Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0!

Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0! 24.02.2019, 16:17, Patryk Bielski 1264 komentarzy

Kanonierzy planowo wypunktowali w dzisiejszym meczu zespół Southamptonu i dzięki bramkom Lacazetta oraz Mchitariana zwyciężyli 2-0. Trzy punkty w meczu ze Świętymi oznaczają, że podopieczni Unaia Emery'ego choć na chwilę wracają na czwarte miejsce w ligowej tabeli i pozwalają z optymizmem zapatrywać się na walkę o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (56' Koscielny), Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Ramsey (63' Özil), Iwobi (75' Aubameyang) - Lacazette.

Southampton: Gunn - Bednarek, Vestergaard, Stephens (46' Austin) - Valery, Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Targett - Armstrong (46' Obafemi (65' Elyounoussi)), Redmond.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Ralpha Hasenhüttla. W 3. minucie meczu nie popisała się defensywa Arsenalu, której z łatwością uciekł Redmond. Angielski pomocnik po minięciu Mustafiego znalazł się oko w oko z Berndem Leno, jednak górą okazał się Niemiec.

Chwilę później było już 1-0 dla Kanonierów. Po sporym zamieszaniu w szestnatce do piłki na prawej stronie pola karnego dopadł Mchitarian, który centrostrzałem dograł ją na piąty metr do Lacazetta, a Francuz sprytnie dołożył nogę.

Southampton nie dawał za wygraną i chciał błyskawicznie wyrównać straty. Między innymi za sprawą strzału Matthew Targetta, jednak dobrze na linii bramkowej spisywał się Leno.

W 17. minucie bramkę na 2-0 zdobył Mchitarian. Goście sami sprezentowali tego gola podopiecznym Unaia Emery'ego. Angus Gunn niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Iwobiego, który zagrał ją w pole karne, a ta odbijając się jeszcze od jednego z piłkarzy Southamptonu wylądowała wprost pod nogami Ormianina.

W końcówce pierwszej połowy Alexandre Lacazette miał znakomitą okazję do zdobycia kolejnego gola. Francuz po wyłożeniu piłki przez Mustafiego przestrzelił jednak z piątego metra.

Ralph Hasenhüttl od razu po przerwie zareagował na boiskowe poczynania swojego zespołu i przeprowadził zmiany. Na boisku pojawili się dwaj napastnicy - Michael Obafemi oraz Charlie Austin. Sygnał do ataku po błędzie Granita Xhaki już w pierwszych minutach drugiej połowy dał James Ward-Prowse, jednak strzał Anglika sprzed pola karnego minął bramkę gospodarzy.

Po uderzeniu pomocnika Świętych na murawie zapanowała "piknikowa" atmosfera. Mecz przypominał bardziej końcówkę starcia Polaków z Japończykami na zeszłorocznym Mundialu, niż spotkanie o punkty w angielskiej Premier League. Piłkarze obu ekip raczej nie garnęli się do ataku, a dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowalało Kanonierów.

Warto odnotować, że w 75. minucie kontuzji mięśniowej doznał Alex Iwobi, którego na murawie zmienił Aubameyang. Gabończyk rozruszał nieco poczynania ofensywne Kanonierów, jednak kiedy dochodził już do sytuacji strzeleckich, był nieskuteczny.

W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze obrońca Świętych Matthew Targett, ale jego strzał z woleja sprzed pola karnego świetnie wybronił Leno.

Oceń piłkarzy po meczu z Southamptonem

Zarówno skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Raport pomeczowySouthampton autor: Patryk Bielski źrodło: własne
gabilondo komentarzy: 102225.02.2019, 11:31

Czytajac sprostowanie Sarriego mialem wrazenie ze wczoraj ogladalem inny mecz, po dogrywce Sarri gdyby nie Rudiger przebiegl by sie po Kepie tak byl zagotowany... sytuacja w CFC nie do pozazdroszczenia, nie wiem jak oni tam sie dogadaja

schnor25 komentarzy: 1854625.02.2019, 11:25

@patryksz: O Panie, wtedy to byłby bohaterem, a Sarri już siedziałby w samolocie lecącym do Włoch :)

