Wenger przeciwko wprowadzeniu nowych zasad

Wenger przeciwko wprowadzeniu nowych zasad 27.02.2009, 18:10, Igor Szyszka 30 komentarzy

Arsene Wenger mocno sprzeciwił się co do nowych zasad, które mogą zostać wprowadzone przez organizację zajmującą się piłkarskimi regułami (The International Football Association Board). Z wszystkich możliwych zasad, Wenger najwięcej pożytku widzi we wprowadzaniu czwartej zmiany podczas dodatkowego czasu gry.

- Czwarty zmiennik jest według mnie pozytywną opcją. Ona może przynieść żwawości do drużyny, kiedy każdy jest zmęczony. Jednak IFAB będzie musiało się jeszcze na ten temat zastanowić. Muszę się jednak sprzeciwić karom minutowym (istnieją w piłce ręcznej). To było już testowane, a wyniki były negatywne. Taka zasada tylko komplikowałaby piłkę nożną, w której reguły muszą być przedstawione bardzo prosto. Futbol zawsze można ulepszyć, ale te zasady według mnie tylko by ten sport pogorszyły.

Wenger również ma nadzieję, że 20-minutowa przerwa nie zostanie wprowadzona do kodeksu zasad piłki nożnej.

- Również będę musiał sprzeciwić się 20 minutowym przerwom. Nie wiem jak ta zasada pomoże piłce nożnej, ale wiem, że na pewno pomoże fanom w kupnie większej ilości piw.

Arsene WengerKolo Toure autor: Igor Szyszka źrodło: Arsenal.com
Olimpijczyk komentarzy: 109028.02.2009, 11:44

Czwarty zmiennik w dogrywce ok , ale te kary minutowe to nie za bardzo :/

iAMjustAgirl komentarzy: 66928.02.2009, 10:16

Nie wydaje mi się by te zmiany były konieczne.
Co niby miałyby wnieść?
Dłuższą przerwe dla Anglików, którzy i tak będą wychodzić 5 min przed końcem każdej połowy po hot-dogi, i piwsko.

Kondzior12 komentarzy: 490028.02.2009, 09:45

NIEEEEEEEEE!!!!!!!
Lepiej zeby nie bylo takich zasad
Te kary minutowe to najgłupszy pomysł.

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11528.02.2009, 09:26

Całkowicie zgadzam się z Wengerem. Przecież to idiotyzm wprowadzać elementy gry z piłki ręcznej do piłki nożnej. Jeśli część z tych zmian wejdzie w życie futbol stanie się nudniejszy i straci na oglądalności.

Pomysł z czwartą zmianą jest tutaj jedynym dobrym pomysłem. W przypadku Arsenalu, który co roku najbardziej cierpi i traci na kontuzjach swoich zawodników takie rozwiązanie byłoby bardzo korzystne.
Co innego, gdy Platini zdecyduje się na wprowadzenie zasady 6+5. W Anglii gra najwięcej obcokrajowców, najmniej rodowitych Anglików jest w Arsenalu. Jeśli taka ustawa weszłaby w życie Arsenal i Premier League ucierpieliby najbardziej:

Premier League - 65,1%
Bundesliga - 49,9%
SPL - 43,2%
Serie A - 40,3%
Primera Division - 35,2%

Podobnie jest w przypadku kar minutowych. Przecież do karania zawodników są kartki. Gdyby kilku zawodników w krótkim odstępie czasu sfaulowało swoich przeciwników, to nie wykluczone, że stracilibyśmy kilka bramek.
20-minutowe przerwy spowodowałyby dekoncentrację u zawodników. Kiedyś grało się bez żadnych przerw w trakcie meczu, teraz mamy 15 minut. To wystarczy.

kolek komentarzy: 2330 newsów: 128.02.2009, 09:16

Szef----> ale też jeden sędzia może uznać że w tej samej sytuacji (powtórka wideo) nie było faulu.... sędzia może wszystko....wg. niego może nie był faulu a wg. nas może być.... i na kogo wyjdzie...? sędziego...

solar komentarzy: 146528.02.2009, 00:06

no ta czwarta zmiana to jest konkret pomysl, odrazu mi sie spodobala, jak kiedys juz czytalem jakiego typu chca wprowadzic te zasady

ej a ile teraz przerwa trwa?:P 10, 15 min? bo zawsze przelaczam na durne seriale i nigdy nie zwrocilem w sumie uwagi na to ;)

mariusz14 komentarzy: 16527.02.2009, 23:48

szef zgadzam się z tobą,byłoby sprawiedliwie a co do kar minutowych to głupota według mnie

KuBaJo komentarzy: 217427.02.2009, 23:12

a ja uważam że nic nie powinno zostać zmienione ^^

Szef komentarzy: 1303527.02.2009, 21:52

mysle ze powinni wprowadzic powtorki video po kazdej bramce tak by osadzic czy byl faul czy byl spalony zeby nie bylo bramek niesprawiedliwych.

