Wysłać jasny sygnał reszcie stawki: City vs Arsenal

Wysłać jasny sygnał reszcie stawki: City vs Arsenal 16.10.2020, 14:28, Patryk Bielski 1654 komentarzy

Po przerwie reprezentacyjnej na pełne obroty wracają rozgrywki ligi angielskiej. Sobota w Premier League zapowiada się niezwykle emocjonująco. Już od godziny 13:30 kibice będą mogli ekscytować się derbami Liverpoolu na Goodison Park. Oczy fanów Arsenalu w tym dniu zwrócone będą jednak na Etihad Stadium, gdzie Kanonierzy po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się z Manchesterem City.

Podopieczni Pepa Guardioli nie mogą zaliczyć początku rozgrywek do udanych. Spośród dziewięciu możliwych do zdobycia punktów, ugrali zaledwie cztery oczka. Na starcie rozgrywek po wyrównanym meczu wygrali na wyjeździe z Wolves 3-1, ale później było już tylko gorzej. Szokująca porażka u siebie z Leicesterem 2-5, a następnie remis z rewelacyjnym beniaminkiem Leeds 1-1. Taki stan rzeczy doprowadził Obywateli na 14. miejsce w tabeli. Arsenal po ostatnim zwycięstwie z Sheffield piastuje wysoką, czwartą lokatę. Kanonierzy rozegrali jednak jeden mecz więcej.

Sytuacje kadrowe obu drużyn nie są klarowne. Jak informuje BBC, do gry gotowy powinien być Raheem Sterling, który nie brał udziału w ostatnim zgrupowaniu kadry z powodu urazu ścięgna podkolanowego. Niepewni występów są natomiast Gabriel Jesus, Zinczenko i Sergio Agüero. Ten ostatni po przebytej kontuzji wrócił już do treningów z resztą zespołu. Guardiola na przedmeczowej konferencji prasowej potwierdził, że w jutrzejszym meczu zabraknie Kevina De Bruyne. As środka pola po przerwie reprezentacyjnej zmaga się z urazem. W Arsenalu największą niewiadomą jest występ Kierana Tierneya. Szkot obecnie przebywa w przymusowej kwarantannie, a o jego losach zaważą najbliższe godziny. Ponadto długoterminowe kontuzje leczą Chambers, Pablo Mari, Martinelli oraz Mustafi. Na swój debiut czeka nowy nabytek Thomas Partey. Ghańczyk dopiero w czwartek pojawił się w ośrodku treningowym klubu, dlatego mało prawdopodobne wydaje się, że zobaczymy go w pierwszej jedenastce.

Kibice Kanonierów zdają sobie sprawę, że wywiezienie choćby punktu z Etihad Stadium nie będzie łatwym zadaniem. Ostatnio ta sztuka udała się Arsenalowi w 2016 roku, kiedy po bramkach Girouda i Sancheza goście zremisowali 2-2. Poprzednie zwycięstwo Kanonierów w niebieskiej części Manchesteru datuje się na rok 2015. Od kilku lat podopieczni Pepa Guardioli nie pozostawiają złudzeń i na boisku są wyraźnie lepszą ekipą od swoich rywali. Arsenal pod wodzą Artety to jednak całkowicie inna drużyna - także w starciach z tymi najlepszymi. Świadczyć może o tym starcie w półfinale Pucharu Anglii, które na Wemlbey The Gunners wygrali 2-0, co poskutkowało późniejszym triumfem w całych rozgrywkach. Na papierze gospodarze są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Jak jednak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już jutro. Kick-off o godzinie 18:30!

Rozgrywki: 5. kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Manchester, Etihad Stadium
Data: Sobota, 16 października, godzina 18:30 czasu polskiego
Sędzia: Chris Kavanagh
Transmisja: CANAL+ Sport 2 (Pol)

Typ Kanonierzy.com: 1-1 – kurs 4.75 - obstaw teraz w STS!
Więcej typów bukmacherskich znajdziecie na Zagranie.com.

Manchester CityZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: BBC / własne
aaron_maj komentarzy: 182217.10.2020, 19:10

@Gunner72 napisał: "A CZEGO WY SIĘ SPODZIEWALIŚCIE? Dominowania City na wyjeździe?"

A widziałeś jak dzisiaj zagrał Everton z LFC? Widziałeś jak zagrali Leicester z City? My wymieniliśmy dzisiaj ze 3 podania na połowie City.

Mickeylo komentarzy: 278017.10.2020, 19:10

Boże co tu sie staneło

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 117.10.2020, 19:10

Środek pola kuleje, więc gramy jak gramy, albo wpuszcza Parteya, albo czekamy na lincz

kaman17 komentarzy: 499017.10.2020, 19:09

Old boyów*

D_S komentarzy: 106217.10.2020, 19:09

Arteta zmień pieluchę synek.

Nikt nie mówi o dominowania, ale nasi rozgrywają w tempie pod boyów.

executer1 komentarzy: 268417.10.2020, 19:09

Każdy klub próbuje ofensywnie coś zdziałać z topem i niektórym nawet wychodzi wygrać tylko my jak te pipy cofamy się do obrony i przegrywamy każdy mecz.
Najlepiej niech staną pod bramką samą i zamurują, większa szansa na *****y remis o który grają

kaziu874 komentarzy: 675317.10.2020, 19:09

Jak na razie tragiczna taktyka i gra w tym meczu. Można przegrywać, ale przecież nasza gra jest okropna przez te 37 minut..

tom8203 komentarzy: 151417.10.2020, 19:09

City słabiutkie klepie nas jak idzie . Bez celnego strzału jesteśmy to dramat

amiapsycho komentarzy: 78817.10.2020, 19:09

Dajcie spokój, cała radość z czekania na mecz ucieka po 5 minutach każdego spotkania. Nie da się oglądać tego, to jest bardzo męczące. Masakra.

