Wrócić na właściwy tor: Blackburn vs Arsenal

Wrócić na właściwy tor: Blackburn vs Arsenal 16.09.2011, 15:11, Sebastian Czarnecki 1248 komentarzy

Już jutro o godzinie 13:45 na stadionie Ewood Park rozegra się spotkanie pomiędzy miejscowym Blackburn, a londyńskim Arsenalem, w ramach piątej kolejki Premier League.

Mecz ten zapowiada się bardzo ekscytująco, gdyż obie drużyny mają coś do udowodnienia i na pewno pragną pokazać światu, że nie należy ich przedwcześnie skreślać. Przypomnijmy, że drużyna Blackburn zalicza na razie koszmarny początek, gdyż po czterech kolejkach znajduje się na ostatniej lokacie z zaledwie jednym punktem na swoim koncie. Jedyny punkt Rovers zdobyli przed tygodniem, kiedy zremisowali 1-1 z ekipą Fulham. Możemy być więc pewni, że gospodarze jutrzejszego pojedynku na pewno będą chcieli wygrzebać się z dołka. A kiedy lepiej jest udowodnić 'coś' światu, kiedy nie podczas meczu przed własną publicznością?

Wcale nie lepiej wygląda natomiast sytuacja Arsenalu, gdyż podopieczni Arsene'a Wengera zaliczają dotychczas koszmarny start. Po czterech kolejkach Kanonierzy zgromadzili na swoim koncie zaledwie cztery oczka, a w rubryce straconych bramek widnieje olbrzymia liczba - dziesięć. Wydawało się, że przez porażkę 8-2 na Old Trafford The Gunners pogrążą się w czarnej rozpaczy, jednak za sprawą wspaniałego ducha walki, a także poniekąd dzięki nowo sprowadzonym zawodnikom, udało im się poniekąd odbudować dobre morale. Ostatnia wygrana 1-0 nad Swansea może nie była zbyt efektowna, ale pozwoliła przynajmniej ponownie uwierzyć w siebie podopiecznym Wengera. Przypomnijmy także, że Kanonierzy mieli mniej czasu na odpoczynek, niż ich jutrzejsi rywale, gdyż we wtorek stoczyli ciężki pojedynek w Lidze Mistrzów, gdzie zremisowali 1-1 z Mistrzem Niemiec - Borussią Dortmund.

Przejdźmy teraz do bezpośrednich spotkań pomiędzy obiema drużynami. Jak na razie stoczyły one między sobą 117 pojedynków, z których 57 - czyli prawie połowa - zakończyło się zwycięstwem Arsenalu. Rovers zdołali zwyciężyć w 29-ciu bezpośrednich starciach, a w pozostałych trzydziestu jeden spotkaniach szala zwycięstwa nie została przechylona na żadną ze stron. Ostatni raz obie ekipy zmierzyły się ze sobą drugiego kwietnia bieżącego roku, kiedy to na Emirates Stadium padł bezbramkowy remis. Wcześniej obie drużyny spotkały się na Ewood Park w sierpniu zeszłego roku, gdzie Kanonierzy zdołali wygrać 2-1. W 20. minucie drużynę gości na prowadzenie wyprowadził Theo Walcott, ale już siedem minut później doszło do wyrównania za sprawą Mame Birama Dioufa. W 51. minucie Kanonierzy zadali ostateczny cios, a bramka zdobyta przez Andrieja Arszawina przyniosła jego drużynie upragnione trzy punkty.

Jeśli chodzi o sytuacje kadrowe obu drużyn, to w każdej możemy dostrzec kilka poważnych braków. Spójrzmy na przykład na drużynę gospodarzy, która w głównej mierze będzie osłabiona absencją swojego v-ce kapitana - Ryana Nelsena. Oprócz niego w zespole Keana prawdopodobnie nie zobaczymy takich zawodników, jak Morten Gamst-Pedersen, czy też David Dunn. Warto jednak zauważyć, że drużyna z Ewood Park będzie mogła już skorzystać z usług Christophera Samby i Juniora Hoiletta.

Wcale nie lepiej sytuacja wygląda w zespole Arsene'a Wengera, który co roku musi użerać się z plagą kontuzji, która dotyka jego zespół. Francuski menedżer nie będzie mógł skorzystać z usług swojego najlepszego defensora - Thomasa Vermaelena - i najlepszego pomocnika - Jacka Wilshere'a. Oprócz niego jutro na pewno nie wystąpią także: Abou Diaby i Sebastien Squillaci. Niewielkie szanse na występ w jutrzejszym spotkaniu ma Aaron Ramsey, zaś sytuacja Tomasa Rosickiego nie jest na razie nikomu znana.

Typ Kanonierzy.com: 0-1

Skład wg. Kanonierzy.com:

Blackburn RoversPremier LeagueZapowiedź autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 317.09.2011, 15:04

Kur................. rewelacja. Teraz gramy znowu na remis.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 517.09.2011, 15:03

Strzelą nam w ostatnich minutach na 3-2 ...
2 połowa typowa klapa, a wątpie żebyśmy sie podniesli jak UTD bo my z tego nie słyniemy;/

mitmichael komentarzy: 4924317.09.2011, 15:03

Jak sie nie podaje takiej pilki do Robina jaka miał Gervinho to sie niestety nie wygra na własne zyczenie.

Matitas komentarzy: 170 newsów: 2117.09.2011, 15:03