Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0!

Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0! 24.02.2019, 16:17, Patryk Bielski 1264 komentarzy

Kanonierzy planowo wypunktowali w dzisiejszym meczu zespół Southamptonu i dzięki bramkom Lacazetta oraz Mchitariana zwyciężyli 2-0. Trzy punkty w meczu ze Świętymi oznaczają, że podopieczni Unaia Emery'ego choć na chwilę wracają na czwarte miejsce w ligowej tabeli i pozwalają z optymizmem zapatrywać się na walkę o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (56' Koscielny), Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Ramsey (63' Özil), Iwobi (75' Aubameyang) - Lacazette.

Southampton: Gunn - Bednarek, Vestergaard, Stephens (46' Austin) - Valery, Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Targett - Armstrong (46' Obafemi (65' Elyounoussi)), Redmond.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Ralpha Hasenhüttla. W 3. minucie meczu nie popisała się defensywa Arsenalu, której z łatwością uciekł Redmond. Angielski pomocnik po minięciu Mustafiego znalazł się oko w oko z Berndem Leno, jednak górą okazał się Niemiec.

Chwilę później było już 1-0 dla Kanonierów. Po sporym zamieszaniu w szestnatce do piłki na prawej stronie pola karnego dopadł Mchitarian, który centrostrzałem dograł ją na piąty metr do Lacazetta, a Francuz sprytnie dołożył nogę.

Southampton nie dawał za wygraną i chciał błyskawicznie wyrównać straty. Między innymi za sprawą strzału Matthew Targetta, jednak dobrze na linii bramkowej spisywał się Leno.

W 17. minucie bramkę na 2-0 zdobył Mchitarian. Goście sami sprezentowali tego gola podopiecznym Unaia Emery'ego. Angus Gunn niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Iwobiego, który zagrał ją w pole karne, a ta odbijając się jeszcze od jednego z piłkarzy Southamptonu wylądowała wprost pod nogami Ormianina.

W końcówce pierwszej połowy Alexandre Lacazette miał znakomitą okazję do zdobycia kolejnego gola. Francuz po wyłożeniu piłki przez Mustafiego przestrzelił jednak z piątego metra.

Ralph Hasenhüttl od razu po przerwie zareagował na boiskowe poczynania swojego zespołu i przeprowadził zmiany. Na boisku pojawili się dwaj napastnicy - Michael Obafemi oraz Charlie Austin. Sygnał do ataku po błędzie Granita Xhaki już w pierwszych minutach drugiej połowy dał James Ward-Prowse, jednak strzał Anglika sprzed pola karnego minął bramkę gospodarzy.

Po uderzeniu pomocnika Świętych na murawie zapanowała "piknikowa" atmosfera. Mecz przypominał bardziej końcówkę starcia Polaków z Japończykami na zeszłorocznym Mundialu, niż spotkanie o punkty w angielskiej Premier League. Piłkarze obu ekip raczej nie garnęli się do ataku, a dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowalało Kanonierów.

Warto odnotować, że w 75. minucie kontuzji mięśniowej doznał Alex Iwobi, którego na murawie zmienił Aubameyang. Gabończyk rozruszał nieco poczynania ofensywne Kanonierów, jednak kiedy dochodził już do sytuacji strzeleckich, był nieskuteczny.

W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze obrońca Świętych Matthew Targett, ale jego strzał z woleja sprzed pola karnego świetnie wybronił Leno.

