Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie

Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie 09.12.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 1502 komentarzy

Faza grupowa Ligi Mistrzów oficjalnie dobiegła końca, a Arsenal może świętować kolejny z rzędu awans do fazy pucharowej. Jak się okazało, grupa, w której znaleźli się londyńczycy, wcale nie była taka straszna, jak wydawało się przy losowaniu. Czy można było zająć w niej pierwsze miejsce? Jak najbardziej, jednak nie udało się zrobić przez własne błędy. Przy takim obrocie spraw wyjątkowo bolesna jest bardzo głupia strata punktów z Anderlechtem na Emirates Stadium, gdzie w pół godziny udało się stracić trzybramkowe prowadzenie i zostać jedynie z jednym oczkiem.

Nie ma co się jednak oglądać za siebie i należy przystąpić do kolejnych meczów z podniesioną głową. Reakcja na upokorzenie na Britannia Stadium była prawidłowa i Kanonierzy w okrojonym składzie bezproblemowo uporali się z najsłabszą defensywą grupy D, która utraciła aż 19 bramek. Teraz należy już skupić się wyłącznie na lidze i choć losowanie w kolejnej fazie europejskich pucharów będzie nieco trudniejsze, to nie należy zapominać, że w tych rozgrywkach nie ma już słabych drużyn.

Galatasaray: Bolat - Çamdal (46. Altintop), Kaya, Balta, Telles - Bruma (77. Adin), Melo, Çolak, Sneijder - Bulut, Yılmaz (46. Oztekin)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (77' O'Connor), Mertesacker, Chambers, Bellerin – Oxlade-Chamberlain, Flamini (46. Zelalem), Ramsey (46. Maitland-Niles) - Campbell, Sanogo, Podolski

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobrze rozsiąść się przed odbiornikami i poszukać działającego streama, a Arsenal już wyszedł na prowadzenie. Ramsey uruchomił na lewym skrzydle Lukasa Podolskiego, a ten huknął jak z armaty z ostrego kąta i wsadził piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez zamurowanego Bolata. 1-0 dla londyńczyków!

W siódmej minucie groźną odpowiedź przygotowali gospodarze, którzy mogli w sprytny sposób zaskoczyć powracającego do bramki Wojciecha Szczęsnego. Piłka po zablokowanym strzale trafiła do znajdującego się na wolnej pozycji Hakana Balty, a ten... spudłował z najbliższej odległości. Nikt nie wie, co turecki stoper robił w tym miejscu, ale kiedy dostajesz takie podanie, musisz je zamienić na gola.

W dziesiątej minucie Arsenal prowadził już 2-0. Oxlade-Chamberlain wypuścił piłkę do Arona Ramseya, a ten bezproblemowo przedarł się przez pasywną linię obronną i mało żwawego bramkarza i sprytnym, technicznym uderzeniem pokonał Bolata. Jeden z najłatwiejszych goli Walijczyka w jego karierze.

Gospodarze, którzy już przed kolejką pożegnali się z turniejem, wyglądali na bardzo znudzonych i mało zaangażowanych. Rzadko oglądaliśmy ich pod grą, dlatego też próżno było oczekiwać ofensywnych akcji i ewentualnych bramek. W tym meczu istniała tylko jedna drużyna i to na pewno nie był Galatasaray.

W 20. minucie Podolski mógł dopisać na swoje konto strzeleckie kolejne trafienie, po tym jak huknął w poprzeczkę z okolicy pola karnego. Niemcowi zabrakło jedynie odrobiny szczęścia, Sinan Bolat nie miałby tutaj nic do powiedzenia.

Dwie minuty później przed swoją okazją na strzelenie gola stanął Yaya Sanogo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 29. minucie byliśmy świadkami prawdopodobnie najpiękniejszej bramki tej kolejki, a może nawet i całej fazy grupowej! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi ustawionego w okolicach 25. metra Ramseya, który potężnym wolejem z pierwszej piłki całkowicie zaskoczył Sinana Bolata i umieścił futbolówkę w samym okienku jego bramki. Nieprawdopodobne uderzenie Walijczyka i 3-0 dla Arsenalu!

