Wygrana nie wystarcza na puchary: Arsenal 2-0 Brighton

Wygrana nie wystarcza na puchary: Arsenal 2-0 Brighton 23.05.2021, 19:00, Patryk Bielski 4308 komentarzy

Kanonierzy udanie zakończyli sezon i na Emirates Stadium wygrali z Brighton 2-0. Ostatecznie 3 punkty zdobyte w starciu z Mewami nie wystarczyły, by podopieczni Mikela Artety awansowali do europejskich pucharów w kolejnym sezonie. A było bardzo blisko, jednak w końcówce meczu Leicesteru z Tottenhamem dał o sobie znać Gareth Bale, który dwiema bramkami zapewnił Spurs 7. miejsce w tabeli, a co za tym idzie udział w Conference League. Arsenal ostatecznie kończy więc rywalizację w rozgrywkach 2020/21 Premier League pod swoim rywalem zza miedzy, a Totteringham's Day przekładamy na kolejny rok.

Składy, w jakich grały obie drużyny:

Arsenal: Leno, Chambers, Holding, Gabriel, Tierney, Xhaka, Partey, Odegaard (85' Martinelli), Pepe, Smith Rowe (73' Saka), Aubameyang (79 Lacazette).

Brighton: Sanchez, Jahanbakhsh (45' Lallana), Webster, Dunk, White, Burn, Bissouma, Moder, Gross, Mac Allister (65' Mac Allister), Trossard (46' Conolly).

Arsenal przez całe spotkanie kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, choć podobnie jak w poprzednich meczach miewał trudności z konstruowaniem klarownych sytuacji podbramkowych. W przekroju 90. minut oddał na bramkę rywala 5 celnych strzałów, z czego dwa znalazły drogę do siatki Brighton. Dobrą formę podtrzymał Nicolas Pepe. Iworyjczyk po raz pierwszy zapisał się w notesie sędziego w 49. minucie, kiedy dobrze przyjął futbolówkę w polu karnym po wrzutce Chambersa i prawą nogą przycelował między nogami interweniującego Sancheza. 10 minut później 25-latek podwyższył stan meczu - tym razem precyzyjnym uderzeniem lewą stopą po długim słupku po podaniu Odegaarda. Mewy tego popołudnia stać było zaledwie na oddanie jednego strzału w siatło bramki, co najlepiej obrazuje przebieg tego pojedynku.

Kanonierzy odnieśli tym samym piąte zwycięstwo z rzędu w lidze, co nigdy do tej pory nie zdarzyło się za kadencji Artety. Miejmy nadzieję, że to dobry prognostyk przed kolejnym sezonem, w którym londyńczycy będą mogli skupić się wyłącznie na rozgrywkach w Anglii, bo po raz pierwszy od 25 lat nie ujrzymy ich w europejskich pucharach.

Oceń piłkarzy | Zobacz skrót spotkania

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
ZielonyLisc komentarzy: 1843312.07.2021, 18:47

jebać

bizooon komentarzy: 509503.06.2021, 19:43

@Marcel90: ło panie, taki stary a taki niemądry. Odstawiam wino, biorę się za słownik

Marcel90 komentarzy: 632403.06.2021, 18:39

@bizooon napisał: "szkodzkiej z lodem"

Wybacz mordeczko ale to "szkodzkiej" az razi w oczy

bizooon komentarzy: 509503.06.2021, 18:25

A'propos zdjęcia Lambo Bissoumy: kobieta dostała ode mnie mniej więcej taką torebkę z CCC jak na zdjęciu. Lepiej jej nie pokazuje zdjęcia bo coś mówiła że jej by się auto przydało ....

bizooon komentarzy: 509503.06.2021, 18:22

-10 % na whiskey w lidlu, jak sa tu jacyś Enjoyerzy szkodzkiej z lodem

Barney komentarzy: 1685903.06.2021, 18:18

@XandeR:

niedługo to odszczekasz , poczekam.

