Wielkie derby, koniec marzeń. West Ham 3-3 Arsenal

Wielkie derby, koniec marzeń. West Ham 3-3 Arsenal 09.04.2016, 14:47, Łukasz Wandzel 4099 komentarzy

Gdyby nie ostatnie kilka minut pierwszej połowy dzisiejszego spotkania, najprawdopodobniej Arsenal zgarnąłby łatwe trzy punkty. Gola zdobył Özil i Sanchez, a przy obu tych trafieniach asystował młodziutki Iwobi. Było już 2-0 dla gości, jednak oblicze tego meczu odmienił Andy Carroll. Anglik nie tylko zdobył hattricka, lecz także zakończył jakiekolwiek marzenia Kanonierów o tytule mistrzowskim.

Na pewno Arsenal nie dominował dziś na boisku, ponieważ to Młoty powinny zdobyć pierwszą bramkę. Sędzia podjął złą decyzję na korzyść Arsenalu odgwizdując spalonego. Jednak to wszystko schodzi na drugi plan przy tym czego dokonał Carroll. Przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu, w ciągu trzech minut, doprowadził do wyrównania, a po wyjściu na drugą połowę dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie grali źle w ofensywie. Zdołali wrócić po tym szoku sprezentowanym przez piłkarzy West Hamu, ale nie wygrać. Mecz był otwarty, oba zespoły grały niezwykle ofensywnie. Każda z ekip chciała strzelić czwartą bramkę, lecz kluczowym czynnikiem w końcówce było zmęczenie. W rezultacie, po świetnych derbach, kluby muszą zadowolić się remisem.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (61' Ramsey), Elneny (68' Giroud) - Alexis, Özil, Iwobi, Welbeck (82' Walcott).

West Ham: Adrian - Reid, Cresswell, Antonio, Ogbonna, Tomkins - Noble, Kouyate, Payet, Lanzini - Carroll.

Już w 1. minucie Młoty były bliskie otwarcia wyniku. Lanzini, będący w polu karnym nie trafił w bramkę Ospiny. Jednak to i tak by nie wystarczyło, ponieważ sędzia zasygnalizował spalonego.

Chwilę później nastąpiła przerwa w grze, do której zmusił arbitra leżący na murawie Koscielny. Francuski obrońca został złośliwie sfaulowany przez Carrolla. Szczęśliwie dla Arsenalu, nie doszło przymusowej zmiany spowodowanej kontuzją.

Wydawało się, że w pierwszym kwadransie meczu nieznacząco przeważał zespół gości. Jednak gospodarze zaprezentowali, jak dobrze czują się w kontrataku. I w konsekwencji, piłkę z dośrodkowania Carroll wykorzystał do efektownej przewrotki. Ospinę pokonał Lanzini, ale odgwizdany offside po raz kolejny uratował Kanonierów.

Ale niedługo po tej sytuacji, w 18. minucie, to Arsenal wyszedł na prowadzenie! Zagęszczenie obrońców w pobliżu nie przeszkodziło Iwobiemu, aby podać do świetnie ustawionego na szesnastym metrze Özila. A niemiecki pomocnik ze stoickim spokojem znalazł drogę do bramki, 1-0!

Do końca drugiego kwadransa gra obu ekip mogła się podobać, jednak nic specjalnego nie miało miejsca. Każda z drużyn miała swój moment, w którym bardziej naciskała w ofensywie, lecz bez groźnych sytuacji.

W 35. minucie drugą asystę zaliczył Alex Iwobi! Tym razem bezbłędnym przerzuceniem futbolówki za obrońcę uraczył Alexisa, który znalazł się w podobnym położeniu, co wcześniej Özil. Podobnie do niego również, zamienił tę akcję na gola, 2-0!

W 39. minucie, miejsce na strzał wypracował sobie Carroll. Z silnym uderzeniem poradził sobie dobrze ustawiony Ospina.

