Udana końcówka sezonu, Arsenal 4-0 Fulham

Udana końcówka sezonu, Arsenal 4-0 Fulham 09.05.2010, 17:55, Rafal Mazur 428 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyli tegoroczni finaliści Ligi Europejskiej, zawodnicy Fulham, by rozegrać z londyńskim Arsenalem ostatnie spotkanie w sezonie 2009/2010. Niewielkie zainteresowanie, brak transmisji, mimo że wywalczenie trzech punktów przez Kanonierów było niezwykle ważne. Londyńczycy świetnie zakończyli sezon, pokonując Fulham 4-0.

Zobacz skrót tego pojedynku

Ostatnie pojedynki w wykonaniu podopiecznych Wengera były naprawdę fatalne. Londyńczycy pobłażliwie potraktowali takich rywali, jak Wigan i Blackburn, remisując i przegrywając jak na zawołanie, przez co musieli wyjątkowo skupić się przed niedzielnym meczem, ażeby utrzymać trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Przed samym spotkaniem, Arsene Wenger dokonał kilku zmian w ustawieniu swojej ekipy. Do składu powrócili Gael Clichy oraz Andriej Arszawin, którzy rozpoczęli spotkanie od pierwszych minut. Natomiast na ławce rezerwowych zasiedli Merida, Eastmond i Lansbury, co oznacza, iż Boss zdecydował się na lekki powiew młodej świeżości.

Dokładnie o godzinie 16.00, sędzia główny - Mike Jones - rozpoczął dzisiejsze zawody.

Początek spotkania był dość wyrównany z lekkim wskazaniem na ekipę Kanonierów. Przeważała szybka gra w środku pola oraz wiele celnych i widowiskowych zagrań.

W 21. minucie Andriej Arszawin w świetny sposób przechytrzył bramkarza gości. Po odegraniu jednego ze stoperów do Schwarzera, rosyjski atakujący nałożył duży pressing, przez co Australijczyk zupełnie spanikował. Arszawin jeszcze dryblował, po czym dopełnił tylko formalności.

Po chwili londyńczycy mogli cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Po znakomitym dograniu Eboue, na czystej pozycji znalazł się Walcott. Anglik odegrał piłkę do znajdującego się w środku pola karnego - Robina van Persie, który na raty pokonał Schwarzera. 2-0!

Po zdobyciu dwóch bramek gra nieco się uspokoiła. Mimo że Kanonierzy nadal napierali, a nawet zdołali zdobyć bramkę ze spalonego, gracze z Fulham zaczęli dochodzić do głosu, jednak nie na długo.

W 38. minucie gry miała miejsce bardzo niefortunna sytuacja. Po bardzo dobrej akcji dwójkowej van Persie-Walcott, ten drugi zdecydował się na płaskie dogranie w pole karne. Piłka przetoczyła się przez mur obrońców Fulham, musnęła nóg Eboue, po czym trafiła do zdezorientowanego Bairda, który skierował futbolówkę do własnej siatki.

Nie minęła minuta, a już londyńczycy mieli szansę na podwyższenie rezultatu. Emmanuel Eboue znakomicie odegrał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Walcotta. Młody skrzydłowy uderzył jednak obok słupka.

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało miejsca, zatem arbiter zakończył pierwszą połowę.

Po 15-minutowej przerwie, zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, aby rozegrać drugą i decydującą o losach gry, część meczu.

Już od pierwszych minut zarysowała się znacząca przewaga Arsenalu we wszystkich aspektach. W 49. minucie dobra wrzutką popisał się Sagna, który dogrywał do Robina van Persie. Holender uderzył jednak prosto w bramkarza i zagrożenie zostało oddalone.

W 61. minucie boisko opuścił Mikael Silvestre, a jego miejsce zajął witany oklaskami Johan Djourou. Przypomnijmy, że to pierwszy występ Szwajcara od wakacji, kiedy to nabawił się poważnego urazu kolana.

Kilka minut później bardzo aktywny Eboue został ukarany żółtym kartonikiem za próbę wymuszenia rzutu karnego. Wychodzący na czystą pozycję Afrykanin, niepotrzebnie przewracał się w polu karnym, co nie uszło płazem arbitrowi.