BizoNxd6 komentarzy: 216603.06.2021, 17:05

@Jacek1s:

Aaa tam zwykły babol, znać się znam ale nie jakoś rewelacyjnie jak widać:D

Jacek1s komentarzy: 737803.06.2021, 17:04

@BizoNxd6: Spoko, ja też się nie znam na samochodach. Żaden wstyd.

BizoNxd6 komentarzy: 216603.06.2021, 17:02

Lamborghini* ale babol, już z automatu mam w głowie Ferrari przez F1, sory panowie :D

BizoNxd6 komentarzy: 216603.06.2021, 17:02

Co do Bissoumy, auba polubił jego post przy czerwonym Ferrari, może to jakiś znak?

https://twitter.com/Yves_Bissouma/status/1400433588835860482?s=19

Ranczomen komentarzy: 1140003.06.2021, 17:00

@darek250s napisał: "O jaki sukces. W końcu wywalili tych kasztanów wypożyczonych z Realu. Wielkie gwiazdy Odegaard i Ceballos. W końcu coś dobrze robią w tym klubie."

Chyba trochę za dużo powiedziane, że wywalili, bo to nastąpiło niezależnie od nich. A oni najchętniej Odegaarda by odkupili.

tomaszszef komentarzy: 43203.06.2021, 16:48

BENDTNER RETIRES FROM FOOTBALL

Former Arsenal and Denmark striker Nicklas Bendtner has retired from professional football aged 33.

Skysport

Jacek1s komentarzy: 737803.06.2021, 16:43

Dobra, otagowałem typa co mnie obserwuje i jakichś randomów xd

darek250s komentarzy: 9176 newsów: 403.06.2021, 16:42

O jaki sukces. W końcu wywalili tych kasztanów wypożyczonych z Realu. Wielkie gwiazdy Odegaard i Ceballos. W końcu coś dobrze robią w tym klubie.

Jacek1s komentarzy: 737803.06.2021, 16:38

@filo94: Nie przejdzie to

zdyp komentarzy: 385903.06.2021, 16:38

ŁŁŁo panie!! smuda w wieczystej! ;dd

filo94 komentarzy: 7514 newsów: 203.06.2021, 16:37

@Jacek1s: stwórz fake konta

Jacek1s komentarzy: 737803.06.2021, 16:32

Nikt nie ma? Chociaż jakichś kolegów kolegów żeby było, że jest xd

Marcel90 komentarzy: 632403.06.2021, 16:23

@Kredens: Odszedl bo Inter szuka kasy i dlatego pozbywa sie miedzy innymi Hakimiego. Conte chcial go zatrzymac (chodzilo chyba o kogos jeszcze ale juz mniejsza o to), Inter woli pieniadze wiec sie po prostu rozstali

Kredens komentarzy: 330003.06.2021, 16:20

A tego Conte to dlaczego z Interu zwolnili. Czy sam odszedł, bo chce do kurczaków?

Jacek1s komentarzy: 737803.06.2021, 16:12

Chłopaki, macie Twittera? Potrzebuję otagować trzech kolegów żeby wziąć udział w losowaniu o koszulkę RB Lipska, a nie mam kolegów xd

Marcinafc93 komentarzy: 3042403.06.2021, 15:47

Martin Ødegaard asked by @2sporten whether he will return to Real Madrid and be a success there:

"Yes, I absolutely believe in that." #AFC https://t.co/RSH0vfZVQG

Niech ruszają w końcu po Buendie, w końcu miał być alternatywą, jak nie uda się Odegaarda kupić, co jest dla mnie nie zrozumiałe, bo Argentyńczyk jest w tym momencie na wyższym lvlu niż Norweg.

arek0097 komentarzy: 16403.06.2021, 15:42

Simone Inzaghi został nowym trenerem Interu Mediolan

XandeR komentarzy: 859203.06.2021, 15:08

@Power10:

I 1 strzal celny na bramke ja kw meczu z Villarealem. Brawo!