Nie zapowiadało się na to, ale tuż przed przerwą West Ham zdobył bramkę kontaktową. Dośrodkowanie Cresswella wykorzystał Carroll, głową strzelając na 2-1!

Ale już na pewno nikt nie spodziewał się takiego powrotu w ciągu paru minut! W 47. minucie, po raz kolejny świetnie ustawiony w polu karnym Carroll, strzelił bramkę wyrównującą, 2-2!

Tuż po tym szoku dla The Gunners sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga część spotkania rozpoczęła się z niespodziewanym impetem. W 49. minucie sędzia nie zdecydował się na rzut karny, kiedy doszło do starcia Lanziniego i Bellerina. Minutę później Payet zdobył gola, którego nie zaliczono, ponieważ Carroll faulował Koscielnego. A w 52. minucie...

...Hattricka zanotował Andy Carroll! Anglik znowu zaliczył trafienie głową i sprawił, że West Ham, przegrywając dwoma bramkami, prowadził od tego momentu 3-2!

Niezwykle naciskani, w kolejnych minutach, byli piłkarze Arsenalu. Nie radzili sobie z bezustannie atakującym zespołem gospodarzy. Byli całkowicie zepchnięci do defensywy, a przecież powinni myśleć o szybkim powrocie do gry.

Arsene Wenger postanowił zareagować na wydarzenia boiskowe. Francuski szkoleniowiec, w 61. minucie, ściągnął z murawy Coquelina, a wprowadził bardziej usposobionego ofensywnie Ramseya.

W 68. minucie Giroud zmienił Elneny'ego, ale to nie on był bohaterem kolejnej akcji. Piłka z rzutu rożnego wylądowała w okolicy szesnastego metra, gdzie było dużo miejsca do oddania strzału. Na uderzenie zdecydował się Monreal, który zdobyłby bramkę, gdyby obrońca gospodarzy nie wybił futbolówki z linii bramkowej.

3-3!!! Po wymianie podań w polu karnym, w akcji kombinacyjnej, piłka została dograna w okolice piątego metra, a gola zdobył... Koscielny! Francuz znalazł się w centrum tej sytuacji i dał nadzieję na wygraną Arsenalu w tym meczu.

Kilka minut później Payet, pędzący w swoim stylu, strzelił z dystansu. Rewelacja sezonu zmusiła Ospinę do interwencji i wywalczyła rzut rożny.

W 76. minucie nieźle głową posłużył się Giroud. Napastnik Arsenalu był, niestety, jedynie bliski strzelenia, ponieważ piłka przeleciała nad poprzeczką. Po chwili szansę miał West Ham. Cresswell uderzył z daleka, czym zafundował corner swojemu zespołowi.

Wszystko postawione na jedną kartę. Kolejna ofensywna zmiana ze strony Arsene'a Wengera. Tym razem dał szansę Walcottowi, a zszedł Welbeck.

Było widać zmęczenie w końcowych minutach meczu. W posiadaniu piłki przeważał Arsenal, lecz budowanie akcji szło im już znacznie wolniej.

W doliczonym czasie gry Özil podszedł jeszcze do dwóch rzutów wolnych z okolicy połowy boiska, ale z obydwu wrzutek w szesnatkę nic nie wyszło.

Sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
maciekbe komentarzy: 1245816.04.2016, 09:24

@afc4life Moim zdaniem forma jest. Wynik może sugerować co innego, ale graliśmy ładnie z przodu. Chambers za Gabriela i gonić po drugie miejsce, nie zdzierżę miejsca w tabeli za kurczakami.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2016, 09:22

Tottenham midfielder Dele Alli says he would rather retire from football than sign for Arsenal. (Source: Daily Express)

afc4life komentarzy: 478316.04.2016, 09:13

Oczywiscie, ze bedzie podobnie. Ba, skutki tym razem powinny byc o wiele bardziej drastyczne bo ile mozna wiecznie stac w miejscu? Zaden transfer nas nie odmieni poki sternik sie nie zmieni. Ewentualne TOP4 w nastepnym sezonie uznam wreszcie za trofeum.

