Ważne zwycięstwo Kanonierów. Arsenal 2-1 Cardiff

Ważne zwycięstwo Kanonierów. Arsenal 2-1 Cardiff 30.01.2019, 00:32, Patryk Bielski 481 komentarzy

Choć wydawało się, że pojedynek z Cardiff - drużyną znajdującą się w strefie spadkowej angielskiej ekstraklasy - nie przysporzy Kanonierom zbyt wielu kłopotów, to było zgoła inaczej. Podopieczni Unaia Emery'ego po raz kolejny zagrali średnie spotkanie i choć ostatecznie zwyciężyli 2-1, ich gra przez większą część spotkania nie napawała optymizmem. Wystarczy wspomnieć, że goście stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych (15-19). Najjaśniejszą postacią meczu był jednak Mike Dean, który mylił się w obie strony i nie zauważył trzech klarownych jedenastek.

The Bluebirds po tragicznym wydarzeniu związanym z Emiliano Salą przystąpili do tego meczu podwójne zmotywowani. Goście dobrze weszli w spotkanie i nie dali zepchnąć się do defensywy wyżej notowanym rywalom. Nikt w północnym Londynie nie mógłby być zdziwionym, gdyby Cardiff do przerwy prowadziło na gorącym terenie.

Wystarczy wspomnieć choćby okazję Bobby'ego Reida z 12. minuty meczu czy strzał Calluma Patersona z bliskiej odległości chwilę później. Obie próby zakończyły się jednak niepowodzeniem. Zarówno Arsenal jak i Cardiff powinny już w pierwszych 45. minutach podchodzić do jedenastek, w obu sytuacjach mylił się Mike Dean. Najpierw w polu karnym Leno faulowany przez Monreala był Oumar Niasse, a później sędzia pozostawał obojętny na starcie Lacazette'a z Mangą.

W drugiej połowie gra gospodarzy nieco się ożywiła. Emery w miejsce słabo spisującego się Elneny'ego delegował Alexa Iwobiego. Goście nadal jednak nie odpuszczali i tylko świetny blok Shkodrana Mustafiego uchronił Kanonierów przed stratą bramki po strzale Niasse. Kibice na The Emirates nie musieli jednak długo czekać na odpowiedź swoich pupili. W 66. minucie dobrą prostopadłą piłkę do Kolasinaca zagrał Iwobi. Serb został sfaulowany przez Mangę i tym razem Dean wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Aubameyang. 1-0!

Wynik podwyższył Alexandre Lacazette, który tego wieczoru - w obliczu słabszej dyspozycji swojego partnera w ataku - dwoił się i troił. Francuz dobrze urwał się Solowi Bambie i po indywidualnej akcji zmienił stan spotkania na 2-0.

Gości stać było jedynie na bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry. Błyskiem geniuszu wykazał się Mendez-Laing. Anglik łatwo ograł Iwobiego i po długim słupku zmieścił piłkę w bramce.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (60' Jenkinson), Mustafi, Monreal, Kolasinac - Elneny (46' Iwobi), Torreira, Guendouzi - Özil (76' Ramsey), Lacazette, Aubameyang.

Cardiff: Etheridge - Peltier, Ecuele Manga, Bamba, Bennett - Arter (81' Harris), Gunnarsson, Ralls - Peterson, Niasse (73' Zohore), Decordova-Reid (70' Mendez-Laing).

Skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Oceń piłkarzy po meczu

CardiffRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
poprzednia5678910 następna
Bilardo komentarzy: 439 newsów: 130.01.2019, 02:52

Kilkanaście komentarzy pod artykułem, a w tym już 3 warny, chłopaki się starają.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10330.01.2019, 02:41

@RahU:

Szkoda, że gifów nie da się wrzucać.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214330.01.2019, 02:05

@ares765: #statystykizdupy

Elneny miał tyle samo "tackles" co Mesut, w dodatku grał tylko 45 minut. Whoscored niestety nie zgadza się z Twoim cytatem. W "passes" jest najpierw Guendo, potem Monreal, odpowiednio 83 i 69, a dopiero potem Mesut, 65. Jeżeli chodzi o key passes, PEA 3, Guendo, Laca i Mesut 2. Przyzwoity mecz Mesuta, ale fanbojstwo przysłania Ci szerszą perspektywę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.01.2019, 01:58

"I push on, I keep working. That's what I do best: work hard. I keep pushing and pushing. For personal pride, of course I want to be in the team."
@CarlJenkinson

Kiepomen komentarzy: 432930.01.2019, 01:56

Tak tylko dla przypomnienia

Ciekawe kto wyłożył kluczową piłkę kolasiniacowi który wywalczył karnego dającego kluczowe prowadzenie w tym meczu..... ALEX IWOBI.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10330.01.2019, 01:43

Only Mustafi had more tackles than Mesut Özil tonight.
Mesut Ozil completed the most passes & created the most chances in tonight’s game.

adrianjestem komentarzy: 45730.01.2019, 01:34

Czy ktoś z was wie może gdzie w Zakopanym można bedzie obejrzeć mecz z City ?

KingAugust komentarzy: 88830.01.2019, 01:15

Słaby mecz do zapomnienia. Oby z City poradzili sobie lepiej, niby nadzieja umiera ostatnia ale The Citizens po porażce będą rozjuszeni i będą chcieli udowodnić Liverpoolowi że mistrzostwa tak łatwo nie oddadzą. Ale nie ma co patrzeć tak daleko w przyszłość. Ważne 3 punkty i odskoczenie czerwonym daunom w tabeli. Miłej nocy danonki :3

Matelko komentarzy: 320530.01.2019, 00:58

ciekawe czy Barcelonie dorzucili plus 1 funt za wypożyczenie Suareza.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 530.01.2019, 00:52

Obroncy na bank Arsenal nie sciagnie, przynajmniej na chwile obecna nie ma takich planow, ale powalczymy jeszcze pewnie o skrzydlowego na wypożyczenie

Ranczomen komentarzy: 1233030.01.2019, 00:38