Kredens komentarzy: 330003.06.2021, 15:04

@arsenallord napisał: "ESR za Odegaarda? No bez jaj. Chłop jest słabszy niż Emil i nie masz wychowanek do tego. Serio. Nie pojmuję fenomenu tego piłkarza."

ESR za Grealisha, ale posd warunkiem, że kupimy Odegaarda z Realu , o to mi chodziło

Easybizi komentarzy: 6603.06.2021, 14:54

@Embix: ESR zapieprza w obronie, po prostu jest zazwyczaj wyżej ustawiany niż Martin. Jak dla mnie ESR jest "mieszanką" kreatywności Nasriego i pracusia Ramseya :D Choć jakby tak szerzej pomyśleć, to ma też coś wspólnego z De Bruyne. Jak Emile nabierze większej pewności siebie, to będziemy mieli z niego dużo radości.

"Młody" Ozil to był zupełnie inny poziom, magik. Perfekcja w każdym dotknięciu piłki. Natomiast u wyżej wymienionych jest więcej zawziętości i trochę pozytywnego chaosu.

Embix komentarzy: 59303.06.2021, 14:43

@arsenallord: to chyba inne mecze oglądaliśmy bo ja widząc Odegaarda nieraz widziałem eleganckie podania do graczy w pole karne i myślałem "noszę kurde jak on to zrobił". To że nie było z tego bramki inna sprawa ale naprawdę facet nawet w tłoku umie dograć. Do tego jego pressing. Z Villareal np ESR był nie widoczny. W defensywie nic w ofensywie nic. Drugi pan przynajmniej pressował. No ale u środkowego pomocnika liczą się tylko bramki i asysty. Martina bym brał w ciemno najbliżej mu do uwielbianego przez was "Carzoli". ESR bardziej już profilem przypomina Oezila niż Carzole. W defensywie prawie nic, kreatywny i ten minusik że czesto zamiast strzelić szuka podania jak Mesut ale może się z wiekiem wyrobić.
Gracza na którego zwrocilbym uwagę to Asensio. Jest ustawiany na siłę na skrzydle a nigdy tam nie grał. Jego najlepsza pozycja to typowy SPO (jak Oezila) który w futbolu zanika. Ale na środkowego kreatywnego który coś pociągnie zdobędzie bramkę i asystę dobry wybór by był.
Pokusilbym się również o Ramseya jeśli znacznie obniżyłby tygodniówkę

Mickeylo komentarzy: 188103.06.2021, 14:37

Jak dla mnie ESR się dopiero rozkręca, a Odegaard jak na razie nic specjalnego nie pokazał, wolałbym żeby się sprawdził gdzieś tam w Realu niż blokował nam Emila na 10.

BizoNxd6 komentarzy: 216603.06.2021, 14:30

@Power10:

Może lepiej nie:D

ESR
Bissouma-Partey

Power10 komentarzy: 126403.06.2021, 14:24

Ødegaard---ESR
-------'Partley------

Power10 komentarzy: 126403.06.2021, 14:22

Może warto znaleźć miejsce dla obu

Power10 komentarzy: 126403.06.2021, 14:22

Odegaard od pół roku . Cebula w 2 sezonu nie zrobił tego co Norweg w pół.

Power10 komentarzy: 126403.06.2021, 14:20

ESR gra tutaj od x lat , natomiast

bizooon komentarzy: 509503.06.2021, 14:08

@arsenallord: to pewnie ten gol w LE zza pola karnego. Emil lepszy, jak juz to obaj w kadrze i niech gra lepszy

arsenallord komentarzy: 26168 newsów: 11703.06.2021, 14:06

@Kredens: ESR za Odegaarda? No bez jaj. Chłop jest słabszy niż Emil i nie masz wychowanek do tego. Serio. Nie pojmuję fenomenu tego piłkarza.

bizooon komentarzy: 509503.06.2021, 14:02

@Mariusz28: to bylo do cb

bizooon komentarzy: 509503.06.2021, 14:02

Ja jako turysta znad zalewu pamietam pozytywnie Zazie bistro na Kazimierzu i Szarą gęś na starym m