maciekbe komentarzy: 1245816.04.2016, 09:10

Jasne, mnie też to irytuje. Tym bardziej, że zawsze wynika z niego, że zabrakło tak mało, szczególnie w tym sezonie. Łatwiej już nie będzie, nie za Wengera

afc4life komentarzy: 478316.04.2016, 09:01

Jak z tym West Hamem gralismy? Jest forma czy nie ma? Damy rade Crystal Palace?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2016, 08:58

mbe
Nowy stary co za roznica. Gdybanie mnie juz szczerze irytuje.

A gdyby to a gbyby tamto. A gdyby Arsenal mial innego trenera to bylby majster? byc moze po kilku latach.

Dalismy dupy i to sa fakty. W nastepnym sezonie bedzie podobnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2016, 08:54

O widze ze dzisiaj spotkanie na szczycie United v AV. Ciezko wytypowac zwyciezce xd

maciekbe komentarzy: 1245816.04.2016, 08:53

@K204 pomijając już upartość Wengera i jego oczywiste w niektórych aspektach wady, to brak Kazika i Sancheza w formie spowodował, że odpadliśmy z rywalizacji. A to, że w składzie kisimy ogóry i nie ma nikogo, kto dobrze zastąpiłby tych grajków to już druga sprawa.

Gdybanie nie na miejscu? A ty co, nowy na k.com? :>

Hubertus888 komentarzy: 367416.04.2016, 08:38

Sir Alex Ferguson rzekomo namówił Arsene'a Wengera do sprowadzenia Danny'ego Welbecka

Angielski napastnik przeniósł się do Londynu w ostatnim dniu letniego okna transferowego w 2014 roku. Decyzja o jego sprzedaży sprawiła wówczas, że na Louisa van Gaala spadła fala krytyki.

Jak się jednak okazuje, to sir Alex Ferguson odegrał kluczową rolę w przenosinach Welbecka na The Emirates. Szkot odbył rzekomo rozmowę telefoniczną z Arsene'em Wengerem, którą zdołał przekonać Francuza do wydania 16 milionów funtów. Legendarny szkoleniowiec poparł swoją rekomendację tezą, że na treningu Welbeckowi wystarczy powiedzieć coś raz, a ten natychmiast to przyswoi i wysłucha.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2016, 08:30

Bo to wszystko przez Cazorle i jego kontuzje!

Gdybanie jest nie na miejscu a licza sie fakty. Lester z pucharem a my pewnie po ukochane czwarte.

Rafson95 komentarzy: 1054916.04.2016, 08:28

Lester jak na angielskie warunki jest kopciuszkiem. Przez 2 lata wyłożyli na transfery 60 mln euro i wygrali lige. Co to jest 60mln euro w porównaniu do angielskiej czołówki? No niewiele, a oni za to cały skład zbudowali.

Sparku komentarzy: 340216.04.2016, 08:23

ale to okienko transferowe bedzie cciekawe:D sie juz doczekac nie moge, zeszlego lata nie bylo wielkich transferow.
Real odpuscil
Barca z zakazem
Bayern no kupil Vidala i Coste
PsG tez raczej spokojne
w Angli no to city KDB i saga ze sterlingiem
ManU frajerskie transfery to samo Live Arsenal tylko Czecha
a w tym roku Real sie bedze zbroil Chelsea w przebudowie tak samo City i Live Bayern napewno dokona ciekawych zakupow pod wodza Carlo PSG musi kogos kupic w miejsce IBry

maciekbe komentarzy: 1245816.04.2016, 08:10

@mic_now jestem podobnego zdania, kontuzja Cazorli odbiła się na naszej dyspozycji najmocniej. Środek pola traci bez Santiego sporo jeśli chodzi o umiejętność utrzymania piłki, uspokojenia podjaranych trybun, gry gramy na wyjeździe. Bo często jest tak, że rywal przeprowadzi 2,3 groźne akcje, kibice ich niosą i wtedy nas gniotą. Cazorla jako jedyny w naszym klubie ma papiery na gaszenie takich pożarów.
Dodajmy do tego uraz i brak formy Sancheza no i szansa na mistrza przepadła.

