Wysłać jasny sygnał reszcie stawki: City vs Arsenal

Wysłać jasny sygnał reszcie stawki: City vs Arsenal 16.10.2020, 14:28, Patryk Bielski 1654 komentarzy

Po przerwie reprezentacyjnej na pełne obroty wracają rozgrywki ligi angielskiej. Sobota w Premier League zapowiada się niezwykle emocjonująco. Już od godziny 13:30 kibice będą mogli ekscytować się derbami Liverpoolu na Goodison Park. Oczy fanów Arsenalu w tym dniu zwrócone będą jednak na Etihad Stadium, gdzie Kanonierzy po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się z Manchesterem City.

Podopieczni Pepa Guardioli nie mogą zaliczyć początku rozgrywek do udanych. Spośród dziewięciu możliwych do zdobycia punktów, ugrali zaledwie cztery oczka. Na starcie rozgrywek po wyrównanym meczu wygrali na wyjeździe z Wolves 3-1, ale później było już tylko gorzej. Szokująca porażka u siebie z Leicesterem 2-5, a następnie remis z rewelacyjnym beniaminkiem Leeds 1-1. Taki stan rzeczy doprowadził Obywateli na 14. miejsce w tabeli. Arsenal po ostatnim zwycięstwie z Sheffield piastuje wysoką, czwartą lokatę. Kanonierzy rozegrali jednak jeden mecz więcej.

Sytuacje kadrowe obu drużyn nie są klarowne. Jak informuje BBC, do gry gotowy powinien być Raheem Sterling, który nie brał udziału w ostatnim zgrupowaniu kadry z powodu urazu ścięgna podkolanowego. Niepewni występów są natomiast Gabriel Jesus, Zinczenko i Sergio Agüero. Ten ostatni po przebytej kontuzji wrócił już do treningów z resztą zespołu. Guardiola na przedmeczowej konferencji prasowej potwierdził, że w jutrzejszym meczu zabraknie Kevina De Bruyne. As środka pola po przerwie reprezentacyjnej zmaga się z urazem. W Arsenalu największą niewiadomą jest występ Kierana Tierneya. Szkot obecnie przebywa w przymusowej kwarantannie, a o jego losach zaważą najbliższe godziny. Ponadto długoterminowe kontuzje leczą Chambers, Pablo Mari, Martinelli oraz Mustafi. Na swój debiut czeka nowy nabytek Thomas Partey. Ghańczyk dopiero w czwartek pojawił się w ośrodku treningowym klubu, dlatego mało prawdopodobne wydaje się, że zobaczymy go w pierwszej jedenastce.

Kibice Kanonierów zdają sobie sprawę, że wywiezienie choćby punktu z Etihad Stadium nie będzie łatwym zadaniem. Ostatnio ta sztuka udała się Arsenalowi w 2016 roku, kiedy po bramkach Girouda i Sancheza goście zremisowali 2-2. Poprzednie zwycięstwo Kanonierów w niebieskiej części Manchesteru datuje się na rok 2015. Od kilku lat podopieczni Pepa Guardioli nie pozostawiają złudzeń i na boisku są wyraźnie lepszą ekipą od swoich rywali. Arsenal pod wodzą Artety to jednak całkowicie inna drużyna - także w starciach z tymi najlepszymi. Świadczyć może o tym starcie w półfinale Pucharu Anglii, które na Wemlbey The Gunners wygrali 2-0, co poskutkowało późniejszym triumfem w całych rozgrywkach. Na papierze gospodarze są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Jak jednak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już jutro. Kick-off o godzinie 18:30!

Rozgrywki: 5. kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Manchester, Etihad Stadium
Data: Sobota, 16 października, godzina 18:30 czasu polskiego
Sędzia: Chris Kavanagh
Transmisja: CANAL+ Sport 2 (Pol)

Typ Kanonierzy.com: 1-1 – kurs 4.75 - obstaw teraz w STS!
Więcej typów bukmacherskich znajdziecie na Zagranie.com.

Manchester CityZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: BBC / własne
Mickeylo komentarzy: 275517.10.2020, 20:03

No to nic jeszcze z 18 minut biegania za piłką i grania do tyłu i do domu panowie

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 317.10.2020, 20:03

Wyglądają jakby się im nie chciało. Bardzo słabo.

matziom komentarzy: 417.10.2020, 20:03

@Amadi: wg transfermark ostatni gol z wolnego w PL sezon 16/17

Barney komentarzy: 2097717.10.2020, 20:02

Co oni pieprza Gabriel nie faulowal gra ciałem ręce przy sobie. Po prostu rywal słaby jak lalka

Gorrann komentarzy: 213117.10.2020, 20:02

Mógłby ktoś opisać jak grał dzisiaj Torreira? Oglądał ktoś AM?

aaron_maj komentarzy: 182217.10.2020, 20:02

To chyba najnudniejszy mecz jaki oglądałem w tym sezonie PL. A widziałem grubo ponad 20 spotkań.

amiapsycho komentarzy: 78817.10.2020, 20:02

@Rumunia: bo mu wyszły 3 wolne z dystansu w karierze reprezentacyjnej. Jezus nic mnie bardziej nie denerwuje Luiz i wolny z pół dystansu

