Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie

Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie 09.12.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 1502 komentarzy

Faza grupowa Ligi Mistrzów oficjalnie dobiegła końca, a Arsenal może świętować kolejny z rzędu awans do fazy pucharowej. Jak się okazało, grupa, w której znaleźli się londyńczycy, wcale nie była taka straszna, jak wydawało się przy losowaniu. Czy można było zająć w niej pierwsze miejsce? Jak najbardziej, jednak nie udało się zrobić przez własne błędy. Przy takim obrocie spraw wyjątkowo bolesna jest bardzo głupia strata punktów z Anderlechtem na Emirates Stadium, gdzie w pół godziny udało się stracić trzybramkowe prowadzenie i zostać jedynie z jednym oczkiem.

Nie ma co się jednak oglądać za siebie i należy przystąpić do kolejnych meczów z podniesioną głową. Reakcja na upokorzenie na Britannia Stadium była prawidłowa i Kanonierzy w okrojonym składzie bezproblemowo uporali się z najsłabszą defensywą grupy D, która utraciła aż 19 bramek. Teraz należy już skupić się wyłącznie na lidze i choć losowanie w kolejnej fazie europejskich pucharów będzie nieco trudniejsze, to nie należy zapominać, że w tych rozgrywkach nie ma już słabych drużyn.

Galatasaray: Bolat - Çamdal (46. Altintop), Kaya, Balta, Telles - Bruma (77. Adin), Melo, Çolak, Sneijder - Bulut, Yılmaz (46. Oztekin)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (77' O'Connor), Mertesacker, Chambers, Bellerin – Oxlade-Chamberlain, Flamini (46. Zelalem), Ramsey (46. Maitland-Niles) - Campbell, Sanogo, Podolski

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobrze rozsiąść się przed odbiornikami i poszukać działającego streama, a Arsenal już wyszedł na prowadzenie. Ramsey uruchomił na lewym skrzydle Lukasa Podolskiego, a ten huknął jak z armaty z ostrego kąta i wsadził piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez zamurowanego Bolata. 1-0 dla londyńczyków!

W siódmej minucie groźną odpowiedź przygotowali gospodarze, którzy mogli w sprytny sposób zaskoczyć powracającego do bramki Wojciecha Szczęsnego. Piłka po zablokowanym strzale trafiła do znajdującego się na wolnej pozycji Hakana Balty, a ten... spudłował z najbliższej odległości. Nikt nie wie, co turecki stoper robił w tym miejscu, ale kiedy dostajesz takie podanie, musisz je zamienić na gola.

W dziesiątej minucie Arsenal prowadził już 2-0. Oxlade-Chamberlain wypuścił piłkę do Arona Ramseya, a ten bezproblemowo przedarł się przez pasywną linię obronną i mało żwawego bramkarza i sprytnym, technicznym uderzeniem pokonał Bolata. Jeden z najłatwiejszych goli Walijczyka w jego karierze.

Gospodarze, którzy już przed kolejką pożegnali się z turniejem, wyglądali na bardzo znudzonych i mało zaangażowanych. Rzadko oglądaliśmy ich pod grą, dlatego też próżno było oczekiwać ofensywnych akcji i ewentualnych bramek. W tym meczu istniała tylko jedna drużyna i to na pewno nie był Galatasaray.

W 20. minucie Podolski mógł dopisać na swoje konto strzeleckie kolejne trafienie, po tym jak huknął w poprzeczkę z okolicy pola karnego. Niemcowi zabrakło jedynie odrobiny szczęścia, Sinan Bolat nie miałby tutaj nic do powiedzenia.

Dwie minuty później przed swoją okazją na strzelenie gola stanął Yaya Sanogo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 29. minucie byliśmy świadkami prawdopodobnie najpiękniejszej bramki tej kolejki, a może nawet i całej fazy grupowej! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi ustawionego w okolicach 25. metra Ramseya, który potężnym wolejem z pierwszej piłki całkowicie zaskoczył Sinana Bolata i umieścił futbolówkę w samym okienku jego bramki. Nieprawdopodobne uderzenie Walijczyka i 3-0 dla Arsenalu!