mic_now komentarzy: 218916.04.2016, 08:04

Ciekaw jestem czy Wilshere nie mógłby grać podobnie do Santiego. W sumie w rep. Anglii gra właśnie takiego cofniętego rozgrywającego. Ale nawet gdyby mógł tam dobrze grać to i tak na cały sezon gry w jego przypadku nie ma co liczyć :/

mic_now komentarzy: 218916.04.2016, 07:56

Dla mnie moment kluczowy w którym straciliśmy sezon to była kontuzja Cazorli. On w parze z Coqiem w środku to była podstawa naszej taktyki- Coq odbiera, santi wyprowadza piłkę i funkcjonowało to genialnie a Ramsey to sorry ale on miał jeden genialny sezon a tak to nie jest zawodnikiem na mistrzostwo Anglii. Już wolałem go na skrzydle oglądać bo naprawdę lepiej graliśmy gdy on tam biegał asekurując bardziej ofensywnego Belllerina.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.04.2016, 07:11

Z tym że nie są kopciuszkiem to się zgadzam. Już poprzedniego lata wydali ponad 50 mln. Jednak z tym że to ekipa na luzie na 1/8 to się nie zgodzę. Nawet jak utrzymają Mahreza i Kante (w co wątpię) to trafią do trudnej grupy, a z obecną kadrą na pewno nie uda im się grać na wielu frontach. No i poza są znacznie słabsi niż wskazywałoby na to ich miejsce w tabeli.

Czeczenia komentarzy: 1248916.04.2016, 04:45

Mówią, że Leicester będzie kopciuszkiem w LM, a z nich taki kopciuszek jak ze mnie top striker. Kto będzie mógł pozwolić sobie na lepsze zakupy w lecie? Ekipa na 1/8 luźno. To nie casus Montpellier. Tym bardziej, że obecne reguły podziału na koszyki sprzyjają mistrzom. Nieoczekiwanym mistrzom.

lays
Napastnik + prawe skrzydło. Anglia tu niestety u nas zawodzi.

praptak komentarzy: 882116.04.2016, 02:10

Nie mam pojęcia jak drużyna może nagle się tak zmienić. W ostatnich 2 latach były typowe "etapy". Długi czas zwycięstw, potem chwila gorsza, następnie znowu ścieżka nieumarłych, po czym ponownie lipa i tak w kółko. Chociaż ten sezon jest jedną wielką chorągiewką w naszym wykonaniu (LM to już w ogóle).

Mam pewne obawy, że w środku mocno napsuł nam Ramsey. Kazik w terenie jakby spisywał się 2xlepiej na jego pozycji. Być może brzmi to głupio, bo przecież Aaron mówi że najlepiej czuje się na b2b, ale co do skuteczności jego bywania na tej pozycji mam pewne obiekcje.

Znowuż Elneny jakby zapchał ostatnio tę lukę pod jego nieobecność. Dla mnie bomber jest gwarancją dokładności, ciekaw jestem tylko jego współpracy z Coq.

afc4life komentarzy: 478316.04.2016, 01:49

Created more chances... jak tu sie nie w****ic mam?

lays komentarzy: 3987116.04.2016, 01:39

Wenger: "We created more chances than any other team this season. We will not be making too many changes to this squad."

