Ciekawa jest ta ostatnia taktyka City z grą czterema ŚO zamiast typowych bocznych obrońców.

Moczyknur komentarzy: 183714.03.2023, 20:15

Wczoraj rano poszedł z dymem mały zakład w którym pracowała moja żona. Jak w tym czasie wyjeżdżałem w trasę to myślałem że znowu moja firma płonie (Ocado 4 lata temu spłonęło doszczętnie). Zajął się magazyn mebli tapicerowanych do którego przylegał magazyn z kosmetykami. Z obu nie zostało nic. Właściciel robił niezłą kasę na tych kosmetykach. Żona niedawno wysłała mi zdjęcie jak szef, miłośnik motoryzacji, postawił sobie w środku magazynu platformy na których umieścił swoje bodajże 8 aut. Starsze modele Astona Martina, Jaguara, Porsche,... wszystko spłonęło. Pieniądze w tym wszystkim to nie problem. On tam trzymał te samochody bo obawiał się je trzymać w garażu pod domem i myślał, że będą bezpieczne. I tak sobie myślę, że nigdy niczego nie można być w życiu pewnym tak jak tego, że Arsenal łatwo zdobędzie 3pkt z CP.