Trzy punkty na własnym stadionie! Arsenal 2-0 Stoke

Trzy punkty na własnym stadionie! Arsenal 2-0 Stoke 12.09.2015, 17:01, Łukasz Wandzel 1939 komentarzy

Piłkarze londyńskiego klubu powrócili do gry w Premier League po zaliczonych zgrupowaniach reprezentacji. I po dzisiejszym meczu można stwierdzić, że chyba wyszły im one na dobre. Arsenal zwyciężył Stoke strzelając dwie bramki, a co równie ważne nie stracił żadnej. Do tego wyglądał na pewnie grający zespół i tylko brak większej skuteczności uchronił gości przed wyższą wygraną drużyny Wengera.

Zespół z Londynu wypracował sobie dzisiaj mnóstwo okazji przeciwko piłkarzom Stoke, którzy mimo swoich sytuacji nie stwarzali większego zagrożenia dla defensywy Arsenalu. To pozwoliło na nękanie rywala ciągłymi atakami i nieprawdopodobnym jest fakt, że drugą bramkę The Gunners zdobyli dopiero w końcówce spotkania.

Cieszy również dobra forma takich graczy, jak Cazorla. Odznaczyli się również pracą na boisku Özil oraz Alexis, którym spotkania reprezentacyjne najwyraźniej pomogły. Nie należy zapominać o bramkarzu, ponieważ Petr Cech wywiązał się dzisiaj ze swoich zadań i zachował przy tym czyste konto.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla, Ramsey - Özil (83. Chamberlain), Alexis (83. Arteta), Walcott (75. Giroud)

Stoke City: Butland - Bardsley, Cameron, Muniesa, Pieters - Whelan, van Ginkel, Diouf (75. Bojan), Shaqiri, Arnautovic - Joselu (57. Ireland)

Piłkarze Arsenalu szybko pokazali, że przejęli inicjatywę. Już po paru minutach doszło do sytuacji, w której Alexis mógł zdobyć bramkę głową, lecz futbolówka uderzyła w słupek. Chwilę później Chilijczyk uderzył z dystansu, ale piłka kolejny raz napotkała na swej drodze słupek.

The Gunners rozpoczęli oblężenie bramki graczy Stoke. Pierwsze dziesięć minut minęło gospodarzom na intensywnych atakach bramki Butlanda.

Stoke City wypracowało swoją okazję w 16. minucie, kiedy sędzia przyznał im rzut wolny z kilkudziesięciu metrów. Dośrodkowanie wydawało się groźne, lecz dobrze zachował się Petr Cech piąstkując piłkę.

W 24. minucie, niespodziewanie, strzał z dystansu oddał Koscielny! Francuz wkroczył z piłką na połowę rywala i ciągle nie brakowało mu wolnego miejsca. Tym samym zdecydował się na uderzenie i choć nie zdobył gola, z pewnością zaskoczył bramkarza gości.

Pół godziny! Kanonierzy aż tyle kazali nam czekać na bramkę. Wszystko zaczęło się od przejęcia piłki na własnej połowie przez Coquelina. Skorzystał na tym będący już przy piłce Özil, który dalekim podaniem do Walcotta rozpoczął kontratak. Theo pokazał swoją szybkość, ale także wykończenie, bo i z tym nie miał żadnego problemu, 1-0!

W 38. minucie żółtą kartkę ujrzał Mesut Özil. Niemiec z pewnością faulował, ale wydaje się, że nie zasłużył na takie ostrzeżenie.

Tuż przed przerwą gracze Arsenalu doprowadzili do kolejnego kontrataku. Tym razem piłką wymienili się kilkukrotnie Alexis z Özilem, lecz ten drugi wypuszczony na prawą stronę pola karnego zdołał jedynie wywalczyć rzut rożny.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga część spotkania rozpoczęła się spokojnie. Goście niezbyt naciskali na bramkę Cecha, a gospodarzom ta sytuacja odpowiadała, bo pozwalała na powolne kreowanie akcji.

W 51. minucie niezłym dośrodkowaniem popisał się Monreal, lecz adresat w postaci Walcotta nie mógł przebić się przez blokujących go dwóch obrońców.

Kilka minut później swoją szansę miał Shaqiri. Oddał strzał znajdując się na lewej stronie w polu karnym, lecz na straży stał niezawodny dzisiaj Cech. Chwilę po tym znowu spróbował uderzyć i udało mu się to dwukrotnie, ale każdy z jego strzałów został zablokowany przez Bellerina.

W 65. minucie Özil zdecydował się wrzucić w pole karne, lecz zrobił to na tyle mocno, że piłka po rykoszecie od obrońcy o mały włos nie znalazła się w bramce.

Minuty później reprezentant Niemiec miał kolejną okazję. Po ograniu piłkarzy Stoke wymianą podań z Cazorlą znalazł się w szesnastce rywala, jednakże starając się uderzyć na krótki słupek nie zdołał pokonać bramkarza.

Na drugą zmianę zdecydował się Mark Hughes wpuszczając na boisko Bojana za Dioufa. Pierwszą zmianą po stronie gospodarzy było zejście Walcotta, zastąpionego przez Girouda.

Tuż po wejściu na plac gry, czyli w 76. minucie, szansę na gola miał Giroud. Francuz dostał piłkę i dużo wolnego miejsca w polu karnym niczym prezent, po czym fatalnie spudłował.

Na niecałe 10 minut przed końcem spotkania Chamberlain i Arteta zjawili się na boisku. W zamian opuścić je musieli Özil oraz Sanchez.

2-0! Kanonierzy w końcu, bo dopiero w 85. minucie, podwyższyli prowadzenie! Santi Cazorla dośrodkowywał z rzutu wolnego na lewej stronie boiska, a piłkę głową znalazł nikt inny, tylko Olivier Giroud!

Gospodarze wymienili w ataku pozycyjnym kilka świetnych podań podczas doliczonego czasu gry, ale w ostateczności piłka wrzucona w pole karne przez Bellerina nie została wykorzystana.

Sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282415.09.2015, 18:11

No i dobrze gada, tylko żaden polityk tego głośno nie powie bo by zjechał na jego 4% poparcie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 115.09.2015, 18:05

A na jakimś fanpage'u Amerykanie propsują Korwina
facebook.com/operator.inc/videos/1050789188266652/

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 115.09.2015, 17:54

@AaronLieber27: Handicap z derbów Londynu zapewne nie wejdzie i coś mi pachnie że Malmoe/Astana strzeli bramkę.

dissault

Tak, bo jak za dużo wygram to puszczam później bez opamiętania jakieś tasiemki na czasami 10 zdarzeń :/ Może jutro coś puszczę, zobaczę, czy moje przewidywania się dzisiaj sprawdzą :)

youtube.com/watch?v=nheqIyHUwUg

:D

dissault komentarzy: 326815.09.2015, 17:01

Kowal96
szkoda Ci kasy czyli z góry zakładasz że przegrasz?
to niedobrze ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.09.2015, 16:55

Jack Wilshere: Has started 28 of a possible 81 matches in the Premier League (34.6%) since August 2013 /whoscored/

ElSar

Imo na spokojnie. Juve już odczuwa straty Pirlo, Teveza czy Vidala, a kontuzje mają jeszcze Khedira i Marchisio. City jest na gazie, nawet bez Aguero powinni sobie poradzić na spokojnie. Chociaż z drugiej strony wszyscy wiemy jak City radzi sobie w LM :P

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 115.09.2015, 16:46

A w sumie cholera, tak się nakręciłem że idę do buka obstawić. Żegnam kochanieńcy :*

Rafson95 komentarzy: 1045115.09.2015, 16:44

W teorii to wszystko ładnie wygląda. Zobaczymy wieczorem :)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 115.09.2015, 16:42

@Rafson95: Nie obstawiam, ale mogę się z Tobą założyć że wszedłbymi taki kupon. Leverkusen gra z BATE czy strzelanina gwarantowana, Lyon gra z Gent i nie wierzę, żeby nie wygrali pomimo wyjazdu i braku Fekira. Valencia gra z Zenitem który dostaje od Samary i męczy się z cienkim jak barszcz w tym sezonie Kazaniem. Bayern Olympiakosowi wsadzi z 3 bramki minimum a Muller jak Hemp Gru jest poza kontrolą + strzela karne. Może Neymar niepewny ale primo Barca bankowo coś strzeli Romie i secundo wszystkiego nie strzela Messi.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2015, 16:36

ale piękne okienko zimowe się u nas zapowiada.

Aż 3 transfery będą.

Welbz,Jack i Rosa!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 115.09.2015, 16:26

Jakbym miał robić kupon to obstawiłbym Lyon, Valencię, gola Mullera, gola Neymara, gola Kiesslinga i co najmniej 4 bramki w meczu PSG vs Malmoe.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.09.2015, 16:23

To prawda że żadna ogólnodostępna stacja nie ma prawd do Ligi Mistrzów ?

Chicken komentarzy: 70415.09.2015, 16:13

jak tam dziś panowie,robicie kupony?

