Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield

Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield 09.02.2019, 16:57, Łukasz Wandzel 2109 komentarzy

Arsenal przyjeżdzając na John Smith's Stadium, nawet pomimo nie najlepszej formy wyjazdowej, powinien nie tylko zgarnąć trzy punkty, ale również odnieść przekonujące zwycięstwo. Niestety, udała mu się jedynie ta pierwsza sztuka, ponieważ sama gra londyńczyków w tym spotkaniu nie zachwycała niczym Słowacki Gałkiewicza. Kanonierzy strzelając dwa gole przed przerwą, nieco oszukali rzeczywistość, gdyż wynik przez większość czasu nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Podopieczni Unaia Emery'ego nie unikali błędów w defensywie, będąc przy tym mało kreatywni z przodu.

Dopiero druga połowa pokazała brak walorów ekipy z The Emirates. Bernd Leno nie był w stanie zachować czystego konta nawet przeciwko ostatniej drużynie z tabeli, która rękami i nogami, a pewnie także myślami, jest już w Championship. Z powodu straty gola w końcówce Arsenal może być zadowolony jedynie z trzech punktów. Bo na pewno nie ze swojej gry.

Huddersfield: Hamer - Smith, Jorgensen, Schindler, Kongolo (56' Durm) - Mooy, Hogg, Bacuna - Puncheon (66' Depoitre), Kachunga, Diakhaby.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny Monreal - Maitland-Niles, Torreira (59' Elneny), Guendouzi, Kolasinac - Mchitarian (76' Suárez), Lacazette, Iwobi (88' Willock).

Niemal kwadrans zajęło Kanonierom objęcie prowadzenia. Wynik otworzył Alex Iwobi po strzale, po którym mało kto spodziewałby się zdobycia gola przez Nigeryjczyka. Skrzydłowy Arsenalu dostał bardzo wysoką piłkę od Henricha Mchitariana i złożył się do uderzenia z powietrza. Sam strzał był nieporadny, ale na tyle celny, że źle ustawiony Ben Hamer musiał pogodzić się z faktem, iż piłka wylądowała w siatce.

Otwarcie wyniku nie sprawiło jednak, że Arsenal w jakikolwiek sposób zacząć dominować na boisku. Trudno mówić o koronkowych akcjach w ofensywie, gdy podopieczni Emery'ego tyle samo atakowali, co musieli się bronić. Teriery raz po raz wbiegały w okolice ich szesnastki, a londyńczycy nie wystrzegali się błędów, dwukrotnie oddając futbolówkę za darmo piłkarzom Huddersfield na około 25. metrze.

Tuż przed przerwą Alexandre Lacazette podwyższył na 2-0 po świetnym, podkręconym podaniu autorstwa Maitlanda-Nilesa. Francuski napastnik po raz kolejny udowodnił, że wykończenie to jego drugie imię. Udział w tej akcji przypadł również Mchitarianowi, który zaliczył asystę drugiego stopnia.

Kanonierzy mieli dużo szczęścia w tym spotkaniu, ale chyba w 50. minucie najwięcej. Wtedy to Adama Diakhaby był bliski zdobycia bramki kontaktowej po fantastycznym rozegraniu akcji przez zespół gospodarzy, jednak fachową interwencją popisał się wtedy Bernd Leno. Napastnik Terierów, pomimo prób, nie był już bliżej wpisania się na listę strzelców w tym spotkaniu.

W 70. minucie Alex Iwobi już nie pierwszy raz udowodnił sobie i innym, że musi popracować nad wykończeniem. Kiedy Arsenal atakował w sytuacji trzech na trzech, Nigeryjczyk dostał podanie, dzięki któremu miał dużo wolnej przestrzeni na oddanie strzału, ale i tak podjął najgorszą decyzję z możliwych - strzelił prosto w bramkarza.

Nieco ponad kwadrans na murawie - licząc z doliczonym czasem gry - dostał od Unaia Emery'ego Denis Suárez. Zawodnik wypożyczony z Barcelony nie zaaklimatyzował się jeszcze w Londynie na tyle, by wnieść do zespołu z The Emirates cokolwiek, choć oczywiście nie zagrał jeszcze ani jednego pełnego meczu. Oceniając go wyłącznie po dzisiejszych kilkunastu minutach na placu gry, Hiszpan nie wygląda jak godne zastępstwo ani Aarona Ramseya, ani Mesuta Özila.

Kanonierzy nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym nie zachowali czystego konta. Gol dla Huddersfield został zapisany na konto Seada Kolasinaca jako trafienie samobójcze.

Druga połowa spotkania dokładnie odzwierciedliła postawę londyńczyków i ich styl gry, który nie miał prawa się podobać. Zespół Huddersfield miał w tym spotkaniu 55% posiadania piłki, grając przeciwko drużynie, która niegdyś nigdy by na to nie pozwoliła. Przecież Mchitarian i Lacazette zaliczyli udane zawody. Nawet Iwobi był aktywny, pomimo swojej słabej skuteczności względem liczby okazji, do jakich dochodził. Jednak jako drużyna Arsenal nie prezentował się najlepiej. Wygrał 2-1, ale był i przeważnie w tym sezonie jest: niepoukładany w obronie oraz nieokrzesany z przodu - nawet podejmując ostatnią drużynę w tabeli.

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 110.02.2019, 17:39

@Diam51: Bez bana? Wybroniłeś się czy nabijałeś erykowi plusy ?

polishbrigadesx komentarzy: 1020510.02.2019, 17:39

Ale dzisiaj City miażdży smerfow. Coś czuję że Sarri długo w tej chelsea nie popracuję.

