Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal

Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal 29.11.2014, 14:47, Łukasz Wandzel 1966 komentarzy

W dzisiejszym meczu gospodarze przede wszystkim nie przestraszyli się rywala. Rozpoczęli swobodnie wymieniając piłkę miedzy sobą częściej niż Arsenal. Jednak z każdą minutą to drużyna przyjezdna przejmowała inicjatywę i mimo nerwowej końcówki kontrolowała grę przez znaczną część spotkania.

Powrót do zwycięskiej passy oraz udane popołudnie dla kibiców Arsenalu mogło zostać utrudnione. Plan na szczęście został wykonany a Arsene Wenger może cieszyć się z trzech oczek. Wydaje się, że teraz każdy komplet punktów jest dla londyńczyków na wagę złota. Ta skromna wygrana być może przyczyni się do powrotu Kanonierów na właściwe tory. Niestety nie wiemy czego się spodziewać po tak niestabilnym Arsenalu w ostatnich tygodniach. Być może tym razem Arsenal wraca na dobrą drogę...

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal (23. Gibbs) - Flamini, Ramsey - Welbeck, Alexis, Cazorla - Giroud (77. Chamberlain).

West Bromwich: Foster - Wisdom, Lescott, Dawson, Pocognoli (74. Gamboa) - Gardner, Mulumbu (64. Anichebe) - Brunt, Dorrans, Sessegnon (75. Samaras) - Berahino.

Pierwsze minuty rozpoczęły się swobodną wymianą piłki ze strony...West Bromwich Albion. Piłkarze Alana Irvine'a uniemożliwiali czasem przyjezdnym nawet wyjście z własnej połowy.

Po dziesięciu minutach Kanonierzy w końcu zdołali zawędrować z piłką pod pole karne gospodarzy. Cała akcja zakończyła się fiaskiem - zablokowanym strzałem Santiago Cazorli.

Chwilę później każdy kibic Arsenalu mógł pomyśleć: Tylko nie to, ponieważ przez moment na ból zaczął się uskarżać Monreal.

Gdy tylko stuknęła 19. minuta bajeczny Alexis popisał się perfekcyjnie dograną piłką do Welbecka, lecz Anglik zawiódł walcząc z obrońcą.

Obawy odnośnie hiszpańskiego obrońcy okazały się uzasadnione. Już po nieco ponad 20 minutach został zmieniony za Gibbsa.

24. minuta, Giroud został podeptany przez Mulumbu w szesnastce gospodarzy, lecz sędzia odgwizdał faul mający miejscie dopiero kilka metrów dalej od bramki Fostera.

Z rzutu wolnego nici, ale kilkadziesiąt sekund później fenomenalnym, prostopadłym podaniem zachwycił Ramsey. Adresatem podania był Welbeck, lecz jego efektowny strzał został powstrzymany.

W 27. minucie podanie od kolegi z zespołu w bocznym sektorze boiska dostał bramkarz gospodarzy. Foster po nieudanym dryblingu stracił futbolówkę na rzecz Girouda, ale Francuz z takiego kąta zdołał jedynie dośrodkować piłkę powietrzu.

Kolejne minuty pokazały dominację w akcjach ofensywnych ze strony Arsenalu. Mimo to The Gunners nie oddali zbyt wielu strzałów, a większość akcji kończyła się na udanym zażegnaniu niebezpieczeństwa przez gospodarzy.

Na niespełna dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania po krótkiej wymianie podań przez Kanonierów na niespodziewany strzał w okolicy szesnastu metrów zdecydował się Ramsey. Strzelił tuż obok słupka.

40. minuta mogła przynieść bramkę dla...WBA. Poprowadzona akcja przez gospodarzy zakończyła się strzałem a nawet bramką, lecz po gwizdku sędziego. Spalony.

Mimo doliczonej minuty wynik do końca połowy nie uległ już zmianie.Początek drugiej części wyglądał, jakby był nieodłączną częścią pierwszej. Głodni gola goście kontynuowali natarcia wykorzystując swoją przewagę w posiadaniu piłki.

W 51. minucie gospodarze ustawili istny mur, który z powodzeniem zablokował w okolicach szesnastu metrów strzał Ramseya a zaraz po nim uderzenie Cazorli. Po chwili z lewej strony boiska pod bramkę Martineza dostał się Berahino oraz oddał strzał w boczną siatkę.

60. minuta przyniosła otwarcie wyniku! Lewą stroną boiska popędził Santi Cazorla wyprzedzając Wisdoma oraz dostarczył piłkę idealnie na głowę Danny'ego Welbecka. Reprezentant Anglii pewnie uderzył, a Foster nie zdołał interweniować, 0-1!

Kilka minut później Alan Irvine zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Mulumbu a zastąpił go Anichebe. Z kolei Arsenal nie zrezygnował z natarć ofensywnych, dominował w posiadaniu piłki oraz większość kolejnych minut spędził na połowie rywala.