Oceń piłkarzy po meczu z Southamptonem

Zarówno skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Kysio2607 komentarzy: 1336024.02.2019, 23:39

Na Bou: Leno - Niles Musti Kosa Nacho - Torreira Elneny Gouendo - Ozil - Laca Auba, żeby na Tottki wyjść: Leno - Niles Sokratis Kosa Kolasinac - Xhaka Torreira - Iwobi Miki Auba - Laca

:D

pumeks komentarzy: 2080824.02.2019, 23:39

@worldcup:

Ja gram w Mortal Kombat XL, dobra gierka dla gości ;)

michal192837465 komentarzy: 765424.02.2019, 23:36

@rreddevilss:
Za to karny, po sprawdzaniu w telewizorku. Lepszego nagrania nie znalazłem. Jeszcze dodam, że to 101 minuta xD

lays komentarzy: 3987124.02.2019, 23:30

Powiem Wam, że na kacu ogladlaem meczyk i ta 1 polowa mi sie tak podobala. Formacja 4-2-3-1 i odrazu byly takie fajne akcje, kombinacje. Tesknilem za tym. Moze to nie byl najwyzsyz level, ale wgl fajnie grali w piłkę chłopacy, a Laca powinien ustrzelic ten strzal z bliska... potem super nawinął też Bednarka, ale trafil w niego :(

To dobry znak, forma idzie w górę. Teraz jaki skład widzicie na Bournemouth? Auba niech wroci do jakiejs formy, bo mnie zawodzi i to ostro...

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2019, 23:26

@cieniak14: A co innego miał według ciebie powiedzieć Sarri?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2019, 23:25

W Chelsea to powinni powiesić transparent z napisem:

Śpieszmy się kochać trenerów, tak szybko odchodzą.

Paczuszek komentarzy: 84324.02.2019, 23:19

Będzie ktoś z Was oglądał dzisiaj Oscary ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2019, 23:18

@worldcup
Ja mam DBF ale pogadałem tylko troszkę. Ogólnie spoko się gra, ale łatwo nie jest ;)

Teraz na switchu siedzę, dlatego nie gram :D

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 23:17

@worldcup:

No proste, że Tekken.

worldcup komentarzy: 116324.02.2019, 23:17

Poleci ktoś jakaś bijatyke na ps4? Ewentualnie grał ktoś w Dragon Ball FighterZ bo zastanawiam się nad kupnem.

TheBestGooner komentarzy: 358424.02.2019, 23:15

Dziecinstwo w słodyczach albo słodycze w dzieciństwie: picnic, dumle, gumy kulki no i maczugi.

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 23:14

@cieniak14:

Tak. I jeszcze powiedz, że w to wierzysz.

TheBestGooner komentarzy: 358424.02.2019, 23:14

Baton picnic. To było coś. Nie to co teraz...

cieniak14 komentarzy: 172724.02.2019, 23:13

A przeczytaliście już wypowiedź Sarriego czy dalej tylko spamujecie na podstawie filmiku?

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 23:10

No to Sarri dzisiaj zgasi nie jednego kepa.

michal192837465 komentarzy: 765424.02.2019, 23:06

Po tym co zrobił, sędzia Abisso powinien zostać wykluczony z sędziowskiej społeczności. Ba! Powinien zostać wykluczony z jakiejkolwiek społeczności. Jeśli potem Interowi braknie do Ligi Mistrzów tych dwóch punktów, to chłop nie będzie miał życia.

lays komentarzy: 3987124.02.2019, 23:06

@mistiqueAFC:

Mnie rozbawilo jeszcze jak Sarriego uspokajał Rudiger hahahaha

@Kysio2607: @Kysio2607 napisał: "Z tych słów wychodzi na moje, kwestia tylko tego, czy to gierka pod media czy faktycznie opisanie tej sytuacji."

Znaczy ja nie dyskutuje, nie neguje Twojej wersji haha Jestem taki zmulony, że prawde powiedziawszy nie czytalem jakos wnikliwie. Przedstawilem tylko swoje zdanie :D Mozliwe, ze jest tak jak mowisz. Dla mnie pewne jest jedno - Włoch traci z kazdym dniem grunt pod nogami CORAZ mocniej.

pumeks komentarzy: 2080824.02.2019, 23:04

Spadłem z fotela że śmiechu.
Sari mistrz

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2019, 23:01

I pewnie będzie tak, że Sarri poleci po meczu z Tottenhamem, bo czuję że polegną.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2019, 23:00

Kepa nie dał się zrobić za Kiepa Sarriego. Widać, że mają w dupie to co szlug gada.