Gunner72 komentarzy: 167817.10.2020, 20:02

Na tvn7 leci Shrek, jak cośz

gunner1990 komentarzy: 371817.10.2020, 20:02

Z tak słabym od lat topem grać tak zachowawczo. Żenada. Ucz się arteta od bielsy

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.10.2020, 20:02

Pepe ma lewą nogę lepszą niż niejeden koleś w CAŁEJ lidze, a oni takiego wolnego dają Luizowi, kóremu wyszło uderzenie na mistrzostwach świata w 98.

kajkaj21 komentarzy: 50317.10.2020, 20:01

@Szogun napisał: "Tacy ludzie jak Xakha nie powinni tu grać."
Ale co ty chcesz człowieku? Xhaka dziś jeden z lepszych na boisku, po jego podaniach mieliśmy dobre sytuacje. Ale to xhaka, to trzeba go zmieszać z błotem, co nie?

Mickeylo komentarzy: 275517.10.2020, 20:01

@Amadi: Taa ponoć żyły jeszcze wtedy dinozaury :D

varatas komentarzy: 256517.10.2020, 20:01

@Arsenal2004: No wiadomo to nie od dzisiaj, że odkąd odszedł Giorud, to w powietrzu z przodu nie istniejemy.

Rumunia komentarzy: 87417.10.2020, 20:01

@gregory3213: miałem na myśli w światło bramki dla Arsenalu ;)

Arsenal2004 komentarzy: 374517.10.2020, 20:01

Auba wógole do główek nie potrafi wyskakiwać.

FilipCz komentarzy: 189017.10.2020, 20:00

Oczy mnie bolą od tej naszej taktyki.

Er4s komentarzy: 315117.10.2020, 20:00

Arteta przypomina Wengera z tymi zmianami.
Jedyny plus Emerego byl taki ze mimo ze nie wiedzial co sie dzieje na boisku to jak ktos grał takiego kloca rure jak Willian dzisiaj to nie wychodzil po przerwie z szatni. Kiedy wejdzie Partey? W 90+4 z Gibbsem za Aube i Pepe?

gregory3213 komentarzy: 90417.10.2020, 20:00

@Rumunia:
Z Kolumbią na mundialu w Brazylii w 2014? :D

kamo99111 komentarzy: 692517.10.2020, 20:00

Widziałem w oczach Parteya: "co ja tu robię?"

Perconte komentarzy: 62817.10.2020, 19:59

@Amadi: na MŚ w 1974 xD

Gorrann komentarzy: 213117.10.2020, 19:59

Lacazette jaki uśmiechnięty że wszedł. Dawaj ziooom!

Amadi komentarzy: 51317.10.2020, 19:58

ktoś wie kiedy Luiz strzelił ostatniego gola z wolnego?

FoxuTheGunner komentarzy: 35817.10.2020, 19:58

@filipcz
bo nie ma komu wszyscy czekają na piłkę na linii spalonego i nie ma komu rozgrywac

Gorrann komentarzy: 213117.10.2020, 19:58

Rozumiem że City chce się wykartkować na Arsenalu?

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 317.10.2020, 19:58

Nic nie idzie a City jak i Liverpool spokojnie do ogrania .

FilipCz komentarzy: 189017.10.2020, 19:58

Dobra zmiana, szkoda, że o 70minit za późno. Willian najsłabszy na boisku.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333017.10.2020, 19:58

Wpuszczaj tego Parteya...

DexteR_000 komentarzy: 764017.10.2020, 19:58

Pepe jest przepłacony w chuy... Pierwszy raz to pisze oficjalnie.

Jacek1s komentarzy: 764617.10.2020, 19:58

@enrique napisał: "Mam pytanie do znawców: czy to klękanie stało się już częścią protokołu meczowego czy co ? Ja umierają klubowe legendy to dostają po 1 minucie ciszy jeden jedyny raz.
Jak umiera jakiś ćpun w US to dostaje hołd w każdym meczu każdej drużyny..."

Tak działa kapitalistyczny świat. Dobrze się to sprzedaje i dlatego to robią. Gdyby "wpieranie" mniejszości było nieopłacalne to by tego nie robili.
Inną kwestią jest też to, że Ameryka jest pępkiem świata i to co się dzieje w Ameryce musi być od razu ważnym tematem w wielu innych krajach.
Ćpun w USA umiera = Europa opłakuje uciśnionego murzyna
USA adoruje LGBT = Europa nagle skrajnie tolerancyjna
Można by tak wymieniać.
Wiele trendów ma tam korzenie, nie ważne czy jest to ważne, mądre, rozsądne czy jakiekolwiek inne. To co Amerykańskie równa się ważne i dobrze się sprzedaje.

gunner1990 komentarzy: 371817.10.2020, 19:57

Saka chłopie uciekaj czym prędzej do klubu z ambicjami. Mija chłop 3 A nasze pacholy stoją i się przyglądają zamiast iść za akcja i się pokazać a Wenger dalej bez zmian 70 minuta

Wajdos komentarzy: 163517.10.2020, 19:57

Juz nie pamiętacie Wengera od którego uczył się Mikel.