W 74. minucie owacje przy zejściu z murawy dostał Pocognoli, a zmienił go Gamboa. Sekundy po tej zmianie gospodarze przeprowadzili następną: Samaras zmienił Sessegnona. Wystarczyły jeszcze dwie minuty, aby w zastępstwie za Girouda na boisku pojawił się Chamberlain.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu West Bromwich mógł doprowadzić do remisu! Najpierw strzał oddał Brunt, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Jednak WBA pozostało w ofensywie i już po chwili z celnego dośrodkowania skorzystał Berahino. Napastnik skierował piłkę głową w...poprzeczkę! Uff.

W końcówce spotkania Gardner zaskoczył strzałem z dystansu w prawy, dolny róg bramki. Brawa dla Martineza, któremu udało zmienić się kierunek piłki wybijając ją na rzut rożny.

Do końca spotkania Arsenal zdołał utrzymać wynik po nerwowej końcówce. Kanonierzy wygrywają 0-1!

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Drzemor komentarzy: 93002.12.2014, 21:33

Wytłumaczy mi ktoś czemu jest kolejka PL w środku tygodnia?

schnor25 komentarzy: 1854602.12.2014, 21:33

Jaki meczyk polecacie na 2 połowę?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.12.2014, 21:32

Biedny Fellaini trzyma sie za szyje. Nie pamieta juz pewnie jak rozbil Allenowi nos ;

afctid komentarzy: 52102.12.2014, 21:30

Mecz Live stoi na ekstraklasowym poziomie :)

Gorrann komentarzy: 213002.12.2014, 21:30

Ma kto moze bramki z meczy liverpoolu?

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 502.12.2014, 21:30

Jutro obowiązkowo 3 pkt, innej opcji nie biore do wiadomosci ale wiadomo póki piłka w grze..

Rozbawił mnie ten cytat:
"W życiu pewne są 3 rzeczy: śmierć, podatki i zejście Robbena do lewej nogi."

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.12.2014, 21:28

Kupmy brata Gibbs'a, co 2 Gibbsy to nie 1.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.12.2014, 21:28

Na szybko 2 sytuacje, jak mop gra w tym sezonie :

youtube.com/watch?v=kNHwyl5TGhg

youtube.com/watch?v=I4WDnBLHDeU

Oczywiscie, zadnej kary nie dostal :)

Szogun komentarzy: 28666 newsów: 302.12.2014, 21:26

Mówilem wcześniej,że jeśli z nikim innym się nie uda można postarać się o N'Zonziego.

K4n0ni3R komentarzy: 97002.12.2014, 21:25

Fellaini leży N'zonzi strzela ;)

bee komentarzy: 16202.12.2014, 21:25

no, teraz to dobre 1:1!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.12.2014, 21:25

Sterling jest wolny z pilka. Slabe ma jej prowadzenie.

Maciek
Ja tam wchodze na forum po przegranych poczytac co pisza i najlepsze rzeczy pojawiaja sie o Johnsonie, Lovrenie i wlasnie Mignolecie;d

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.12.2014, 21:23

Herrera nowym Fabregasem? Zartujesz sobie?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.12.2014, 21:19

Polecam na poprawe humoru ;d

forum.lfc.pl/viewtopic.php?f=2&t=3690&start=975

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.12.2014, 21:18

Cambiasso na pustą nie trafił?

karmel567 komentarzy: 346602.12.2014, 21:18

Mułom kiedyś co mecz karnego dawali, a teraz nawet jak im się należy to nie dostają.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.12.2014, 21:17

Wasilewski dusi Lamberta;D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.12.2014, 21:17

Kowal96
Odkąd wskoczył do składu to gra w nim regularnie.

Mihex komentarzy: 2360402.12.2014, 21:17

Wasyl długo walczył o pierwszą jedenastkę, ale z tego co wiem, owocnie. Na Whoscored trafił do drużyny tygodnia i chyba miesiąca.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30902.12.2014, 21:16

No i Ulloa ma asystę w FPL. Oby więcej, oby więcej :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.12.2014, 21:16

bee
sory, mój błąd mogłem napisać. hłeh hłeh

bee komentarzy: 16202.12.2014, 21:15

Echh danielosik, zrobiłeś mi nadzieję, że Stoke strzeliło Mułom, a tu takie rozczarowanie :(

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.12.2014, 21:12

West Ham bez Songa, Valencii i Sakho gra fatalnie. Przegrywaja z WBA.

karmel567 komentarzy: 346602.12.2014, 21:11

Co do Herrery to tym strzałem trochę, się skompromitował, ale ogólnie to z tego chłopaka, może być kawał świetnego piłkarza, taki drugi Fabregas rośnie w Premier League, oczywiście jeszcze nie dorasta Cescowi do pięt, ale w przyszłości..

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.12.2014, 21:10

Dancer
Najlepszym pomocnikiem Bilbao jest niewatpliwie Iturraspe i to o niego powinni byli powalczyc :D ale Herrera to ten bardziej medialny:P

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.12.2014, 21:10

czy mi sie wydaje, czy Young gra dzisiaj na LO?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.12.2014, 21:09

Zaloze sie, ze kibice lfc obwinia za gola Gleninho i pewnie mignoleta:D no i Lovrena mimo, ze nie gra.

Maciek
On tam po prostu duzo bronil. Pedro tez potrafi biegac w defie ale pozytku z tego niewiele. W ataku jest malo konkretny.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 102.12.2014, 21:08