Wenger: Van Persie stara się jak nigdy wcześniej

Wenger: Van Persie stara się jak nigdy wcześniej 13.04.2010, 16:46, Łukasz Klimkiewicz 40 komentarzy

Według Arsene Wengera Robin van Persie, który po pięciomiesięcznym leczeniu kontuzji wraca do gry, na treningach spisywał się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Reprezentant Holandii wrócił do treningów z pełnym obciążeniem kilka tygodni temu po tym, jak przez kilka najważniejszych miesięcy sezonu leczył kontuzję kostki, której doznał w listopadowym meczu towarzyskim swojej kadry narodowej z Włochami.

Na konferencji prasowej przed jutrzejszymi derbami północnego Londynu Arsene Wenger poinformował wszystkich zgromadzonych, że Van Persie znalazł się w kadrze na to spotkanie. Francuski szkoleniowiec Kanonierów nie krył zadowolenia z tego faktu.

- To był dla niego ciężki okres. Każdy kto zna Robina i wie jak bardzo kocha piłkę nożną, zdaje sobie również sprawę z tego, że te kilka miesięcy bez możliwości gry było dla niego bardzo trudne do przejścia. Wiemy już, że jest w pełni zdrowy i wraca do walki z nową, silniejszą ambicją do zwycięstw. Jestem bardzo zadowolony z faktu, że w końcu do nas wrócił.

- Najbardziej cieszy mnie postawa Robina na treningach. Walczy i stara się jak nigdy wcześniej. W całej swojej trenerskiej karierze nie próbowałem namawiać żadnego piłkarza do gry kiedy widziałem, że nie jest jeszcze w formie. Robin wygląda bardzo dobrze i wszyscy cieszą się, że zagra z Tottenhamem.

Arsene WengerRobin van Persie autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: Arsenal.com
szalen komentarzy: 198214.04.2010, 19:44

Fajnie, że chłopak się stara, może to pomoże kolegom dobrze zmobilizować się w ostatnich meczach w sezonie.

WSP komentarzy: 179414.04.2010, 00:01

Prawda jest taka, że Robin już zaczyna mieć swoje lata i w końcu chciałby coś osiągnąć, tym bardziej, że kontuzje ciągle blokują jego karierę. Jeżeli chce zostać wielkim piłkarzem, musi jak nigdy ciężko pracować i stać się liderem The Gunners.

lukasz19031989 komentarzy: 136213.04.2010, 22:34

Niech wejdzie w końcówce i strzeli bramkę dającą Arsenalowi wygraną.

luq007 komentarzy: 289913.04.2010, 22:32

Wiadome ze wejdzie na koncowke mysle ze Wenger wyciagnal wnioski po tym co stalo sie z Gallasem..

punkus1994 komentarzy: 144813.04.2010, 22:19

RvP od pierwszych minut nie zagra, ale wejdzie n ostatnie 20-25 minut i strzeli piękną brameczkę, która przypieczętuje zwycięstwo Gunners!!!

Blacharz komentarzy: 52013.04.2010, 22:03

hehe śmiechur mi się włączył jak to przeczytałem :D już nie moge się doczekać jutrzejszego meczu - mam wooolne hehe :D

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 413.04.2010, 21:32

Idealny scenariusz to 2:0 dla The Gunners do przerwy i w 75 min wchodzi Van Persie i strzela w 87 na 3:0 xD

boss komentarzy: 8513.04.2010, 21:24

Poradzi sobie to twardziel. Wytrzyma cały mecz, ale wenger napewno go zmieni

von_klosch komentarzy: 2713.04.2010, 21:20

nie chcę zapeszać, ale boję się, że jeśli wejdzie od początku meczu, może mu się znów coś stać... a tego nikt nie chce. dobrze by go było wpuścić na ostatnie 20-30 min :)

PlacioAFC komentarzy: 16513.04.2010, 21:00

jak sobie pomyślę że znowu zobaczę Robina w akcji to mi się sama micha jarzy :) czuję że coś ustrzeli w najbliższym czasie, może jeszcze nie z kogutami ale już nie długo :)

furtak123 komentarzy: 813.04.2010, 20:55

na to czekalem bo jednak bentner mimo ze strzela bramki to nie jest to samo co robin,chcialbym zeby zagral z 20 min i najlepiej zeby cos strzelil

fanarsenalu1 komentarzy: 513.04.2010, 20:47

to jest gosć który ma cos miedzy nogami takich tu trzeba, ma technike, lewą nogę, i walczy, jakbysmy go nie stracili to moze teraz bylo by 1-wsze miejsce.

NiCk23 komentarzy: 21213.04.2010, 20:11

van Persie jest doswiadczonym oraz bdb graczem ;] jak zaprezentuje sie na boisku to aby z dobrej strony ;]

trumi komentarzy: 114613.04.2010, 19:44

Chciałbym żebyśmy strzelili szybko kilka bramek. Wtedy tak gdzieś w 70min. można by wpuścić Robina. Nie musiałby wtedy za wszelką cenę strzelić bramki tylko mógłby na luzie wbić się wtedy w mecz i powoli się ogrywać.