Gofer999 komentarzy: 1473217.10.2020, 19:08

@Sandbead: Tez sie zdziwilem. oze ludzie byli zbyt zajeci pisaniem jaki z niego recznik ze nie zauwazyli jaka pile obroni. xD

Gunner915 komentarzy: 282117.10.2020, 19:08

Ceballos fatalnie poki co.

Chrapek596 komentarzy: 65617.10.2020, 19:08

@Sandbead: tak to działa zawsze muszą się do czegoś przyp......, jak nie pasuje Leno to może lepiej wyjść z tym Islandczykiem w składzie ?? niektórzy zapominają że nie mamy zmiennika.

aaron_maj komentarzy: 182217.10.2020, 19:08

Ten pomysł z Willianem na cofnięte 9tce to w ogóle niewypał maksymalny.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.10.2020, 19:08

Nie mam pretensji do Artety. Z City i Liverpoolem nie można grać odważnie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2020, 19:08

@NineBiteWolf:
Pepe ma swietna technike.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 117.10.2020, 19:08

Auba też jakiś nijaki

no to wyslalismy sygnal reszcie stawki...

maniek56 komentarzy: 300717.10.2020, 19:08

Świetna obrona Leno

Gunner72 komentarzy: 167817.10.2020, 19:08

A CZEGO WY SIĘ SPODZIEWALIŚCIE? Dominowania City na wyjeździe?

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 117.10.2020, 19:07

Partey nie wejdzie po przerwie, minimum 60 min dopiero

gunner1990 komentarzy: 372617.10.2020, 19:07

City gra jakby grali z jakimiś ogórkami z 4 ligi. Jesteśmy tak mega słabi że szkoda słów każdy mecz ten sam scenariusz oczy krwawią i nie zanosi się na zmianę stylu i gry z tymi pachołkami

D_S komentarzy: 106217.10.2020, 19:07

Idźcie do diabła z tym Artetą. Ogór trenerski i tyle.

Arsenal2004 komentarzy: 380417.10.2020, 19:07

Chce Lace za Williana bo widzę że gra nwm czemu na szpicy ale on piłki nie potrafi wogóle przetrzymać.

Gofer999 komentarzy: 1473217.10.2020, 19:07

A no i mamy dwoch bocznych obroncow co to nie potrafia bronic i grac w ataku. xD

Sandbead komentarzy: 342617.10.2020, 19:07

Każdy najmniejszy błąd Leno i cała strona płacze. Teraz świetna obrona - nikt ani słowa nie napisze.

aaron_maj komentarzy: 182217.10.2020, 19:07

Gramy chyba jeszcze większa żenadę niż z Liverpoolem.

Mizii komentarzy: 419117.10.2020, 19:07

Słabo to wygląda. Arsenal nie dojechał na mecz na ten moment.

Maxwolgd komentarzy: 58817.10.2020, 19:07

@Gofer999: Uratował nas

Alonso komentarzy: 1282417.10.2020, 19:07

Narzekaliście na mecze reprezentacji a drużynę wuja oglada się znacznie lepiej od Arsenalu Artety

rafi_i komentarzy: 421817.10.2020, 19:06

Tragedia. Rozumiem to City ale my tak gramy z każdym. To nie do końca wina piłkarzy, według mnie arteta jest tu winny.

zdyp komentarzy: 458117.10.2020, 19:06

rany, jak widze jak nasi zaczynaja rozgrywanko od leno to nic tylko rozaniec do reki

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 317.10.2020, 19:06

@daniken: Saka sam wybitnego okresu też nie ma.

varatas komentarzy: 256517.10.2020, 19:05

Dobrze, że Saka wraca, bo już by Mahrez tam wjeżdżał jak w masło.

Er4s komentarzy: 320617.10.2020, 19:05

Xhaka do ziemi nie potrafi pilki przyjac. Niestety wychodza braki z treningow w wieku trampkarza mlodszego. Fajny ten nasz filar srodka pola.

Cartman_KG komentarzy: 364217.10.2020, 19:05

Kura to rozgrrywanie od tylu mi sie od poczatku nie podoba.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11717.10.2020, 19:05

To rozgrywanie od tyłu to żart

Gofer999 komentarzy: 1473217.10.2020, 19:05

Jaki Pepe jest slaby to sie w pale nie miesci. :D

Chrapek596 komentarzy: 65617.10.2020, 19:05

Wy się dziwicie że na devilpage z nas bekę cisną ??, po przeczytaniu połowy tych komentarzy od was sam mam ochotę się pochlastać

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 117.10.2020, 19:05

ależ się obsrali, masakra

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2020, 19:05

@daniken:
Gosc sie marnuje w tej murarskiej taktyce. On jest stworzony do dryblowania, wrzutek, strzalow. Arteta zabija jego potencjal.

ELAdzik komentarzy: 251617.10.2020, 19:05

Taktyka i skład po raz kolejny do....
Było dobrze wszystko na początku jak za Emery i znów coś siadło. Kolejny mecz do bani.

FilipCz komentarzy: 189717.10.2020, 19:05