Dla mnie to jest brak szacunku do selekcjonera, który i tak już ma ostro pod górę.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.02.2019, 22:42

@Mikitarian:
Ale armata Raszford coś nie może wystrzelić ostatnio ;)

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35324.02.2019, 22:34

Mega ostatnio funkcjonuje obrona United. W krajowych rozgrywkach cztery czyste konta z rzędu w tym z Liverpoolem i Chelsea. Ręka Solskajera robi swoje.

Marcel90 komentarzy: 814624.02.2019, 22:33

Co tam sie w ogole odwalilo. Inter traci bramke z karnego na 3:3 w 101 minucie meczu

Kysio2607 komentarzy: 1336024.02.2019, 22:32

Dobrze widzę, że po meczu rewanżowym z Rennes mamy 18 dni przerwy? :D

Wiem, że tam wpada przerwa reprezentacyjna, ale to i tak fajnie się składa. No i po tej przerwie Newcastle u siebie, więc idealny przeciwnik na wejście znów w rytm.

lucasnoline komentarzy: 541624.02.2019, 22:29

@Dominik11:

Zacznijmy od tego, że nikt kto byłby pod opieką takich trenerów, to nie odwaliłby czegoś takiego.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 22:28

@Kysio2607:

Solskjaer na pytanie o stanie zdrowia powiedział "mamy dwa dni na regenerację, będzie dobrze po czym się uśmiechnął" pewnie był to uśmiech rozpaczy :D raczej cała czwórka nie zagra z Palace i będzie dosyć eksperymentalny skład

Kysio2607 komentarzy: 1336024.02.2019, 22:26

@rreddevilss: co z Rashfordem, Matą, Lingaardem, Herrerą, wiadomo już? :P

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 22:23

@kylo100:

No teraz tak to będzie przedstawiane że się nie zrozumieli a prawda jest taka że Kepa olał trenera i Caballero nie okazując im szacunku, ale to już ich problem, lepiej dla nas

kylo100 komentarzy: 370024.02.2019, 22:19

Maurizio Sarri says the Kepa substitution confusion was 'a big misunderstanding' because he thought the player had cramp. However he says Kepa was right that he could continue although the way he went about it was wrong. Sarri says he needs to talk to Kepa now. #CHEMCI

Chłop myślał że Kepa miał skurcze dlatego chciał go zmienić( wał oczywiście:) Gadka żeby nie robić afery

Marcel90 komentarzy: 814624.02.2019, 22:19

@hetfield88: To nie mam pojecia. Ja z batonow ktore kojarze z dziecinstwa a dawno sie z nimi nie spotkalem to tesknie za Picniciem

kylo100 komentarzy: 370024.02.2019, 22:17

Zasady, zasadami szanujący się trener sobie nie pozwoli w kasze dmuchać (konsekwencje...) :)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 22:16

Po tym co czytam wypowiedzi Sarriego to uznał że nie było tam żadnego problemu masakra co się dzieje w tym klubie, przecież Kepa podwazyl jego autorytet i już pal licho czemu chciał go zmienić, jak Oni wejdą do top 4 to mi będzie wstyd nieziemsko

hetfield88 komentarzy: 38324.02.2019, 22:16

@Marcel90:
Ww to wafelek w czystej postaci, a tamto bylo identyczne jak 3 bit w srodku tylko inna nazwa

Dominik11 komentarzy: 2017024.02.2019, 22:16

Jak by moim trenerem był Wenger , Klopp. Mou , SAF, czy Pep to po takiej sytuacji bałbym się przyjść jutro do klubu.

A u Pochettino czy Sariego raczej takiego czegoś by nie było, bo patrząc na to co osiągnęli tacy trenerzy jak Wenger, Klopp, Mou , SAF czy Pep to Pochettino i Sarri są malutcy jak myszy.

TlicTlac komentarzy: 600924.02.2019, 22:15