Maciekkk10 komentarzy: 258313.04.2010, 19:23

"..i wszyscy cieszą się, że ZAGRA Z TOTTENHAMEM" - więc zagra. Pytanie - czy od pierwszej minuty? Raczej nie, chociaż nie tylko ja bym tego chciał.. ;] Ale może w sumie dajmy się wyszaleć Bendtnerowi, bo jest w formie, a jeśli Robin będzie jutro potrzebny, to wejdzie.

lukaszele komentarzy: 3013.04.2010, 19:15

dzięki niemu Arsenal się podbuduje

kubas40 komentarzy: 73113.04.2010, 18:54

Bałem się, że będzie musiał się odnaleźć, ale jak to przeczytałem wszelkie moje obawy zniknęły.

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26413.04.2010, 18:53

Na pewno jest zmobilizowany żeby pokazać że mimo kontuzji wciąż potrafi grać na najwyższym poziomie.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 713.04.2010, 18:38

@Vpr
Nie, to bardzo ważne, że wraca i bardzo ważne, jak zagra, co nie zmienia jednak tego jak bardzo się cieszę mogąc znów go oglądać. Nie mogę się doczekać.

laskowski19051995 komentarzy: 494513.04.2010, 18:37

Dobrze że ma chęć do gry i chce grać to świetny zawodnik i myślę że szybko wróci do formy :]

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56713.04.2010, 18:36

Nie jest ważne ile zagra i czy strzeli gola. Najważniejsze, że nasza "11" wreszcie wraca na boisko.

sauerson komentarzy: 47913.04.2010, 18:26

nie musi strzelić bramki ważne żeby zrobił miejsce dla kogoś kto ją zdobędzie ;D ale ten powrót mnie niesamowicie cieszy! to moj ulubiony piłkarz! :DD GO GO THE GUNNERS GO GO ROBIN ! xD

Kipling komentarzy: 46013.04.2010, 17:47

jakies 2 brameczki na powrót i byloby super:) oby jutrzejszy mecz był dla nas zwycieski! !

GLOCK komentarzy: 33413.04.2010, 17:40

Tak ta przerwa bardzo go zmobilizowała to gry na najwyższym poziomie liczę że strzeli parę bramek Tottenhamowi

Kondzior12 komentarzy: 490013.04.2010, 17:37

No kto by nie chciał zagrać jak nie gra się kilka miesiecy.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36213.04.2010, 17:31

oj przyda się, przyda :)

Tomasz komentarzy: 48013.04.2010, 17:24

Widze ze Robin chce jak najszybciej wrocic do formy :) I dobrze taka motywacja moze wplynac korzystnie na gre zespolu , oby zagral w derbach. A gdyby strzelil jeszcze brameczke to bylo by juz Fantastycznie :D

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 513.04.2010, 17:11

Nawet jeśli piłkarsko nie wniesie do tego meczu wiele, to mentalnie na pewno nam pomoże. Doda chłopakom otuchy i nowej energii. Może będą tak zmotywowani, że powtórzą wyczyn Arsenal Ladies z pucharowego meczu na stadionie Kogutek (?) ;).

TomekZ komentarzy: 78213.04.2010, 17:07

Jak przyjemnie czyta się takie informacje :) :)

aRamsey komentarzy: 948613.04.2010, 17:02

może nawet od 1 minuty zagra? byłoby fajnie, ale to chyba zbyt ryzykowne ;)

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1513.04.2010, 17:02

Powinien dostać szanse z Tottenhamem. Na pewno już nie może wytrzymać bez gry.

KanonierTH1411 komentarzy: 482813.04.2010, 17:02

Mam nadzieję że tak jak Torres zawsze wraca w formie to nasz Robin będzie miał tak samo. Zapewne będzie na ławce ale jak wejdzie to może na jakiś rzut wony z prawej strony w okolicach 18-25m się załapie i zaliczy "powrót" smoka.

DayMan_15 komentarzy: 59613.04.2010, 17:00

moze strzeli bramke. Oby. Musimy wygrac;) A chelsea musi dzisiaj przegrac xD

Cesku komentarzy: 106113.04.2010, 16:57

a więc wraca porządny snajper. Ciekawe co pokaże po takiej przerwie :D

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34113.04.2010, 16:55

Nie wymagam od Robina cudów po tak długiej przerwie, ale po słowach Bossa można wywnioskować że RvP jest w dobrej formie

titi_henry komentarzy: 357013.04.2010, 16:55

"że zagra z Totenhamem" .. No to wiadomo juz, ze zagra :D

Gujet komentarzy: 98113.04.2010, 16:54

A więc mamy zapewnienie, że zagra. Pewnie w zależności od wyniku i postawy Bendtnera, a także całego zespołu, Robin wejdzie w 60 bądź 70 minucie.