Wielkie derby, koniec marzeń. West Ham 3-3 Arsenal

Wielkie derby, koniec marzeń. West Ham 3-3 Arsenal 09.04.2016, 14:47, Łukasz Wandzel 4099 komentarzy

Gdyby nie ostatnie kilka minut pierwszej połowy dzisiejszego spotkania, najprawdopodobniej Arsenal zgarnąłby łatwe trzy punkty. Gola zdobył Özil i Sanchez, a przy obu tych trafieniach asystował młodziutki Iwobi. Było już 2-0 dla gości, jednak oblicze tego meczu odmienił Andy Carroll. Anglik nie tylko zdobył hattricka, lecz także zakończył jakiekolwiek marzenia Kanonierów o tytule mistrzowskim.

Na pewno Arsenal nie dominował dziś na boisku, ponieważ to Młoty powinny zdobyć pierwszą bramkę. Sędzia podjął złą decyzję na korzyść Arsenalu odgwizdując spalonego. Jednak to wszystko schodzi na drugi plan przy tym czego dokonał Carroll. Przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu, w ciągu trzech minut, doprowadził do wyrównania, a po wyjściu na drugą połowę dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie grali źle w ofensywie. Zdołali wrócić po tym szoku sprezentowanym przez piłkarzy West Hamu, ale nie wygrać. Mecz był otwarty, oba zespoły grały niezwykle ofensywnie. Każda z ekip chciała strzelić czwartą bramkę, lecz kluczowym czynnikiem w końcówce było zmęczenie. W rezultacie, po świetnych derbach, kluby muszą zadowolić się remisem.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (61' Ramsey), Elneny (68' Giroud) - Alexis, Özil, Iwobi, Welbeck (82' Walcott).

West Ham: Adrian - Reid, Cresswell, Antonio, Ogbonna, Tomkins - Noble, Kouyate, Payet, Lanzini - Carroll.

Już w 1. minucie Młoty były bliskie otwarcia wyniku. Lanzini, będący w polu karnym nie trafił w bramkę Ospiny. Jednak to i tak by nie wystarczyło, ponieważ sędzia zasygnalizował spalonego.

Chwilę później nastąpiła przerwa w grze, do której zmusił arbitra leżący na murawie Koscielny. Francuski obrońca został złośliwie sfaulowany przez Carrolla. Szczęśliwie dla Arsenalu, nie doszło przymusowej zmiany spowodowanej kontuzją.

Wydawało się, że w pierwszym kwadransie meczu nieznacząco przeważał zespół gości. Jednak gospodarze zaprezentowali, jak dobrze czują się w kontrataku. I w konsekwencji, piłkę z dośrodkowania Carroll wykorzystał do efektownej przewrotki. Ospinę pokonał Lanzini, ale odgwizdany offside po raz kolejny uratował Kanonierów.

Ale niedługo po tej sytuacji, w 18. minucie, to Arsenal wyszedł na prowadzenie! Zagęszczenie obrońców w pobliżu nie przeszkodziło Iwobiemu, aby podać do świetnie ustawionego na szesnastym metrze Özila. A niemiecki pomocnik ze stoickim spokojem znalazł drogę do bramki, 1-0!

Do końca drugiego kwadransa gra obu ekip mogła się podobać, jednak nic specjalnego nie miało miejsca. Każda z drużyn miała swój moment, w którym bardziej naciskała w ofensywie, lecz bez groźnych sytuacji.

W 35. minucie drugą asystę zaliczył Alex Iwobi! Tym razem bezbłędnym przerzuceniem futbolówki za obrońcę uraczył Alexisa, który znalazł się w podobnym położeniu, co wcześniej Özil. Podobnie do niego również, zamienił tę akcję na gola, 2-0!

W 39. minucie, miejsce na strzał wypracował sobie Carroll. Z silnym uderzeniem poradził sobie dobrze ustawiony Ospina.

Nie zapowiadało się na to, ale tuż przed przerwą West Ham zdobył bramkę kontaktową. Dośrodkowanie Cresswella wykorzystał Carroll, głową strzelając na 2-1!

Ale już na pewno nikt nie spodziewał się takiego powrotu w ciągu paru minut! W 47. minucie, po raz kolejny świetnie ustawiony w polu karnym Carroll, strzelił bramkę wyrównującą, 2-2!

