Vela: Nie wspominam dobrze Londynu

Vela: Nie wspominam dobrze Londynu 28.03.2020, 00:08, Kamil Garczorz 15 komentarzy

Carlos Vela w wywiadzie udzielonym GQ przyznał, że marzył o odejściu z Arsenalu i gdy pojawiła się oferta z Realu Sociedad, nie mógł jej odrzucić.

Vela dołączył do Arsenal jako 17-latek w 2006 roku z meksykańskiego Chivas. Definitywnie odszedł w 2012 roku po wielu wcześniejszych wypożyczeniach. Teraz Meksykanin zdradza, że w Anglii nie potrafił cieszyć się grą.

- Najważniejszym etapem mojego życia była przeprowadzka do San Sebastian, mojej nowej rodziny, po trzech latach w Londynie, gdzie nie potrafiłem się zaadaptować. Nie wiem, jak to wyjaśnić. To miejsce, z którego nie mam dobrych wspomnień. Chciałem się stamtąd wyrwać.

- W San Sebastian znów zacząłem cieszyć się futbolem. Przed transferem nie wiedziałem nic o Kraju Basków, ale tak bardzo chciałem odejść, że gdy pojawiła się okazja wyjazdu z Anglii, chciałem powiedzieć: "Uwielbiam to! Zróbmy to!".

Przeprowadzka do Sciedad okazała się strzałem w "10", Vela rozegrał tam 250 spotkań, w których zdobył 73 gole, a 44 razy asystował kolegom z zespołu. Teraz Vela jest gwiazdą MLS i zdobywa gole dla Los Angeles FC.

Carlos Vela autor: Kamil Garczorz źrodło: GQ
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Montoya komentarzy: 64028.03.2020, 20:26

Widocznie Londyn nie był pisany Veli a San Sebastián, ważne że tam się wykazał, a nie stoczył się do niższych lig jak niektórzy piłkarze.

fabregas1987 komentarzy: 2265928.03.2020, 15:33

Szkoda, że mu nie wyszło na Emirates. Oj co to mógłby być za duet Vela-Eduardo, gdyby tylko...

Serduszko komentarzy: 105128.03.2020, 13:22

Za dużo szans na grę u nas nie dostawał , czemu ? nie wiem. Najważniejsze że się nie stoczył . W Latach liga pokazał co potrafi.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268328.03.2020, 12:19

@Arce:

Lukas Podolski lubi to :)

@Patriko:

Nie tylko San Sebastian ale i cały kraj Basków. Asturia i Kantabria. Coś jest w tej północnej części Hiszpanii co robi różnice (poza zielenią)..

domino178 komentarzy: 149128.03.2020, 12:16

Nie każdemu Premier League pisana. Vela jest znakomitym zawodnikiem, ale skoro życie w Anglii mu nie pasowało to dobrze że poszedł gdzie indziej i pokazał co potrafi. Wielu już na PL sobie zęby połamało.

Arce komentarzy: 109128.03.2020, 10:12

Wenger powiedział kiedyś, że nie widział u nikogo tak dobrze ułożonej lewej stopy jak u Carlosa Veli, ale co z tego? :o

Arecky78 komentarzy: 12428.03.2020, 10:04

Mógł się angielskiego uczyć. Problem był w tym, że chłopak nie potrafił się porozumiewać z resztą piłkarzy i sztabem szkoleniowym. Komu w takiej sytuacji by się podobało?

Adi17 komentarzy: 173728.03.2020, 09:31

Zapowiadał się na prawdę na mocnego grajka, ale w Arsenalu mu nie szło, chociaż miał swoje momenty. Lubiłem patrzeć na jego grę, bardzo dobra technika, prowadzenie piłki i jego "lobiki", piękna sprawa.

tomash473 komentarzy: 181228.03.2020, 09:31

Lubiłem go, ale widocznie PL nie była dla niego. Super, że odbudował się w innym miejscu i potwierdził swoje umiejętności.

MaPet1992 komentarzy: 13928.03.2020, 09:29

@Kiepomen: To nie była kwestia tego, że Wenger go skreślił. Podobny casus, jak w przypadku Reyesa – Vela nie potrafił się zaadaptować do życia w Anglii i w związku z tym ta współpraca nie miała sensu, co zresztą można przeczytać powyżej.

Patriko komentarzy: 350628.03.2020, 02:25

@Kiepomen: Nie żeby coś, ale on do Sociedad poszedł po pierwszym sezonie u nich na wypożyczeniu jako transfer więc gdy później robił w Realu za filara to już nie był zawodnikiem Arsenalu i było po ptokach.

Kiepomen komentarzy: 297128.03.2020, 01:44

Zadziwiające, że Wenger go skreślił nawet biorąc pod uwagę jego świetne sezony na wypożyczeniu, gdzie robił co rok double/double. Identycznie jak ze Szczęsnym - bardzo dobrze na wypożyczeniu grał a w oczach Wengera już go nie było. Uparty był papa

RahU (administrator) komentarzy: 4723 newsów: 211828.03.2020, 00:51

Sympatyczny gość, pamiętam jego współpracę z Bendtnerem i zimną krew w polu karnym, podcinki przed bramkarzem i ogólnie grę, która cieszyła oko. Szkoda, że nie udało mu się zawojować Premier League.

Ars17 komentarzy: 46028.03.2020, 00:37

Było widać w nim ogromny potencjał, który dopiero pokazał na San Sebastian

Patriko komentarzy: 350628.03.2020, 00:20

San Sebastian to cudowne miejsce do życia,w tym klubie został małą legendą więc w sumie nie dziwota, że ma takie myślenie.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
Fuksiarz.pl
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford167
D. Calvert-Lewin160
O. Watkins145
J. Vardy139
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.14
Gracz maja wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
7.96
Gracz maja wybór użytkowników Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl