Udana końcówka sezonu, Arsenal 4-0 Fulham

Udana końcówka sezonu, Arsenal 4-0 Fulham 09.05.2010, 17:55, Rafal Mazur 428 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyli tegoroczni finaliści Ligi Europejskiej, zawodnicy Fulham, by rozegrać z londyńskim Arsenalem ostatnie spotkanie w sezonie 2009/2010. Niewielkie zainteresowanie, brak transmisji, mimo że wywalczenie trzech punktów przez Kanonierów było niezwykle ważne. Londyńczycy świetnie zakończyli sezon, pokonując Fulham 4-0.

Zobacz skrót tego pojedynku

Ostatnie pojedynki w wykonaniu podopiecznych Wengera były naprawdę fatalne. Londyńczycy pobłażliwie potraktowali takich rywali, jak Wigan i Blackburn, remisując i przegrywając jak na zawołanie, przez co musieli wyjątkowo skupić się przed niedzielnym meczem, ażeby utrzymać trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Przed samym spotkaniem, Arsene Wenger dokonał kilku zmian w ustawieniu swojej ekipy. Do składu powrócili Gael Clichy oraz Andriej Arszawin, którzy rozpoczęli spotkanie od pierwszych minut. Natomiast na ławce rezerwowych zasiedli Merida, Eastmond i Lansbury, co oznacza, iż Boss zdecydował się na lekki powiew młodej świeżości.

Dokładnie o godzinie 16.00, sędzia główny - Mike Jones - rozpoczął dzisiejsze zawody.

Początek spotkania był dość wyrównany z lekkim wskazaniem na ekipę Kanonierów. Przeważała szybka gra w środku pola oraz wiele celnych i widowiskowych zagrań.

W 21. minucie Andriej Arszawin w świetny sposób przechytrzył bramkarza gości. Po odegraniu jednego ze stoperów do Schwarzera, rosyjski atakujący nałożył duży pressing, przez co Australijczyk zupełnie spanikował. Arszawin jeszcze dryblował, po czym dopełnił tylko formalności.

Po chwili londyńczycy mogli cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Po znakomitym dograniu Eboue, na czystej pozycji znalazł się Walcott. Anglik odegrał piłkę do znajdującego się w środku pola karnego - Robina van Persie, który na raty pokonał Schwarzera. 2-0!

Po zdobyciu dwóch bramek gra nieco się uspokoiła. Mimo że Kanonierzy nadal napierali, a nawet zdołali zdobyć bramkę ze spalonego, gracze z Fulham zaczęli dochodzić do głosu, jednak nie na długo.

W 38. minucie gry miała miejsce bardzo niefortunna sytuacja. Po bardzo dobrej akcji dwójkowej van Persie-Walcott, ten drugi zdecydował się na płaskie dogranie w pole karne. Piłka przetoczyła się przez mur obrońców Fulham, musnęła nóg Eboue, po czym trafiła do zdezorientowanego Bairda, który skierował futbolówkę do własnej siatki.

Nie minęła minuta, a już londyńczycy mieli szansę na podwyższenie rezultatu. Emmanuel Eboue znakomicie odegrał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Walcotta. Młody skrzydłowy uderzył jednak obok słupka.

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało miejsca, zatem arbiter zakończył pierwszą połowę.

Po 15-minutowej przerwie, zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, aby rozegrać drugą i decydującą o losach gry, część meczu.

Już od pierwszych minut zarysowała się znacząca przewaga Arsenalu we wszystkich aspektach. W 49. minucie dobra wrzutką popisał się Sagna, który dogrywał do Robina van Persie. Holender uderzył jednak prosto w bramkarza i zagrożenie zostało oddalone.

W 61. minucie boisko opuścił Mikael Silvestre, a jego miejsce zajął witany oklaskami Johan Djourou. Przypomnijmy, że to pierwszy występ Szwajcara od wakacji, kiedy to nabawił się poważnego urazu kolana.

Kilka minut później bardzo aktywny Eboue został ukarany żółtym kartonikiem za próbę wymuszenia rzutu karnego. Wychodzący na czystą pozycję Afrykanin, niepotrzebnie przewracał się w polu karnym, co nie uszło płazem arbitrowi.

15 minut przed końcem gry, Arsene Wenger dokonał podwójnej zmiany. Do gry zostali wprowadzeni Carlos Vela i Henri Lansbury, którzy zastąpili Arszawina i Walcotta.

Gdy spotkanie zbliżało się powoli do końca, można było wyciągnąć wniosek, iż druga połowa nie była tak ciekawa i ekscytująca jak pierwsza. Zupełna kontrola gry przez Arsenal spowodowała, że brakowało sytuacji podbramkowych.

Jednak w 82. minucie linia ofensywna Kanonierów nieco się zbudziła. Carlos Vela otrzymał wręcz idealne podanie od Nasriego. Meksykanin bez skrupułów wykorzystał nadarzającą się okazję, podcinając futbolówkę nad interweniującym Schwarzerem. 4-0!

