Wenger: Wygrana nie jest czymś niemożliwym

Wenger: Wygrana nie jest czymś niemożliwym 12.03.2013, 15:49, Bartłomiej Rusek 26 komentarzy

Zdaniem Arsene’a Wengera, zawodnicy Arsenalu powinni w meczu z Bayernem wykorzystać fakt, że nie znajdują się pod presją. Kanonierzy przegrali ostatni mecz Ligi Mistrzów wynikiem 1-3 na swoim boisku, dlatego też według wielu osób, podobna wygrana drużyny z Londynu w wyjazdowym meczu na Allianz Arena jest czymś niemalże niemożliwym.

Jednakże trener Arsenalu nie traci nadziei i wierzy, że Kanonierzy, wykorzystując swe niezbyt dobre położenie są w stanie zaskoczyć rywala.

- To nie jest coś niemożliwego. Wciąż możemy tego dokonać, jednakże każdy z zawodników musi dać z siebie wszystko, a gra musi przebiegać według naszych oczekiwań. A przebiega tak zazwyczaj wtedy, gdy jesteś odpowiednio do niej nastawiony.

- Trzeba zagrać z pełną swobodą. Musimy w dobry sposób zacząć mecz, pokazując przeciwnikowi swą siłę i tym samym sprawiając, że zwątpi on w końcowy wynik. To wszystko zależy od naszej postawy w meczu. Musimy sprawić, że Bayern straci swą pewność siebie, którą ma w tej chwili. Aby tego dokonać, trzeba zagrać najlepiej jak się umie.

- Możemy to zrobić. Jednakże aby to osiągnąć, nie można myśleć, że mecz trwa 30 minut i rzucić się do ataku już od pierwszej minuty. Chcemy zagrać skutecznie, ale i inteligentnie.

Arsenal nie rozegrał żadnego meczu od czasu porażki z Tottenhamem w ostatnich derbach północnego Londynu na Emirates Stadium, jednakże zdaniem Wengera 10-dniowa przerwa wpłynie pozytywnie na drużynę.

- Bardzo dużo trenowaliśmy i przygotowywaliśmy się do tego meczu. To był bardzo nerwowy okres. Dobrze było odpocząć zarówno psychicznie jak i fizycznie. I oczywiście mogliśmy połączyć regenerację sił wraz z przygotowaniem do meczu.

Arsene Wenger autor: Bartłomiej Rusek źrodło: arsenal.com
Yakub97 komentarzy: 574613.03.2013, 15:37

Wygrana a awans to dwie rozne sprawy...

Jurr komentarzy: 133113.03.2013, 11:00

Mam przeczucie, ze po 30 minutach bedzie 2-0 dla Bayernu po kontrach. Szkoda ludzi, ktorzy beda grali o nic.

MrArsenal007 komentarzy: 37813.03.2013, 07:42

Z takim motywatorem jakim jest AW to napewno jest to niemożliwe.

emiratesstadium98 komentarzy: 17712.03.2013, 23:05

ZIELONY

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125112.03.2013, 21:44

Z tym składem co wziął Boss niestety chyba jest.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52412.03.2013, 21:30

Wygrać może i tak, awansować raczej nie mamy szans. Miejmy nadzieję, że godnie pożegnamy się z Liga Mistrzów.

cavlary komentarzy: 262012.03.2013, 20:48

Postawiłem 100 zł na nasz awans. Ładna kaska do zgarnięcia :D

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57012.03.2013, 20:33

Zobaczymy, co Wenger zaplanuje na ten rewanż. Coś czuje, że w lecie odejdą zbędni zawodnicy, a zespół zostanie znacznie wzmocniony. Przynajmniej wtedy Wenger będzie mógł uciszyć większość krytyków w tym paru kibiców AFC.

gunner_girl komentarzy: 45512.03.2013, 20:30

Nie jest niemożliwa, ale baardzo, bardzo trudna do osiągnięcia.

polishbrigadesx komentarzy: 1020712.03.2013, 20:24

Dostaniemy po dupie tyle w temacie.

Verminator97 komentarzy: 1490012.03.2013, 20:16

Trzeba wierzyć do końca!

rayuuuu komentarzy: 313212.03.2013, 19:17

Wenger ripostuje tytuł głównego na Kanonierzy.com.

piresfan komentarzy: 104112.03.2013, 18:54

kolaw1: "jak się postarają to wygrają".

