Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal

Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal 29.11.2014, 14:47, Łukasz Wandzel 1966 komentarzy

W dzisiejszym meczu gospodarze przede wszystkim nie przestraszyli się rywala. Rozpoczęli swobodnie wymieniając piłkę miedzy sobą częściej niż Arsenal. Jednak z każdą minutą to drużyna przyjezdna przejmowała inicjatywę i mimo nerwowej końcówki kontrolowała grę przez znaczną część spotkania.

Powrót do zwycięskiej passy oraz udane popołudnie dla kibiców Arsenalu mogło zostać utrudnione. Plan na szczęście został wykonany a Arsene Wenger może cieszyć się z trzech oczek. Wydaje się, że teraz każdy komplet punktów jest dla londyńczyków na wagę złota. Ta skromna wygrana być może przyczyni się do powrotu Kanonierów na właściwe tory. Niestety nie wiemy czego się spodziewać po tak niestabilnym Arsenalu w ostatnich tygodniach. Być może tym razem Arsenal wraca na dobrą drogę...

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal (23. Gibbs) - Flamini, Ramsey - Welbeck, Alexis, Cazorla - Giroud (77. Chamberlain).

West Bromwich: Foster - Wisdom, Lescott, Dawson, Pocognoli (74. Gamboa) - Gardner, Mulumbu (64. Anichebe) - Brunt, Dorrans, Sessegnon (75. Samaras) - Berahino.

Pierwsze minuty rozpoczęły się swobodną wymianą piłki ze strony...West Bromwich Albion. Piłkarze Alana Irvine'a uniemożliwiali czasem przyjezdnym nawet wyjście z własnej połowy.

Po dziesięciu minutach Kanonierzy w końcu zdołali zawędrować z piłką pod pole karne gospodarzy. Cała akcja zakończyła się fiaskiem - zablokowanym strzałem Santiago Cazorli.

Chwilę później każdy kibic Arsenalu mógł pomyśleć: Tylko nie to, ponieważ przez moment na ból zaczął się uskarżać Monreal.

Gdy tylko stuknęła 19. minuta bajeczny Alexis popisał się perfekcyjnie dograną piłką do Welbecka, lecz Anglik zawiódł walcząc z obrońcą.

Obawy odnośnie hiszpańskiego obrońcy okazały się uzasadnione. Już po nieco ponad 20 minutach został zmieniony za Gibbsa.

24. minuta, Giroud został podeptany przez Mulumbu w szesnastce gospodarzy, lecz sędzia odgwizdał faul mający miejscie dopiero kilka metrów dalej od bramki Fostera.

Z rzutu wolnego nici, ale kilkadziesiąt sekund później fenomenalnym, prostopadłym podaniem zachwycił Ramsey. Adresatem podania był Welbeck, lecz jego efektowny strzał został powstrzymany.

W 27. minucie podanie od kolegi z zespołu w bocznym sektorze boiska dostał bramkarz gospodarzy. Foster po nieudanym dryblingu stracił futbolówkę na rzecz Girouda, ale Francuz z takiego kąta zdołał jedynie dośrodkować piłkę powietrzu.

Kolejne minuty pokazały dominację w akcjach ofensywnych ze strony Arsenalu. Mimo to The Gunners nie oddali zbyt wielu strzałów, a większość akcji kończyła się na udanym zażegnaniu niebezpieczeństwa przez gospodarzy.

Na niespełna dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania po krótkiej wymianie podań przez Kanonierów na niespodziewany strzał w okolicy szesnastu metrów zdecydował się Ramsey. Strzelił tuż obok słupka.

40. minuta mogła przynieść bramkę dla...WBA. Poprowadzona akcja przez gospodarzy zakończyła się strzałem a nawet bramką, lecz po gwizdku sędziego. Spalony.

