Wielkie derby, koniec marzeń. West Ham 3-3 Arsenal

Wielkie derby, koniec marzeń. West Ham 3-3 Arsenal 09.04.2016, 14:47, Łukasz Wandzel 4099 komentarzy

Gdyby nie ostatnie kilka minut pierwszej połowy dzisiejszego spotkania, najprawdopodobniej Arsenal zgarnąłby łatwe trzy punkty. Gola zdobył Özil i Sanchez, a przy obu tych trafieniach asystował młodziutki Iwobi. Było już 2-0 dla gości, jednak oblicze tego meczu odmienił Andy Carroll. Anglik nie tylko zdobył hattricka, lecz także zakończył jakiekolwiek marzenia Kanonierów o tytule mistrzowskim.

Na pewno Arsenal nie dominował dziś na boisku, ponieważ to Młoty powinny zdobyć pierwszą bramkę. Sędzia podjął złą decyzję na korzyść Arsenalu odgwizdując spalonego. Jednak to wszystko schodzi na drugi plan przy tym czego dokonał Carroll. Przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu, w ciągu trzech minut, doprowadził do wyrównania, a po wyjściu na drugą połowę dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie grali źle w ofensywie. Zdołali wrócić po tym szoku sprezentowanym przez piłkarzy West Hamu, ale nie wygrać. Mecz był otwarty, oba zespoły grały niezwykle ofensywnie. Każda z ekip chciała strzelić czwartą bramkę, lecz kluczowym czynnikiem w końcówce było zmęczenie. W rezultacie, po świetnych derbach, kluby muszą zadowolić się remisem.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (61' Ramsey), Elneny (68' Giroud) - Alexis, Özil, Iwobi, Welbeck (82' Walcott).

West Ham: Adrian - Reid, Cresswell, Antonio, Ogbonna, Tomkins - Noble, Kouyate, Payet, Lanzini - Carroll.

Już w 1. minucie Młoty były bliskie otwarcia wyniku. Lanzini, będący w polu karnym nie trafił w bramkę Ospiny. Jednak to i tak by nie wystarczyło, ponieważ sędzia zasygnalizował spalonego.

Chwilę później nastąpiła przerwa w grze, do której zmusił arbitra leżący na murawie Koscielny. Francuski obrońca został złośliwie sfaulowany przez Carrolla. Szczęśliwie dla Arsenalu, nie doszło przymusowej zmiany spowodowanej kontuzją.

Wydawało się, że w pierwszym kwadransie meczu nieznacząco przeważał zespół gości. Jednak gospodarze zaprezentowali, jak dobrze czują się w kontrataku. I w konsekwencji, piłkę z dośrodkowania Carroll wykorzystał do efektownej przewrotki. Ospinę pokonał Lanzini, ale odgwizdany offside po raz kolejny uratował Kanonierów.

Ale niedługo po tej sytuacji, w 18. minucie, to Arsenal wyszedł na prowadzenie! Zagęszczenie obrońców w pobliżu nie przeszkodziło Iwobiemu, aby podać do świetnie ustawionego na szesnastym metrze Özila. A niemiecki pomocnik ze stoickim spokojem znalazł drogę do bramki, 1-0!

Do końca drugiego kwadransa gra obu ekip mogła się podobać, jednak nic specjalnego nie miało miejsca. Każda z drużyn miała swój moment, w którym bardziej naciskała w ofensywie, lecz bez groźnych sytuacji.

W 35. minucie drugą asystę zaliczył Alex Iwobi! Tym razem bezbłędnym przerzuceniem futbolówki za obrońcę uraczył Alexisa, który znalazł się w podobnym położeniu, co wcześniej Özil. Podobnie do niego również, zamienił tę akcję na gola, 2-0!

W 39. minucie, miejsce na strzał wypracował sobie Carroll. Z silnym uderzeniem poradził sobie dobrze ustawiony Ospina.

Nie zapowiadało się na to, ale tuż przed przerwą West Ham zdobył bramkę kontaktową. Dośrodkowanie Cresswella wykorzystał Carroll, głową strzelając na 2-1!

Ale już na pewno nikt nie spodziewał się takiego powrotu w ciągu paru minut! W 47. minucie, po raz kolejny świetnie ustawiony w polu karnym Carroll, strzelił bramkę wyrównującą, 2-2!