15 minut przed końcem gry, Arsene Wenger dokonał podwójnej zmiany. Do gry zostali wprowadzeni Carlos Vela i Henri Lansbury, którzy zastąpili Arszawina i Walcotta.

Gdy spotkanie zbliżało się powoli do końca, można było wyciągnąć wniosek, iż druga połowa nie była tak ciekawa i ekscytująca jak pierwsza. Zupełna kontrola gry przez Arsenal spowodowała, że brakowało sytuacji podbramkowych.

Jednak w 82. minucie linia ofensywna Kanonierów nieco się zbudziła. Carlos Vela otrzymał wręcz idealne podanie od Nasriego. Meksykanin bez skrupułów wykorzystał nadarzającą się okazję, podcinając futbolówkę nad interweniującym Schwarzerem. 4-0!

Do końca meczu nic znaczącego nie miało miejsca, zatem Kanonierzy udanie zakończyli sezon, pokonując stołecznego rywala 4-0. Warto także dodać, że za sprawą słabej postawy graczy Tottenhamu, którzy przegrali 2-4 ze spadającym z ligi Burnley, podopieczni Wengera utrzymali trzecią pozycję w lidze. Po końcowym gwizdku, zawodnicy z Emirates Stadium pozostali na murawie, aby podziękować fanom za wsparcie, którym ich obdarzyli na przestrzeni całego sezonu.

Jeśli chodzi o sprawę mistrzostwa Anglii, to została ona już wprawdzie rozstrzygnięta po pierwszej części gry, gdyż na Stamford Bridge piękne widowisko zafundowali swoim kibicom piłkarze Chelsea, którzy pokonali Wigan aż 8-0 i to oni zasłużenie odebrali puchar najlepszej drużyny w Anglii w sezonie 2009/2010, czego serdecznie im gratulujemy.

Teraz czas na wakacyjną przerwę i odpoczynek przed mundialem w RPA, my natomiast powrócimy z raportami pomeczowymi w lipcu, kiedy to odbędą się pierwsze przedsezonowe pojedynki londyńskiego Arsenalu.

autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
wigrus komentarzy: 24314.05.2010, 19:53

Vela jak zwykle po swojemu ;]

wojtasik96 komentarzy: 8710.05.2010, 23:16

Spójrzcie na to youtube.com/watch?v=OE15wHkL0UI mmm... a te główki :D

amadeo komentarzy: 514910.05.2010, 21:49

Gunner48 ---> do Jelenia dodałbym Obraniaka i Błaszczykowskiego...na tym kończą się porównania...

fabregas444 komentarzy: 169610.05.2010, 21:19

fabregas1987--- a to nie chodzilo mi ze to ma byc zdziwienie... napisalam to bo myslalam ze chcielibyscie wiedziec

Gunner48 komentarzy: 792910.05.2010, 21:11

W naszej reprezentacjii mamy 1 zawodnika którego można porównywać do piłkarzy Hiszpanii;d
Jest nim Irek Jeleń

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36210.05.2010, 21:03

Spójrzcie na tą kadrę.. 3/4 graczy występuję w lidze hiszpańskiej.

fabregas1987 komentarzy: 2581510.05.2010, 20:58

fabregas444 --> bedzie musial odrzucic jeszcze 7 graczy, a tak szczerze powiedziawszy to zaden pilkarz nie jest dla mnie zdziwieniem ...

fabregas444 komentarzy: 169610.05.2010, 20:17

patrzcie trener hiszpanii oglosil kadre na mundial!:P
Bramkarze:
Iker Casillas Fernández (Real Madryt CF)
David De Gea Quintana (Club Atlético Madryt)
Diego López Rodríguez (Villareal CF)
José Manuel Reina Páez (Liverpool FC)
Víctor Valdés Arribas (FC Barcelona)

Obrońcy:
Raúl Albiol Tortajada (Real Madryt CF)
Alvaro Arbeloa Coca (Real Madryt CF)
César Azpilicueta Tanco (Club Atlético Osasuna)

