Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield

Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield 09.02.2019, 16:57, Łukasz Wandzel 2109 komentarzy

Arsenal przyjeżdzając na John Smith's Stadium, nawet pomimo nie najlepszej formy wyjazdowej, powinien nie tylko zgarnąć trzy punkty, ale również odnieść przekonujące zwycięstwo. Niestety, udała mu się jedynie ta pierwsza sztuka, ponieważ sama gra londyńczyków w tym spotkaniu nie zachwycała niczym Słowacki Gałkiewicza. Kanonierzy strzelając dwa gole przed przerwą, nieco oszukali rzeczywistość, gdyż wynik przez większość czasu nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Podopieczni Unaia Emery'ego nie unikali błędów w defensywie, będąc przy tym mało kreatywni z przodu.

Dopiero druga połowa pokazała brak walorów ekipy z The Emirates. Bernd Leno nie był w stanie zachować czystego konta nawet przeciwko ostatniej drużynie z tabeli, która rękami i nogami, a pewnie także myślami, jest już w Championship. Z powodu straty gola w końcówce Arsenal może być zadowolony jedynie z trzech punktów. Bo na pewno nie ze swojej gry.

Huddersfield: Hamer - Smith, Jorgensen, Schindler, Kongolo (56' Durm) - Mooy, Hogg, Bacuna - Puncheon (66' Depoitre), Kachunga, Diakhaby.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny Monreal - Maitland-Niles, Torreira (59' Elneny), Guendouzi, Kolasinac - Mchitarian (76' Suárez), Lacazette, Iwobi (88' Willock).

Niemal kwadrans zajęło Kanonierom objęcie prowadzenia. Wynik otworzył Alex Iwobi po strzale, po którym mało kto spodziewałby się zdobycia gola przez Nigeryjczyka. Skrzydłowy Arsenalu dostał bardzo wysoką piłkę od Henricha Mchitariana i złożył się do uderzenia z powietrza. Sam strzał był nieporadny, ale na tyle celny, że źle ustawiony Ben Hamer musiał pogodzić się z faktem, iż piłka wylądowała w siatce.

Otwarcie wyniku nie sprawiło jednak, że Arsenal w jakikolwiek sposób zacząć dominować na boisku. Trudno mówić o koronkowych akcjach w ofensywie, gdy podopieczni Emery'ego tyle samo atakowali, co musieli się bronić. Teriery raz po raz wbiegały w okolice ich szesnastki, a londyńczycy nie wystrzegali się błędów, dwukrotnie oddając futbolówkę za darmo piłkarzom Huddersfield na około 25. metrze.

Tuż przed przerwą Alexandre Lacazette podwyższył na 2-0 po świetnym, podkręconym podaniu autorstwa Maitlanda-Nilesa. Francuski napastnik po raz kolejny udowodnił, że wykończenie to jego drugie imię. Udział w tej akcji przypadł również Mchitarianowi, który zaliczył asystę drugiego stopnia.

Kanonierzy mieli dużo szczęścia w tym spotkaniu, ale chyba w 50. minucie najwięcej. Wtedy to Adama Diakhaby był bliski zdobycia bramki kontaktowej po fantastycznym rozegraniu akcji przez zespół gospodarzy, jednak fachową interwencją popisał się wtedy Bernd Leno. Napastnik Terierów, pomimo prób, nie był już bliżej wpisania się na listę strzelców w tym spotkaniu.

W 70. minucie Alex Iwobi już nie pierwszy raz udowodnił sobie i innym, że musi popracować nad wykończeniem. Kiedy Arsenal atakował w sytuacji trzech na trzech, Nigeryjczyk dostał podanie, dzięki któremu miał dużo wolnej przestrzeni na oddanie strzału, ale i tak podjął najgorszą decyzję z możliwych - strzelił prosto w bramkarza.

Nieco ponad kwadrans na murawie - licząc z doliczonym czasem gry - dostał od Unaia Emery'ego Denis Suárez. Zawodnik wypożyczony z Barcelony nie zaaklimatyzował się jeszcze w Londynie na tyle, by wnieść do zespołu z The Emirates cokolwiek, choć oczywiście nie zagrał jeszcze ani jednego pełnego meczu. Oceniając go wyłącznie po dzisiejszych kilkunastu minutach na placu gry, Hiszpan nie wygląda jak godne zastępstwo ani Aarona Ramseya, ani Mesuta Özila.

