Wilshere o swoich wzorach

Wilshere o swoich wzorach 04.11.2010, 18:40, Łukasz Kęczkowski 13 komentarzy

Jack Wilshere przebojem wdarł się do Premier League w tym sezonie, dzięki czemu 18-latek jest porównywany do legendy Kanonierów - Liama Brady'ego. Mistrzowskie umiejętności Brady'ego poprowadziły w końcówce lat siedemdziesiątych zespół Terry'ego Neilla do trzech finałów FA Cup z rzędu - 1978-1980.

Teraz, po trzydziestu latach w drużynie pojawił się kolejny rozgrywający z magiczną lewą nogą. Chociaż Jack urodził się 18 miesięcy po tym jak Irlandczyk przeszedł na piłkarską emeryturę, to otrzymał całą mądrość od Brady'ego, który zajmuje się młodzieżą w Arsenalu.

- Brady jest dla mnie wzorem - powiedział Wilshere na sobotnim spotkaniu z kibicami. - Teraz pracuje on z młodzieżą. Pomagał mi wiele razy w mojej karierze, dużo ludzi mówi, że jesteśmy podobnymi graczami, więc Brady jest moim wzorem.

Wilshere nie mógłby sobie wymarzyć lepszych wzorów do naśladowania od momentu, kiedy to w wieku dziewięciu lat, w 2001 roku dołączył do Arsenalu. Patrick Vieira, ówczesny vice-kapitan, oraz obecny kapitan, Cesc Fabregas. To z obu tych graczy Jack brał przykład.

- Myślę, że w tym momencie Cesc Fabregas jest najlepszym pomocnikiem w Premier League. W przesłości byli też tacy gracze jak Patrick Vieira czy Roy Keane - kompletni pomocnicy. Jeszcze się uczyłem kiedy Patrick tu był i myślę, że to w jaki sposób odbierał piłki i oddziaływał na drużynę przeniosło się na mój styl gry.

- Cesc często ze mną rozmawia i podpowiada mi co mam robić. On jest niesamowity, wdarł się na taki poziom w wieku szesnastu lat! Dobrze jest porozmawiać ze starszymi graczami, ponieważ mogą oni bardzo pomóc - powiedział Wilshere.

Wilshere niedawno podpisał nowy kontrakt z Arsenalem, jest typowany do wyjścia na boisko w nadchodzącym meczu towarzyskim Anglii z reprezentacją Francji. Anglik osiągnął już tak wiele w wieku zaledwie osiemnastu lat, ale cały czas wie, że musi jeszcze wiele poprawić w swojej grze.

- W tym momencie moim atutem są podania, co jest ważne w stylu w jakim gramy. Najsłabiej wypada chyba moja prawa noga, ale pracuję nad tym. Staram się grać prawą nogą, jednak mogłaby ona być lepsza - zakończył Wilshere.

Jack WilshereLiam BradyPatrick Vieira autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
luq007 komentarzy: 289907.11.2010, 16:44

Jack! Mam nadzieje ,ze ciagle bedzie sie rozwijal.

karlo komentarzy: 906905.11.2010, 23:12

Już niedługo to Jack będzie wzorem do naśladowana, a fakt faktem uczył się rzemiosła piłkarskiego od najlepszych i w komfortowych warunkach. Jack będzie wielki na bank.

Kondzior12 komentarzy: 490005.11.2010, 15:28

Młodzi gracze powinni brać z Jacka przykład dzięki zaangażowaniu i determinacji gra w pierwsze skrzypce w Arsenalu.

crisadus komentarzy: 844805.11.2010, 15:12

Już niedługo Jack będzie na poziomie naszego kapitana. Ale będziemy mieć środek pola:)

laskowski19051995 komentarzy: 494505.11.2010, 15:07

Ciasteck2 ------> zgadzam się z tobą, młodzi gracze mogą się wiele od Jacka nauczyć :)

Ciasteck2 komentarzy: 446705.11.2010, 07:28

Z takimi umiejętnościami to Jack powoli staje się wzorem, dla młodszych graczy.

Gunner_995 komentarzy: 655004.11.2010, 22:23

Aaah Jackie skąd ja to znam? U mnie za to mogłaby być lepsza lewa noga... Za nic mi nią nic nie wychodzi...;/

Szef komentarzy: 1303504.11.2010, 21:31

to moze byc nasza ikona ktora bedzie grala cala kariere dla nas bo nie ma jak niektorzy u nas DNA barcelony hehehe

gunners14 komentarzy: 227904.11.2010, 21:27

wspaniały młody piłkarz, mam wielką nadzieję, że już niedługo to on będzie wzorem do naśladowania dla początkujących piłkarzy.

Cookies komentarzy: 110604.11.2010, 19:12

Dobrze, że na starcie miał ludzi których mógł się poradzić, jest to bardzo ważne.
Oby stał się taką osoba jak Giggs dla MU.

Gooner250 komentarzy: 132504.11.2010, 18:47

Co tu porównywać do polskich piłkarzy?
Jack ma przed sobą świetlaną przyszłość, a nasi rodacy nawet jak są talentami, to i tak się w naszych warunkach zmarnują.

fabregas1987 komentarzy: 2130504.11.2010, 18:44

w wieku 18 lat gra tak ta prawa noga, jak polowa naszych reprezentantow swoja lepsza ;)

Mariachi komentarzy: 128504.11.2010, 18:43

Mam nadzieję że Jack zostanie w przyszłości legendą Arsenalu i będzie grał u nas do końca swej kariery.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tottenham - Arsenal 11.07.2020 - godzina 16:00
? : ?
Arsenal - Leicester 8.07.2020 - godzina 21:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29271182
2. Man City29193760
3. Leicester29165853
4. Chelsea29146948
5. Man United29129845
6. Sheffield United291111744
7. Wolves291013643
8. Tottenham291181041
9. Arsenal29913740
10. Burnley291161239
11. Crystal Palace291091039
12. Everton291071237
13. Newcastle29981235
14. Southampton291041534
15. Brighton296111229
16. West Ham29761627
17. Watford29691427
18. Bournemouth29761627
19. Aston Villa29751726
20. Norwich29561821
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz czerwca wybór redaktorów Damian Emiliano Martinez
Damian Emiliano Martinez
7.63
Gracz czerwca wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl