Udany początek w Carabao Cup, Leicester 0-2 Arsenal

Udany początek w Carabao Cup, Leicester 0-2 Arsenal 23.09.2020, 22:56, Łukasz Wandzel 1145 komentarzy

Przed meczem z Leicesterem Mikel Arteta przyznał, że rozgrywki Carabao Cup traktuje poważnie. Mimo to Hiszpan zdecydował się na rotację, co nie powinno dziwić. Kanonierzy w weekend mierzyli się z West Hamem w ramach angielskiej ekstraklasy, a już za kilka dni zmierzą się z obrońcami tytułu, Liverpoolem Jurgena Kloppa. Brendan Rogers także nie desygnował do gry najmocniejszej jedenastki.

Kluby z Premier League zazwyczaj nie przywiązują dużej wagi do meczów Pucharu Ligi Angielskiej, ponieważ bez względu na udział w tym turnieju terminarz tych drużyn jest wystarczająco napięty. Mikel Arteta dysponuje jednak wieloma młodymi zawodnikami, których formę może sprawdzić właśnie w trakcie Carabao Cup. Tego wieczora jego podopieczni rozegrali mecz bez fajerwerków, ale wyglądali znacznie lepiej na tlę ekipy z King Power Stadium, którą pokonali na ich własnym stadionie 2-0.

Arsenal: Leno - Holding, Luiz, Kolasinac - Maitland-Niles, Elneny, Willock (77' Ceballos), Saka - Pepe, Nketiah, Nelson (72' Willian).

Leicester: Ward - Fuchs, Thomas, Morgan, Albrighton - Amartey, Choudhury, Dewsbury-Hall (76' Perez), Maddison (71' Praet), Gray - Iheanacho.

Od pierwszego gwizdka gra obu ekip mogła się podobać, ale w pierwszej odsłonie spotkania zabrakło najważniejszego, czyli bramek. Choć można powiedzieć, że przeważali Kanonierzy, to najbliżej wpisania się na listę strzelców był James Maddison. Anglik na szczęście dla Bernda Leno trafił jedynie w słupek. Być może zespół Arsenalu schodziłby do szatni z prowadzeniem, gdyby sędzia zdecydował się odgwizdać przewinienie na Bukayo Sace. Wydaje się jednak, że arbiter podjął słuszną decyzję. Po stronie Arsenalu szczególnie aktywni byli Bukayo Saka oraz Reiss Nelson, z kolei jakby poza grą znajdował się Nicolas Pepe.

Iworyjczyk, choć nie błyszczał przed przerwą, odznaczył się w drugiej połowie, mając kluczowy wpływ na otwarcie wyniku. Najpierw starał się dośrodkować z prawej strony, ale piłkarze Lisów inteweniowali. Futbolówka ponownie znalazła się pod nogami Pepe, a ten nabił piłkarza Leicesteru, dzięki czemu The Gunners objęli prowadzenie w 57. minucie po golu samobójczym Christiana Fuchsa. Mecz do samego końca nie był rozstrzygnięty. Bliski zdobycia gola był Joe Willock, który chybił po tym, jak popisał się dryblingiem. Z kolei kilka minut później obok bramki powędrował strzał głową Ayoze Pereza.

Spoglądając na ostatnie minuty spotkania, należy stwierdzić, że Lisom niespecjalnie zależało na awansie do kolejnej rundy. Gospodarze nie stwarzali zagrożenia. Pomimo tego Arsenal w końcówce przypieczętował zwycięstwo. W 90. minucie Pepe zgrał do Hectora Bellerina, który zabawił się z przeciwnikami, po czym podał po ziemi w głąb szesnastki, gdzie świetnie spisał się Eddie Nketiah. Napastnik Kanonierów w pierwszej chwili stracił równowagę, ale sprytnie zdołał wbić piłkę do siatki.

Carabao CupLeicester CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
marcingus1 komentarzy: 117824.09.2020, 23:04

@gnabry_: z drugiej strony bez Thiago przejechali się po Schalke niemiłosiernie :D

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 324.09.2020, 23:03

@Simpllemann napisał: "Często w zapowiedziach napisane jest jaka stacja transmituje mecz, a i tak pojawiają się o to pytania.

Nie wstyd Wam?"

O jaka zapowiedz/mecz Ci chodzi?

Alonso komentarzy: 1282424.09.2020, 23:02

@mck95: 20mln euro rocznie

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 124.09.2020, 23:02

@pietraz: A ja obstawiałem że Sevilla wygra w lidze z Cadiz i pewnie na złość dostaną baty pomimo, że powinni na luzie wygrać.

jurasmolas44 komentarzy: 184924.09.2020, 23:01

Kółeczko wzajemnej adoracji się oddzywa, nic nowego.

mck95 komentarzy: 42824.09.2020, 23:01

Ile ten Alaba kołek chce zarabiać?

Alonso komentarzy: 1282424.09.2020, 23:01

Zlikwidować te dogrywki i do razu karne grać. Te dodatkowe 30 minut usypia, ja nie mam sił tego oglądać, oni nie mają sił biegać, po co to komu.

marcingus1 komentarzy: 117824.09.2020, 23:01

Czekam na głosy kibiców United, że oni są prawie na poziomie Bayernu, patrząc przez pryzmat meczów z Sevilla obu klubów xd

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 124.09.2020, 23:00

Bayern bez Thiago, jak Real bez Cristiano.

pietraz komentarzy: 158824.09.2020, 22:59

Chociaż teoretycznie jak zdobędą puchar, to ten mecz również można będzie zaliczyć im jako wygrany

zdyp komentarzy: 457324.09.2020, 22:58

@Simpllemann: hehe! dobre dobre!!!!!

pietraz komentarzy: 158824.09.2020, 22:57

@cvp: No widzisz, a ja dałem x2 seville bo ile baja może wygrywać. 23 mecze wygrane z rzędu, dość

Marcel90 komentarzy: 817524.09.2020, 22:55

Mordeczki sorki jeżeli już było ale czy ktoś zwrócił uwagę na nieaktualna tabele na stronie? Proszę i zmianę i ręczne wklepywanie wyników =)

cvp komentarzy: 110524.09.2020, 22:54

@grzegorz1211: a no

Theo10 komentarzy: 830924.09.2020, 22:52

@kwiatinho: Odczep się od niego. Płaci to wymaga, nie? A nie, czekaj... no ale przecież reklamy ogląda, tak?

grzegorz1211 komentarzy: 1031124.09.2020, 22:52

@cvp napisał: "Co ten Bayern Juppa Heynckesa wyprawia"

BTW oglądałem Pany mecz Milan-Bodo/Glimt

I piszę całkiem poważnie pod rygorem warnów i cholera wie czego jeszcze. Życzył bym sobie aby Arsenal w niedalekiej przyszłości poklepał tak piłeczkę jak Norwedzy

Milan ostatecznie wygrał 3:2 ale było co oglądać. Nasza ekstraklasa to jest jakiś absurd

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 124.09.2020, 22:48

@TlicTlac: Bo to nie ŚO

jurasmolas44 komentarzy: 184924.09.2020, 22:48

@kwiatinho: nie pucuj się

TlicTlac komentarzy: 602524.09.2020, 22:47

Ktoś tu chciał Alabę na ŚO? W ostatnich 4 meczach, co go oglądałem, to częstotliwość błędów jak Mustafi.

Kredens komentarzy: 370724.09.2020, 22:47

Też mnie żaden nasz zawodnik nie drażni w obecnym składzie jak ten debil Xhaka

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 124.09.2020, 22:47

Taki strzał to nawet Kepa by obronił

jurasmolas44 komentarzy: 184924.09.2020, 22:46

@RahU: dziękuję Ci za informację. Jak pisałeś o tym wcześniej to po prostu to przeoczyłem. Teraz już wiem co jest grane. Pozdro

@RahU:
Bo ten użytkownik pracuje właśnie dla xmlsoccer.com.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214324.09.2020, 22:43

@jurasmolas44: tabelę i terminarz mieliśmy zaciągane z płatnego API xmlsoccer.com. W połowie poprzedniego sezonu zaczęli się spóźniać z aktualizacjami, aby pod koniec sezonu w ogóle przestać aktualizować dane. Przesłałem więc temat z nowym API (również płatnym), które znaleźliśmy, do programisty i... czekam. I zrobi jutro. I dziś nie mógł. I zrobi pojutrze... itd. W końcu zgłosił się do mnie użytkownik, który najwyraźniej potrafi takie rzeczy i napisał, że gdybym potrzebował pomocy, to mam pisać. No to napisałem i jutro minie tydzień... :) Co mogę więcej poradzić na niesłowność?

kwiatinho komentarzy: 1313224.09.2020, 22:40

Skoro nie dostałeś odpowiedzi od kilku dni to powinno dać Ci do myślenia.

Bez spiny po prostu to nie jedyna strona z wiadomościami. Można wymagać też gdzie indziej :D

cvp komentarzy: 110524.09.2020, 22:39

Przecież wystarczy zmienić API i będzie pobierana tabela...

jurasmolas44 komentarzy: 184924.09.2020, 22:38

@kwiatinho: pisze to od kilku dni a starsze komentarze przeoczyłem, mam prawo.

Nie wiem czy się zajmujesz i ile masz czasu w życiu na internet ale nie czepiaj się mnie o to , że chce uzyskać info o moim klubie na najlepszej stronie o nim.

kwiatinho komentarzy: 1313224.09.2020, 22:38

Myślę że admin wyjaśnił już to tak dużo razy że gdyby miał kolejny raz to zrobić by się pożygał.

Na 100% przeglądasz wyniki na flashscoore bądź podobnej stronie. Tsm również są takie wiadomości jak tabela

Tekst że Ty wymasz był najlepszy :D

jurasmolas44 komentarzy: 184924.09.2020, 22:35

@FromCradleToGrave: spoko tyle że taka informacja powinna być nie od użytkownika tylko tego co zarabia z tej strony.

kwiatinho komentarzy: 1313224.09.2020, 22:34

Terminarzem i tabelą zajmuje się zewnetrzna firma. Było to wałkowane z milion razy.

Niby masz internet a jedyne źródło wiedzy to kcom?

Przestańcie pytać 1000x dziennie. Jak uzupełnią to będzie a jak nie to polecam inne strony.

Wstyd to ciągle o tym pisać

jurasmolas44 komentarzy: 184924.09.2020, 22:32

@Theo10: ziomeczku nie marudzę tylko wymagam, skoro reklam jest od zaje.. to terminarz też powinien być.

damianARSENAL komentarzy: 855124.09.2020, 22:30

Może by tak kupić Fernando z Sevilli. Dziadek ale jest z Brazylii

SMTX komentarzy: 204924.09.2020, 22:29

@Er4s: Ja też chyba nigdy w pełni nie przekonam się do Xhaki. Jego gra nie wzbudza we mnie żadnych pozytywnych odczuć. Wolny, elektryczny, czasami głupio sfauluje, do klepki też się nie nadaje. Niby jest naszym regulatorem gry, ale jego wady przyćmiewają mi ta jego nieco dyskusyjną zaletę. Zawsze wolałem DMów pokroju Kante.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 124.09.2020, 22:29

@Er4s: w punkt. Opieram Twoją wypowoedż w stu procentach. Arsenal stracił swój blask odkąd w środku pola zagościł Xhaka. Zero kreatywności, zero przyspieszenia gry, zero wyprowadzania kontr oraz zero gry w destrukcji. Obrona owszem nie była szałowa, ale środek pola właściwie nie istnieje. Niczego nie żałuję tak bardzo jak tego, że Arteta nie pozwolił odejść Xhace ubiegłej zimy kiedy zgłosiła się po niego Hertha.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 124.09.2020, 22:25

@ELAdzik: To złudne wrażenie spowodowane odejściem Marka Clattenburga.

ELAdzik komentarzy: 251124.09.2020, 22:24

Taylor xD Ci sędziowie z Anglii to się nadają.

Freo98 komentarzy: 646224.09.2020, 22:22