Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield

Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield 09.02.2019, 16:57, Łukasz Wandzel 2109 komentarzy

Arsenal przyjeżdzając na John Smith's Stadium, nawet pomimo nie najlepszej formy wyjazdowej, powinien nie tylko zgarnąć trzy punkty, ale również odnieść przekonujące zwycięstwo. Niestety, udała mu się jedynie ta pierwsza sztuka, ponieważ sama gra londyńczyków w tym spotkaniu nie zachwycała niczym Słowacki Gałkiewicza. Kanonierzy strzelając dwa gole przed przerwą, nieco oszukali rzeczywistość, gdyż wynik przez większość czasu nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Podopieczni Unaia Emery'ego nie unikali błędów w defensywie, będąc przy tym mało kreatywni z przodu.

Dopiero druga połowa pokazała brak walorów ekipy z The Emirates. Bernd Leno nie był w stanie zachować czystego konta nawet przeciwko ostatniej drużynie z tabeli, która rękami i nogami, a pewnie także myślami, jest już w Championship. Z powodu straty gola w końcówce Arsenal może być zadowolony jedynie z trzech punktów. Bo na pewno nie ze swojej gry.

Huddersfield: Hamer - Smith, Jorgensen, Schindler, Kongolo (56' Durm) - Mooy, Hogg, Bacuna - Puncheon (66' Depoitre), Kachunga, Diakhaby.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny Monreal - Maitland-Niles, Torreira (59' Elneny), Guendouzi, Kolasinac - Mchitarian (76' Suárez), Lacazette, Iwobi (88' Willock).

Niemal kwadrans zajęło Kanonierom objęcie prowadzenia. Wynik otworzył Alex Iwobi po strzale, po którym mało kto spodziewałby się zdobycia gola przez Nigeryjczyka. Skrzydłowy Arsenalu dostał bardzo wysoką piłkę od Henricha Mchitariana i złożył się do uderzenia z powietrza. Sam strzał był nieporadny, ale na tyle celny, że źle ustawiony Ben Hamer musiał pogodzić się z faktem, iż piłka wylądowała w siatce.

Otwarcie wyniku nie sprawiło jednak, że Arsenal w jakikolwiek sposób zacząć dominować na boisku. Trudno mówić o koronkowych akcjach w ofensywie, gdy podopieczni Emery'ego tyle samo atakowali, co musieli się bronić. Teriery raz po raz wbiegały w okolice ich szesnastki, a londyńczycy nie wystrzegali się błędów, dwukrotnie oddając futbolówkę za darmo piłkarzom Huddersfield na około 25. metrze.

Tuż przed przerwą Alexandre Lacazette podwyższył na 2-0 po świetnym, podkręconym podaniu autorstwa Maitlanda-Nilesa. Francuski napastnik po raz kolejny udowodnił, że wykończenie to jego drugie imię. Udział w tej akcji przypadł również Mchitarianowi, który zaliczył asystę drugiego stopnia.

Kanonierzy mieli dużo szczęścia w tym spotkaniu, ale chyba w 50. minucie najwięcej. Wtedy to Adama Diakhaby był bliski zdobycia bramki kontaktowej po fantastycznym rozegraniu akcji przez zespół gospodarzy, jednak fachową interwencją popisał się wtedy Bernd Leno. Napastnik Terierów, pomimo prób, nie był już bliżej wpisania się na listę strzelców w tym spotkaniu.

W 70. minucie Alex Iwobi już nie pierwszy raz udowodnił sobie i innym, że musi popracować nad wykończeniem. Kiedy Arsenal atakował w sytuacji trzech na trzech, Nigeryjczyk dostał podanie, dzięki któremu miał dużo wolnej przestrzeni na oddanie strzału, ale i tak podjął najgorszą decyzję z możliwych - strzelił prosto w bramkarza.

Nieco ponad kwadrans na murawie - licząc z doliczonym czasem gry - dostał od Unaia Emery'ego Denis Suárez. Zawodnik wypożyczony z Barcelony nie zaaklimatyzował się jeszcze w Londynie na tyle, by wnieść do zespołu z The Emirates cokolwiek, choć oczywiście nie zagrał jeszcze ani jednego pełnego meczu. Oceniając go wyłącznie po dzisiejszych kilkunastu minutach na placu gry, Hiszpan nie wygląda jak godne zastępstwo ani Aarona Ramseya, ani Mesuta Özila.

