Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal

Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal 29.11.2014, 14:47, Łukasz Wandzel 1966 komentarzy

W dzisiejszym meczu gospodarze przede wszystkim nie przestraszyli się rywala. Rozpoczęli swobodnie wymieniając piłkę miedzy sobą częściej niż Arsenal. Jednak z każdą minutą to drużyna przyjezdna przejmowała inicjatywę i mimo nerwowej końcówki kontrolowała grę przez znaczną część spotkania.

Powrót do zwycięskiej passy oraz udane popołudnie dla kibiców Arsenalu mogło zostać utrudnione. Plan na szczęście został wykonany a Arsene Wenger może cieszyć się z trzech oczek. Wydaje się, że teraz każdy komplet punktów jest dla londyńczyków na wagę złota. Ta skromna wygrana być może przyczyni się do powrotu Kanonierów na właściwe tory. Niestety nie wiemy czego się spodziewać po tak niestabilnym Arsenalu w ostatnich tygodniach. Być może tym razem Arsenal wraca na dobrą drogę...

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal (23. Gibbs) - Flamini, Ramsey - Welbeck, Alexis, Cazorla - Giroud (77. Chamberlain).

West Bromwich: Foster - Wisdom, Lescott, Dawson, Pocognoli (74. Gamboa) - Gardner, Mulumbu (64. Anichebe) - Brunt, Dorrans, Sessegnon (75. Samaras) - Berahino.

Pierwsze minuty rozpoczęły się swobodną wymianą piłki ze strony...West Bromwich Albion. Piłkarze Alana Irvine'a uniemożliwiali czasem przyjezdnym nawet wyjście z własnej połowy.

Po dziesięciu minutach Kanonierzy w końcu zdołali zawędrować z piłką pod pole karne gospodarzy. Cała akcja zakończyła się fiaskiem - zablokowanym strzałem Santiago Cazorli.

Chwilę później każdy kibic Arsenalu mógł pomyśleć: Tylko nie to, ponieważ przez moment na ból zaczął się uskarżać Monreal.

Gdy tylko stuknęła 19. minuta bajeczny Alexis popisał się perfekcyjnie dograną piłką do Welbecka, lecz Anglik zawiódł walcząc z obrońcą.

Obawy odnośnie hiszpańskiego obrońcy okazały się uzasadnione. Już po nieco ponad 20 minutach został zmieniony za Gibbsa.

24. minuta, Giroud został podeptany przez Mulumbu w szesnastce gospodarzy, lecz sędzia odgwizdał faul mający miejscie dopiero kilka metrów dalej od bramki Fostera.

Z rzutu wolnego nici, ale kilkadziesiąt sekund później fenomenalnym, prostopadłym podaniem zachwycił Ramsey. Adresatem podania był Welbeck, lecz jego efektowny strzał został powstrzymany.

W 27. minucie podanie od kolegi z zespołu w bocznym sektorze boiska dostał bramkarz gospodarzy. Foster po nieudanym dryblingu stracił futbolówkę na rzecz Girouda, ale Francuz z takiego kąta zdołał jedynie dośrodkować piłkę powietrzu.

Kolejne minuty pokazały dominację w akcjach ofensywnych ze strony Arsenalu. Mimo to The Gunners nie oddali zbyt wielu strzałów, a większość akcji kończyła się na udanym zażegnaniu niebezpieczeństwa przez gospodarzy.

Na niespełna dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania po krótkiej wymianie podań przez Kanonierów na niespodziewany strzał w okolicy szesnastu metrów zdecydował się Ramsey. Strzelił tuż obok słupka.

40. minuta mogła przynieść bramkę dla...WBA. Poprowadzona akcja przez gospodarzy zakończyła się strzałem a nawet bramką, lecz po gwizdku sędziego. Spalony.

Mimo doliczonej minuty wynik do końca połowy nie uległ już zmianie.Początek drugiej części wyglądał, jakby był nieodłączną częścią pierwszej. Głodni gola goście kontynuowali natarcia wykorzystując swoją przewagę w posiadaniu piłki.

W 51. minucie gospodarze ustawili istny mur, który z powodzeniem zablokował w okolicach szesnastu metrów strzał Ramseya a zaraz po nim uderzenie Cazorli. Po chwili z lewej strony boiska pod bramkę Martineza dostał się Berahino oraz oddał strzał w boczną siatkę.

60. minuta przyniosła otwarcie wyniku! Lewą stroną boiska popędził Santi Cazorla wyprzedzając Wisdoma oraz dostarczył piłkę idealnie na głowę Danny'ego Welbecka. Reprezentant Anglii pewnie uderzył, a Foster nie zdołał interweniować, 0-1!

Kilka minut później Alan Irvine zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Mulumbu a zastąpił go Anichebe. Z kolei Arsenal nie zrezygnował z natarć ofensywnych, dominował w posiadaniu piłki oraz większość kolejnych minut spędził na połowie rywala.