W 38. minucie gospodarze zdołali sobie stworzyć okazję strzelecką, ale nie potrafili jej zamienić na zdobycz bramkową. Dośrodkowanie Sneijdera spadło na głowę Umuta Buluta, ale Turek nie był zbyt precyzyjny i posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania londyńczycy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tym razem przed świetną okazją stanął Joel Campbell, ale niespodziewanie jego strzał wybronił Sinan Bolat, który chyba w końcu otrząsnął się z amoku.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Na drugą część meczu obie drużyny weszły w zmienionych składach. Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Ramseya i Flaminiego, a w ich miejsce desygnować młodych Maitlanda-Nilesa i Zelalema. W zespole gospodarzy Altintop i Oztekin zastąpili Camdala i Yilmaza.

W 53. minucie ostrzegawczy strzał z dystansu oddał Wesley Sneijder, ale Holendrowi zabrakło tutaj precyzji - piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Galatasaray nie miał większych pomysłów na grę, z kolei skoncentrowany Arsenal myślami był już chyba na o wiele ważniejszym meczu z Newcastle. Londyńczycy postanowili więc grać mądrze, spokojnie i rozważnie, nie narażając się na głupie błędy.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 66. minucie, kiedy to gospodarze stanęli przed świetną okazją na zdobycie honorowej bramki. Zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Umut Bulut, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Per Mertesacker. Świetna interwencja.

W 77. minucie O'Connor wszedł na boisko za Mathieu Debuchy'ego. Równocześnie zmianę przeprowadzili również Turcy - Adin zastąpił Brumę.

Kolejny zwrot akcji oglądaliśmy dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wesley Sneijder perfekcyjnie posłał piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki Szczęsnego. 1-3.

W doliczonym czasie gry londyńczycy zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Akcja zespołowa zakończyła się wślizgiem Podolskiego w piłkę, która znalazła miejsce przy słupku bramki Bolata.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal kolejny raz pokonał Galatasaray 4-1, wygrywając cały dwumecz 8-2.

Galatasaray StambułLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2014, 21:28

Ale bramka Legii haha

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 111.12.2014, 21:24

RIVALDO700, a oni nie mają zakazu transferowego?

James komentarzy: 167411.12.2014, 20:22

oby to rio ave dzis odpuscilo mecz :) moze wyjda 2 skladem skoro nie graja o nic xd

19TOMEK91 komentarzy: 156611.12.2014, 20:13

ciekawi mnie taktyka trenera kopenhagi. 2 czerwa dal stoperow, i 2:1 do przerwy prowadziło Torino. po przerwie bez zmian, wg livesports, i już 5:1 w 55min plecy dostaja, ale zmian nie widze

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 20:10

oficjalnie; Montoya odchodzi z Barcelony w styczniu, w gre tylko transfer definitywny, facet nie chce wypozyczenia.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 20:07

everton dzis wystawia 4 debiutanckich wychowankow na krasnodar.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.12.2014, 20:07

Koeman zapowiedział,ze nikogo nie sprzedadzą,a będą starali się kupić 1-2 piłkarzy.

Jak nie będą mieli pecha z kontuzjami i zgarna 1-2 graczy to mogą być groźni do konca.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52411.12.2014, 19:57

Qarabag zdobył w grupie 6 punktów. Niezły wynik.

19TOMEK91 komentarzy: 156611.12.2014, 19:55

ktoś Inter obstawiał ponoć ;P

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52411.12.2014, 19:53

Polska-Rosja 29-26.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52411.12.2014, 19:48

A co najzabawniejsze to obie czerwone kartki dostali... środkowi obrońcy.

mitmichael komentarzy: 4924311.12.2014, 19:47

Kopenhaga z Torino gra w 9tke miałem ogladac Besiktas - Tottenham ale chyba dobrze, ze zmieniłem bo ciekawe spotkanie. Torino prowadzi 2-1 na wyjezdzie

robhans komentarzy: 32211.12.2014, 19:35

Widzieliście nową piosenkę parodię od "gunnerblog"? Zniszczył system po raz kolejny:

mitmichael
Mam na zippyshare. Wiec sciagniesz raz dwa wiec?

mitmichael komentarzy: 4924311.12.2014, 19:12

Mi mozesz przesłac masz moze na turbobit?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.12.2014, 19:06

Widze ze juz zyjesz meczem i ci sie pomylilo z sobota ;P

Jesli ktos jeszcze potrzebuje goli ze spotkania z Galata niech pisze na PW (720 p z angielskim komentarzem)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 18:50

BigPower

popieram twoje zdanie z tym nowym napadziorem , ziru out i welbeck na lawie.

Dobrze prawisz.