Tuż po tym szoku dla The Gunners sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga część spotkania rozpoczęła się z niespodziewanym impetem. W 49. minucie sędzia nie zdecydował się na rzut karny, kiedy doszło do starcia Lanziniego i Bellerina. Minutę później Payet zdobył gola, którego nie zaliczono, ponieważ Carroll faulował Koscielnego. A w 52. minucie...

...Hattricka zanotował Andy Carroll! Anglik znowu zaliczył trafienie głową i sprawił, że West Ham, przegrywając dwoma bramkami, prowadził od tego momentu 3-2!

Niezwykle naciskani, w kolejnych minutach, byli piłkarze Arsenalu. Nie radzili sobie z bezustannie atakującym zespołem gospodarzy. Byli całkowicie zepchnięci do defensywy, a przecież powinni myśleć o szybkim powrocie do gry.

Arsene Wenger postanowił zareagować na wydarzenia boiskowe. Francuski szkoleniowiec, w 61. minucie, ściągnął z murawy Coquelina, a wprowadził bardziej usposobionego ofensywnie Ramseya.

W 68. minucie Giroud zmienił Elneny'ego, ale to nie on był bohaterem kolejnej akcji. Piłka z rzutu rożnego wylądowała w okolicy szesnastego metra, gdzie było dużo miejsca do oddania strzału. Na uderzenie zdecydował się Monreal, który zdobyłby bramkę, gdyby obrońca gospodarzy nie wybił futbolówki z linii bramkowej.

3-3!!! Po wymianie podań w polu karnym, w akcji kombinacyjnej, piłka została dograna w okolice piątego metra, a gola zdobył... Koscielny! Francuz znalazł się w centrum tej sytuacji i dał nadzieję na wygraną Arsenalu w tym meczu.

Kilka minut później Payet, pędzący w swoim stylu, strzelił z dystansu. Rewelacja sezonu zmusiła Ospinę do interwencji i wywalczyła rzut rożny.

W 76. minucie nieźle głową posłużył się Giroud. Napastnik Arsenalu był, niestety, jedynie bliski strzelenia, ponieważ piłka przeleciała nad poprzeczką. Po chwili szansę miał West Ham. Cresswell uderzył z daleka, czym zafundował corner swojemu zespołowi.

Wszystko postawione na jedną kartę. Kolejna ofensywna zmiana ze strony Arsene'a Wengera. Tym razem dał szansę Walcottowi, a zszedł Welbeck.

Było widać zmęczenie w końcowych minutach meczu. W posiadaniu piłki przeważał Arsenal, lecz budowanie akcji szło im już znacznie wolniej.

W doliczonym czasie gry Özil podszedł jeszcze do dwóch rzutów wolnych z okolicy połowy boiska, ale z obydwu wrzutek w szesnatkę nic nie wyszło.

Sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Czeczenia komentarzy: 1247516.04.2016, 13:18

Na Bakambu po mistrzostwo. No dobra.

Stan Futbolu to jest program! Jaja jak Sanogo.

mitmichael komentarzy: 4924316.04.2016, 12:53

Wracajac do Eleven to od 1 maja w Polsacie beda do pakietu sportowego dodatkowo płatne, za oba kanały bedzie trzeba dopłacic 15zł. Informacje mozna uzyskac dzwoniac do obsługi klienta.

mitmichael komentarzy: 4924316.04.2016, 12:42

Leicester chce Kamila Glika

maciekbe komentarzy: 1245816.04.2016, 12:40

@mitmichael Mi się wydaje, że kibiców neutralnych, których interesuje los Srok jest więcej, niż kibiców ManU, szczególnie w takim sparingu jak mecz z AV. No ale słusznie, NC+ wiedzą pewnie lepiej i robią tak, żeby się cyferki zgadzały.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2016, 12:38

Czerwonka traci Emre Cana, wypada na 4-6 tygodni.

mitmichael komentarzy: 4924316.04.2016, 12:35

Pokazuja MU bo moze byc duzo bramek i kibicow jest wiecej ale tez sie zgadzam z tym, ze mogli pokazac Newcastle chociazby albo Everton - Southampton

Beznadzieja. Dzięki za informację.