Kanonierzy nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym nie zachowali czystego konta. Gol dla Huddersfield został zapisany na konto Seada Kolasinaca jako trafienie samobójcze.

Druga połowa spotkania dokładnie odzwierciedliła postawę londyńczyków i ich styl gry, który nie miał prawa się podobać. Zespół Huddersfield miał w tym spotkaniu 55% posiadania piłki, grając przeciwko drużynie, która niegdyś nigdy by na to nie pozwoliła. Przecież Mchitarian i Lacazette zaliczyli udane zawody. Nawet Iwobi był aktywny, pomimo swojej słabej skuteczności względem liczby okazji, do jakich dochodził. Jednak jako drużyna Arsenal nie prezentował się najlepiej. Wygrał 2-1, ale był i przeważnie w tym sezonie jest: niepoukładany w obronie oraz nieokrzesany z przodu - nawet podejmując ostatnią drużynę w tabeli.

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123910.02.2019, 16:36

Ehhh i znowu trzeba się bawić w fana City :/

gunners007 komentarzy: 954310.02.2019, 16:35

@lays: Po uszczypnięciu się uważam, że obronę mają lepszą, pomoc taką samą, ale atak dużo gorszy.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11710.02.2019, 16:31

@lays: W Premier League każdy nas bije pod tym względem. Mamy najgorsze skrzydła w lidze.

dranzer92 (zawieszony) komentarzy: 33210.02.2019, 16:26

Miało być ciężko bez całego trzonu ofensywnego a punktują tak dobrze jak United.

thegunners101 komentarzy: 247710.02.2019, 16:26

Nie rozumiem tego Barnesa na boisku. Ciekawe czy Tottenham poleci tak do końca sezonu na lekkim farcie, bo to już nudne się robi.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11710.02.2019, 16:25

Mam nadzieję, że BVB da radę Spurs. Szkoda, że bez Reusa.

ArsenalChampion komentarzy: 803710.02.2019, 16:19

@gunners007: no oczywiście że mocniejszy, przecież te prawie 20 pkt różnicy w tabeli nic nie znaczy

gunners007 komentarzy: 954310.02.2019, 16:16

Kurde, ale składzik mają lisy. Nie chcę nic mówić, ale nie wiem czy na chwilę obecną nie mocniejszy niż nasz.

mallen komentarzy: 2123910.02.2019, 16:12

@rreddevilss napisał: "wypadneicie 2/3 zawodników nigdy nie powinno sprawiać że drużyna nagle przestanie grać"

Ale żeby zwolnić trenera to się zdarza.

Calyn komentarzy: 191610.02.2019, 16:08

@lays: jeżeli mówiąc o białym iwobim masz na myśli Barnes'a to dokładnie o tym samym pomyślałem. Już w pierwszej połowie dostał piłę od chillwela i zamiast strzelać sam na sam to postanowił zejść na prawą nogę prosto w obrońce ktory go goniłxd

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466910.02.2019, 16:06

Watford 3 punkty, Newcastle 3 pkt, Leicester 1/3 pkt, tyle tu było gadki o to ile oni punktów stracą, wypadneicie 2/3 zawodników nigdy nie powinno sprawiać że drużyna nagle przestanie grać, i choć z dozą szczęścia to jednak Totki pokazują że można regularnie punktowac

mitmichael komentarzy: 4924310.02.2019, 16:05

To pieknie zrobili, musiał to wykonczyc Vardy. Borussia bez Reusa z Tottenhamem, ten to ma pecha

GROMALL komentarzy: 509010.02.2019, 16:05

oho Vardy

Czeczenia komentarzy: 1248610.02.2019, 16:05

@ArsenalChampion: jedna różnica: -10

Tevez komentarzy: 408710.02.2019, 16:04

@ArsenalChampion: No ale trzeba przyznać że robią to dość regularnie. To już nie jest szczęście tylko wyrachowanie.