James komentarzy: 167411.12.2014, 18:49

doktor
cavani to moje marzenie, wole jego niz benzeme.

mitmichael komentarzy: 4924311.12.2014, 18:49

Czytaliscie? jak nie to warto (link polecany na fb Twarowskiego i Nahornego)
zzapolowy.com/fans-chat-rozmowa-z-rafalem-tomaszewskim-kibicem-arsenalu/

Doktor komentarzy: 770611.12.2014, 18:46

Aż żal, że nie ma dobrego napastnika dostępnego na rynku, a młodzi nie zachwycają. Jedynie Cavani daje nadzieję, ale brałbym go tylko wtedy, gdyby był dostępny za 30 mln funtów. W PSG strzela, choć nie tak dużo, jak powinien, ale i tak napastników Arsenalu bije na głowę. 27 lat, tragedii nie ma.

pelek komentarzy: 214611.12.2014, 18:45

kamo99111
podbijam
Mi Welbeck przypomina trochę Ramseya po kontuzji.
Złe decyzje, próbowanie trudnych technicznie podań i strzałów (piętki..); dobrze kiedyś Wenger powiedział, że trzeba się skupić najpierw na podstawach i tego powinien trzymać się Danny.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52411.12.2014, 18:45

Jeszcze około 50 minut i St. Etienne zakończy zmagania grupowe LE sześcioma remisami.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52411.12.2014, 18:42

kamo99111
Chyba mnie masz na myśli.

Doktor komentarzy: 770611.12.2014, 18:41

Giroud to jest świetny joker, zawsze jak wchodzi, to coś daje drużynie. Nowy napastnik to dla mnie konieczność, potrzeba kogoś, kto będzie strzelał. Ale przecież Welbecka się nie pozbędziemy i sądzę, że Wenger po odejściu Campbella i Podolskiego zrobi z niego skrzydłowego.

Doktor komentarzy: 770611.12.2014, 18:40

Z całym szacunkiem do Welbecka, ale trzy bramki w PL w 12 meczach to strasznie mało dla takiego klubu jakim jest Arsenal. Robi dużo szumu, ale nie strzela i to jest jego problem, bo od taki jest główny cel napastnika.

kamo99111 komentarzy: 689611.12.2014, 18:27

Jak dla mnie Welbeck i Giroud to ta sama półka jeżeli można tak to sklasyfikować.

Tylko tyle, że jeden i drugi mają inne atuty.

Welbeck jest na pewno zawodnikiem szybszym i bardziej dynamicznym dzięki czemu nadaje się do gry z kontry(co bardzo rzadko wykorzystujemy z uwagi na to, że gramy atakiem pozycyjnym - świadczą o tym nawet staty przytoczone dzisiaj przez użytkownika simmplemann(?)).

Giroud z kolei jest zawodnikiem silniejszym dzięki czemu bardziej nadaje się na odgrywającego.

Ta przepaść, którą niby widzicie pomiędzy nimi wydaje mi się, że wynika z tego, że Welbeck jest taki trochę nieogarnięty. Chciałby być wszędzie ale nie do końca mu to wychodzi. IMO jest to wina tego, że jest jeszcze młody. Sądzę więc, że się jeszcze chłopak rozwinie.
Giroud natomiast jest już zawodnikiem doświadczonym dzięki czemu wie co może, a co nie :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.12.2014, 18:12

dzieki własnie zalando :P

royal87 komentarzy: 142411.12.2014, 18:08

zolando,answear?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.12.2014, 18:04

Pany strona z ciuchami w necie? wypadła mi z głowy nazwa.

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 311.12.2014, 17:49

Welbecka. Giroud jak wchodzi z ławki zawsze potrafi wnieść coś dla drużyny i nie tylko strzela ale i asystuje. Gra dobrze kombinacyjnie i dobrze się zastawia. Welbeck czasem przypomina mi Walcotta z brakiem koncepcji więc na jego miejsce widziałbym wysokiej klasy napastnika chociaż najchętniej dałbym na wypożyczenie Yaya.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.12.2014, 17:47

MU x LFC

Czuję, że MU straci farta a live będzie chciało odpowiedzieć za LM. Liverpoolowi dobrze się pogrywa na old trafford.

mrsomebody komentarzy: 602111.12.2014, 17:46

haxball.com/?roomid=~282801d69d78431f4bae5a3d32a4c9d636444ff46e9ba469126c607e6bae3e3c8

kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2014, 17:44