W 38. minucie gospodarze zdołali sobie stworzyć okazję strzelecką, ale nie potrafili jej zamienić na zdobycz bramkową. Dośrodkowanie Sneijdera spadło na głowę Umuta Buluta, ale Turek nie był zbyt precyzyjny i posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania londyńczycy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tym razem przed świetną okazją stanął Joel Campbell, ale niespodziewanie jego strzał wybronił Sinan Bolat, który chyba w końcu otrząsnął się z amoku.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Na drugą część meczu obie drużyny weszły w zmienionych składach. Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Ramseya i Flaminiego, a w ich miejsce desygnować młodych Maitlanda-Nilesa i Zelalema. W zespole gospodarzy Altintop i Oztekin zastąpili Camdala i Yilmaza.

W 53. minucie ostrzegawczy strzał z dystansu oddał Wesley Sneijder, ale Holendrowi zabrakło tutaj precyzji - piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Galatasaray nie miał większych pomysłów na grę, z kolei skoncentrowany Arsenal myślami był już chyba na o wiele ważniejszym meczu z Newcastle. Londyńczycy postanowili więc grać mądrze, spokojnie i rozważnie, nie narażając się na głupie błędy.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 66. minucie, kiedy to gospodarze stanęli przed świetną okazją na zdobycie honorowej bramki. Zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Umut Bulut, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Per Mertesacker. Świetna interwencja.

W 77. minucie O'Connor wszedł na boisko za Mathieu Debuchy'ego. Równocześnie zmianę przeprowadzili również Turcy - Adin zastąpił Brumę.

Kolejny zwrot akcji oglądaliśmy dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wesley Sneijder perfekcyjnie posłał piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki Szczęsnego. 1-3.

W doliczonym czasie gry londyńczycy zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Akcja zespołowa zakończyła się wślizgiem Podolskiego w piłkę, która znalazła miejsce przy słupku bramki Bolata.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal kolejny raz pokonał Galatasaray 4-1, wygrywając cały dwumecz 8-2.

Galatasaray StambułLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.12.2014, 17:33

Welbeck dostaje piłki na dobieg (różnej jakości) tylko ślepy tego nie widzi.
Giroud należy do listy graczy, ktorych bez jęknięcia bym na dzień dobry sprzedał na miejscu nowego trenera bo Wenger tego nie zrobi. Tak z ławki Giroud jest okej ale chyba na ławie bardziej widział bym Welbecka i nowego napadziora do pierwszego składu. Giroud wcale lepiej akcji nie wykańcza niż Welbeck.

Alonso komentarzy: 1282411.12.2014, 17:29

RIVALDO700
"Kogo opychacie z AFC gdyby od Was zalezalo Welbecka czy Ziru?"

Welbecka

lays komentarzy: 3987111.12.2014, 17:26

1) Jestem za Liverpoolem. Nie cierpie MU (ogólnie) MU i KFC to najbardziej znienawidzone dla mnie kluby w BPL.

Kibice LFC jak i sam klub mnie mocno zdenerwowali w tamtym sezonie :) Rzucali się jak pawie i nas cisneli... a grali bez LM pare lat.

Dlatego

1) Wygrana LFC
2) Obiektywnie wynik na OT typuje 2-0 dla diabłów.

royal87 komentarzy: 142411.12.2014, 17:23

1)jaki wynik by wam pasował najbardziej w meczu utd-pool biorąc pod uwagę ze to my gramy z znimi w nastepnej kolejce?
2)i jaki przewidujecie?

lays komentarzy: 3987111.12.2014, 17:17

O zwyciestwo z NU jestem spokojny.