Sergio Busquets Burgos (FC Barcelona)
Francesc “Cesc” Fabregas Soler (Arsenal FC)
Andrés Iniesta Lujan (FC Barcelona)
Javier Martínez Aguinaga (Athletic Club)
Marcos Antonio Senna Da Silva (Villarreal CF)
David Jiménez Silva (Valencia CF)
Xavier Hernández Creus (FC Barcelona)

Napastnicy:
Santiago Cazorla González (Villarreal CF)
Jesús Navas González (Sevilla FC)
Juan Manuel Mata García (Valencia CF)
Pedro Rodríguez Ledesma (FC Barcelona)
Daniel González Güiza (Fenerbache SK)
Fernando Llorente Torres (Athletic Club)
Alvaro Negredo Sánchez (Sevilla FC)
Fernando Torres Sanz (Liverpool FC)
David Villa Sánchez (Valencia

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3510.05.2010, 19:03

armata_PL - przecież to, że grają w rywalizujących ze sobą klubach nie znaczy, że nie mogą się kolegować/przyjaźnić, czy nawet pójść na imprezę zorganizowaną przez Chelsea. Nie pili za swoje, więc co im szkodziło się wybrać i opić własny koniec sezonu? :D

Armata25 komentarzy: 88310.05.2010, 18:34

Kikut123---> trudno. Jest mnóstwo innych dobrych obrońców. Jestem pewien, że Wenger zakupi któregoś, no bo sam widzi, że tracimy za dużo bramek, zresztą nie wiadomo, czy Gallas zostanie.
Ale proszę, wyobraźcie sobie, co by było bez Sola. Masakra jakaś...
Prócz obrońcy powinien kupic bramkarza, ale to temat tak rozwałkowany przez kibiców, że nie będę się więcej rozpisywał, bo to oczywiste jest.
Choc kto wie, może Wenger chce na Fabiana postawic... Czekamy na Emirates Cup, jeszcze 2 miechy do niego, potem mecz z Legią, i zaczynamy sezon znowu.

Dawid_TheGunners komentarzy: 1410.05.2010, 18:24

Następny seson będzie nasz!

Goonerski komentarzy: 5510.05.2010, 18:23

rudorobot raczej też by z naszymi nie pobalował;p ale szympansinho vel.tevez mile widziany hehe;)

Siwyy666 komentarzy: 55010.05.2010, 18:20

Coś przeczuwam ,że Kanonierzy mogą w następnym sezonie wygrać Ligę Mistrzów i Ligę Angielską.Drużyna składa się z młodych i doświadczonych już piłkarzy oraz odpornych psychicznie np. mecz z Barceloną, przegrywają 2-0 z wielką Bacą ale wyrównali.Dodam jeszcze od siebie że to był piękny mecz i sprawił mi dużo pozytywnych emocji.Myślałem że to już koniec a tu nagle podnieśli się,naprawdę coś niesamowitego.I jeszcze jedno według mnie zmiana kapitana nie jest potrzebna,Fabregas porównałbym do Gerrarda, zawodnik który gra pierwsze skrzypce w Arsenalu.

Goonerski komentarzy: 5510.05.2010, 18:19

evra lepiej nie;p tak samo jak john zajumać_ci_kobietę? terry xD

Armata25 komentarzy: 88310.05.2010, 18:18

No, to za rok na świętowaniu przez nas mistrzostwa mile widziany Rooney, Giggs, Lampard, Terry, Evra i inni :P

Goonerski komentarzy: 5510.05.2010, 18:15

jak dla mnie to pokazali najzwyczajniej w świecie..swoją klasę;) co mieli ich napaść albo zwyzywać?piłkarze się kumplują tak jak bale był na przyjeciu urodzinowym theo;p

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 410.05.2010, 18:14

Wow.. bawili z nimi ? ciekawe ;D

Goonerski komentarzy: 5510.05.2010, 18:12

daj bez www armata

Armata25 komentarzy: 88310.05.2010, 18:12

A ja będę na meczu z Legią prawdopodobnie, tzn. szykuję się, bardzo chciałbym byc na nim i na żywo zobaczyc Wengera, zawsze cos ;)

