Wilshere: Wiedzieliśmy co robić

Wilshere: Wiedzieliśmy co robić 18.02.2011, 11:03, Marcin Stefaniak 27 komentarzy

Jack Wilshere stwierdził, że piłkarze Arsenalu wynieśli wiele z lekcji, którą otrzymali rok temu podczas dwumeczu z Barceloną.

Spotkanie na The Emirates rok temu miało podobny przebieg, chociaż zakończyło się remisem 2-2. Barcelona dominowała w pierwszej fazie meczu, później do głosu doszedł Arsenal i odrobił dwubramkową stratę.

Wilshere nie miał okazji do występu w tamtym dwumeczu, gdyż był wtedy na wypożyczeniu w Boltonie. Anglik stwierdza jednak, że po tamtych meczach Kanonierzy wiedzieli, czego spodziewać się po Barcelonie.

- Poprzednie spotkania pomogły nam. Wiedzieliśmy, że musimy ich przycisnąć i zagrać agresywniej. Rok temu to oni nas zaatakowali i w pierwszej połowie nie mogliśmy dojść do słowa, druga część spotkania była jednak nasza i udało nam się uratować remis.

- Wiemy, że to świetna drużyna, która potrafi bardzo długo utrzymywać się przy piłce. Przez pierwsze 20 minut Barcelona przeważała, ale później to my zaczęliśmy dyktować warunki. Wiedzieliśmy, że musimy najpierw kontratakować i dopiero w późniejszej fazie meczu zaatakować.

- Nasza drużyna nabrała doświadczenia i po raz kolejny pokazała charakter. Nadal gramy na 4 frontach, a to pokazuje jak mocni jesteśmy w tym sezonie. Na Camp Nou będziemy musieli szybko zdobyć gola i wtedy liczyć na kontrataki.

Gol Davida Villi z 26 minuty wysunął Katalończyków na prowadzenie, ale po golach van Persiego i Arszawina to Kanonierzy pojadą na Camp Nou z przewagą.

- W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie 4 okazje do strzelenia bramki, więc wcale nie było tak źle.

- Na początku meczu Barcelona pokazała, jak długo potrafi utrzymać się przy piłce. W drugiej połowie to my doszliśmy do głosu, przycisnęliśmy ich mocniej i strzeliliśmy dwa gole.

- Mieliśmy kilka szans, które nadarzały się nam przy okazji szybkich kontrataków, musieliśmy je tylko wykorzystać. W drugiej połowie to my zaczęliśmy dyktować warunki i strzeliliśmy dwie bramki.

BarcelonaJack Wilshere autor: Marcin Stefaniak źrodło: Arsenal.com
fabregas1987 komentarzy: 2578618.02.2011, 19:37

Wilshere is the best ;) tyle mam do powiedzenia ...

Arkadius92 komentarzy: 169818.02.2011, 17:40

Oby tak samo było w rewanżu. :)

aRamsey komentarzy: 948618.02.2011, 17:28

W Barcelonie mam nadzieję, że też wiedzą co trzeba zrobić :p Nie można dać im strzelić pierwszego gola, bo później mogą nabrać rytmu i nas rozjechać. Musimy mądrze zagrać, przeczekać do 70 minuty i znów ich pokonać w końcówce :p

Kaziu09 komentarzy: 325318.02.2011, 17:23

Jack mam nadzieję, że w rewanżu zagrasz tak samo ;)

dicpauca komentarzy: 296618.02.2011, 17:04

co do tytulu to mam nadzieje ze wiedza co robic aby wyjsc z dwumeczu zwyciesko;];]:)

henry147 komentarzy: 136618.02.2011, 16:32

jesli chcemy przejści dalej musimy zagrać bez błednie

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 15:56

A co do tej koszulki to czytałam że Cesc poszedł do Pchły po tą koszulkę, na prośbę Jack

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 15:54

Oglądam mecz po raz kolejny, i naprawdę, ciągle jestem pod wielkim wrażeniem występu Jacka. Oto nasza definicja futbolu XXI wieku :)

Szef komentarzy: 1303518.02.2011, 15:37

to niesamowite ze 19 latek zagral w takim meczu na tak waznej pozycji jak profesor po prostu

damian199656 komentarzy: 762618.02.2011, 15:04

Wilshere ośmieszał całą pomoc barcy

gunners14 komentarzy: 228418.02.2011, 14:37

jak sobie przypominam ten mecz, ach! piękne widowisko w wykonaniu Arsenalu ;D

Ciasteck2 komentarzy: 446718.02.2011, 14:04

Z meczu na mecz Jack wygląda coraz solidniej. Widać, że dużo się nauczył na wypożyczeniu oraz widać, jak ciężko pracuje dla dobra drużyny. Za kilka lat będzie kapitanem Arsenalu i symbolem tegoż klubu. Oby tak dalej!

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26418.02.2011, 12:58

W rewanżu wiemy już jak grać, żeby wygrać :)

andrzej93 komentarzy: 119618.02.2011, 12:42

nie ujmując innym ale takiego zawodnika nam przez ten 5lat brakowało. A przy okazji od początku chciałem jego w składzie, nawet przed sezonem myślałem że będzie kluczową postacią

andrzej93 komentarzy: 119618.02.2011, 12:28

bo Jackowi pasuje tylko koszulka Arsenalu, no i jeszcze reprezentacji Anglii

Wamat90 komentarzy: 23518.02.2011, 12:24

Pewnie Xavi go poprosił, a tak na marginesie to nie za ciekawie wygląda przy tych barwach ;)

andrzej93 komentarzy: 119618.02.2011, 12:15

a widzieliście te zdjęcie
yfrog.com/gy57ubej
ciekawe czy prosił czy mu dali za dobrą gre

Wamat90 komentarzy: 23518.02.2011, 12:07

Myślę, że Jack to będzie piłkarz pokroju Vieiry, niech tylko Fabregas odejdzie z AFC (co pewnie jest nieuniknione) to jego talent dopiero się rozwinie tak jak było z Cesciem po transferze Henry'ego. Oby został u nas na dłużej i unikał kontuzji to będzie wielki pożytek z tego chłopaka.

kasiacesc komentarzy: 187818.02.2011, 11:53

Wspaniały mecz i jeszcze lepszy występ Jacka. Chłopak mimo tak młodego wieku zdominował całkowicie środek boiska! Grał bez kompleksów i z pełnym zaangażowaniem. Zneutralizował Inieste, Busquetsa i nawet Xaviego. Coś pięknego. On już jest ważną częścią zespołu a przecież ma dopiero 19 lat! To będzie nasza legenda ;)

Biggestfan87 komentarzy: 129218.02.2011, 11:46

Podobną taktykę powinniśmy miec na CN, no i zagrac na dwieście procent skoncentrowanym w obronie. Bronic musi cała drużyna.

laskowski19051995 komentarzy: 494518.02.2011, 11:36

W tym sezonie obie drużyny wyraźnie się wzmocniły i grają lepiej, ale w tym meczu Arsenal przeszedł samego siebie, mam nadzieję że rewanż będzie taki sam :]

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 11:27

Życzę temu młodzieńcowi, by to on strzelił zwycięską bramkę na CN :)

kanonier91 komentarzy: 457018.02.2011, 11:22

Wilshere czlowiek ktory zawstydzil mistrzow swiata =)

1flower1 komentarzy: 19218.02.2011, 11:17

cholera leciał bym na mecz z sunderlandem (05.3) ale cholera nigdzie nie ma dobrych ofert wyjazdu nie wybiera sie ktoś czasem?

concrete13 komentarzy: 869818.02.2011, 11:15

nie tylko Jacek wtedy nie grał .. ale jakąś lekcje odrobili wszyscy...

HellSpawn komentarzy: 618518.02.2011, 11:13

Zagrał świetnie. Ten balans ciałem i rajdy ośmieszały Xaviego, Inieste, a także Messiego :)