Mimo doliczonej minuty wynik do końca połowy nie uległ już zmianie.Początek drugiej części wyglądał, jakby był nieodłączną częścią pierwszej. Głodni gola goście kontynuowali natarcia wykorzystując swoją przewagę w posiadaniu piłki.

W 51. minucie gospodarze ustawili istny mur, który z powodzeniem zablokował w okolicach szesnastu metrów strzał Ramseya a zaraz po nim uderzenie Cazorli. Po chwili z lewej strony boiska pod bramkę Martineza dostał się Berahino oraz oddał strzał w boczną siatkę.

60. minuta przyniosła otwarcie wyniku! Lewą stroną boiska popędził Santi Cazorla wyprzedzając Wisdoma oraz dostarczył piłkę idealnie na głowę Danny'ego Welbecka. Reprezentant Anglii pewnie uderzył, a Foster nie zdołał interweniować, 0-1!

Kilka minut później Alan Irvine zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Mulumbu a zastąpił go Anichebe. Z kolei Arsenal nie zrezygnował z natarć ofensywnych, dominował w posiadaniu piłki oraz większość kolejnych minut spędził na połowie rywala.

W 74. minucie owacje przy zejściu z murawy dostał Pocognoli, a zmienił go Gamboa. Sekundy po tej zmianie gospodarze przeprowadzili następną: Samaras zmienił Sessegnona. Wystarczyły jeszcze dwie minuty, aby w zastępstwie za Girouda na boisku pojawił się Chamberlain.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu West Bromwich mógł doprowadzić do remisu! Najpierw strzał oddał Brunt, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Jednak WBA pozostało w ofensywie i już po chwili z celnego dośrodkowania skorzystał Berahino. Napastnik skierował piłkę głową w...poprzeczkę! Uff.

W końcówce spotkania Gardner zaskoczył strzałem z dystansu w prawy, dolny róg bramki. Brawa dla Martineza, któremu udało zmienić się kierunek piłki wybijając ją na rzut rożny.

Do końca spotkania Arsenal zdołał utrzymać wynik po nerwowej końcówce. Kanonierzy wygrywają 0-1!

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450202.12.2014, 20:20

Chyba przez Internet to nie ma tak, że po rejestracji od razu masz środki. Możesz mieć bonus lub kupon bez ryzyka, ale jak sam wpłacisz pieniądze.

dissault komentarzy: 326802.12.2014, 20:19

no to postawiłem, niech się dzieję

btw. Rooney kontuzja? nawet na ławie go nie ma

Qarol komentarzy: 1450202.12.2014, 20:19

Taśma to fajna rzecz jak zagrasz raz, wejdzie i finito. Wtedy jesteś na plus z takiego grania. Bo tak to może wejdzie 1 z 20 kuponów, co też przy szczęściu.

James komentarzy: 167402.12.2014, 20:18

dissault
mysle ze da rade, mam nadzieje ze jutro my damy rade bo mozna odrobic pkt do swietych! a city tez pewnie wygra z sunderlandem

SirAlex komentarzy: 100002.12.2014, 20:18

Witam Panów :)

Widzę, że jest temat obstawiania, mam jedno pytanie, może mi ktoś podać stronki bukmacherskie na których po zarejestrowaniu dostaje się jakieś "drobne" na początek, bez koniezności wpłaty własnej?

Mam konto na efortunie i dostałem 20 zł na start i się bawię w zakładziki po 2 zł :D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.12.2014, 20:15

"CFC bez Costy miałaby bardziej kompletny i lepiej zbilansownay skład od naszego." - z Drogbą i Torresem na ataku?

Trequartista komentarzy: 536602.12.2014, 20:14

Costa to 32mln funtów + ok. 50% podatku. Czyli razem około 50mln funtów. Jego wynagrodzenie nie kosztuje 95mln funtów, co Wy

Qarol komentarzy: 1450202.12.2014, 20:13

@marioemirates

Raz tak, a raz nie. Zależy od weekendu, ogólnie pewnie jakoś na plus bym był (nie licząc przygody u buka naziemnego, bo tam swego czasu szły regularnie taśmy i wiadomo jak się zazwyczaj kończyło).

Nie ma co się nastawiać, że wyżyjesz z buka, ale ja nie dokładam raczej do biznesu. Gram tak, że jeden wygrany kupon zazwyczaj zwróci mi dwa/trzy przegrane. Gram za spore stawki i mniej zakładów na kuponie ; p

Nigdy nie liczyłem tego jakoś bardzo, bo gram za długo, ale gdybym dużo tracił regularnie to bym olał temat.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.12.2014, 20:12

Da radę imo

dissault komentarzy: 326802.12.2014, 20:12

Swansea da radę dzisiaj z QPR u siebie? jak myślicie?

ostatnio mi ładnie wtopili kupon tym remisem z CP

Costa by akurat nie zrobił takiej różnicy, ale ściągnięcie Maticia i Cahilla już tak.

lays komentarzy: 3987102.12.2014, 20:11

Na pozycji lidera? Co z tego, że mielibyśmy napastnika top class, jak obrona z kabaretu. Jestesmy kibicami AFC, ale patrzmy też obiektywnie :) Bo wyśmiewamy się z kibicow LFC bo piszą brednie, a tutaj też takie często padają.

gunners007 komentarzy: 954302.12.2014, 20:11

Dancer ----> Mówię z tego co pamiętam. Diego Costa miał klauzulę odstępnego coś pomiędzy 30, a 40 mln euro, a w Hiszpanii jest takie prawo, że jeśli się aktywuję klauzulę to płaci się kosmiczny podatek od tej kwoty zawartej niej, znacznie dużo większy niż przy transferze bez klauzuli. Do tego Wenger pewnie jeszcze doliczył opłatę dla agenta, za podpisanie kontraktu dla piłkarza oraz jakieś drobniejsze opłaty związane z transferem z Hiszpanii. W ten sposób Wenger po dodawał sobie te wszystkie sumy i mu wyszło tam 100 ileś mln euro do zapłaty po czym powiedział to w prasie tłumacząc się dlaczego nie chce kupić Diego Costy.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.12.2014, 20:09

Dzięki. Dziwna sprawa w sumie. Mimo że czasami zachowuje się jak... wszyscy wiemy jak, to z nim w składzie pewnie bylibyśmy teraz na pozycji lidera.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.12.2014, 20:04

Dancer,

"- On kosztuje 145 milionów funtów - odparł Wenger na pytanie o możliwość przeprowadzenia tego transferu. - Każdy chce zachować jak największe szanse na sukces w tym sezonie."

Musiał chyba podatki i wynagrodzenie doliczyć.

Szogun komentarzy: 28666 newsów: 302.12.2014, 20:03

Dancer Wenger wliczał w to pieniądze za podpisanie i tygodniówkę zawodnika. Jakby wszystko było trzeba płacić na raz.W zasadzie może miał słabszy dzień pod względem liczenia albo był chwilowo niepoczytalny.

kaman17 komentarzy: 498702.12.2014, 19:57

m.onet.pl/sport/pilka-nozna,87csf
sr, zapomnialem jak zwykle

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.12.2014, 19:56

Waskitcz, ale żeś palnął z Kaką. Coś ci się czasy pomyliły, bo jak Kaka grał Milanie to liga włoska dobrze stała. Złota Piłka i wygranie LM w 2007 w Milanie przez Kakę najlepiej o tym świadczą.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.12.2014, 19:53

Jak to możliwe, że Wenger mówił o klauzuli Costy wynoszącej ponad 100 mln? O co mu wtedy chodzilo? Ostatecznie przecież przeszedł do Chelsea za 30(?) mln.