Jeszcze raz ten link, bo nie wiem co jest:

dailymail.co.uk/sport/football/article-1275955/Chelsea-hit-West-End-Bluesy-night-town-winning-Premier-League-title.html

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3510.05.2010, 18:10

Dziwi mnie jedna rzecz, data tegoż to meczu. Siódmy sierpnia, czyli już po Emirates Cup. W poprzednim sezonie w ostatnim meczu graliśmy z Valencią, dwa i trzy lata temu Amsterdam Tournament. Teraz gramy z Legią, niezła odmiana :D Myślałem, że to spotkanie będzie wplecione w nasze 'tournee' po Europie, ale jednak ten mecz został zostawiony na 'deser' :D

Swoją drogą, jaki skład by tutaj nie przyleciał, pierwszy czy ostatni - zobaczyć Arsenal na żywo to będzie coś niesamowitego! ^^

Armata25 komentarzy: 88310.05.2010, 18:10

Widzieliście?
Nasi, w tym Nasri, Sagna, i Cesc, a prócz tego Adebayor świętowali razem z Chelsea!
Nie wiem co o tym myślec, no, może mają kumpli w Chelsea po prostu.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 410.05.2010, 18:04

Już postanowiłem , jade na ten mecz do W-wy ;D Oczywiście w koszulce z armatą na piersi i z szalikiem xD

Napastnicy - Bendtner , Eduardo , Vela
Liczyłem tylko 25 osób ,ponieważ tylko tyle zawodników będzie mogło być w kadrach zespołów na przyszły sezon .
Co do zawodników to sądzę ,że Green ,by się przydał na dwa lata , po czym byłby zmiennikiem dla Szczęsnego . Gary Cahill byłby moim zdaniem idealnym partnerem dla Vermaelena . Wysoki , silny , anglik i ograny w PL . Chamakh natomiast z pewnością będzie naszym podstawowym zawodnikiem ,ponieważ dzięki jego świetnej grze w powietrzu , może nam wiele dać .

Elvis77 komentarzy: 711 newsów: 29410.05.2010, 17:58

Chłopaki, ten mecz jest jeszcze nie potwierdzony, bo czekają na oficjalne otwarcie nowego stadionu Legii, więc się nie napalajcie ;P

Kikut123 komentarzy: 124910.05.2010, 17:57

Ciekawe który skład i czy Wenger przyleci do Warszawy ale siara niech tylko kibole naszych nie ruszą. :D

yatq komentarzy: 146710.05.2010, 17:52

dla mnie najlepiej jakby grali z Śląskiem Wrocław albo Ruchem Chorzów - najbliżej bym miał. A graja z Legią przez Fabiańskiego, który w kontrakcie miał sparing, jako jeden z warunków.

vP7 komentarzy: 232010.05.2010, 17:47

Nie lubie legii, mogliby grać z Lechem

vP7 komentarzy: 232010.05.2010, 17:39

Dzięki za caly sezon...

armata88 komentarzy: 63110.05.2010, 17:32

sport.onet.pl/pilka-nozna/mourinho-w-realu-wenger-w-juventusie,1,3222313,wiadomosc.html
czytajcie to;)

bartios komentarzy: 55910.05.2010, 17:15

Że co??? Ja o tym meczu (Arsenal vs Legia) w ogóle nie słyszałem. Tak czy siak Kanonierzy powinni z kilka do zera wygrać;)

yatq komentarzy: 146710.05.2010, 17:05

kto sie wybiera na mecz Legii z Arsenalem 7 sierpnia? wie ktos po ile bilety?

Goonerski komentarzy: 5510.05.2010, 17:05

słyszeliście,że Arsenal ma grać z Legią na otwarciu ich nowego stadionu?7sierpnia..

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11710.05.2010, 16:59

Jej to już koniec sezonu. Mecz z Evertonem pamiętam jak by to było wczoraj. Oceniam ten sezon jako słaby bo na pewno wszyscy liczyli na jakiś puchar. Myślę, że następny sezon będzie ostatnią szansą dla Wengera bo jak znowu nic nie wygramy to będę za jego zwolnieniem.
Teraz życzę wszystkim kanonierom udanych wakacji i udanego mundialu.