Wenger: Wierzę, że Newcastle się utrzyma

Wenger: Wierzę, że Newcastle się utrzyma 23.03.2009, 14:30, Łukasz Klimkiewicz 25 komentarzy

W wywiadzie dla oficjalnej strony klubu Arsene Wenger przyznał, iż ma nadzieję, że Newcastle uniknie relegacji z Premier League.

Podczas sobotniego meczu na St James' Park poziom gry obu zespołów w ciągu całego spotkania diametralnie uległ zmianie. Pierwsza połowa należała do Newcastle, które śmiało atakowało bramkę Almunii. W drugiej części gry inicjatywę zdecydowanie przejęli goście, co zaowocowało strzeleniem trzech bramek w ciągu zaledwie dwudziestu minut. Nie wiadomo jak ułożyłoby się to spotkanie dla Newcastle, gdyby hiszpański bramkarz Arsenalu nie obronił rzutu karnego wykonywanego przez Obafemi Martinsa.

Newcastle traci obecnie dwa punkty do strefy nie zagrożonej spadkiem do Championship. Do końca sezonu zostało osiem kolejek, a w między czasie The Toons podejmują Chelsea na własnym stadionie. Arsene Wenger wierzy, że zespół z północy Anglii jest na tyle dobry i doświadczony, żeby spokojnie utrzymać się w lidze.

- Jeśli w każdym meczu przez pełne 90 minut będą grali w taki sposób, jak w sobotę w pierwszej połowie to myślę, że bez problemu utrzymają się w Premier League - powiedział Wenger.

- Newcastle ma wspaniałych kibiców i według mnie chociażby dla nich warto walczyć o utrzymanie.

Arsene WengerNewcastle United autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: Arsenal.com
waldek_89 komentarzy: 573524.03.2009, 20:45

myślę że zostaną, w końcu pokazali to w meczu z nami;d

Anox komentarzy: 14424.03.2009, 13:57

Oby nie spadli dobrze nam sie z nimi gra i oddaja nam pkt wiec niech zostana takie kluby sa nam bardzo przydatne :) no w konu 6/1 dla nas w tym sezonie (wynik bramkowy) to jak ich nie lubic :D

krzykus1990 komentarzy: 516924.03.2009, 08:58

Myślę, że Newcastle nie spadnie do Championship, wezmą się do dzieła i wyjdą ze strefy spadkowej, pamiętam jak w tamtym sezonie Fulham trzymali się przez większość sezonu na 19 miejscu a na koniec udało im się awansować na 17 pozycję, a w tym roku grają świetnie, w pierwszym meczu z nimi przegraliśmy 1:0 a w drugim meczu 0:0, tak samo będzie z Newcastle zobaczycie.

Olimpijczyk komentarzy: 109023.03.2009, 22:12

Mi jest to obojętne

page komentarzy: 1684 newsów: 423.03.2009, 21:30

Newcastle to najlepsza z drużyn walczących o utrzymanie, tu nie ma dwóch zdań... ta drużyna już od czasu odejścia Shearera (Ave!) ma duży problem, ale są zdolni do walkę o Uefę...

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11523.03.2009, 20:44

Jak już wcześniej mówiłem, mam jakiś sentyment do tej drużyny i nie chciałbym, żeby opuścili szeregi PL.

Smyrek_PL komentarzy: 9723.03.2009, 19:53

lol ja tam wole żeby spadli z ligi

czusiek komentarzy: 78123.03.2009, 19:50

Nie lubię Newcastle bo Arsenalem z nimi przegrałem w FIFA 07. Ale poza tym to spoko są. Życzę im utrzymania się w Premier League.

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 223.03.2009, 18:29

No to jest jedyna druzyna z poza czołówki która się nie murowała bramki w meczu z Arsenalem. Chcialbym aby zostali.

FanekAFC komentarzy: 511223.03.2009, 17:41

Życze Newcastle aby pozostali w Premier League ! ;]

kasiacesc komentarzy: 187823.03.2009, 17:33

graja naprawde lepiej niz np.Stoke albo WBA
zycze im zeby utrzymali zie w PL ;]

Oldgunner3 komentarzy: 969923.03.2009, 17:20

Zawsze z nimi sympatyzowałem;to klub z ''klimatem'' i świetnymi kibicami;gdyby nie Arsenal to pewnie kibicowałbym im.Come on magpies!

niski93 komentarzy: 581623.03.2009, 17:16

Niech spadają do Coca - Cola. Ich problem. Już w tamtym sezonie sobie nie radzili. W końcu to tylko z nimi wygrał mecz Derby County. :D

Necro komentarzy: 243423.03.2009, 16:31

PL jest teraz bardzo silna, Newcastle jest tego dowodem.

sylek komentarzy: 18223.03.2009, 16:14

wierzę, że się obronią przed spadkiem. mimo, że są na końcu tabeli ligowej jest to bardzo dobry klub, no i jeden z ważniejszych w Premier League

solar komentarzy: 146523.03.2009, 15:35