Tuż po tym szoku dla The Gunners sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga część spotkania rozpoczęła się z niespodziewanym impetem. W 49. minucie sędzia nie zdecydował się na rzut karny, kiedy doszło do starcia Lanziniego i Bellerina. Minutę później Payet zdobył gola, którego nie zaliczono, ponieważ Carroll faulował Koscielnego. A w 52. minucie...

...Hattricka zanotował Andy Carroll! Anglik znowu zaliczył trafienie głową i sprawił, że West Ham, przegrywając dwoma bramkami, prowadził od tego momentu 3-2!

Niezwykle naciskani, w kolejnych minutach, byli piłkarze Arsenalu. Nie radzili sobie z bezustannie atakującym zespołem gospodarzy. Byli całkowicie zepchnięci do defensywy, a przecież powinni myśleć o szybkim powrocie do gry.

Arsene Wenger postanowił zareagować na wydarzenia boiskowe. Francuski szkoleniowiec, w 61. minucie, ściągnął z murawy Coquelina, a wprowadził bardziej usposobionego ofensywnie Ramseya.

W 68. minucie Giroud zmienił Elneny'ego, ale to nie on był bohaterem kolejnej akcji. Piłka z rzutu rożnego wylądowała w okolicy szesnastego metra, gdzie było dużo miejsca do oddania strzału. Na uderzenie zdecydował się Monreal, który zdobyłby bramkę, gdyby obrońca gospodarzy nie wybił futbolówki z linii bramkowej.

3-3!!! Po wymianie podań w polu karnym, w akcji kombinacyjnej, piłka została dograna w okolice piątego metra, a gola zdobył... Koscielny! Francuz znalazł się w centrum tej sytuacji i dał nadzieję na wygraną Arsenalu w tym meczu.

Kilka minut później Payet, pędzący w swoim stylu, strzelił z dystansu. Rewelacja sezonu zmusiła Ospinę do interwencji i wywalczyła rzut rożny.

W 76. minucie nieźle głową posłużył się Giroud. Napastnik Arsenalu był, niestety, jedynie bliski strzelenia, ponieważ piłka przeleciała nad poprzeczką. Po chwili szansę miał West Ham. Cresswell uderzył z daleka, czym zafundował corner swojemu zespołowi.

Wszystko postawione na jedną kartę. Kolejna ofensywna zmiana ze strony Arsene'a Wengera. Tym razem dał szansę Walcottowi, a zszedł Welbeck.

Było widać zmęczenie w końcowych minutach meczu. W posiadaniu piłki przeważał Arsenal, lecz budowanie akcji szło im już znacznie wolniej.

W doliczonym czasie gry Özil podszedł jeszcze do dwóch rzutów wolnych z okolicy połowy boiska, ale z obydwu wrzutek w szesnatkę nic nie wyszło.

Sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.04.2016, 21:20

Sparku
90minut.pl/ranking_uefa.php

Sparku komentarzy: 340215.04.2016, 21:16

simpllemann
masz moze tabele w ktorej wdac ktora liga ile ma miejsc w LM

Simao12 komentarzy: 775215.04.2016, 21:15

Przecież to logiczne, że nie można było tego skumulować.
To tak jakbyś próbował postawić, że Arsenal wygra i, że CP przegra

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.04.2016, 21:13

KArooo23
Jeszcze nigdy nie miałem problemów z połączeniem na komputerze jak i na tablecie. Jedynie co się zdarzało to zacinała się transmisja. Nic więcej.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.04.2016, 21:12

takie mecze powinny lecieć w TVP
generalnie to żałosne, że krajowej piłki nie ma w telewizji polskiej, a nawet nie ma jej do obejrzenia za darmo

wiem, że na Słowacji/Słowenii/Czechach leci Ekstraklasa w DVBT

w Anglii można oglądać BT Sport 1 i 2 w freeview, a do tego jeszcze (gdy byłem w sierpniu 14') można było oglądać LM, LE, superpuchar europy na itv+innych kanałach i wiele innych meczów

KArooo23 komentarzy: 190315.04.2016, 21:08

Niedawno jakis mecz chcialem obejrzec wlasnie na telewizjadzie to tez mi to wyskoczylo (adblock wylaczony)

Dominik11 komentarzy: 2017115.04.2016, 20:46

Arsenal dołącza do rywalizacji o młodego pomocnika Ajaxu, Riechedly'ego Bazoera.

simson
Gdzie stawiales? Na polskich bukach byly te zaklady na losowania? Wysokie kursy, sam bym obstawil takie pary.

Hubertus888 komentarzy: 367415.04.2016, 20:28

Ja tez będę oglądać Lyon - Nicea czyli Lacazette i Ben Arfa + Fekir

ZielonyLisc komentarzy: 2028515.04.2016, 20:19

Finał LM? Też chciałbym City-Atletico. Dla odmiany mogliby dojść do finału. Dobrze, że Barcelona odpadła.

Sparku
Obejrzę Legię z ciekawości.

simson16 komentarzy: 461415.04.2016, 20:18

Sparku
moim skromnym zdaniem jak w City zagra silva ture i KDB odprawia z kwitkiem real i zagraja w finale z Bayernem:)

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11715.04.2016, 20:16

Sparku---> 65-35 dla Realu.

simson16 komentarzy: 461415.04.2016, 20:15

Hubertus888
ja postawilem an pare Real City kurs 2,9 oraz na pare Bayern -Atletico rwniez kurs 2,9:) takze tego, szkoda ze nie mozna bylo polaczyc tych par;/

Sparku komentarzy: 340215.04.2016, 20:12

arsenallord
jak oceniasz szanse City z Realem?

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11715.04.2016, 20:10

Niezłe pary LM chociaż wolałem, żeby Atleti i Bayern spotkali się w finale. Cóż liczę na dobre mecze i finał Atletico - City.

Mihex komentarzy: 2360415.04.2016, 20:04

Dopiero zobaczyłem pary LM. O dziwo wydaje mi się, że to najlepsze losowanie dla City :P Z Bayernem byłoby im niezręcznie, a Atletico chyba najlepsza forma z całej czwórki aktualnie.

Mihex komentarzy: 2360415.04.2016, 20:00

Ja to się zastanawiam czy Pogoń w końcu wygra mecz w grupie mistrzowskiej, bo to ich olewanie 7 ostatnich meczów od dwóch sezonów jest masakryczne :V

ZielonyLisc komentarzy: 2028515.04.2016, 19:56

W ten piątkowy nudno zapowiadający się wieczór będę zmuszony obejrzeć mecz Ekstraklapy...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.04.2016, 19:43

Verminator97, w tygodniu pogoda, a jak przychodzi kolejka to trzeba odwoływać mecze.

tyson880 komentarzy: 1049615.04.2016, 19:38

Pogoń to w tym sezonie mistrz remisów, ale dzisiaj wygra 2:1.

Verminator97 komentarzy: 1490015.04.2016, 19:38

Redzik > W Serie A tempo spotkań jest takie, że nawet powtórki wideo mogą pomóc w lepszej płynności meczu. ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.04.2016, 19:36

Dla Pogoni może to być już 5 remis z rzędu i... 8 w ostatnich 9 meczach.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.04.2016, 19:36

Było?

Decyzją FIFA Włochy zostały wybrane jako kraj, w którym będzie testowana nowa technologia zwana Var (Video assistance referee). Od następnego sezonu na boiska Serie A zawita system powtórek video, pomagający sędziom w podejmowaniu decyzji w kontrowersyjnych momentach.

kaman17 komentarzy: 498715.04.2016, 19:36

Widziałem Bozoera kilka razy. Nawet fajnie gra, ale za każdym razem miałem odczucie, że jest za delikatny na Arsenal. Ogólnie na PL. Wiem, że radzą sobie tu drobni zawodnicy, np Silva czy Cazorla, ale oni się jakoś lepiej na nogach trzymają.
Masę da się zrobić, ale i tak mnie nie przekonuje. Aczkolwiek zapowiada się nawet interesująco.

Hubertus888 komentarzy: 367415.04.2016, 19:28

tyson880 komentarzy: 1049615.04.2016, 19:18

Ja też zapomnę, jak mecze do typowania będą na ostatnią chwilę.

tyson880 komentarzy: 1049615.04.2016, 19:17

Pogoń Szczecin gol !

Sparku komentarzy: 340215.04.2016, 19:13

Ruch narazie prowadzi mogli by wygrac przynajmniej ze trzy cztery mecze to moze by sie uchowali w tej ekstraklasie

mitmichael komentarzy: 4924315.04.2016, 19:03