TheInvincibles komentarzy: 130402.12.2014, 19:50

Panowie.gdzie można zakupić oficjalną koszulkę afc z.nadrukiem alexisa na plecach, cena do 300zł

TakKrzysiu komentarzy: 893602.12.2014, 19:41

Jeśli Aleksiu utrzyma forme, kontuzje będą go omijać i zostanie u nas na dłuższy czas, to ostatecznie bardziej będzie kojarzony z Arsenalem niż z Barcą. U nas stanie się głośniejszym nazwiskiem niż w Blaugranie, bo tu nie ma bogów tylko są piłkarze.

polishbrigadesx komentarzy: 1020702.12.2014, 19:38

w barcy grają dla Messiego więc tam wszyscy oprócz niego są słabi

DrabuOcw komentarzy: 3202.12.2014, 19:34

Alexis może nie był chwalony przez zarząd, ale kibice go uwielbiali i mam tu na myśli tych kibiców konkretnie z Barcelony, którzy byli najbliżej związani z klubem.

marioemirates komentarzy: 6302.12.2014, 19:28

w Barcelonie to tylko Messi przecież przez niego chyba Ibrahimovic odszedł

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 102.12.2014, 19:27

Ashburton, bo w Barcelonie chwalą tylko Messiego, Iniestę i Xaviego nawet jak grają słabo.

Ashburton komentarzy: 450702.12.2014, 19:26

Zobaczcie jak Sanchez gra, strzela, asystuje, na razie najlepszy zawodnik ale jak grał w Barcy tak go nie chwalili (dziwne bo statystyki miał tam super). To pokazuje jaka jest przepaść między Arsenalem a Barceloną.

marioemirates komentarzy: 6302.12.2014, 19:25

kumpel kumpla ostatnio w weekend obstawil za 5 zł i wygrał 60

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.12.2014, 19:22

Ja jeszcze nigdy nie obstawiałem meczy, może kiedyś się skuszę.

marioemirates komentarzy: 6302.12.2014, 19:21

ok a ile można wygrać od czego zależy może i zaryzykuje

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.12.2014, 19:20

Waskitcz

No słyszałem, że Sanchez za dobrej opinii sobie w Barcelonie nie wyrobił. Ozil zupełnie na odwrót ;)

Waskitcz komentarzy: 448802.12.2014, 19:19

Dancer

Wyśmiewany w Barcelonie? Szczerze to nie wiem jaką w Barcy miał opinię, wszyscy koledzy mi gratulowali Alexisa.
Po za tym Özil wychwalany w Realu a u nas? :P

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.12.2014, 19:19

mario
za 2 zl chyba

rysiek098 komentarzy: 248902.12.2014, 19:18

eee, chłopaki, zróbcie ankietę "Kto zostanie kontuzjowany w następnym meczu?" xD

marioemirates komentarzy: 6302.12.2014, 19:18

Za ile trzeba obstawić najmniej

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.12.2014, 19:17

Ostatnio slucham Geroga Ezre. Kurcze myslalem ,ze wszystkim mlodzikom juz odawalilo i gowna puszczaja :D
a tu np. piosenka Listen to the man z Ian Mckellen (gandalfem) :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.12.2014, 19:16

Ściągłem z 3dm cracka do Fify 14 i komputer mi się tak grzał, że masakra.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.12.2014, 19:14

mitmichael
Bez kitu? Pamietam ,ze mowili ,ze nie dadza rady zhakowac tego przez pare lat.

scorpion11333 komentarzy: 47102.12.2014, 19:13

Chyba wezmę z długim rękawem jednak. Zwłaszcza, że na plecach Ronaldo a on raczej właśnie w takich grywa.

polishbrigadesx komentarzy: 1020702.12.2014, 19:10

Ja obstawiłem hokej na jutro i oby mi coś weszło bo kwotę do wygrania mam kozacką.

anty_pzpn_ komentarzy: 337002.12.2014, 19:10

I znowu godzina 18-19 i serwery Konami padają. Wszyscy kończą prace,szkole i się rzucają na pesa eh :/