W 74. minucie owacje przy zejściu z murawy dostał Pocognoli, a zmienił go Gamboa. Sekundy po tej zmianie gospodarze przeprowadzili następną: Samaras zmienił Sessegnona. Wystarczyły jeszcze dwie minuty, aby w zastępstwie za Girouda na boisku pojawił się Chamberlain.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu West Bromwich mógł doprowadzić do remisu! Najpierw strzał oddał Brunt, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Jednak WBA pozostało w ofensywie i już po chwili z celnego dośrodkowania skorzystał Berahino. Napastnik skierował piłkę głową w...poprzeczkę! Uff.

W końcówce spotkania Gardner zaskoczył strzałem z dystansu w prawy, dolny róg bramki. Brawa dla Martineza, któremu udało zmienić się kierunek piłki wybijając ją na rzut rożny.

Do końca spotkania Arsenal zdołał utrzymać wynik po nerwowej końcówce. Kanonierzy wygrywają 0-1!

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924302.12.2014, 22:26

West Ham, Swansea i United wygrywaja wiec my nie mozemy sobie pozwolic jutro na strate punktow. Czeka Nas kolejny nerwowy mecz

schnor25 komentarzy: 1854602.12.2014, 22:26

Ja pier... co parodia w defensywie Leicester

Mihex komentarzy: 2360402.12.2014, 22:25

Co Wasyl walczak :D Niby nie najszybszy, kilka razy mu w tej akcji nie wyszło, ale wybił? Wybił.

schnor25 komentarzy: 1854602.12.2014, 22:24

Już nie przeżywajcie tak dobrych rezultatów WHU czy Swansea, to nie oni są dla Nas zagrożeniem w walce o 4 miejsce.

mar12301 komentarzy: 2313702.12.2014, 22:21

jeszcze Swansea gol.. świetne wyniki nie ma co...

afctid komentarzy: 52102.12.2014, 22:09

To tylko pokazuje jak ważne jest jutrzejsze spotkanie. Nie możemy przegrać bo czołówka zacznie się oddalać i poczujemy oddech cienkiego jak sik pająka Liverpoolu na plecach :)

Szogun komentarzy: 28666 newsów: 302.12.2014, 22:01

Wykrakał ktoś.Fatalne ustawienie i MU chodź ze spalonego to powinni wybronić.

Mihex komentarzy: 2360402.12.2014, 21:58

Leicester bardzo miłe dzisiaj, bardzo chcą aby Mignolet nie był najsłabszy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.12.2014, 21:55

śmieszne są te mecze w środku tygodnia

Ziebka komentarzy: 265902.12.2014, 21:52

juz West ham wygrywa, czekac tylko na LFC i MU

Mihex komentarzy: 2360402.12.2014, 21:50

polishbrigadesx
Ostatnio jak się kolejka pod nas ułożyła to postanowiliśmy przegrać z United, ja się teraz nie patrzę na innych :P

schnor25 komentarzy: 1854602.12.2014, 21:45

Myślałem że bardziej się Belg skompromitował, a tu niefart

polishbrigadesx komentarzy: 1020702.12.2014, 21:42

Jak na razie wyniki są bardzo korzystne dla nas.

Trequarista
Ale z pilka jest o wiele wolniejszy niz bez niej. w sumie jak wiekszosc pilkarzy. Jedyny pilkarz na swiecie, ktory z pilka przyspiesza to prawdopodobnie Messi.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.12.2014, 21:40

MaciekGoooner
No tak. Dla swojego klubu więcej się wytrzyma.

Drzemor komentarzy: 93002.12.2014, 21:39

Dziękować. Faktycznie.
Sory za pytanie, troche nie siedziałem już w temacie, i lekko się zdziwiłem.

James komentarzy: 167402.12.2014, 21:37

ehh dobrze ze sie spoznilem wczoraj 3 min do buka bo dzis narazie ani jeden mecz by mi nie wszedl :p

walcott86 komentarzy: 6402.12.2014, 21:37

Jak ogólnie United wyglądają w tym meczu? Mają dużą przewagę?

Mihex komentarzy: 2360402.12.2014, 21:36

Drzemor
Za dużo kolejek, w Anglii rozgrywają dodatkowe w zimę, w Hiszpanii jeśli dobrze pamiętam to chyba na wiosnę trochę zagęszczają.
Teraz czeka nas istny maraton w grudniu chyba 6 meczy (w tym LM)

afctid komentarzy: 52102.12.2014, 21:36

A szczególnie w grudniu kiedy terminarz jest najbardziej napięty.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.12.2014, 21:36

A co jeśli ktoś nie pije?

schnor25 komentarzy: 1854602.12.2014, 21:36

ma ktoś vine`a do samobója Minioleta?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.12.2014, 21:35

Drzemor
Zawsze w trakcie sezonu kilka kolejek rozgrywanych jest w środku tygodnia.

Trequartista komentarzy: 536602.12.2014, 21:35

FabsFAN
Do Sterlinga można się przyczepić o wiele rzeczy, ale na pewno nie o prowadzenie piłki :P

Gorrann komentarzy: 213002.12.2014, 21:34