Maciekkk10 komentarzy: 258327.02.2009, 21:46

Popatrzcie. Wielu z nas myśli wg. mnie przynajmniej dużo mądrzej i obiektywniej na tą całą sytuację, a Platini był dobrym piłkarzem to ma władze.. I stanie się to co on zadecyduje i zostanie przyjęte..

Christian komentarzy: 342727.02.2009, 21:31

Zgadzam się z Wengerem wtedy piłka nożna dużo straci.
Jaki wg idiota wymyślił takie kary

Oldgunner3 komentarzy: 973427.02.2009, 21:25

Przedstawione ewentualne zmiany w przepisach są delikatnie mówiąc niepotrzebne i tylko zaciemniają sytuację piłki nożnej i nie stanowią żadnej alternatywy dla największego problemu PN jakim jest sędziowanie i co należy zrobić aby pomóc arbitrom w podejmowaniu właściwych decyzji.Sprawa niby prosta - trzeba zaangazować technikę video - wiele dyscylin z tych udogodnień korzysta i nic na atrakcyjności nie straciło,wrecz przeciwnie.Najlepszym przykładem jest bratnia dyscyplina - rugby.Tam sędzia o ile ma jakiś większy problem prosi o obraz video i po sprawie;nie ma się czego bać - że czas się wydłuży;wręcz przeciwnie byłby to niezły straszak dla ściemniaczy lubiących pady typu C.R. czy dla brutali lub prowokatorów[zwłaszcza makaroniarzy]..Należałby się jeszcze zastanowić czy w dłuższej perpektywie nie wprowadzić efektywnego czasu gry[np.30 min.];(to co wczoraj gracze Udinese wyprawiali w końcówce meczu to był kabaret).Najważniejsze jednak video i będzie VERY GOOD!

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 227.02.2009, 21:13

Słyszałem o tej karze minutowej. Niby jakieś pomarańczowe kartki się wtedy dostaje. Ale głupota. Myśle że wszystkie oprócz tej opcji ze zmianą 4 zawodnika podczas dogrywki są gówn* warte.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56727.02.2009, 20:50

Wszystkie te pomysły poza 4 zmianą są o kant tyłka potłuc...
Czwartą zmianę popieram ;) Wilshere i Ramsey dostawaliby więcej szans :D

krzykus1990 komentarzy: 519427.02.2009, 20:46

Kary minutowe??? To zniszczyło by piłkę nożną!!!Wolę się na ten temat nie wypowiadać oby to nie wprowadzili do gry

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 327.02.2009, 19:20

Czwarta zmiana powinna być, ale 20-minutowa przerwa już nie:|
Tak długa przerwa spowoduję u piłkarzy, zbytnie rozluźnienie i dekoncentrację.
Natomiast wprowadzenie kar minutowych byłoby według mnie najgorszą decyzją jaką mogłoby podjąć IFAB.
Dalczego?! Otóż dlatego, że zepsułby tą najbardziej widowiskową dyscyplinę sportową;/
Myślę, że takie kary nie wpływałyby na drużynę pozytywnie, ponieważ piłka nożna to gra zespołowa i takie przetasowania w zespole nie byłyby korzystne.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223727.02.2009, 19:20

bez przesady , kary minutowe jak w recznej to absolutnie bezsensowny pomysl... To by zepsulo tempo pilki:/ I co ,te kary mialybybyc zamiast zoltych kartek?

kolek komentarzy: 2330 newsów: 127.02.2009, 18:33

ja jestem za tym czwartym zawodnikiem...ale mam nadzieję że nie wejdzie 6+5 bo wtedy nawet Muły będą miały kłopoty...

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.02.2009, 18:30

Ciągle chcą coś zmieniać...
Niech zajmą się tym że Bogacze przjmują kluby i robią zamęt na całym świecie.
A jedyny logiczny temat to ta czwarta zmiana.

waldek_89 komentarzy: 573527.02.2009, 18:25

"Również będę musiał sprzeciwić się 20 minutowym przerwom. Nie wiem jak ta zasada pomoże piłce nożnej, ale wiem, że na pewno pomoże fanom w kupnie większej ilości piw." to zdanie mi się bardzo podoba:D

fabri04 komentarzy: 338527.02.2009, 18:13

piłka stara ale jara!!! ma być tak jak jest i koniec!!!