Ważne zwycięstwo Kanonierów. Arsenal 2-1 Cardiff

Ważne zwycięstwo Kanonierów. Arsenal 2-1 Cardiff 30.01.2019, 00:32, Patryk Bielski 481 komentarzy

Choć wydawało się, że pojedynek z Cardiff - drużyną znajdującą się w strefie spadkowej angielskiej ekstraklasy - nie przysporzy Kanonierom zbyt wielu kłopotów, to było zgoła inaczej. Podopieczni Unaia Emery'ego po raz kolejny zagrali średnie spotkanie i choć ostatecznie zwyciężyli 2-1, ich gra przez większą część spotkania nie napawała optymizmem. Wystarczy wspomnieć, że goście stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych (15-19). Najjaśniejszą postacią meczu był jednak Mike Dean, który mylił się w obie strony i nie zauważył trzech klarownych jedenastek.

The Bluebirds po tragicznym wydarzeniu związanym z Emiliano Salą przystąpili do tego meczu podwójne zmotywowani. Goście dobrze weszli w spotkanie i nie dali zepchnąć się do defensywy wyżej notowanym rywalom. Nikt w północnym Londynie nie mógłby być zdziwionym, gdyby Cardiff do przerwy prowadziło na gorącym terenie.

Wystarczy wspomnieć choćby okazję Bobby'ego Reida z 12. minuty meczu czy strzał Calluma Patersona z bliskiej odległości chwilę później. Obie próby zakończyły się jednak niepowodzeniem. Zarówno Arsenal jak i Cardiff powinny już w pierwszych 45. minutach podchodzić do jedenastek, w obu sytuacjach mylił się Mike Dean. Najpierw w polu karnym Leno faulowany przez Monreala był Oumar Niasse, a później sędzia pozostawał obojętny na starcie Lacazette'a z Mangą.

W drugiej połowie gra gospodarzy nieco się ożywiła. Emery w miejsce słabo spisującego się Elneny'ego delegował Alexa Iwobiego. Goście nadal jednak nie odpuszczali i tylko świetny blok Shkodrana Mustafiego uchronił Kanonierów przed stratą bramki po strzale Niasse. Kibice na The Emirates nie musieli jednak długo czekać na odpowiedź swoich pupili. W 66. minucie dobrą prostopadłą piłkę do Kolasinaca zagrał Iwobi. Serb został sfaulowany przez Mangę i tym razem Dean wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Aubameyang. 1-0!

Wynik podwyższył Alexandre Lacazette, który tego wieczoru - w obliczu słabszej dyspozycji swojego partnera w ataku - dwoił się i troił. Francuz dobrze urwał się Solowi Bambie i po indywidualnej akcji zmienił stan spotkania na 2-0.

Gości stać było jedynie na bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry. Błyskiem geniuszu wykazał się Mendez-Laing. Anglik łatwo ograł Iwobiego i po długim słupku zmieścił piłkę w bramce.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (60' Jenkinson), Mustafi, Monreal, Kolasinac - Elneny (46' Iwobi), Torreira, Guendouzi - Özil (76' Ramsey), Lacazette, Aubameyang.

Cardiff: Etheridge - Peltier, Ecuele Manga, Bamba, Bennett - Arter (81' Harris), Gunnarsson, Ralls - Peterson, Niasse (73' Zohore), Decordova-Reid (70' Mendez-Laing).

Skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

D14 komentarzy: 436630.01.2019, 16:23

Szczęsny na swoim insta reklamuje rękawice bramkarskie, pisze, że się cieszy z tego, że hugolloris posluchał jego rad w wyborze rękawic i też wybrał te firme... i na końcu dodaje #itshappenedagain xD

@GFFN
1 min.1 minutę temu
Więcej
Inter Milan have pulled out of the race for Yannick Ferreira Carrasco; Arsenal made a formal offer yesterday, but negotiations are difficult owing in part to a language barrier with Dalian Yifang President Shi Xueqing, according to RMC

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.01.2019, 16:14

@lays: podobno okienko w Chinach zamyka się 28 lutego. Będą mieć czas na sprowadzenie zastępstwa.

mar12301 komentarzy: 2311730.01.2019, 16:09

Vida, serio? Nie wystarczy wam już drewna w kadrze?

lays komentarzy: 3987130.01.2019, 16:06

Some remains of Emiliano Sala's plane have been found on a French island {di Marzio.}

GioFANafc komentarzy: 23130.01.2019, 16:04

Każdy jest lepszy od mustafiego ;/

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57330.01.2019, 16:02

Nie przydałby się - po co zapełniać klub kolejnymi średnimi zawodnikami, którzy nie są lepsi od Mustafiego?

Cale szczescie

Mimo ostatnio slabej formy mamy az 5 pkt wiecej niz rok temu na typ etapie rozgrywek, to jaki byl poprzedni sezon? XD Jezeli my od rundy tej rewanzowej zaczelismy przegrywac seriami kazdy mecz wyjazdowy :O OOO

lays komentarzy: 3987130.01.2019, 15:58

Hmm, Carrasco to my nie damy rady pewnie sciagnac. W sumie to szkoda, ze nie zaczelismy takich ostrych negocjacji jak dzis kilka dni temu. Czekalismy, czekalsimy, potem temat Perisica wpadl, a teraz moze nie byc czasu, bo zespol chinski musi znalezc zastepstwo, amy musimy sie dogadac.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57330.01.2019, 15:56

To nie jest zdjęcie Denisa z Londynu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.01.2019, 15:54

@JanikK: ?
Wszyscy tak lekko ubrani a w Londynie zimno. Ściema jakaś.