Dobrze, że u nich nie zagra Sissoko :)

Ale następny mecz gramy z Lpoolem... wyjazd :) Oni niby gowno graja, ale MU tez do meczu z nami gralo cienko, a nas pokonalo. Boje sie tego meczu jak cholera, bo my takie mecze uwielbiamy przegrywac.

Jak wygramy 2 mecze z rzedu w lidze to bede teraz bardzo zadowolony.

shark31 komentarzy: 601311.12.2014, 17:12

Hayden dopiero tydzie trenuje. Na środku zagra Debuchy albo Ajajyi.

lays komentarzy: 3987111.12.2014, 17:11

zczuba.sport.pl/Zczuba/1,138263,17113130,Arsene_Wenger_odpowiada_hejterom__spiewajac_piosenke.html

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.12.2014, 17:03

Kurcze cieżki mecz ze Srokami sie zapowiada. U nas kompletnie brak obrony... Per, Gibbs,Bellerin i Debuchy,który nie wiadomo czy jest gotowy na drugi mecz. Chyba trzeba sie przygotować z Haydenem czy Ajayi.

Newcaste - wypadło im dwóch bramkarzy,wiec mamy do pokoania 3 bramkarza. Sissoko pauzuje.Taylor z karta też pauzuje.

zychuasnl komentarzy: 35711.12.2014, 16:56

Oby Everton dzisiaj wygrał :D (ostatni mecz na kuponie, a gruby hajs do wygrania ) Jak wygrają będą moją drugą ulubioną drużyna w PL :D

MajsterLM komentarzy: 124911.12.2014, 16:55

najrozsądniejsze*

Żiru na stopera ^^ a tak serio to najrosądniejsze wydaje sie postawienie tam na Debuchy-ego bo O-connor to chyba nie najlepsze wyjście

lays komentarzy: 3987111.12.2014, 16:52

Ogólnie jest niewielu dobrych napastników.

Kiedyś było bardzo wielu znakomitych napastnikow... a teraz jest to garstka, ktora i tak nie dorownuje tym co grali.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:52

Fabri4

nic specjalnego to Ziru, ale ja juz koncze ta jalowa dyskusje.

Spadam

James komentarzy: 167411.12.2014, 16:51

kamilo_oo
chyba wlasnie borussie dam zamiast paok :p

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.12.2014, 16:50

Rivaldo

Welbeck to nie leszcz, ale poważnie nic specjalnego ;)

lays komentarzy: 3987111.12.2014, 16:49

Benzema nierealny?

AKurat ja się nie zdziwie jak Real rzuci się na jakiegoś Aguero, a wtedy Benzema odejdzie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:48

youtube.com/watch?v=sy9_qOcuK14

goraca kompilacja o tym leszczu co potyka sie o wlasne nogi , nie umie strzelac i w ogole.

James

dobry kupon, Legii bym nie stawiał a Lokern mimo wszystko powinna wygrać :)

koczan_4 komentarzy: 330211.12.2014, 16:45

Giroud to gość idealnie pasujący to roli jokera, wchodzi gdy trzeba gonić wynik, czy coś. Gdyby w klubie był napastnik klasy światowej to Oli mógłby byc jego zmiennikiem i nic bym do niego nie miał. Niestety nie ma takowego. Za to jest Welbz, z którym jest IMO więcej opcji do gry.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2014, 16:45

James

a co byś powiedział na Borussie M i Napoli z handicap?

Ziebka komentarzy: 265911.12.2014, 16:45

a ja was bym chcial cos spytac, o Lewym nie wspomne bo u kazdego powinien byc nr 1, ale majac 3 napastnikow Welb Giroud i Milik, ustawcie ich w kolejnosci od najlepszego

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:44

FabsFAN

to Welbeck nawet pilke ma trudno przyjac?

3. Lacazette

1 i 2 nierealna, bo Benzema jest zbyt cenny dla Realu, a Muller nie ma powodów do opuszczenia Bayernu, no ale pomarzyć mozna.

James komentarzy: 167411.12.2014, 16:41

ok wymyslilem cos takiego :
apollon villareal 2
paok guinamp 1
rio ave aalborg 2
sevilla rijeka 1.

mysle jeszcze czy lokeren albo legi nie postawic nawet za paok bo troche sie obawiam tego meczu, co myslicie ?

-lepsze panowanie nad piłką
-lepsze wykończenie, mimo że nie grzeszy też brakiem celności po czym irytuje wszystkich wywaleniem jęzora

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.12.2014, 16:34

Rivaldo

Mysle, ze to zalezy od dnia. Ostatnio Giroud strzelil dwie bramki, wiec wszyscy go wielbia. Suarez jak ostatnio nie strzela, to tez widzialem tu komentarze, ze slabiak

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.12.2014, 16:34

Giroud jest o wiele lespzy od Welbecka. Zacznijmy od tego, ze model przynajmniej umiec przyjac pilke = kontynuowanie akcji + brak straty.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.12.2014, 16:32

Giroud i Arteta(choć w tym sezonie ma dobre wystepy) to tacy piłkarze,że jak ich nie ma to składam rece,zeby już wracali,a jak zagraja jeden mecz to najchętniej rozpierdykałbym tv i wydłubał sobie oczy.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.12.2014, 16:31

Fabri

Ja postawilem dwa krótsze kupony i na jednym z nich wsadzilem Inter. Kurs mnie skusil mimo wszystko

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:31

Sorry rozumiem rozkmine Benzema,Suarez,Ibra vs Welbeck

ale do przesady z ta wyzszoscia francuza nad Welbeckiem, Anglik zjada go szybkoscia , widzieliscie jego wybicie przy golu z WBA. Dla mnie ten facet daje wiecej AFC.

Dla mnie jesli juz co to Ziru out.

Nie wiedzialem, ze ziru ma tu taki hype.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 16:31

co z tego, że jest szybki, że może wychodzić do piłek prostopadłych, skoro W OGÓLE TAKICH NIE DOSTAJE? był taki mecz, w którym podania na dobieg szły co akcję, ale zrozumcie, że Welbeck nie jest napastnikiem pod styl AFC

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 16:30

po utracie Giroud i grze Welbecka doceniłem tego pierwszego, choć jakimś jego wielkim outem nie byłem, ale były momenty, w których irytował

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.12.2014, 16:30

ribery

Inter może Ci spartaczyć bo pewnie wyjdą na luzaku

ribery8 komentarzy: 27111.12.2014, 16:29

dancer to ktory wyeliminowac ?

Ziebka komentarzy: 265911.12.2014, 16:29

Welbeck dal cos nowego naszej druzynie, a mianowicie szybkosc i wychodzenie do pilek prostopadlych, sila dorownuje Giroud moim zdanie chociaz z lekkim wskazaniem na Francuza, Giroud natomiast gra lepiej tylem do bramki i ma lepsze uderzenie, jak przyjdzie Henryk i nauczy Daniela wykonczenia to mysle ze moze stac sie kozakiem :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.12.2014, 16:29

Ribery

Za duzo meczów. Niby powinno wejsc, ale zawsze sie mozesz potknac na jednym

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.12.2014, 16:29

mar
I ja sie pod tym rowniez podpisuje. Ja osobiscie na Modela patrzec nie moge juz.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.12.2014, 16:28

Rivaldo

Żiru i Welbeck to ten sam średni poziom, przecież stać nas na kogoś lepszego

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.12.2014, 16:28

Dancer
zgadzam się! Wczoraj przypatrzyłem się jego grze. Osłabł jak cała Roma w drugiej połowie,ale najlepszy gracz Romy na boisku, świetne podanie krótkie i długie, dobrze czyta gre. Zadziora,walczak z rozumem. bo bez rozumu już jedną zadziore mamy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 16:28

@shark, no, zaraz napiszesz, że to młody talent. typowa polska myśl szkoleniowa.