Tomassini komentarzy: 272015.09.2015, 16:04

Fanatic
Bardzo nie śmieszne.
A sprawa "uchodźców" to nie powinna być polska sprawa. Mamy zbyt wiele problemów wewnetrznych. Jak już się mamy czymś zajmować to Ukrainą. Z muzułmanami nie mamy prawie nic wspólnego

youngboy komentarzy: 195215.09.2015, 16:04

Wilshere wypada na kolejne 3 miesiące. Kogoś jeszcze to dziwi?

Ashburton komentarzy: 446115.09.2015, 15:52

A w marcu ISIS samo mówiło że wyślą nam 500 tyś uchodźców, pośród których będą terroryści. Dotrzymali słowa.

Ashburton komentarzy: 446115.09.2015, 15:51

Syryjscy chrześcijanie też uciekali przed wojną, a parę z tych rodzin już uciekło z Polski do Niemiec.

Każdemu ''uchodźcy'' trzeba powiedzieć nie.

Gofer999 komentarzy: 1452315.09.2015, 15:41

Żadnych imigrantów. Są kraje bogate, z tą samą kulturą, a jednak nie chcą ich przyjąć. To jest inwazja, 70% tych "imigrantów" to mężczyźni, średnio w wieku 25 lat.

KuBaJo komentarzy: 217415.09.2015, 15:41

lays; Nie był najlepszym obrońcą, Nacho!
Per grał lepiej od dramatycznego koscielnego to nic nie znaczy.

lays komentarzy: 3987115.09.2015, 15:36

Oby jutro grał Gabriel... bo jeśli zagra Per to prawdopodobnie on zagra z Chelsea, a tego się strasznie boję. Gabriel w formie musi grać. Chociaż Per byl naszym najlepszym obrońcą na początku sez.

lays komentarzy: 3987115.09.2015, 15:35

Ale świetne te dzisiejsze stroje naszych z treningu... bajka

Fanatic komentarzy: 599115.09.2015, 15:34

Polska ma przecież nazistowskie obozy koncentracyjne i tam możnaby uchodźców umieścić

KuBaJo komentarzy: 217415.09.2015, 15:28

Dancer;
12k ludzi to jest garstka i żeby zaczęła się nie wiem jak rozmnażać to nie czeka nas muzułmańska apokalipsa zombie nawet w ciągu 100 lat. To co napisał ziomek1245; Tylko rodziną którym trzeba pomóc zostaną u nas.

ziomek1245 komentarzy: 106715.09.2015, 15:24

Jeśli chodzi o muzułmanów, to nawet gdy jacyś do Polski przybędą to nie będzie z nimi większych kłopotów. Tutaj zostaną tylko ci, którzy uciekają przed wojną. Takich jest mniej, ale też są i warto im pomóc. Najgorsze lenie ciągną do Niemiec i to oni będą mieli problemy. Z Polski już kilka rodzin uciekło, zostaną tu tylko ci, którzy nie mają dokąd wracać, a tacy będą wdzięczni za kromkę suchego chleba i dach nad głową.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.09.2015, 15:22

KuBaJo

Dlaczego stwierdzasz, że oszalał? Przecież to fakt.

KuBaJo komentarzy: 217415.09.2015, 15:20

InArseneWeTrust123;
Oszalałeś z tym robieniem dzieci xd Tu nie problem w 12 tysiącach tylko że jeżeli ta fala pełna imigrantów ekomicznyc, tylko że zaraz nadejdzie 2 i 3 jak się spodoba i zaczną też ściagać rodziny.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.09.2015, 15:20

IAWT

Niewielka część. Tak czy inaczej polecam:

facebook.com/marek.prucnal1/videos/902372359799118

Nie wiem czy prawdą jest, że te 12 tysięcy ma prawo sprowadzić do kraju całą swoją rodzinę. Gdyby tak było to nagle pojawiłoby się nam 100 tysięcy.

Dodatkowo nie jestem pewien, czy nagle 100% nie znajdzie się w Polsce, a nie po równo we wszystkich krajach:

"Na razie sytuacja wygląda tak. Tyle zdążyło się zmienić od piątku:
1. Austria zamyka granice z Węgrami
2. Niemcy zamykają granicę z Austrią.
3. Czechy zamykają granicę z Austrią.
No to szybki rzut oka na mapę.
Czesi skoro zamknęli już jedną granicę i zapowiedzieli, że nikogo nie przyjmą, na pewno za chwilę szybko zamkną granicę ze Słowacją.
I mamy szlak uchodźców przez Polskę.
Niemcy już mówią na głos, że "osiągnęli punkt krytyczny i więcej uchodźców nie zmieszczą". Jak myślicie, co zrobią Niemcy, gdy uchodźcy zaczną szturmować trasę przez Polskę?