SzopenWWA komentarzy: 73910.02.2019, 17:39

Bernardo to jest walczak. Super dzik z niego

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.02.2019, 17:39

Dziwna ta moja Chelsea. U siebie wygrali z City 2-0 a teraz nie mogą piłki dotknąć.

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 17:35

Tutaj już wszyscy świętują jakby to był mecz decydujący o TOP4. To tylko jeden mecz, 3 punkty. Przecież było wiadomo, że City zje Chelsea, tak jak nas.
:)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.02.2019, 17:35

Można się śmiać z Chelsea (i słusznie), ale to ona zdobyła 3 punkty w dwumeczu z City. Arsenal oddał oba spotkania bez walki.

tyson880 komentarzy: 1049610.02.2019, 17:34

Nie ma co wyciągać pochopnych wniosków. Mecz jeszcze trwa i niejednego gola City może jeszcze strzelić.

Kowal96 komentarzy: 1758910.02.2019, 17:34

@Chlopek:

Nie chciałem dodawać, że byłem też zrobić dwójkę :)

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 510.02.2019, 17:34

Liverpool to fajne chłopaki, ale City uprawie sztukę. W footballu nie daję się pucharów za artyzm, ale świetnie byłoby, gdyby zostali za to nagrodzeni.

TlicTlac komentarzy: 600910.02.2019, 17:33

@Ech0z:

City grało w tych meczach bez Fernandinho - kluczowy w układance Guardioli.

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 110.02.2019, 17:33

@Kowal96: Długo herbatę robisz
rofl

Kowal96 komentarzy: 1758910.02.2019, 17:33

Walka z MU o top4 będzie? Chelsea out? :D

Kurde, poszedłem herbatę zrobić, było 2-0, wracam, 4-0. Czo się dzieje tam.

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 110.02.2019, 17:32

@Tevez: ale wiesz jakie jest podobieństwo?

@TwaroTwaro
6 min.6 minut temu
Więcej
Niestety piłkarzom Chelsea coś wypadło i nie będzie ich dziś w Manchesterze.

Ech0z komentarzy: 1041610.02.2019, 17:30

City przegrało te mecze ponieważ Guardioli zaplanował granie na niższych obrotach żeby zachować siły na mecze z Londynem i Ligi mistrzów. Sezon jest długi trzeba dysponować energia. Taka jest moja opinia

Kredens komentarzy: 369810.02.2019, 17:30

mecz serii Niemcy- Brazylia na MŚ

kibic94 komentarzy: 34610.02.2019, 17:29

Sarri miał rację z tym brakiem motywacji. W tym meczu to widać jak na dłoni.

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 410.02.2019, 17:29

To nawet nie jest gwałt bo się nie bronią

GROMALL komentarzy: 509010.02.2019, 17:29

aż mi kac zniknął ogladając taki łomot ;D

TlicTlac komentarzy: 600910.02.2019, 17:29

Ta asysta Barkleya do Aguero przypomniała mi podobnie urodziwą Lichego do Locadia(mecz z Brighton 1-1) :-)

Sandbead komentarzy: 342610.02.2019, 17:29

@illpadrino: Bo na boisku biega 500mln, a na ławce siedzi kolejne 300? Ciekawe czemu....

pumeks komentarzy: 2080810.02.2019, 17:29

Dwa gole różnicy i wyprzedzamy czelsi.
Trzeba było wygrać 3-0 z Huddersfield.

softgreat komentarzy: 208110.02.2019, 17:28

@Kysio2607: my tez jakos przegralismy z city i innymi haha

Sandbead komentarzy: 342610.02.2019, 17:28

@Kysio2607: Złapali dołek po prostu, to jest PL w dodatku grają w lidze mistrzów, a grając taką piłkę jak oni to musieli się kiedyś zmęczyć, nawet przy dwóch prawie równorzędnych 11

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 310.02.2019, 17:28

Kurde czemu to city nie cofnie i nie broni wyniku...

czekaj...

Ech0z komentarzy: 1041610.02.2019, 17:28

****si gra na zwolnienie?

pawel94 komentarzy: 122010.02.2019, 17:28

Chelsea powinna zostać w szatni w drugiej połowie. Chyba lepszy walkower niż taki gwałt :D

gunners007 komentarzy: 954310.02.2019, 17:28

Hiddink już w samolocie do Londynu :-d

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.02.2019, 17:27

Dobrze niech punktują, trzeba poprawiać gole z looserpoolem.

Herus komentarzy: 148810.02.2019, 17:27

City rozjeżdża Chelsea w 25 min a my męczymy się z Huddersfield ...

Pablo19 komentarzy: 37310.02.2019, 17:27

To niezła ta kinder niespodzianka u smerfów

softgreat komentarzy: 208110.02.2019, 17:27

moze mourinho niech chelsea wezmie. specialist in failure

mitmichael komentarzy: 4924310.02.2019, 17:27

Czyli nie tak zle radzilismy sobie na Etihad :)

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 110.02.2019, 17:27

@Simpllemann: Po mojemu wygrywa tylko doświadczeniem w poważnych meczach i o wielkie cele.

Kysio2607 komentarzy: 1336010.02.2019, 17:27

Dalej nie ogarniam jak Guardiola mając taka maszynę mógł się wyłożyć na Palace, Leicester i Newcastle w tak krótkim odstępie czasu.

Niezła presja na Liverpoolu, jak się wyloza to będzie beka stulecia. Z Wengera śmiechy były, ale w ostatnim czasie przynajmniej 3 razy zgarnął FA Cup.

GROMALL komentarzy: 509010.02.2019, 17:26

25 min,4:0.Chapeau bas Chelsea!