Każdy mecz o 16 (może oprócz WBA-Watford), jest lepszy od tego chłamu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2016, 12:32

Nie ma?
Chelsea v City
Inter v Napoli

Cos jednak jest :P

Hubertus888 komentarzy: 367416.04.2016, 12:30

Nie lubię ani Norwich ani Sunderlandu więc niech się podzielą pkt. Newcastle musi wygrać za to. MU pewnie zremisuje 0-0 do przerwy. Ja dzisiaj ligę niemiecką odpale Bayern vs Schalke bo nie ma nic ciekawego.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2016, 12:29

Rivaldo
A co w tym dziwnego? kibice Junajted nie moga plakac i musza obejrzec ten mecz. Z nich maja hajsik duzy jak nie najwiekszy.

Chyba sie spodobala cieszynka Rooneya z AV :D

Doktor komentarzy: 770616.04.2016, 12:28

TAAAAK!
WILSHERE!
Zagra dwa mecze!
Jeden przeciętny, w jednym coś mu się uda!
Później ktoś w niego wjedzie i będzie miał rok z głowy!
Dla takich chwil - warto czekać!

Hubertus888 komentarzy: 367416.04.2016, 12:28

Gunner44

Niedługo derby Birmingham to będzie Pakistan vs Syria. W Bham anglicy to już mniejszość.

maciekbe komentarzy: 1245816.04.2016, 12:25

@R700 co??? No to popłynęli. A tak nastawiłem się na ten mecz w TV.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2016, 12:23

Haha nc plus pokazuje mecz United vs AV zamiast chocby newcastle vs swansea, ktore musi walczyc o utrzymanie. Mecze z AV to sa mecze towarzyskie w PL w tym sezonie.

Gerwazy komentarzy: 169816.04.2016, 12:14

kupował ktoś nową koszulkę Polski na aliexpres? jakas aukcja godna polecenia jest ?

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2016, 12:13

Ekstraklasa też na Eurosport leci, więc nawet jak sie ma CP to te dwa mecze się zobaczy ;p

grzegorz1211 komentarzy: 1028316.04.2016, 12:08

Kyrtap
to fakt, Ekstraklasa leci tam cały czas na okrągło. Co włączę to leci Ekstraklasa, 10 razy tan sam mecz przez cały tydzien

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52416.04.2016, 12:06

Kyrtap
Bo to rodzima liga. Właśnie dlatego.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 116.04.2016, 12:03

grzegorz

Nie zapominaj o Ekstraklasie, którą wbrew pozorom ogląda mnóstwo ludzi, chociaż ja osobiście nie mam pojęcia czemu.

grzegorz1211 komentarzy: 1028316.04.2016, 11:57

Nc+ to straszni złodzieje, Polsat ma dużo tańszą ofertę, a teraz jak się dogadali z eleven to już mogą konkurować z nc+ z ofertą piłkarską. Jedynie im angielska została i LM.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 116.04.2016, 11:54

FabsFAN

Jeszcze raz Ci napiszę, Morgan w Soton to był najlepszy DM w lidze.

lays komentarzy: 3987116.04.2016, 11:53

Jack

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52416.04.2016, 11:53

grzegorz1211
Przecież nc+ pozyskała na wyłączność prawa telewizyjne do PL przez trzy kolejne sezony, począwszy od edycji 2016/2017.

Mihex komentarzy: 2360416.04.2016, 11:49

skysports.com/football/news/30778/10244095/francis-coquelin-frustrated-by-arsenals-title-slump-after-winter

Widać, że Coq długo nie był w zespole, bo frustrują go kontuzje :V Wilshere'y i inne Artety już pewnie nawet uwagi nie zwracają.

Sparku komentarzy: 340216.04.2016, 11:46

NC+ tak latwo PL nieodda angielska to troche inny kaliber niz pozostale ligi

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 516.04.2016, 11:45

Mecz z Newcastle to dobry prognostyk. Mam nadzieję, że Jack wejdzie z przytupem na ostatnie kolejki i przede wszystkim nie złapie urazu.

maciekbe komentarzy: 1245816.04.2016, 11:41

łat? To kto zgarnia te rozgrywki? Eleven?

grzegorz1211 komentarzy: 1028316.04.2016, 11:40

Po tym sezonie kończą się prawa C+ do ligi mistrzów i angielskiej czy dopiero za rok????