Tak czy inaczej trener jest szefem, on bierze odpowiedzialność za wyniki, postawę zawodników. Skoro jeden pluje mu w twarz, to nie widzę innej opcji jak odejście za porozumieniem stron, albo odsunięcie zawodnika. Jeśli Sarri zostanie, a Kepa będzie dalej bronił, to Włoch stanie się wzorowym przegrywem cipeuszem.

f4bregas komentarzy: 103725.02.2019, 11:24

Witam, tak się zastanawiam, czysto teoretycznie, gdyby sezon zakończył się w takim ustawieniu top6 jak teraz, a United wygrałoby LM, a Chelsea LE, to w przyszłym sezonie PL miałaby 6 przedstawicieli w LM ?

mallen komentarzy: 2123925.02.2019, 11:20

Sokratis to jest walczak, takich graczy potrzebujemy! Mega mi się podoba jego podejście do meczu. Po każdej udanej interwencji reaguje jakby właśnie strzelił bramkę! Trzeba trzymać kciuki żeby omijały go kontuzje! Latem musimy kupić jakiegoś kozaka mu do pary.

patryksz komentarzy: 364825.02.2019, 11:20

@schnor25: ciekawe czy taka sama gadka byłaby gdyby wybronił drugiego karnego, albo piłkarze Chelsea umieli bić karne...

kylo100 komentarzy: 370025.02.2019, 11:19

@schnor25:

Myślę, ze na 3,4 mecze ławka w ramach "pokuty" i oczywiście kara pieniężna dyscyplinarna.

schnor25 komentarzy: 1854625.02.2019, 11:01

Normalnie Kepa nie powinien podnieść dupy do końca sezonu, o ile Sarri utrzyma posadę. No, ale tak się nie stanie, bo 80 mln euro nie może siedzieć na ławce. Popieprzone czasy.

inwilshereitrust komentarzy: 49825.02.2019, 10:54

@filo94: oglądałem pierwszą połowę. W drugiej tylko czytałem że popełnił błąd. Ogólnie to nie martwi mnie ze drużyny stwarzają sobie sytuacje w meczu z nami. Tylko w jaki sposób do tego dochodzi. Tak samo jeśli chodzi o nasze bramki: dobrze że strzelamy nawet z przypadkowych akcji, ale w tych innych co grali przeraża mnie jakie proste błędy techniczne były popełniane.

Ech0z komentarzy: 1041625.02.2019, 10:44

Wy to wszędzie byście chcieli spokój ład i porządek, może jeszcze zamiast ławki trenerskiej postawią stół z oprawa i filizankami herbaty. To jest sport walka. Każdy ma inny charakter wiadomo postąpił źle ale bez charakteru to oglądaliśmy nudne widowisko a tak to przynajmniej jest o czym pogadać :p

Tevez komentarzy: 408725.02.2019, 10:38

Ja na miejscu Sarriego bym wyszedł z tego stadionu gdyby zawodnik mojej drużyny coś takiego odwalił. Włoch zresztą taki początkowo miał zamiar dopiero potem się zreflektował i nawrócił.

Alonso komentarzy: 1282425.02.2019, 10:30

@hot995 Jeszcze po dogrywce a przed karnymi jak mięli krótką przerwe to jak Kepa zbliżał się do ławki rezerwowych to Rudiger trzymał Sarriego i go uspokajał bo Włoch się rzucał w strone Hiszpana.

schnor25 komentarzy: 1854625.02.2019, 10:23

Dopiero dzisiaj zobaczyłem sytuację z Kepą. Masakrejszyn XDD Chyba pierwszy raz w życiu taki cyrk widziałem :D

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 525.02.2019, 10:19

Zwykłe biadolenie i gadka dla mediów. W życiu nie uwierzę, że chodziło o zmianę spowodowaną ewentualnym urazem. Sarri chciał zdjąć Kepę i dać bronić Caballero ze względów taktycznych. Reakcja Włocha i reszty sztabu tylko udowadnia tę tezę. Ten kabaret trwał prawie trzy minuty, więc to niemożliwe, żeby nie byli się w stanie dogadać przez ten czas, nawet biorąc pod uwagę wagę spotkania. Maurizio na koniec też już stracił cierpliwość i kiedy dostrzegł, że to nic nie da, powiedział do sędziego, że zmiany nie będzie. Arrizabalaga zwyczajnie rżnął głupa, ale nie pomyślał, że w ten sposób zrobi z siebie wyłącznie idiotę i takie coś ciągnąć się będzie za nim już do końca kariery. Zresztą w karnych i tak się ośmieszył. Pajacerka przy strzale Agüero, a gdy ten właściwie podał mu piłkę, to Hiszpan nie potrafił jej nawet złapać. Sarri powinien mieć jaja i zrugać Hiszpana pokazując mu miejsce w szeregu. Tymczasem uznał, że lepiej dla klubu będzie, jak zaczną się usprawiedliwiać. Jak go nie wystawi, to wszyscy i tak połączą fakty i dojdą do wniosku, że kłamał, więc będzie musiał dać mu grać. Ta sytuacja to istny brak szacunku wobec trenera. To on jest rozliczany z wyników, więc to on decyduje, a nie jakiś zwykły piłkarzyk. Jest na tablicy Twój numer, to Twoim zasranym obowiązkiem jest zejść. Jeżeli masz jakiś problem, to podchodzisz do szkoleniowca i mówisz mu to po zejściu - przy linii, a nie stoisz na boisku i jak głupi ciągle pokazujesz kciuk udając, że nie wiesz o co chodzi. Błazenada. Włoch mógł więcej zyskać, gdyby powiedział prawdę i zdjął bramkarza, a tak pozwolił sobie wejść na głowę zawodnikom. Takie coś zawsze kończy się w ten sam sposób (vide Emery w PSG, czy Ancelotti w Bayernie).

Ech0z komentarzy: 1041625.02.2019, 10:17

Wkoncu wczoraj zagrali mecz na który można było patrzec

sWinny komentarzy: 782725.02.2019, 10:15

@metjuAFC: footballaway_2015 mogę polecić ze swojej strony.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.02.2019, 10:09

ciekawe czy dzis Sarri poleci...

Kowal96 komentarzy: 1758925.02.2019, 09:55

@gabilondo:

gabilondo komentarzy: 102225.02.2019, 09:52

Panowie a jak Maurizio odniosl sie do zachowania Kepy? Ktos cos?

Kowal96 komentarzy: 1758925.02.2019, 09:34

@AFC333:

Byłoby fajnie, gdyby udało się Piątkowi, ale pewnie to będzie Messi/Mbappe.

AFC333 komentarzy: 4325.02.2019, 09:31

Kto według was zdobędzie złotego buta w tym sezonie?

Michu komentarzy: 171125.02.2019, 09:16

Po moich narzekaniach po meczach z Cardiff, Huddersfield i Bate, obejrzałem wczoraj Arsenal taki jaki chce ogladac grajacy szybko, ładnie dla oka.
Pytanie tylko czy złapaliśmy forme czy to Święci byli tacy słabi.
Bardzo mi sie podoba jak gra i rozwija skrzydla Kolasinac, facet ma tak zajebiste przyspieszenie na skrzydle kiedy dostaje pilke ze szok do tego ta sila, o Alexie Laccazecie nie wspomne, gosc jest mega kreatywny potrafi obrocic sie z rywalem na plecach, zagrac super podanie w uliczke.
Cieszy mnie tez fakt, ze Ozil wszedl z lawki i pare zagran ma udanych, podoba mi sie ze jest walka o sklad.
Mimo, ze czesto narzekam na prace Emery'ego to wczoraj bylo naprawde super, a jak powtorzymy to z Wisienkami bedzie cudownie. Tylko jeszcze przesunac mustafiego na prawa obrone i dac Koscielnemu i Sokratisowi grac na srodku obrony.

metjuAFC komentarzy: 5700 newsów: 125.02.2019, 09:15

Panowie mam pytanko. Jaką stronę związaną z organizacją wyjazdów na mecze polecacie? Chodzi mi o to, żeby usluga była kompleksowa od przelotów i transferu z lotniska po nocleg i bilet.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041325.02.2019, 08:48

@Cdarwin1:

Uzupełnienie składu na resztę sezonu, Emery sam chyba zauważył ze gwiazda to on nie będzie. Tak jak pisałem wczoraj, cieszy że udalo sie wynegocjować brak konieczności wykupu. Do 20 nln idzie dołożyć 10-15 i znaleźć kogoś z prawdziwego zdarzenia.

stan komentarzy: 12925.02.2019, 08:16

Mimo wszystko wczorajsze skrzydła - Iwobi / Miki nie wyglądały jakoś strasznie. ( oby to nie był jednorazowy taki "wybryk" ).
Może spróbować coś takiego
Auba
Iwobi Laca Miki

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.02.2019, 08:15

ciekawe czy juz na stale dotarlo do Unai, ze potrzebuje 4 ofensywnyh graczy na boisku jednoczesnie, czy bedzie za chwile znow nas katowal 3 w tym Iwobi

Cdarwin1 komentarzy: 26125.02.2019, 08:07

Pierwsza połowa była bardzo spoko, Ozil dobre wejście z ławki, ale zastanawia mnie sytuacja Suareza. Emery już w PSG sprowadził "swojego" Krychowiak, którego potem totalnie odstawił i to samo dzieje się z Denisem. Wczoraj był dobry mecz, żeby zagrał od 1 minuty, bo teraz mamy dużo trudniejsze spotkania.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.02.2019, 08:03

@inwilshereitrust: No Xhaka spoko! Był nawet blisko zanotowania asysty... Szkoda, że dla Soton :D

inwilshereitrust komentarzy: 49825.02.2019, 07:39

@hot995: pierwsza połowa - kopanie się po głowach. Bramka na 1:0 wszyscy się machnęli, Miki kiks i dobrze że zaspali w obronie i bramka. 2:0 rykoszet przy podaniu Iwobiego. Mnóstwo niecelnych podań - był moment że z 5 podań pod rząd niecelnych. W pamięci mi zostało jak Laca odgrywał na prawym skrzydle - centralnie między 2 zawodników i aut dla gości. Leno i Xhaka na plus. Reszta przeciętnie na tle beznadziejnego Soton.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.02.2019, 07:22

Luty pod względem transmisji w tv jest tragiczny... W środę znów na patostream'ach :D

cwalin komentarzy: 236425.02.2019, 06:48

Co sądzicie o Leno.Mi się jego gra podoba.Jest spokojny i dobrze gra na linii.Gorzej na przedpolu ale generalnie ok.I tak muszą po sezonie kupić drugiego bramkarza.Chyba że postawią na Martineza z braku funduszy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.02.2019, 03:42

Mi się gra Bendarka nie podobała. Myślę, że między innymi dzięki niemu stworzyliśmy sobie tak dużo podbramkowych okazji. Wychodził wysoko próbując przejąć piłkę dawał się mijać, łamiąc przy tym linię defensywy. Stwarzaliśmy sobie w ten sposób przewagę czy to dryblingiem czy podaniem z pierwszej piłki. Bednarek nie nadążał za dalszą akcją i zagrożenie gotowe. Do tego przy bramce Lacazette'a to on zagapił się przez co Francuz nie był na spalonym. Powiedziałbym, że występ w stylu słabego meczu Mustafiego. Aktywny w defensywie, ale jak przeanalizować jak powstawało zagrożenie pod jego bramką to maczał palce przy wielu akcjach.

Co do naszych szans na top4 to wytypowałem wyniki do końca sezonu i wyszło mi wrócimy do "czwórki". Na finiszu 3 punkty nad Chelsea i 5 nad United. Kluczowe prawdopodobnie będą pojedynki United vs Chelsea i Arsenal vs United, bo to mecze o tzw. "6 punktów". Założyłem oczywiście korzystnie wyniki dla Arsenalu, remis w pierwszym i wygraną w drugim ;-)

stanyal komentarzy: 138125.02.2019, 02:37

@illpadrino: co do Bednarka to polecam na yt zobaczyc turbokozaka z nim. Widac ze ma plan, talent i konsekwencje w dzialaniu. Moze byc niezlym obronca.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 525.02.2019, 01:58