W tych zdaniach aż tylko pasuje napastnik

kamilo_oo komentarzy: 2356715.04.2016, 23:28

Po Montpellier przyszedł czas na Leicester. Kolejny kopciuszek w LM będzie

ArsenalChampion komentarzy: 806515.04.2016, 23:19

miedzy Arsenalem a leicester jest taka roznica ze Arsenal to jeden z czołowych i utytułowanych klubów w anglii i który płaci wielkie pieniądze zawodnikom i tu się powinno wymagac mistrzostwa CO SEZON

ArsenalChampion komentarzy: 806515.04.2016, 23:16

my to już jakiegoś dobrego obronce mamy kupic od 3 sezonów bo defensywa jest po prostu fatalna to nie przypadek ze w ostatnich latach było dużo kompromitacji
ale wenger nic sobie z tego nie robi sprowadził gabriela który się nie sprawdził i to ma być trener który ma nam dac mistrzostwo

Michal123 komentarzy: 154115.04.2016, 23:16

My pewnie też :p

ArsenalChampion komentarzy: 806515.04.2016, 23:13

a niech sobie te leicester wygra to 1 mistrzostwo w historii i tak pewnie przez najbliższe 200 lat niczego już nie wygrają

kamilo_oo komentarzy: 2356715.04.2016, 23:08

W tym sezonie zamiana będzie. Legia mistrz, a Lech Puchar Polski

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.04.2016, 23:03

schnor25
Jeśli napastnik grający już piąty sezon może pochwalić się jedynie pięcioma golami - bo to jego najlepszy wynik - to tak średnio. Ale też dziwne, że Hannover tak długo go trzyma w swoich szeregach.
Sobiech nigdy nie był wybitnym snajperem, jak spojrzy się na jego karierę to tych bramek za dużo nie strzelił.

schnor25 komentarzy: 1854615.04.2016, 23:01

Bolton, Charlton, jeszcze nie tak dawno były w PL, a teraz lecą do League One. Zaś trwa zażarta walka o awans do PL, w sumie z chęcią zobaczyłbym Middlesbrough, Brighton i może na dokładkę Derby czy Sheffield.

ZielonyLisc komentarzy: 2028515.04.2016, 22:59

schnor

No tak ale mogło być przynajmniej 3:0 ;]

schnor25 komentarzy: 1854615.04.2016, 22:57

Zielony

Słaby, nie słaby, ale klepnął zwycięstwo i Legiunia na 90% ma mistrza.

ZielonyLisc komentarzy: 2028515.04.2016, 22:55

Słaby ten Ibrahimović z Legii. Z 5 szans wykorzystał jedną... psh.

kamilo_oo komentarzy: 2356715.04.2016, 22:51

"Armageddon" na TVN7, świetny film

kamilo_oo komentarzy: 2356715.04.2016, 22:48

Sobiech, Teodorczyk? A ja bym wolał Stępińskiego wziąć na Euro

schnor25 komentarzy: 1854615.04.2016, 22:43

simplle

Też to dla mnie zagadka i swego rodzaju fenomen. Facet w mojej opinii kibica jest rzadki, nie ma chyba charakteru (no i przy okazji) zdrowia do kopania na takim poziomie. Takie ciepłe kluchy, ale mogę się mylić, bo nie znam go osobiście. Oprzeć atak na Sobiechu? Właśnie Hannover płaci za swoje nietrafione pomysły.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11715.04.2016, 22:43

100 razy bardziej wolałbym, żeby w kadrze na Euro 2016 znalazł się np. Sobiech a nie Teodorczyk.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.04.2016, 22:37

Ciężko uwierzyć w to, że Sobiech ze swoją skutecznością dobija do 100 meczów w Bundeslidze.

schnor25 komentarzy: 1854615.04.2016, 22:34

mitmichael

I tak lecą do 2 Bundesligi, zaś Sobiech walczy o pozostanie w Bundeslidze, może jakieś Darmstadt lub inny beniaminek się połaszą na Polaka.

Sparku komentarzy: 340215.04.2016, 22:31

lyon w 10 niesamowity mecz

mitmichael komentarzy: 4924315.04.2016, 22:18

Sobiech kolejny mecz z bramka, tym razem prowadza 2-0 z Borussia Xhaki. Ładnie frajerza, LM im sie oddala

Sparku komentarzy: 340215.04.2016, 22:14