Trzy punkty na własnym stadionie! Arsenal 2-0 Stoke

Trzy punkty na własnym stadionie! Arsenal 2-0 Stoke 12.09.2015, 17:01, Łukasz Wandzel 1939 komentarzy

Piłkarze londyńskiego klubu powrócili do gry w Premier League po zaliczonych zgrupowaniach reprezentacji. I po dzisiejszym meczu można stwierdzić, że chyba wyszły im one na dobre. Arsenal zwyciężył Stoke strzelając dwie bramki, a co równie ważne nie stracił żadnej. Do tego wyglądał na pewnie grający zespół i tylko brak większej skuteczności uchronił gości przed wyższą wygraną drużyny Wengera.

Zespół z Londynu wypracował sobie dzisiaj mnóstwo okazji przeciwko piłkarzom Stoke, którzy mimo swoich sytuacji nie stwarzali większego zagrożenia dla defensywy Arsenalu. To pozwoliło na nękanie rywala ciągłymi atakami i nieprawdopodobnym jest fakt, że drugą bramkę The Gunners zdobyli dopiero w końcówce spotkania.

Cieszy również dobra forma takich graczy, jak Cazorla. Odznaczyli się również pracą na boisku Özil oraz Alexis, którym spotkania reprezentacyjne najwyraźniej pomogły. Nie należy zapominać o bramkarzu, ponieważ Petr Cech wywiązał się dzisiaj ze swoich zadań i zachował przy tym czyste konto.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla, Ramsey - Özil (83. Chamberlain), Alexis (83. Arteta), Walcott (75. Giroud)

Stoke City: Butland - Bardsley, Cameron, Muniesa, Pieters - Whelan, van Ginkel, Diouf (75. Bojan), Shaqiri, Arnautovic - Joselu (57. Ireland)

Piłkarze Arsenalu szybko pokazali, że przejęli inicjatywę. Już po paru minutach doszło do sytuacji, w której Alexis mógł zdobyć bramkę głową, lecz futbolówka uderzyła w słupek. Chwilę później Chilijczyk uderzył z dystansu, ale piłka kolejny raz napotkała na swej drodze słupek.

The Gunners rozpoczęli oblężenie bramki graczy Stoke. Pierwsze dziesięć minut minęło gospodarzom na intensywnych atakach bramki Butlanda.

Stoke City wypracowało swoją okazję w 16. minucie, kiedy sędzia przyznał im rzut wolny z kilkudziesięciu metrów. Dośrodkowanie wydawało się groźne, lecz dobrze zachował się Petr Cech piąstkując piłkę.

W 24. minucie, niespodziewanie, strzał z dystansu oddał Koscielny! Francuz wkroczył z piłką na połowę rywala i ciągle nie brakowało mu wolnego miejsca. Tym samym zdecydował się na uderzenie i choć nie zdobył gola, z pewnością zaskoczył bramkarza gości.

Pół godziny! Kanonierzy aż tyle kazali nam czekać na bramkę. Wszystko zaczęło się od przejęcia piłki na własnej połowie przez Coquelina. Skorzystał na tym będący już przy piłce Özil, który dalekim podaniem do Walcotta rozpoczął kontratak. Theo pokazał swoją szybkość, ale także wykończenie, bo i z tym nie miał żadnego problemu, 1-0!

W 38. minucie żółtą kartkę ujrzał Mesut Özil. Niemiec z pewnością faulował, ale wydaje się, że nie zasłużył na takie ostrzeżenie.

Tuż przed przerwą gracze Arsenalu doprowadzili do kolejnego kontrataku. Tym razem piłką wymienili się kilkukrotnie Alexis z Özilem, lecz ten drugi wypuszczony na prawą stronę pola karnego zdołał jedynie wywalczyć rzut rożny.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga część spotkania rozpoczęła się spokojnie. Goście niezbyt naciskali na bramkę Cecha, a gospodarzom ta sytuacja odpowiadała, bo pozwalała na powolne kreowanie akcji.

W 51. minucie niezłym dośrodkowaniem popisał się Monreal, lecz adresat w postaci Walcotta nie mógł przebić się przez blokujących go dwóch obrońców.

Kilka minut później swoją szansę miał Shaqiri. Oddał strzał znajdując się na lewej stronie w polu karnym, lecz na straży stał niezawodny dzisiaj Cech. Chwilę po tym znowu spróbował uderzyć i udało mu się to dwukrotnie, ale każdy z jego strzałów został zablokowany przez Bellerina.

W 65. minucie Özil zdecydował się wrzucić w pole karne, lecz zrobił to na tyle mocno, że piłka po rykoszecie od obrońcy o mały włos nie znalazła się w bramce.

Minuty później reprezentant Niemiec miał kolejną okazję. Po ograniu piłkarzy Stoke wymianą podań z Cazorlą znalazł się w szesnastce rywala, jednakże starając się uderzyć na krótki słupek nie zdołał pokonać bramkarza.

Na drugą zmianę zdecydował się Mark Hughes wpuszczając na boisko Bojana za Dioufa. Pierwszą zmianą po stronie gospodarzy było zejście Walcotta, zastąpionego przez Girouda.

Tuż po wejściu na plac gry, czyli w 76. minucie, szansę na gola miał Giroud. Francuz dostał piłkę i dużo wolnego miejsca w polu karnym niczym prezent, po czym fatalnie spudłował.

Na niecałe 10 minut przed końcem spotkania Chamberlain i Arteta zjawili się na boisku. W zamian opuścić je musieli Özil oraz Sanchez.

2-0! Kanonierzy w końcu, bo dopiero w 85. minucie, podwyższyli prowadzenie! Santi Cazorla dośrodkowywał z rzutu wolnego na lewej stronie boiska, a piłkę głową znalazł nikt inny, tylko Olivier Giroud!

Gospodarze wymienili w ataku pozycyjnym kilka świetnych podań podczas doliczonego czasu gry, ale w ostateczności piłka wrzucona w pole karne przez Bellerina nie została wykorzystana.

Sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Methess komentarzy: 36015.09.2015, 12:22

Też mam Kalenji, najtańsze ekiden50, już drugi rok mi służą, a często ich używam :)

sledziooo komentarzy: 88015.09.2015, 12:14

Gerwazy - jak 10 km na asfalcie to polecam odwiedzić Decathlon i dobrać sobie jeden z modelów Kalenji. Kupiłem 2 lata temu buty za 70 zł. Na instrukcji było napisane, że są do biegania 2 razy w tygodniu po pół godziny a ja w nich robię biegi na orientację po 50 km. Spokojnie znajdziesz model pasujący do twoich potrzeb ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.09.2015, 12:13

thide
A to co najważniejsze zabrakło.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2015, 12:01

youtube.com/watch?v=d437_7aQ7IA

Gerwazy komentarzy: 169815.09.2015, 11:59

Hej jakie polecicie buty na start do biegania, celuję w 10km po asfalcie. Budżet to maks 200 zł.

sledziooo komentarzy: 88015.09.2015, 11:57

No to Lipton :(

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2015, 11:48

dzwoniłem do wróżbity Macieja i potwierdził. dla pewności skontaktowałem się z Salomeą i stwierdziła, że kontuzja na 100%.
wcześniej kilka dni przed finałem powiedzieli, że Arsenal wygra FA Cup, więc źródło pewne.

sledziooo komentarzy: 88015.09.2015, 11:46

Ale jakieś źródło masz czy jasnowidza z Człuchowa pytałeś? :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2015, 11:40

napisałem PODOBNO

sledziooo komentarzy: 88015.09.2015, 11:39

thide - co się niby stało i jakie źródło tych rewelacji?

lays komentarzy: 3987115.09.2015, 11:37

Czy Petr Cech przedłuży kryzys Chelsea? Już za niecały tydzień The Blues zmierzy się z Arsenalem a patrząc na ostatnia formę obydwu zespołów wydaje się, że to ekipa Arsene Wengera powinna być murowanym faworytem tego spotkania.

Nigdy nie dane mi było grać na Stamford Bridge w charakterze zespołu przyjezdnego więc będzie to dla mnie nowe doświadczenie. Wracam w znane mi miejsce, ale najważniejsza będzie wygrana.

W pewnym sensie będzie to miłe przeżycie, spędziłem tam tyle czasu. Znam każdy metr tamtego stadionu, każdy zakamarek, nie będzie to dla mnie żadne niespodzianka. Mecz przeciwko swoim byłym kolegom będzie dla mnie nowym doświadczeniem, ale po pierwszym gwizdku moim jedynym problemem będzie to, aby zagrać jak najlepiej i pomóc swojej drużynie w zwycięstwie - mówi Petr Cech.

W ostatnią sobotę Arsenal wygrał ze Stoke 2:0, w środku tygodnia zagra natomiast w Lidze Mistrzów przeciwko Dynamo Zagrzeb.

Mam nadzieję, że pojedziemy do Chelsea z dwoma zwycięstwami na koncie i z gotowością na rywalizację - kończy bramkarz Kanonierów.

Piotrek_175 komentarzy: 184415.09.2015, 11:32

Oj nie takie setki ( a przede wszystkim nie w takiej ilości) jak panowie niżej wymienieni.

Kaczaza komentarzy: 722315.09.2015, 11:32

Sorry, nie ten link
Generalnie mamy bardzo słaby atak, najsłabszy

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2015, 11:32

Sanogo podobno kontuzja i wypada do konca sezonu

lays komentarzy: 3987115.09.2015, 11:29

Mesuta krew zalewa, ale Mesut też marnuje setki.

lays komentarzy: 3987115.09.2015, 11:18

facebook.com/KibicujeKanonierom/photos/a.256934987821875.1073741828.256928237822550/476054495909922/?type=1&theater

Widzieliscie to? Naszych 3 na podium pod wzgledem zmarnowanych okazji w calej BPL

schnor25 komentarzy: 1854615.09.2015, 10:52

Co dzisiaj panowie wrzucacie na wieczorny ruszt LM? Ja chyba City-Juve, albo Sevilla- M`gladbach.

kepha komentarzy: 21115.09.2015, 10:50

@Alonso,
dzięki! Jak leci kilka spotkań jednocześnie to można sobie wybrać które się chce oglądać czy dostępne jest tylko to, co aktualnie leci na canal plus sport?

matt21 komentarzy: 541415.09.2015, 10:42

shark

a zauważyłeś, że marnuje 100% sytuację co 55min. To też robi kapitalnie.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 315.09.2015, 10:33

shark31

tylko żeby jeszcze więcej wykorzystywał tych okazji. Co z tego ze wypracuje sobie nawet 10 skoro strzeli 1 albo i nie strzeli w ogóle

shark31 komentarzy: 601315.09.2015, 10:31

Theo dochodzi do największej ilości 100% sytuacji w calej lidze. Jego ruchliwość jest kapitalna. Imo stawiać na niego w ataku.

KondzioElite komentarzy: 618715.09.2015, 10:30

Ktoś wie co jest z Fantasy Champions League?

matt21 komentarzy: 541415.09.2015, 10:24

skysports.com/football/news/11670/9991644/theo-walcott-is-wasteful-in-front-of-goal-for-arsenal-stats-show

pierre_afc komentarzy: 1207115.09.2015, 10:22