Pierwsza połowa naprawdę świetna. Od samego początku do końca pierwszej odsłony mocny pressing, dominacja i kilka naprawdę efektownych, zespołowych akcji. Było na co popatrzeć. Zresztą podobnie jak z BATE w ostatni czwartek. Te dwa spotkania dają nadzieję na to, że wraca ten stary Arsenal podczas serii 22 meczów bez porażki. Nawet Emery wyglądał na żywszego jak w tamtym okresie. Skuteczność przeciętna, ale najważniejsze, że było multum klarownych sytuacji. To budujące i dobrze wróży na przyszłość. Właściwie wszyscy zagrali na równym poziomie. Lichtsteiner zamienił się w Alvesa, Mustafi w van Dijka, a Xhaka w Verrattiego. Największe pochwały dla Leno. Przyda się Niemcowi taki zastrzyk pewności siebie. Cieszy powrót Mkhitaryana do niezłej formy, bo z nim wiązałem spore nadzieje, jeżeli chodzi o końcówkę sezonu. Czasami irytuje, ale jego brak pokazał, że jest potrzebny drużynie. Zdziwiło mnie dobre wejście Özila - jak nie on. Poza tym marna skuteczność Lacazette'a i Aubameyanga. Patrząc przez pryzmat tego, co dzisiaj wydarzyło się w szeregach rywali - kontuzje United i kabaret w Chelsea,
Arsenal jest na lekko uprzywilejowanej pozycji w walce o czwartą lokatę. Unai cały czas ma spore szanse na to, żeby zakończyć sezon z naprawdę niezłym wynikiem, a tutaj niektórzy już go wyrzucali. Kubeł zimnej wody na głowy i gramy dalej, bo jest sporo do ugrania. Obowiązkowo pokonać w środę Bournemouth i być może uda się odskoczyć rywalom przez starciem z Tottenhamem.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2019, 01:56

@Kysio2607:

Bez rytmu meczowego, ale zrobił bardzo dobrą zmianę.

Obejrzałem sobie specjalnie tylko drugą połowę i specjalnie zwracałem uwagę na Ozila po jego wejściu.

Każda ofensywna akcja szłaprzez niego i każda piła była do przodu. Wykreowanych sytuacji pośrednich lub bezpośrednich do strzelenia bramki z 5, a i tak nic się z nich nie strzeliło. Klasowe podania jak w 86 minucie do Auby na wolne pole.

Bardzo fajne wejście Ozila.

Kto mi zaimponował, to Bednarek, gość był chyba najaktywniejszym obrońcą u przeciwnika, i od niego zaczynało się kreowanie akcji. Kilka razy nie bał się położyć Lacazzeta na ziemi. Bronił czasami ekstremalne sytuacje. Jak się będzie tak rozwijał to w lato jakiś fajny team się po niego zgłosi.

Sandbead komentarzy: 342625.02.2019, 01:06

@Kysio2607: dziękuję pięknie :)

Czeczenia komentarzy: 1248725.02.2019, 00:43

Zaskakujące co Sarri mówił po meczu, ale jego prawo.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2019, 00:33

Ja bym nie chciał wiedzieć co by taki Gattuso zrobił z takim Kepą przy takiej sytuacji. Lol

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57325.02.2019, 00:14

@Diam51 napisał: "Ale się okropnie czuję, aż nie mogę na miejscu uleżeć. Masakra. #gorzkiezale"

@rreddevilss:
Teraz Dumanowski powiedział w studiu, że karny w 100% prawidłowy, bo był ewidentny ruch ręki do piłki, a ta trafiła go w biceps xD

ArsenalChampion komentarzy: 803724.02.2019, 23:48

aha to Mesut nawet nie trenuje ze jest bez rytmu , az tak go ten Emery nęka ?

gunners007 komentarzy: 954324.02.2019, 23:47

Tak w ogóle to wydaje się, że Denisa Suareza dopadł syndrom Krychowiaka :D

Kysio2607 komentarzy: 1336024.02.2019, 23:47

@lays: chce czy nie chce, wiadomo co zrobi Emery. Mesut jest kompletnie bez meczowego rytmu, zacznie mecz, następny usiądzie na ławce, pozniej trybuny, ławka, zagra coś, ławka. No i tak w kółko.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 23:45

@michal192837465:

Faktycznie zwydaje się że dostał w klatkę, nawet nie było ruchu ręki do piłki i bliska odległość nie dałbym za to karnego napewno

Sandbead komentarzy: 342624.02.2019, 23:41

Panowie, dysponuje ktoś może jakimś polskim streamem na rozdawanie oskarów? Zjechałem na weekend do domu ze studiów i matula mnie zamęcza, żebym coś jej znalazł, bo tylko canal+ pokazuje, a ona nie ma :D