Udany początek w Carabao Cup, Leicester 0-2 Arsenal

Udany początek w Carabao Cup, Leicester 0-2 Arsenal 23.09.2020, 22:56, Łukasz Wandzel 1145 komentarzy

Przed meczem z Leicesterem Mikel Arteta przyznał, że rozgrywki Carabao Cup traktuje poważnie. Mimo to Hiszpan zdecydował się na rotację, co nie powinno dziwić. Kanonierzy w weekend mierzyli się z West Hamem w ramach angielskiej ekstraklasy, a już za kilka dni zmierzą się z obrońcami tytułu, Liverpoolem Jurgena Kloppa. Brendan Rogers także nie desygnował do gry najmocniejszej jedenastki.

Kluby z Premier League zazwyczaj nie przywiązują dużej wagi do meczów Pucharu Ligi Angielskiej, ponieważ bez względu na udział w tym turnieju terminarz tych drużyn jest wystarczająco napięty. Mikel Arteta dysponuje jednak wieloma młodymi zawodnikami, których formę może sprawdzić właśnie w trakcie Carabao Cup. Tego wieczora jego podopieczni rozegrali mecz bez fajerwerków, ale wyglądali znacznie lepiej na tlę ekipy z King Power Stadium, którą pokonali na ich własnym stadionie 2-0.

Arsenal: Leno - Holding, Luiz, Kolasinac - Maitland-Niles, Elneny, Willock (77' Ceballos), Saka - Pepe, Nketiah, Nelson (72' Willian).

Leicester: Ward - Fuchs, Thomas, Morgan, Albrighton - Amartey, Choudhury, Dewsbury-Hall (76' Perez), Maddison (71' Praet), Gray - Iheanacho.

Od pierwszego gwizdka gra obu ekip mogła się podobać, ale w pierwszej odsłonie spotkania zabrakło najważniejszego, czyli bramek. Choć można powiedzieć, że przeważali Kanonierzy, to najbliżej wpisania się na listę strzelców był James Maddison. Anglik na szczęście dla Bernda Leno trafił jedynie w słupek. Być może zespół Arsenalu schodziłby do szatni z prowadzeniem, gdyby sędzia zdecydował się odgwizdać przewinienie na Bukayo Sace. Wydaje się jednak, że arbiter podjął słuszną decyzję. Po stronie Arsenalu szczególnie aktywni byli Bukayo Saka oraz Reiss Nelson, z kolei jakby poza grą znajdował się Nicolas Pepe.

Iworyjczyk, choć nie błyszczał przed przerwą, odznaczył się w drugiej połowie, mając kluczowy wpływ na otwarcie wyniku. Najpierw starał się dośrodkować z prawej strony, ale piłkarze Lisów inteweniowali. Futbolówka ponownie znalazła się pod nogami Pepe, a ten nabił piłkarza Leicesteru, dzięki czemu The Gunners objęli prowadzenie w 57. minucie po golu samobójczym Christiana Fuchsa. Mecz do samego końca nie był rozstrzygnięty. Bliski zdobycia gola był Joe Willock, który chybił po tym, jak popisał się dryblingiem. Z kolei kilka minut później obok bramki powędrował strzał głową Ayoze Pereza.

Spoglądając na ostatnie minuty spotkania, należy stwierdzić, że Lisom niespecjalnie zależało na awansie do kolejnej rundy. Gospodarze nie stwarzali zagrożenia. Pomimo tego Arsenal w końcówce przypieczętował zwycięstwo. W 90. minucie Pepe zgrał do Hectora Bellerina, który zabawił się z przeciwnikami, po czym podał po ziemi w głąb szesnastki, gdzie świetnie spisał się Eddie Nketiah. Napastnik Kanonierów w pierwszej chwili stracił równowagę, ale sprytnie zdołał wbić piłkę do siatki.

Carabao CupLeicester CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282425.09.2020, 08:34

Szkoda że premier league gra w poniedziałki a nie w piątki. Jakoś w poniedziałek nie mam ochoty oglądać spotkań po weekendzie.

Craz komentarzy: 359125.09.2020, 08:19

@fabregas1987: dokładnie pieścimy się z tym Atletico niemiłosiernie rzekomo żeby nie zepsuć '' relacji''. Przecież nas i tak nie stać na ich zawodników szanse na Parteya są tylko dlatego że ma klauzulę

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.09.2020, 08:18

Kojarzycie stronkę: footballshirts.pl ?

Zamawialiście coś od nich? Tak, wiem, że to podróbki :D

fabregas1987 komentarzy: 2582225.09.2020, 08:05

Co my z tymi transferami wyprawiamy? Trzeba było puścić Torreire do Torino i dokładając hajs za Martineza już byśmy mogli kupić Parteya.
Mam nadzieje, ze wypchniemy Sokratisa, Kolasinaca i jakiegoś Chambersa jeszcze do końca chociaż za te 20M w sumie

mihaal komentarzy: 24325.09.2020, 07:58

Oj. Za tydzień może być 33/25 i 5 dni na panic sell&buy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.09.2020, 07:53

Aguero10

Pomoc pomocą, ale problem tez to duet
L+P

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.09.2020, 07:53

Flick nie mierzył się jeszcze z potężnym Artetą...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.09.2020, 07:31

Flick jako trener Bayernu wygrał więcej trofeów (3), niż przegrał meczów (2).

aguero10 komentarzy: 859925.09.2020, 07:31

@RIVALDO700:

Każdy o tym wie że problemem jest pomoc .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.09.2020, 07:08

Ktos tu wysmiewal wczoraj gostka bo napisal, ze obrona Afc to monolit. Na 31 meczow pod wodza Artety, Afc w 25 meczach nie stracil w ogole bramki lub najwyzej 1 gola.

Monolit. To tylko pokazuje gdzie jest problem w zdobywaniu 3 pkt i to wcale nie obrona.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.09.2020, 07:03

@FromCradleToGrave
Przedmeczowe zapowiedzi pojawiające się na stronie.

Galithar komentarzy: 916 newsów: 425.09.2020, 07:03

@Garfield_pl: bo to nie Ibra zlapal Covida tylko Covid zachorowal na Ibre;p

bizooon komentarzy: 697925.09.2020, 00:37

@RahU: z tabelą to jakieś API seedujące dane padło czy strona zmieniała hosting (SSL sie pojawi nie tak dawno)?

bizooon komentarzy: 697925.09.2020, 00:33

@mallen: będą mieli traume na północy anglii tak ich rozniesiemy :). A na serio dobrze jakby w lidze sie udalo punkt wywieźć. W pucharze ligi wynik to loteria tam faktycznie mozemy byc lepsi

pedro61 komentarzy: 219925.09.2020, 00:10

@Hans_Zimmer: Na hotel starczyłoby z lekko okrojonej tygodniówki naszego MO. Jako człowiekowi ,który dorastał w komunie inicjały najlepiej opłacanego gwiazdora Arsenalu kojarzą się wyjątkowo źle.

mallen komentarzy: 2123925.09.2020, 00:08

W ciągu trzech dni dwa mecze z Live na wyjeździe. Grubo.

Garfield_pl komentarzy: 2825625.09.2020, 00:08

Jurgen Klopp speaking post win to Lincoln City: "Thank God we have two home games. Sorry, Mikel. You have to come to Liverpool twice, It’s not so bad." [@SkySportsNews]

Garfield_pl komentarzy: 2825624.09.2020, 23:52

I tested negative to Covid yesterday and positive today. No symptoms what so ever. Covid had the courage to challenge me. Bad idea

Ibra :D

Hans_Zimmer komentarzy: 594624.09.2020, 23:52

Kurka nasi to by mogli się przespać w Liverpoolu na stadionie bo nie opłaca się z poniedziałek wracać. Zaoszczędzą trochę hajsu może starczy na jakiś transfer.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.09.2020, 23:39

@aaron_maj: przede wszystkim brakuje im Thiago. Moim zdaniem to byl klucz do ich sukcesu w tym sezonie. Lubie Bayern, wiec zycze nawet powtorki i wygrania LM w 2021, ale nie widze tego bez takiego pomocnika tak Thiago.

A co do ŚO to sie zgadzam. Sule jest drewniany. Troche takiego lidera jak Ramos im brakuje.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.09.2020, 23:31

Ajj Lewy XD

Freo98 komentarzy: 646224.09.2020, 23:31

Lewy xddd

aaron_maj komentarzy: 182224.09.2020, 23:30

W ogóle jeżeli czepiać się o co Bayernu, co jest bardzo ciężkie, to uważam ze do bycia drużyną perfekcyjną brakuje im topowego środkowego obrońcy, takiego Van Dijka czy Varana. Ten Sule wydaje mi się strasznie kwadratowy, Alaba nie jest nominalnym środkowym obrońca, Pavard i Hernandez to tez raczej boczni.

Dalej są świetni, ale tak jak na niemalże każdej pozycji maja gościa który jest w top10 na świecie na swojej pozycji, tak w srodku obrony takiego gracza brak.

grzegorz1211 komentarzy: 1031124.09.2020, 23:27

@aaron_maj: Zadając takie pytania robisz z siebie idiotę

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 124.09.2020, 23:24

@aaron_maj: Bez przesady. Prędzej Martinez za Xhake.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.09.2020, 23:24

@aaron_maj: Zaraz obok Xhaki, bo to najlepszy SPD swiata..

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 124.09.2020, 23:23

@arsenal159: Bo nominalnie nim jest.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.09.2020, 23:23

Alaba slabiutko na tym srodku obrony. Wali babole jak Mustafi, wzrostu tez nie ma.

aaron_maj komentarzy: 182224.09.2020, 23:22

Myślicie ze przy obecnej kadrze Neuer miałby u nas pierwszy skład w srodku pomocy?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.09.2020, 23:22

Tak pytam, bo nie sledze jakos Bayernu. Ogladam ten mecz od 50 minuty to nawet fajnie gral, ale chyba na lewej obronie, myslalem, ze to stoper :P

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214324.09.2020, 23:21

Naprawiam oceny pomeczowe, pomóżcie i dodajcie trochę ocen żebym mógł pracować na normalnych danych:

Ranczomen komentarzy: 1235724.09.2020, 23:20

@RahU napisał: "Co mogę więcej poradzić na niesłowność?"

Pudzian, jak pracownik nie może to sam w ciężarówkę wsiada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jsky007 komentarzy: 66224.09.2020, 23:13

Bramka na konto tego Diego Carlosa... Co on zrobił z tym wybiciem na różny.

pietraz komentarzy: 158824.09.2020, 23:13

Co ten ten diego carlos się zastrzelił. Jednak dobrze, że to jego rodak do nas trafił

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.09.2020, 23:12

Baya z topem jeszcze wiele razy zapłacze za duetem Coutinho-Thiago, oj wiele.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.09.2020, 23:12

Martinez już nawet bramki strzela, a Leno?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190924.09.2020, 23:10

Właśnie zauważyłem, że dzisiaj superpuchar. Gdybym tyłku mógł cofnąć czas...

pietraz komentarzy: 158824.09.2020, 23:10

@gnabry_: Po takim meczu jak dziś faktycznie mogą być zajechani. Jednak jeśli wygrają trofeum to cadiz siłą rozpędu powinni pyknąć

grzegorz1211 komentarzy: 1031124.09.2020, 23:09

@cvp: To jak tak grasz to powiedz mi co jest bardziej prawdopodobne, Wygrać raz, grając 6 razy po kursie 6, czy wygrać za każdym razem grając 6 razy po kursie 1,2 ??

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 124.09.2020, 23:06

@marcingus1: Tak. Faktycznie. To był wymagający rywal. Mój błąd.

mck95 komentarzy: 42824.09.2020, 23:05

@Alonso: euro na ruble musi chłop zamienić

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.09.2020, 23:04

Co to BLM i Lewy już nie strzela wolnych ?