TlicTlac komentarzy: 419303.06.2021, 13:58

Nie wiem dlaczego, popłakałem się, chyba jestem wrażliwy:

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-o-krok-od-tragedii-pracownik-stacji-paliw-uratowal-zycie-dzi,nId,5272072#crp_state=1

Kredens komentarzy: 330003.06.2021, 13:56

Lubie Martinelliego, ale jednak za Grealisha bym go wymienił jednak w tym momencie, ESR jak mielibyśmy kupić Odegaarda też

zdyp komentarzy: 385903.06.2021, 13:54

szukamy dyrcia sportowego? NA KOLANACH... po rangnicka!!!!!!!

XandeR komentarzy: 859203.06.2021, 13:51

@Barney:

xD Nie ma

silvano95 komentarzy: 859703.06.2021, 13:49

Antonio Conte is now expected to be appointed the new manager of Tottenham. Talks are at an advanced stage and have moved quickly. Soon with rightwards arrow above [BBC]

Mariusz28 komentarzy: 490203.06.2021, 13:48

Jest ktoś z Krakowa albo był i poleci fajna restauracje na dobra kolacje przy winie?

TlicTlac komentarzy: 419303.06.2021, 13:45

@NineBiteWolf:

No Grealish przez kontuzję grał katastrofalnie w tym czasie, jak go w meczach nie było, bo biegać za bardzo nie mógł;

a tak serio to dzięki Grealishowi AV była tak wysoko w tabeli, złapał kontuzję i ostro spadli.

Zresztą on jest raczej nierealny, United już robi/ło jakieś podchody z 50mln na stole, ograny w PL, ciężko żeby wybrał Arsenal i zdziwię się jak nikt go nie wyhaczy.

pierre_afc komentarzy: 1173003.06.2021, 13:35

@FabsFAN: Na twitterze wpisz "Rob Holding" to zobaczysz jego zdjęcie jak pije piwko.

pierre_afc komentarzy: 1173003.06.2021, 13:35

@Reamoner: Zadałem pytanie, nie stwierdziłem, że chciałbym wymienić ESR + kasa za Grealisha.

Mico17 komentarzy: 6907 newsów: 103.06.2021, 13:34

Martinelli, Pepe, Saka + Sterling
fajnie by to latało, tylko trzeba by się pozbyć Auby. Z tym, że to niemożliwe raczej

Barney komentarzy: 1685903.06.2021, 13:27

Wywalone na tego Grealisha, Martinelli to ma największy potencjał z całej tej drużyny.

Jacek1s komentarzy: 737803.06.2021, 13:18

Ale Celtic ma ładne nowe stroje. Co ciekawe można kupić ze sponsorem i bez sponsora, pierwszy raz coś takiego widzę xd

Paul77 komentarzy: 734803.06.2021, 13:08

Szykuje się wymiana na linii City-Tottenham. Keane za Jezusa i/lub Sterlinga.
Ponoć jeden zawodnik z Manchesteru może trafić do Arsenalu.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 22.05.2022 - godzina 17:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38296393
2. Liverpool38288292
3. Chelsea382111674
4. Tottenham382251171
5. Arsenal382231369
6. Manchester United3816101258
7. West Ham381681456
8. Leicester3814101452
9. Brighton3812151151
10. Wolves381561751
11. Newcastle3813101549
12. Crystal Palace3811151248
13. Brentford381371846
14. Aston Villa381361945
15. Southampton389131640
16. Everton381162139
17. Leeds389111838
18. Burnley387141735
19. Watford38652723
20. Norwich38572622
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah Ghaly2313
Heung-Min Son237
Cristiano Ronaldo183
Harry Kane179
Sadio Mané162
Kevin De Bruyne158
Diogo Jota154
Jamie Vardy152
Wilfried Zaha141
Raheem Sterling135
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz maja wybór redaktorów
6
Gracz maja wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl