Wenger: Nie zapanowaliśmy nad defensywą

Wenger: Nie zapanowaliśmy nad defensywą 07.12.2014, 11:47, Jack_Herrer 28 komentarzy

Arsene Wenger udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że krucha obrona Arsnealu była głównym powodem sobotniej porażki ze Stoke.

Kanonierzy przegrywali 3-0 już w pierwszej połowie, ale w drugiej odsłonie zdołali odpowiedzieć jedynie dwoma trafieniami Santiego Cazorli oraz Aarona Ramseya.

Gdy podopieczni Wengera nabierali wiatru w żagle, druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Caluma Chambersa ponownie postawiła ich w bardzo trudnej sytuacji.

- Daliśmy z siebie naprawdę wiele i świetnie zareagowaliśmy mentalnie na trudności meczu, lecz nie poradziliśmy sobie z pierwszą połową - powiedział dla Arsenal Player.

- Nie potrafiliśmy wystarczająco zapanować nad defensywą i zapłaciliśmy za to bardzo wysoką cenę. Mieliśmy też niestety trochę pecha przy jednej czy dwóch bramkach. Włożyliśmy mnóstwo wysiłku w to spotkanie, ale byliśmy bezsilni w defensywie.

- Mieliśmy szansę w pierwszej, jak i drugiej połowie. Olivier mógł lepiej wykorzystać strzał głową. Od samego początku sezonu mamy również problemy ze stałymi fragmentami gry.

- Ta drużyna posiada wielkiego ducha, ale dziś najważniejszym było nie stracić bramki w pierwszej połowie. Mogliśmy wygrać to spotkanie w drugiej odsłonie, ale niestety nie mieliśmy takiej możliwości z powodu błędów i braku panowania nad defensywą - zakończył.

Arsene Wenger autor: Jack_Herrer źrodło: arsenal.com
atemisan komentarzy: 131007.12.2014, 21:43

Nie gramy ani ładnie ani skutecznie...szarpiemy i tyle.
Za chwilę będzie boring boring arsenal.
Dalej niech grają pewniacy czy są w formie czy nie.

mar12301 komentarzy: 2313607.12.2014, 20:07

Jakiego ducha człowieku? O czym ty gadasz w ogóle? Dostał 3-0 do przerwy od Stołk i o duchu drużyny gada... boki zrywac

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 107.12.2014, 19:35

A nad czy czym ta druzyna panuje? Nie mowiac juz nic o tym nad czym Wenger panuje.

I pilkarze i Wenger dali dupy ;/

Storm komentarzy: 51207.12.2014, 17:59

kowalski komentarzy: 269707.12.2014, 16:49

Niech ich dalej głaszcze i chwali. Facet żyje w swoim własnym świecie.

Paniu76 komentarzy: 1246407.12.2014, 15:52

Jaki sens ma ustawianie Pera na 1 słupku przy naszych rożnych, skoro 90% piłek idzie na 2 słupek? Taktyka godna 2 ligi polskiej.

NdRu komentarzy: 13107.12.2014, 15:44

A woda jest dalej mokra.

sidtsw komentarzy: 309007.12.2014, 15:11

bos ku*wa nie kupił DM i CB jak cały świat widział.. ale miarka się przebrała enough i enough... wenger out... miales 10 lat... ciagle te same błędy

ASAS77 komentarzy: 3407.12.2014, 14:34

,,krucha obrona Arsnealu..."

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.12.2014, 14:26

50% dośrodkowań nie przechodzi 1. obrońcy, a drugie 50% jest na Mertesackera, który w tym sezonie ma problem z wygraniem główki.

A już mój ulubiony schemat to zagranie na Mertesackera na pierwszy słupek po ziemi

lays komentarzy: 3987107.12.2014, 14:23

Co on *******i za głupoty.

Przepraszam za użyciee przekleństwa i proszę o nie wrzucanie warna, ale no nie ie da się tego inaczej określić... A to i tak mało ujmuje.

Przegrywamy 3-0, a on mówi, że świetnie zareagowaliśmy?

Przecież to jest zabawne... STOKE CITY wciska nam 3 bramki do połowy.

Przecież tylko AFC się zdarzają takie rzeczy.

Widzieliscie by CFC,City, a nawet MU czy LFC dostawały do połowy tyle od jakiegoś słabeusza? Nie.... bo to jest Arsenal i jeego etny trener z taktyką podwórkową.

Najbardziej żal mi kibiców, kktórzy płacą naajwięcej hajsuu nna nasze mecze, a oglaadaja co roku to samo, a w tym jeszcze wiekksza padake.

W tamtym r roku mielismy gorszy sklad, a walczylismy dzielnie i bylo co ogladac, a teraz? Porazka co 2 meecze.... to sa jajaa... 3 mmeczy zzz rzedu nie mozemy wygyrac w pl. OFICJJAALNIE WENGER OUIT

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.12.2014, 14:18

Tego nie da się słuchać. Każdy widzi, że mamy problemy ze stałymi fragmentami, mało liczną kadrą w obronie i licznymi kontuzjami. Pytanie tylko, dlaczego Wenger nic z tym nie robisz?

kubex komentarzy: 575307.12.2014, 14:04

@Koroniarz - święta racja. Taki Per wyoski jak dąb, co korner to idzie w pole karne ale kompletnie go nie umiemy wykorzystać. Już reprezentacja polski większe zagrożenie robi po kornerach niż my a przecież gracze Arsenalu widzą się co dzień na treningu! Tego można się nauczyć, schematy itp.

Weźmy takiego Terrego z Chelsea.. ile on goli zdobył głową - wszyscy wiedzą że świetnie gra głową ale nikt go upilnować nie może.

Koroniarz komentarzy: 1016307.12.2014, 13:09

SFG to jest jakaś dziecinada, zero goli z rożnych, wolnych to ja nie wiem, chyba wszyscy czekaja aż Kosa coś strzeli albo Żiru, bo reszta gra w powietrzu gorzej niż Barcelona

Barney komentarzy: 2093907.12.2014, 13:07

Ze stalymi fragmentami mamy kłopot zawsze tak samo jak z defensywa. Nam sie zdarze 4 czyste konta i oni mysla ,ze problem znikną.

Ja tylko czekam w koncu on odejdzie i przyjdie Nowa Era. Mam nadzieje, ze do tej pory Alexis nie odejdzie.

losnumeros komentarzy: 1318907.12.2014, 13:06

My problemy mamy od początku sezonu z grą defensywną, nasze wykonywanie stałych fragmentów gry woła o pomstę do nieba w ekstraklasie lepiej by piłkę wrzucali, już nie masz pomysłu na grę każdy nasz styla zna i wie jak z nami grać. Ducha walki to u nas posiada tylko Alexis i nikt wiecej, mniej wywiadów a wiecej pracy.

Holloway komentarzy: 60507.12.2014, 12:50

Teraz ctrl+c, ctrl+v i mamy materiał na następną wypowiedź pomeczową.

Craz komentarzy: 357707.12.2014, 12:38

Jego wypowiedzi to jakas kpina. Pieprzy o jakimś duchu drużyny masakra, bęcki na Stoke : Daliśmy z siebie na prawdę wiele i świetnie zareagowaliśmy mentalnie na trudności meczu. Trudnosci meczu? Ze Stoke? kończ waść.

Sadu komentarzy: 160607.12.2014, 12:36

Ile można? Może byś w końcu zapanował nad tą defensywą, w końcu to od dłuzszegfo czasu jest nasz największy problem...

harry86 komentarzy: 81807.12.2014, 11:58

''Zabrakło nam też niestety trochę szczęścia przy jednej czy dwóch bramkach.'' no ja pierd... to wstyd co on tu gada. Jak ktoś gra o nawyższe cele nie może liczyć na szczęście.