Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0!

Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0! 24.02.2019, 16:17, Patryk Bielski 1264 komentarzy

Kanonierzy planowo wypunktowali w dzisiejszym meczu zespół Southamptonu i dzięki bramkom Lacazetta oraz Mchitariana zwyciężyli 2-0. Trzy punkty w meczu ze Świętymi oznaczają, że podopieczni Unaia Emery'ego choć na chwilę wracają na czwarte miejsce w ligowej tabeli i pozwalają z optymizmem zapatrywać się na walkę o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (56' Koscielny), Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Ramsey (63' Özil), Iwobi (75' Aubameyang) - Lacazette.

Southampton: Gunn - Bednarek, Vestergaard, Stephens (46' Austin) - Valery, Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Targett - Armstrong (46' Obafemi (65' Elyounoussi)), Redmond.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Ralpha Hasenhüttla. W 3. minucie meczu nie popisała się defensywa Arsenalu, której z łatwością uciekł Redmond. Angielski pomocnik po minięciu Mustafiego znalazł się oko w oko z Berndem Leno, jednak górą okazał się Niemiec.

Chwilę później było już 1-0 dla Kanonierów. Po sporym zamieszaniu w szestnatce do piłki na prawej stronie pola karnego dopadł Mchitarian, który centrostrzałem dograł ją na piąty metr do Lacazetta, a Francuz sprytnie dołożył nogę.

Southampton nie dawał za wygraną i chciał błyskawicznie wyrównać straty. Między innymi za sprawą strzału Matthew Targetta, jednak dobrze na linii bramkowej spisywał się Leno.

W 17. minucie bramkę na 2-0 zdobył Mchitarian. Goście sami sprezentowali tego gola podopiecznym Unaia Emery'ego. Angus Gunn niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Iwobiego, który zagrał ją w pole karne, a ta odbijając się jeszcze od jednego z piłkarzy Southamptonu wylądowała wprost pod nogami Ormianina.

W końcówce pierwszej połowy Alexandre Lacazette miał znakomitą okazję do zdobycia kolejnego gola. Francuz po wyłożeniu piłki przez Mustafiego przestrzelił jednak z piątego metra.

Ralph Hasenhüttl od razu po przerwie zareagował na boiskowe poczynania swojego zespołu i przeprowadził zmiany. Na boisku pojawili się dwaj napastnicy - Michael Obafemi oraz Charlie Austin. Sygnał do ataku po błędzie Granita Xhaki już w pierwszych minutach drugiej połowy dał James Ward-Prowse, jednak strzał Anglika sprzed pola karnego minął bramkę gospodarzy.

Po uderzeniu pomocnika Świętych na murawie zapanowała "piknikowa" atmosfera. Mecz przypominał bardziej końcówkę starcia Polaków z Japończykami na zeszłorocznym Mundialu, niż spotkanie o punkty w angielskiej Premier League. Piłkarze obu ekip raczej nie garnęli się do ataku, a dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowalało Kanonierów.

Warto odnotować, że w 75. minucie kontuzji mięśniowej doznał Alex Iwobi, którego na murawie zmienił Aubameyang. Gabończyk rozruszał nieco poczynania ofensywne Kanonierów, jednak kiedy dochodził już do sytuacji strzeleckich, był nieskuteczny.

W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze obrońca Świętych Matthew Targett, ale jego strzał z woleja sprzed pola karnego świetnie wybronił Leno.

Oceń piłkarzy po meczu z Southamptonem

Zarówno skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Gunner915 komentarzy: 282124.02.2019, 20:35

Panowie troche pokory maja jeden mecz mniej od nas i 3 pkt straty, a tutaj skreslenie przeciwnika, ktory realnie nam zagraza.

daniken komentarzy: 351324.02.2019, 20:34

16 sekunda i Fiorentina prowadzi z Interem ^^

Matelko komentarzy: 320524.02.2019, 20:34

Swoją drogą współczuje fanom Niebieskich. 120 minut nie wystarczyło aby oddać przynajmniej jeden celny strzał w światło bramki...

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 20:34

Transferowy *

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 20:34

Hahaha co tam się odjaniepawlilo xDDDDD ładna tam atmosferę maja a już za 3 dni mecz z Tottenhamem :D

Marcel90 komentarzy: 814624.02.2019, 20:34

Jorginho strzela w ten sposob karne od kad do CFC przyszedl, wczesniej skutkowalo

Patriko komentarzy: 528924.02.2019, 20:33

O co chodzi z tym zrobieniem Sarriemu na złość? bo dopiero co wróciłem nie miałem okazji oglądnąć meczu

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 20:33

Nie widzę Chelsea w przyszłym sezonie. Śmiem twierdzić, że mają szanse wypaść z top 6. Patrząc na politykę klubu i obecną sytuację, będzie znowu nowy trener, który od nowa będzie wszystko układał. A będzie miał co, bo szatnia jest za bardzo rozbrykana, do tego zakaz tranafwrowy i prawdopodobnie Hazard odchodzi. Ich letnie transfery wcale nie zachwyciły, jak się okazuje. Sam Abramowicz po mału zaczyna coraz bardziej olewać ten klub. No naprawdę będzie tam ciężko.

TheBestGooner komentarzy: 358424.02.2019, 20:32

Ja to tylko czekam kiedy się moja przepowiednia sprawdzi tj. WHU nad Chelsea :D

Sparku komentarzy: 340224.02.2019, 20:32

Jak na moje, Chelsea jest najgorzej zarzadzanym klubem z calego TOP6, niby mistrz sprzed dwoch lat ale od tego czasu ten klub sie tylko oslabia, jeśli zabierzemy z Chelsea Hazarda, a tak się stanie, to mamy beznadziejne skrzydła, jeszcze gorszy środek, poza Kante, który grra nie na swojej pozycji oraz tragiczną obrone i przepłaconego bramkarza. Sarriego lubie ale gra w kółko to samo.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2019, 20:29

Żałosne zachowanie.Obym nie dożył dnia kiedy ktoś z Arsenalu w taki sposób oleje swojego trenera.Nagroda dzbana sezonu w jego rękach.

FanekAFC komentarzy: 511224.02.2019, 20:29

Ten karny Jorginho, komedia :D

Matelko komentarzy: 320524.02.2019, 20:28

Oby w Chelsea nie powtórzyła się sytuacja analogiczna do tej w Man U i po zwolnieniu trenera regularnie punktowali.

michal192837465 komentarzy: 765424.02.2019, 20:27

Akurat Higuain jest specjalistą od marnowania karnych w finale

Gunner915 komentarzy: 282124.02.2019, 20:27

gorzej jak teraz Chelsea straci trenera i zaczna znowu cos grac z nowym...

TheBestGooner komentarzy: 358424.02.2019, 20:27

@arsenallord: Zabawne.Poważnie.

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 20:27

@TheBestGooner:

Tylko, że w tej drużynie ogólnie nie szanuje się trenera od kilku dobrych lat, więc dobrze im wszystkim.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2019, 20:27

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11724.02.2019, 20:26

@TheBestGooner: Tak, dobrze im bo tam jest Kepa. W City nie ma.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 724.02.2019, 20:26

Nie no Luiz zawsze strzela karne w Chelsea

Czeczenia komentarzy: 1248924.02.2019, 20:26

Chelsea to jednak stan umysłu...

Kowal96 komentarzy: 1758924.02.2019, 20:24

@pierre_afc napisał: "dlaczego strzelał taki Luiz, a nie Higuain?"

Też zadaję sobie to pytanie... Być może Luiz w teorii jest lepszym egzekutorem rzutów karnych, bo ciężko szukać innego wytłumaczenia.

michal192837465 komentarzy: 765424.02.2019, 20:24

Ale Azpi jak karnego wykonał, chyba lepiej się nie dało.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282124.02.2019, 20:24

@mistiqueAFC: Racja.

TheBestGooner komentarzy: 358424.02.2019, 20:24

@arsenallord napisał: "Kepa wykazał brak szacunku dla trenera i przede wszystkim Cabalero. Dobrze, że przegrali."

Dobrze wszystkim bo Kepa nie ogarnia? W kadrze jest ponad 20 zawodników + sztab. Mi to tam koło wora lata kto wygrał ten marny puchar ale bramkarz nie zachował się chamsko w stosunku do rywala więc czemu tu mówić o tym, komu dobrze z porażką.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2019, 20:23

@Damaks: Kiepa powinien ustawić do pionu ktoś wyżej postawiony nawet jak Sarri zostanie zwolniony.

Kowal96 komentarzy: 1758924.02.2019, 20:23

Chelsea na pewno teraz podłamane morale i to mocno... O top4 raczej teraz walka pomiędzy Arsenalem i MU, chociaż różnie to może być.

Gunner915 komentarzy: 282124.02.2019, 20:23

@Kowal96

gosc sam sobie zabral cala sile strzalu. Jedyna nadzieja bylo to ze bramkarz rzuci sie totalnie w druga strone zeby to wpadlo.

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 20:23

Pierwszy sezon w klubie i takie rzeczy? O człowieku. Nabierz pokory.

pierre_afc komentarzy: 1207124.02.2019, 20:22

Pomijając całą sytuację ze zmianą to tak naprawdę zjebke powinien przede wszystkim dostać Jorginho i dlaczego strzelał taki Luiz, a nie Higuain?

TheBestGooner komentarzy: 358424.02.2019, 20:22

Najgorszy karny to był Luiza. Głowa w dół, szopa zasłania łeb i dzida na siłę.

polishbrigadesx komentarzy: 1020724.02.2019, 20:22

Dobre jaja w tej Chelsea. Sarri dał sobie poprostu wejść na głowe swoim piłkarzom.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11724.02.2019, 20:22

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2019, 20:22

Miki ; If it wasn’t for Bernd’s save, we wouldn’t have scored the first goal so that’s thanks to him."
Leno; Thanks @HenrikhMkh. I would like to return the compliment to you, the whole team and our amazing supporters @Arsenal!

Kowal96 komentarzy: 1758924.02.2019, 20:21

@Gunner915:

Bez kitu. Ten podskok przed strzałem był bezsensowny trochę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2019, 20:21

a ok

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2019, 20:20

no wlaczylem na karne, ocb? xd

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2019, 20:20

Chelsea nie mogło tego przegrać w piękniejszym stylu.

Eden, dzwoń do Pereza!

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.02.2019, 20:20

Serio Kepa nie chciał zejść? Co za dzban XD
Na miejscu Sarriego dałbym mu odpocząć na kilka meczów.

caliero913 komentarzy: 125424.02.2019, 20:20

@TheBestGooner: Sarri chciał wpuścić Caballero na karne, a Kepa nie chciał zejść (podobno myślał, że zmiana przez kontuzje, której nie miał)

Kowal96 komentarzy: 1758924.02.2019, 20:20

Sarri to zje chyba Kepę po tym meczu....

Gunner915 komentarzy: 282124.02.2019, 20:20

ja bym bardziej zganil Jorginho niz Kepe. Co to mialobyc ten karny? Jakas marna lekcja baletu? Dramat. Gosc pierwszy strzela karnego i podlamuje morale takim czyms.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282124.02.2019, 20:20

@mistiqueAFC: Sarri pewnie poleci niedługo więc Kepa się nie musi przejmować.