Ludzie latami trenują, wymyślają taktykę,
dobierają skład, a to takie proste...

piresfan komentarzy: 104112.03.2013, 18:49

Wenger przegrał ten mecz latem, kiedy wypuścił van Persiego i Songa, a na ich miejsce wsadził Giroud i nikogo, bo Song nie ma właściwie następcy.
Holender przymuszony do wypełnienia kontraktu, tak jak wcześniej Fabregas, grałby jak najlepiej, żeby dostać się do dobrego klubu, a te marne 25 mln minus Giroud to mniej niż klub straci, jeśli nie dostanie się za rok do LM, a teraz odpadnie z Bayernem.

karol234 komentarzy: 45312.03.2013, 18:01

ja nie wiem skąd znów ten optymizm i to że znów dajecie się nabierać na te same gadki szmatki Wengera. nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi złotówki na arsenal. i nie wyjeżdżajcie z tekstami jak można nie wierzyć w swój klub itp. zawsze wierze a potem dostaje obuchem w łeb. mam tego dość i nie robię sobie nadziei bo tak łatwiej przełknąć porażkę.

Rider komentarzy: 242212.03.2013, 17:58

w drużynę musi wierzyć więc tak mówi

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 112.03.2013, 17:33

"-Możemy to zrobić. Jednakże aby to osiągnąć, nie można myśleć, że mecz trwa 30 minut i rzucić się do ataku już od pierwszej minuty. Chcemy zagrać skutecznie, ale i inteligentnie." Od lat byłem ostatnim żeby go krytykować, ale miarka się po woli przebiera. Wenger opamiętaj się! Oślepłeś! Bredzisz!
Oczywiście nie możemy się rzucić do ataku od pierwszej minuty bo, musimy bornic wyniku, przecież strzeliliśmy bramkę! Ba! U siebie. A zmiany to i tak pewnie zrobi w 80 minucie. Ten człowiek całkiem stracił kontakt z rzeczywistością.

sz_darek komentarzy: 68412.03.2013, 17:26

ta sama spiewka rok w rok

pumeks komentarzy: 2080812.03.2013, 17:25

Ta wypowiedź utwierdza mnie w przekonaniu, że Ramsey wychodzi naboisku od początku spotkania.
Bedziemy grac powoli, spokojnie, na remis......

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.03.2013, 17:17

po tej wypowiedzi, można wnioskować, że wreszcie będziemy grali z taktyką elastyczną. w tym wypadku pod rozgrywki i mecz zamiast pod rywala

piter1908 komentarzy: 510412.03.2013, 16:39

bylebyśmy nie chcieli grać dobrze bo znowu będzie tragicznie ...

Control komentarzy: 146612.03.2013, 16:19

Wiara to jedyne co nam pozostało, nie możemy się nakręcać przed tym meczem (piszę tu o Nas, kibicach), bo zapewne czeka Nas wielkie rozczarowanie. Dla mnie już za późno, nakręciłem się i nadzieja jest duża. ^ Do boju Kanonierzy!

ArseneAl komentarzy: 2341712.03.2013, 16:05

@kolaw1
Taa.. strasznie podobna sytuacja...
No i raczej "a nuż..." bo nóż to ty masz na stole.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1412.03.2013, 16:04

kolaw1,
Coraz bardziej wierzyłem dzisiejszy raport zdrowotny, mnie załamał, powoli tracę wiarę. Ale co tam, jakoś się uda. Choćby zagrał Ramsey i Gervinho, to damy radę. xD

Lukiner komentarzy: 194912.03.2013, 16:03

Chcę ujrzeć jutro super-ofensywny zespół! Wtedy będzie ładna piłka i szansa na gole.

kolaw1 komentarzy: 10112.03.2013, 15:55

Coraz bardziej zaczynam wierzyć w zwycięstwo Arsenalu w tym meczu jak się postarają to wygrają . Po ostatniej edycji LM gdy graliśmy z Milanem tez mieliśmy podobną sytuacje niestety nie udało się ale oczekuje takiego samego zaangażowania Arsenalu a nóż się uda