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 330.01.2019, 15:48

@Rowerinho: O nie nie. Już wystarczająco dużo czasu spędziłem w tym szpitalu i wiem, że fajnych pielęgniarek tam nie ma :D

pumeks komentarzy: 2080830.01.2019, 15:46

W zeszłym sezonie 2017/18 po 24 kolejkach Arsenal miał 42 punkty i 6 miejsce w tabeli , którego nie zmienił ani razu aż do końca sezonu.

Teraz ma 47 punktów i 5 miejsce w lidze

M4zzz1 komentarzy: 36630.01.2019, 15:42

@Gunner915:
Ładnie mu siadła

Gunner915 komentarzy: 281830.01.2019, 15:40

Chambers mega bramka, Fulham caly czas w walce o utrzynanie.

coooyg11 komentarzy: 318330.01.2019, 15:35

@Skotii: lecę drugi raz, za pierwszym razem było wszystko w porządku, a teraz taki cyrk wyszedł, już mieliśmy zrezygnować, ale jakimś cudem udało mi się namówić wybrankę na dodatkowy koszt

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 230.01.2019, 15:35

Nie wiem dlaczego nie sprzedamy Elnenego przed zamknięciem okienka. Ciekawe czy jest w ogóle ktoś zainteresowany czy po prostu chcemy mieć w odwodzie pomocnika. Niby zima wyższe ceny, to taki szrot sprzedawać teraz

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 830.01.2019, 15:32

@coooyg11: Mi przełożyli mecz o 2h w tył z City jakis czas przed meczem, ten 2 kwietnia 2017. Także bądź na to gotowy. Miałem wylot 2h po meczu, także był bieg do hotelu, podstawiona taksówka i jazda bez trzymaki. :P

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.01.2019, 15:32

to ze suarez przejdzie do arsenalu było wiadome po tym jak dostał downgrada w fifie:)

coooyg11 komentarzy: 318330.01.2019, 15:30

Mam do was pytanie, jest jeszcze szansa przesunięcia meczu z United na inną datę. Mam z dziewczyną bilety, już raz kupiłem przelot, teraz mam zamiar drugi, ale jak przełożą jeszcze raz to się chyba zabije ... było kiedyś tak, żeby jeden mecz przekładali więcej niż 1 raz ?

Rowerinho komentarzy: 225230.01.2019, 15:30

@Gunner18AFC: normalnie, pogadasz w trakcie jeszcze, pożartujesz sobie, pielęgniarkę poderwiesz, ja bym brał w ciemno

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10330.01.2019, 15:29

What #AFC get with D. Suarez is a hungry player, quality in the last pass and in quick transitions, personality to demand the ball. He improved in his work rate without the ball. His main problem has been the lack of confidence of managers. Unai rang him to tell him he trusts him.

Emery: “Good ebening. So, Arsenal. D’you fancy it?”
Suarez: “I’m really not sure”
Emery: “I TRUST YOU”
Suarez: “Get it done then. Thanks a lot”

Śmiechłem z tego strasznie xD

kamo99111 komentarzy: 690630.01.2019, 15:25

Imo skoro taki Kallstrom sie sprawdzil u nas na wypozyczeniu to Suarez tym bardziej sie nada ;-)

mallen komentarzy: 2123930.01.2019, 15:18

Denis Suarez wylądował w Londynie dwie godziny temu i przechodzi badania medyczne przed transferem do Arsenalu.

Gerard Romero

mar12301 komentarzy: 2311730.01.2019, 15:17

@rreddevilss: przecie to troll z tym 67 lat. Serio uwierzyłeś w to?

mallen komentarzy: 2123930.01.2019, 15:15

Jego klient to Yannick Carrasco ;)

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 330.01.2019, 15:15

Kanonierzy słuchajcie. Człowiek ma zaplanowaną operację usunięcia trzech śrub ryglujących z nogi a anestezjolog proponuje mi znieczulenie miejscowe.

Polska słuzba zdrowia taka piękna.

Papaciok komentarzy: 438730.01.2019, 15:15

Dawać już tego Denisa

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466930.01.2019, 15:15

@RIVALDO700:

Bez urazy, ale jak tys się uchowal że masz 67 lat? Dobrze pamiętam? I masz duża wiedzę na temat piłki i takie wmiare luźne podejście do tego i do dyskusji? Fajnie że są tacy ludzie

Wszystko jest możliwe, ale niektóre rzeczy są trudne do zrealizowania, ponieważ wymagają szybkich i zdecydowanych ruchów zainteresowanych klubów w celu zawarcia porozumienia z obecnym zespołem mojego klienta.

Christophe Henrotay

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466930.01.2019, 15:13

@mallen:

No Pereira słabo wczoraj zagrał, niewykorzystał szansy niestety, niby remis z Burnley ale jestem pozytywnie nastawiony, od 46 do 80 minuty bombardowanie bramki, nagle kontra i 0-2 nie jedna drużynę by to złamało i by się poddała, a tu taki come back, a była jeszcze realna szansa na 3-2 w 95 minucie, strata 2 punktów ale dobry prognostyk na przyszłość, jest charakter

Maczupikczu komentarzy: 24130.01.2019, 15:10

@JanikK: Rozumiem. No nic pozostaje czekać ;)

Kaczaza komentarzy: 722330.01.2019, 15:07

Pozostaje więc pytanie czy jest ktoś lepszy..

Kaczaza komentarzy: 722330.01.2019, 15:01

Suarez lepiej wyszkolony technicznie od Ozila lub Mkhitaryana??