ArsenalChampion komentarzy: 803710.02.2019, 16:02

no tak jak Tottenham punktuje po słabej grze, to pokazuja charakter
ale jak już to robi Arsenal to jest to beznadziejna druzyna która ma tylko farta i zbliza się do poziomu Evertonu

polishbrigadesx komentarzy: 1020510.02.2019, 16:02

Kury nawet bez Kane dają radę a mieli tracić punkty przed Unaiem jeszcze dużo pracy aby i nasz zespół tak punktował jak totki.

lays komentarzy: 3987110.02.2019, 16:01

@Simpllemann:

Ten rywal walczy chyba w wadze pół ciężkiej i bez 1 ręki xD

Tevez komentarzy: 408710.02.2019, 16:01

Tottenaham cały czas jest w grze o mistrzostwo. Nikt nie bierze ich na poważnie i to jest właśnie ich największa siła. Bez presji i rozgłosu robią regularnie punkty. Oby Liverpool i City w końcówce sezonu nie odwalili czegoś głupiego by gdyby jakimś cudem Liliputy zdobyły mistrza to... A szkoda gadać. Szkoda strzępić ryja.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.02.2019, 15:59

Nie oglądam meczów Tottenhamu, ale z Waszych opisów ukazuje się portret wytrawnego pięściarza, który pozwala wyszumieć się swoim rywalom, by zadać ostateczny cios i wygrać pojedynek.

thegunner4life komentarzy: 899710.02.2019, 15:59

Kiedy ostatnio Arsenal zdobył w lidze ponad 80 pkt?

polishbrigadesx komentarzy: 1020510.02.2019, 15:58

Kury już 10 pkt przed Arsenalem to dużo mówi.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.02.2019, 15:58

Leno probably has clean sheet bonus in his contact and the players know the club can’t afford to pay it.

GROMALL komentarzy: 509010.02.2019, 15:57

Ogląda ktoś totków? Jak to wygląda? znów mają "odrobinę" szczęścia?

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2410.02.2019, 15:56

Ale farty tottenham ponownie, nie to co moj pieknie grajacy Arsenal

lays komentarzy: 3987110.02.2019, 15:56

Jednak zgadzam się XD Tottki maja farta, ten mecz to kolejny z serii, AA WYGRAJMY TO TAK Z DUPY.

Vardy na lawce i bierze karnego, bez sens. Zamiast 1-1, po chwili 2-0, a potem ich biały Iwobi strzela w bramkarza.

Calyn komentarzy: 191610.02.2019, 15:52

Nie wiem czy można zrobić coś głupszego niż dać wchodzącemu zawodnikowi karnego do wykonania. Kiedy nie dotknął on piłki od co najmniej 60minut(rozgrzewka przedmeczowa). Puel'owi się dostanie

mallen komentarzy: 2123910.02.2019, 15:51

Dobrze, że Mavropanosa odsuneliśmy od skladu na LE. Mustafi musi grać! 100 meczy w AFC to za mało!

thegunner4life komentarzy: 899710.02.2019, 15:50

Ale ten Son w porównaniu do naszego Iwobiego to cienias.

mitmichael komentarzy: 4924310.02.2019, 15:50

A taka mogla byc historia, wchodzi z ławi i ładuje od razu z karnego.

Slaviola komentarzy: 1237710.02.2019, 15:49

Po co ten Vardy strzelał jak nie rozgrzany... ehhh pewnie kury znowu po farcie wygrają :/

@Kysio2607:
Bo się uda musimy tylko przesunąć Iwobiego na 9 i dać mu więcej swobody.

Kysio2607 komentarzy: 1336010.02.2019, 15:38

@ArsenalChampion: przecież to oczywiste, że Wenger miał układ z Ozilem co do meczow ligowych. Wiosną tamtego roku cel już był jasny - LE i Mesut grał tam wszystko a w kolejce ligowej dostawał odpoczynek. Z resztą nie tylko on, bo rozgrywki europejskie gralismy praktycznie 12-13 piłkarzami.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 110.02.2019, 15:38

Monaco wygrywa może nie spadną z ligi

Tevez komentarzy: 408710.02.2019, 15:37

@ArsenalChampion: A kiedy ostatnio wygraliśmy na wyjeździe z drużyną TOP6? Wszędzie gdzie nie pojedziemy dostajemy oklep. Stamford Bridge, Anfield, Etihad. Nawet z pogrążonym w kryzysie United Mourinho nie byliśmy w stanie ugrać 3 punktów. W English Breakfast mówili że nawet średniaki mają od nas lepszy bilans na stadionach tych drużyn.

bartek2815 komentarzy: 84910.02.2019, 15:36

Ciekawe jaki jest tak naprawde problem opuszczanych meczy ozila... kiedys w ekstraklasie w legii Szwoch też nie grał bo niby był kontuzjowany

mallen komentarzy: 2123910.02.2019, 15:35