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2016, 11:36

Ja obstawiam awans Villarrealu i hattrick Soldado na Anfield.

ciekawy mecz Live-Villarreal
ile obstawiacie? to będzie zacięty pojedynek...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2016, 11:09

United kompletnie nie trafili z trasferami. Morgam to typowy pilkarz whoscored, swiniak ciagle sie leczy, herrera nic nie pokazuje ( 2 sezony juz chyba:D ). Nie maja nikogo sensownego w srodku pola. Carrcik jest dobry, ale kontuzje go juz wyniszczaja + wiek.

Czeczenia komentarzy: 1247516.04.2016, 11:07

Wszystko wskazuje na to, że kot zje kanarka. Tak to już w przyrodzie bywa. Fani United wciąż wierzą w LM, liczą na kluby z Londynu w meczach z City. Może to nie van Gaal był taki straszny? Może nie było kim grać? Dziś już oficjalnie pożegnamy Villę, a jutro byle tylko zęby nie bolały z Crystal.

maciekbe komentarzy: 1245816.04.2016, 11:00

Ale smutna ta dzisiejsza kolejka EPL...przynajmniej na papierze, bo jak się tak przyjrzeć, to jest też parę spotkań o tak zwane 6 punktów. Na dzień dobry Kanarki-Koty, będzie niezła rozwałka

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52416.04.2016, 10:56

Ali był tylko jeden.

Czeczenia komentarzy: 1247516.04.2016, 10:52

A co to jest to Alli? Jakaś sieć delikatesów?

Zapytajcie Zizou o transfer do KFC.

Dla równowagi - jeden facet z pomnikiem pod Emirates miał pierwotnie grać dla kur.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2016, 10:51

Już jest niżej

Mihex komentarzy: 2360416.04.2016, 10:49

Hubertus
A Polder powiedział, że prędzej piekło zamarznie. Poldi lepszy.

Hubertus888 komentarzy: 367416.04.2016, 10:34

Alli powiedział że gdyby miał przejść do Arsenalu to prędzej przeszedłby na emeryturę.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52416.04.2016, 10:30

W najbliższych dwóch spotkaniach wypadałoby nie tylko wygrać, ale i podreperować trochę nasz bilans bramkowy.

Qarol komentarzy: 1450216.04.2016, 10:13

Drugie miejsce jak najbardziej do wzięcia, nie ma czasu na płakanie, że mistrzostwo uciekło.

Sparku komentarzy: 340216.04.2016, 10:08

"Jak informują angielskie media - menadżer Tottenhamu Hotspur - Mauricio Pochettino w następnym sezonie chciałby sprowadzić do swojego zespołu obecnego zawodnika Arsenalu - Mikela Artetę."

afc4life komentarzy: 478316.04.2016, 10:00

Cala Anglia przechodzi przebudowe i niedlugo beda zbierac plony. W tej lidze sie kreci taki hajs, ze ze sprytnym managerem i paroma transferami mozna ostro namieszac i Leicester czy West ham to nie beda jedyne niespodzianki w niedalekiej przyszlosci.

Tak sie zastanawiam z czym my do ludzi? Wenger jest zbyt uparty, starodawny i ewidentnie przestaje pasowac do tego szalenczego wyscigu. Teraz zawsze biernosc na rynku transferowym usprawiedliwi na przykladzie Lester, ze przeciez pieniadze nie zdobywaja tytulow co juz zaczal mowic i pewnie bedzie powtarzac jak mantre do konca swoich arsenalowskich dni. Tylko roznica jest wydawanie malo pieniedzy wlasnie poprzez kupno maks 1 gracza na okienko jak to u nas zazwyczaj bywa a kupienie kilku talentow juz w takim wieku 21-24 za male pieniadze gdzies z Francji naprzyklad i pozbycie sie zbednego balastu w postaci starych, slabych czy wiecznie kontuzjowanych.

Sparku komentarzy: 340216.04.2016, 09:28

alli by innaczej mowil jakbysmy mu odpowiednia tygodniowke uszykowali taka na poziomie Wilshera, nawet by sie niezastanawial tylko odrazu sie pakowal