Kanonierzy nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym nie zachowali czystego konta. Gol dla Huddersfield został zapisany na konto Seada Kolasinaca jako trafienie samobójcze.

Druga połowa spotkania dokładnie odzwierciedliła postawę londyńczyków i ich styl gry, który nie miał prawa się podobać. Zespół Huddersfield miał w tym spotkaniu 55% posiadania piłki, grając przeciwko drużynie, która niegdyś nigdy by na to nie pozwoliła. Przecież Mchitarian i Lacazette zaliczyli udane zawody. Nawet Iwobi był aktywny, pomimo swojej słabej skuteczności względem liczby okazji, do jakich dochodził. Jednak jako drużyna Arsenal nie prezentował się najlepiej. Wygrał 2-1, ale był i przeważnie w tym sezonie jest: niepoukładany w obronie oraz nieokrzesany z przodu - nawet podejmując ostatnią drużynę w tabeli.

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
GROMALL komentarzy: 509010.02.2019, 17:20

nie dziwi mnie,że wygralismy z nimi xd

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 110.02.2019, 17:19

To nawet my tak słabo nie wyglądaliśmy z City

Kysio2607 komentarzy: 1336010.02.2019, 17:19

Widzę Chelsea to co nadrobila w bilansie z Huddersfield zaraz straci XD szkoda tylko, że my mając ogórki na widelcu nie możemy wygrać 3 bramkami Xd

thegunner4life komentarzy: 899710.02.2019, 17:19

Hahaha ale ich pojechaliśmy! Na prawdę. Augero to mój ulubiony piłkarz.

Ech0z komentarzy: 1041610.02.2019, 17:18

Aguero na capitanie

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 110.02.2019, 17:18

o kurde, ładne jaja

Tevez komentarzy: 408710.02.2019, 17:18

Jak to powiedział Rudzki - Pierwsze 3-4 minuty na Etihad w wykonaniu Chelsea imponujące.

pumeks komentarzy: 2080810.02.2019, 17:18

Następna kolejka FPL to blanki niektórych zespołów.....

Ech0z komentarzy: 1041610.02.2019, 17:17

@FabsFAN: Arsenal na Etihad nie zagrał w ogóle xd

Czeczenia komentarzy: 1248710.02.2019, 17:17

W ogóle to mocno szanuję City. Po kwadransie można zająć się czymś bardziej pożytecznym niż gapienie się w ekran. Brawo.

@TlicTlac: po Messim Ronaldo Neymarem Mbappe Hazardzie

Squillichy komentarzy: 13010.02.2019, 17:16

Dziwnie się ogląda taki mecz po wczorajszym naszym, wow to tak się w ogóle da...

squarecube komentarzy: 74710.02.2019, 17:16

Jak nic to jest największa strona kibiców MC w Polsce.

Adi17 komentarzy: 300110.02.2019, 17:16

Chelsea jest słaba i chyba z nimi, Arsenal będzie się bił o 5 miejsce, bo United na razie nie zwalnia tempa.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.02.2019, 17:16

Arsenal na Etihad nie zagrał az tak zle ;)

Adi17 komentarzy: 300110.02.2019, 17:15

Aguero jest dziwny. Pudłuje w sytuacji 200%, aby kilka minut później strzelić gola kolejki. A tak na serio, to takie pudła zdarzają się najlepszym, ale pokazał, że to tylko wypadek przy pracy.
Swoją drogą City jedzie z Chelsea masakrycznie.

pumeks komentarzy: 2080810.02.2019, 17:15

W czelsi tylko Hazard biega, reszta robi Ozila.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 810.02.2019, 17:15

To jest snajper.

Czeczenia komentarzy: 1248710.02.2019, 17:15

I cyk, mamy lidera. Nie wypuścimy już tego.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.02.2019, 17:14

Nie trafił do pustej bramki, by potem ściągnąć pajęczynę po uderzeniu z 20 metrów.

Patriko komentarzy: 528710.02.2019, 17:14

Sergio jak wino, swoją drogą nie spodziewałem się, że u sąsiadów będzie dzisiaj gorzej niż u nas w meczu na Etihad xD

Marcel90 komentarzy: 814610.02.2019, 17:14