Do końca meczu nic znaczącego nie miało miejsca, zatem Kanonierzy udanie zakończyli sezon, pokonując stołecznego rywala 4-0. Warto także dodać, że za sprawą słabej postawy graczy Tottenhamu, którzy przegrali 2-4 ze spadającym z ligi Burnley, podopieczni Wengera utrzymali trzecią pozycję w lidze. Po końcowym gwizdku, zawodnicy z Emirates Stadium pozostali na murawie, aby podziękować fanom za wsparcie, którym ich obdarzyli na przestrzeni całego sezonu.

Jeśli chodzi o sprawę mistrzostwa Anglii, to została ona już wprawdzie rozstrzygnięta po pierwszej części gry, gdyż na Stamford Bridge piękne widowisko zafundowali swoim kibicom piłkarze Chelsea, którzy pokonali Wigan aż 8-0 i to oni zasłużenie odebrali puchar najlepszej drużyny w Anglii w sezonie 2009/2010, czego serdecznie im gratulujemy.

Teraz czas na wakacyjną przerwę i odpoczynek przed mundialem w RPA, my natomiast powrócimy z raportami pomeczowymi w lipcu, kiedy to odbędą się pierwsze przedsezonowe pojedynki londyńskiego Arsenalu.

autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 109.05.2010, 19:44

Teraz tylko byle do sierpnia.

Vermelen09 komentarzy: 11009.05.2010, 19:44

znajac Bossa tak nie wylozy wielkich pieniedzy majac na celu zalatania dziur w obronie + ofensywny gracz?

Dominika93 komentarzy: 293709.05.2010, 19:43

brawa dla naszych piłkarzy, pokazali się od jak najlepszej strony oby przyszły sezon był taki jak ten mecz :)
no i brawa dla Chelsea za tytuł, zasłużyli na niego

Vermelen09 komentarzy: 11009.05.2010, 19:43

tylko popatzr Man city nie sprzeda nam swojego bramkarza bo nie chce ryzykowac w razie kontuzji Givena,Akinfeev i Lloris to bramkarze na ktorych trzeba wylozyc okolo 15 mln funtów.Jesli chodzi o neuera ma podobno podpisac kontrakt z Bayernem

AlexSong17 komentarzy: 100009.05.2010, 19:41

Też dobry.

Vermelen09 komentarzy: 11009.05.2010, 19:41

a Sergio Asenjo?

AlexSong17 komentarzy: 100009.05.2010, 19:40

Vermelen09 - Ten sezon miał żałosny. Poza tym nigdy za nim nie przepadałem i nie uważam go za klasowego bramkarza, a za ligowego średniaka. Arsenal powinien zatrudnić kogoś z tych: Lloris, Adler, Neuer, Hart czy Akinfeev (przynajmniej Andrzej będzie miał z kim pogadać;p) .

FuzBal komentarzy: 832 newsów: 7909.05.2010, 19:35

z ciekawosci wrzuce wam fajny nowy portal o lidze angielskiej... anglia.goal to troche kupa wiec ...;]

premiership.com.pl

SIWY NA ZAKUPY !!!

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1509.05.2010, 19:34

Na początku brawa dla Kanonierów, którzy wspaniale zakończyli sezon. Brawa należą się też Chelsea, bijąc wiele rekordów wygrali PL w pełni zasłużenie. Tak oglądając koronacje, chciałbym ogladać za rok taka sama, z tym że z piłkarzami Arsenalu. Teraz 3 miesiące przerwy od PL, nie lubie tego czasu, ale są MŚ, liczę na udane występy Kanonierów na tej imprezie, a w 3-cim tygodniu sierpnia, mam nadzieje, że Arsenal obejmie pozycje Lidera i nie odda jej aż do końca. ARSENAL FOREVER !

Armata25 komentarzy: 88309.05.2010, 19:33

Chamakha mamy, bramkarz, obrońca, i zaczynamy nowy sezon.
Kurna, ależ po dzisiejszym meczu nabrałem znowu ochoty do oglądania Arsenalu. Ja chcę już nowy sezon!!!
A tu jeszcze tyle miesięcy. W przyszłym sezonie damy radę.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148909.05.2010, 19:33

Brawa dla Chelsea. Bardzo dobry mecz Arsenalu. Myślę, że gdyby nie kontuzje dłużej walczylibyśmy o tytuł.

Gunner48 komentarzy: 792909.05.2010, 19:31

titi358-------bodajże 45 mln:D

maciekbe komentarzy: 1245809.05.2010, 19:31

w dupie mam tą tabelkę po prawej, Arsenal Forever.

Vermelen09 komentarzy: 11009.05.2010, 19:30

a propo bramkarzy kogo uwarzacie zeby sprowadzil Wenger-Lloris,Green?

smod3r komentarzy: 108609.05.2010, 19:30

No to DO SIERPNIA !!! :)

Feromon komentarzy: 17409.05.2010, 19:29

Co uszło płazem sędziemu, przy sytuacji z Eboue?

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3509.05.2010, 19:27

cegla5055 - jednak jest coś takiego jak szacunek dla rywala. Chelsea załużyła na tytuł w tym sezonie, nie ma tego co ukrywać i krzywić się na tego typu wiadomości. Są pogromcą Wielkiej Czwórki, 103 bramki w lidze, król strzelców i król asyst, finał FA Cup przed nimi. Są w tej chwili najlepsi i to trzeba im przyznać. Wielki szacunek dla Ancelottiego za to co zrobił w tym sezonie.

Wiedziałem, że w tym sezonie tytuł wróci do Londynu, jak widać nie pomyliłem się. To dobrze, za rok nie będzie musiał długo podróżować :P

Edward komentarzy: 36709.05.2010, 19:27

cegla5055
a ja wam bym kibicowal gdybyscie dzis walczyli o mistrza z MU.

titi354 komentarzy: 23809.05.2010, 19:27

jak myslicie ile wenger dostal kasy na transfery??

SaGnA komentarzy: 98509.05.2010, 19:25

kiedy sie zaczyna okno transferowe??

ostriket komentarzy: 666109.05.2010, 19:25

brawo dla Chelsea. zasłużyli sobie w tym sezonie równą formą i mała ilością kontuzji....obyśmy my się tak cieszyli za rok! :D

titi354 komentarzy: 23809.05.2010, 19:25

brawo chlopcy za dobry sezon. za rok tez bedzie ok

cegla5055 komentarzy: 152509.05.2010, 19:24

ale to chelsea!!!!!! tak samo jak Tottenham jak mozna im kibicowac bedac kibicem Arsenalu. mogli naewt 200goli zdobyc. to jest chelsea- niebieskie smiecie

berni3 komentarzy: 32209.05.2010, 19:23

.skysports.com/football/user_ratings/0,19768,11065_3151899,00.html

AlexSong17 komentarzy: 100009.05.2010, 19:22

cegla5055 ty tępaku niemyty, Chelsea wygrała jako jedyna wszystkie mecze z BIG4 a na dodatek zdobyła ponad 100goli a jej napastnik zdobył złotego buta. Nie należało im się?

berni3 komentarzy: 32209.05.2010, 19:22

clash123 komentarzy: 189009.05.2010, 19:22

cytuje za autorem ...''Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało miejsca, zatem arbiter zakończył pierwszą połowę''... nie rozumiem, wiec wynika z tego ze gdyby cos sie ciekawego dzialo to sedzia nie zdecydowalby sie zakonczyc pierwszej polowy???

cegla5055 komentarzy: 152509.05.2010, 19:21

*****a chelsea. denerwuja mnie komentarze typu dobrze ze oni. ****owo ze oni. nie lubie manchesteru ale to im kibicowalem teraz. chelsea to nie klub to zbieranina starych dziadow gdyby nie abramovic nie bylo by ich nawet w Premiership. jak mozna kibicowac klubowi z Londyn tzn innemu klubowi z Londynu?

Nasri_8 komentarzy: 27609.05.2010, 19:18

nie chcę nic mówic. Lampard wyprzedził Cesca z asystami.

aguero10 komentarzy: 861209.05.2010, 19:15

Ładnie na koniec oby w przyszłym sezonie był MISTRZ. ARSENAL FOREVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Arsenal_1886 komentarzy: 1952109.05.2010, 19:14

Obyśmy my tak za rok mogliśmy się cieszyć jak dziś Chel$ea ! Już nie mogę się doczekać tego

mitmichael komentarzy: 4924309.05.2010, 19:12

4-0 i jest super. van Persie znowu strzelił a to dla mnie najwazniejsze ;) Tottenham przegrał a wiec pewne miejsce 3-cie. A za rok - znowu powalczymy o mistrza. Dziekujemy :)

Edward komentarzy: 36709.05.2010, 19:11

Jestem pewny że w następnym sezonie MU wysiądzie i myślę ze następny sezon będzie należał jednak do was chociaz my tez nie odpuścimy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952109.05.2010, 19:11

Pamiętam jak rozpoczynałem ten sezon wraz z Kanonierami ,gdy podejmowali Barnet ;p Wracałem akurat z plaży ,gdy zaczęła być burza ;p

fabregas444 komentarzy: 169609.05.2010, 19:10

a jak bronil Lukasz dzis???
szkoda ze to koniec:(((

Henry12 komentarzy: 41909.05.2010, 19:10

I gitara :)
Dobry mecz. Mam nadzieje ze nastepny sezon juz nalezy NAPEWNO do NAS :)

bonnie_blue komentarzy: 13709.05.2010, 19:09

Nie mogę uwierzyć, że to już koniec... Jak ten czas szybko leci :) Sezon moim zdaniem udany... szkoda troszkę tych kilku ostatnich spotkań, no ale cóż. I tak wszyscy wiemy kto tak naprawdę jest mistrzem :P