Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie

Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie 09.12.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 1502 komentarzy

Faza grupowa Ligi Mistrzów oficjalnie dobiegła końca, a Arsenal może świętować kolejny z rzędu awans do fazy pucharowej. Jak się okazało, grupa, w której znaleźli się londyńczycy, wcale nie była taka straszna, jak wydawało się przy losowaniu. Czy można było zająć w niej pierwsze miejsce? Jak najbardziej, jednak nie udało się zrobić przez własne błędy. Przy takim obrocie spraw wyjątkowo bolesna jest bardzo głupia strata punktów z Anderlechtem na Emirates Stadium, gdzie w pół godziny udało się stracić trzybramkowe prowadzenie i zostać jedynie z jednym oczkiem.

Nie ma co się jednak oglądać za siebie i należy przystąpić do kolejnych meczów z podniesioną głową. Reakcja na upokorzenie na Britannia Stadium była prawidłowa i Kanonierzy w okrojonym składzie bezproblemowo uporali się z najsłabszą defensywą grupy D, która utraciła aż 19 bramek. Teraz należy już skupić się wyłącznie na lidze i choć losowanie w kolejnej fazie europejskich pucharów będzie nieco trudniejsze, to nie należy zapominać, że w tych rozgrywkach nie ma już słabych drużyn.

Galatasaray: Bolat - Çamdal (46. Altintop), Kaya, Balta, Telles - Bruma (77. Adin), Melo, Çolak, Sneijder - Bulut, Yılmaz (46. Oztekin)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (77' O'Connor), Mertesacker, Chambers, Bellerin – Oxlade-Chamberlain, Flamini (46. Zelalem), Ramsey (46. Maitland-Niles) - Campbell, Sanogo, Podolski

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobrze rozsiąść się przed odbiornikami i poszukać działającego streama, a Arsenal już wyszedł na prowadzenie. Ramsey uruchomił na lewym skrzydle Lukasa Podolskiego, a ten huknął jak z armaty z ostrego kąta i wsadził piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez zamurowanego Bolata. 1-0 dla londyńczyków!

W siódmej minucie groźną odpowiedź przygotowali gospodarze, którzy mogli w sprytny sposób zaskoczyć powracającego do bramki Wojciecha Szczęsnego. Piłka po zablokowanym strzale trafiła do znajdującego się na wolnej pozycji Hakana Balty, a ten... spudłował z najbliższej odległości. Nikt nie wie, co turecki stoper robił w tym miejscu, ale kiedy dostajesz takie podanie, musisz je zamienić na gola.

W dziesiątej minucie Arsenal prowadził już 2-0. Oxlade-Chamberlain wypuścił piłkę do Arona Ramseya, a ten bezproblemowo przedarł się przez pasywną linię obronną i mało żwawego bramkarza i sprytnym, technicznym uderzeniem pokonał Bolata. Jeden z najłatwiejszych goli Walijczyka w jego karierze.

Gospodarze, którzy już przed kolejką pożegnali się z turniejem, wyglądali na bardzo znudzonych i mało zaangażowanych. Rzadko oglądaliśmy ich pod grą, dlatego też próżno było oczekiwać ofensywnych akcji i ewentualnych bramek. W tym meczu istniała tylko jedna drużyna i to na pewno nie był Galatasaray.

W 20. minucie Podolski mógł dopisać na swoje konto strzeleckie kolejne trafienie, po tym jak huknął w poprzeczkę z okolicy pola karnego. Niemcowi zabrakło jedynie odrobiny szczęścia, Sinan Bolat nie miałby tutaj nic do powiedzenia.

Dwie minuty później przed swoją okazją na strzelenie gola stanął Yaya Sanogo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 29. minucie byliśmy świadkami prawdopodobnie najpiękniejszej bramki tej kolejki, a może nawet i całej fazy grupowej! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi ustawionego w okolicach 25. metra Ramseya, który potężnym wolejem z pierwszej piłki całkowicie zaskoczył Sinana Bolata i umieścił futbolówkę w samym okienku jego bramki. Nieprawdopodobne uderzenie Walijczyka i 3-0 dla Arsenalu!

W 38. minucie gospodarze zdołali sobie stworzyć okazję strzelecką, ale nie potrafili jej zamienić na zdobycz bramkową. Dośrodkowanie Sneijdera spadło na głowę Umuta Buluta, ale Turek nie był zbyt precyzyjny i posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania londyńczycy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tym razem przed świetną okazją stanął Joel Campbell, ale niespodziewanie jego strzał wybronił Sinan Bolat, który chyba w końcu otrząsnął się z amoku.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Na drugą część meczu obie drużyny weszły w zmienionych składach. Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Ramseya i Flaminiego, a w ich miejsce desygnować młodych Maitlanda-Nilesa i Zelalema. W zespole gospodarzy Altintop i Oztekin zastąpili Camdala i Yilmaza.

W 53. minucie ostrzegawczy strzał z dystansu oddał Wesley Sneijder, ale Holendrowi zabrakło tutaj precyzji - piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Galatasaray nie miał większych pomysłów na grę, z kolei skoncentrowany Arsenal myślami był już chyba na o wiele ważniejszym meczu z Newcastle. Londyńczycy postanowili więc grać mądrze, spokojnie i rozważnie, nie narażając się na głupie błędy.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 66. minucie, kiedy to gospodarze stanęli przed świetną okazją na zdobycie honorowej bramki. Zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Umut Bulut, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Per Mertesacker. Świetna interwencja.

W 77. minucie O'Connor wszedł na boisko za Mathieu Debuchy'ego. Równocześnie zmianę przeprowadzili również Turcy - Adin zastąpił Brumę.

Kolejny zwrot akcji oglądaliśmy dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wesley Sneijder perfekcyjnie posłał piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki Szczęsnego. 1-3.

W doliczonym czasie gry londyńczycy zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Akcja zespołowa zakończyła się wślizgiem Podolskiego w piłkę, która znalazła miejsce przy słupku bramki Bolata.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal kolejny raz pokonał Galatasaray 4-1, wygrywając cały dwumecz 8-2.

Galatasaray StambułLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.12.2014, 12:29

simpllemann
Okej dzieki za typy. Swoja droga w LE nie siedze wiec jeszcze zapytam jak widzisz dzis mecz Legii ? i pozostale mecze np Besiktasu z Totkami.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2014, 12:28

Na dzisiaj proponuje Borussie , Villareal , PAOK, Sevilla , Napoli (handi) , Club Brugge

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 12:24

zzapolowy.com/fans-chat-rozmowa-z-rafalem-tomaszewskim-kibicem-arsenalu/

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 12:23

Kanonier204
Gdybym miał okazję to postawiłbym na zwycięstwa Napoli, Sevilli, Fiorentiny, Borussi M-G. Pomyślałbym też nad handicapem w którymś z tych meczów.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.12.2014, 12:19

Cos dzis stawiacie u buka ? jak tak to jakie propozycje typow ? bo sie zastanawiam czy czegos nie obstawic.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 12:19

Storm - w mojej drugiej czesci wypowiedzi rozwazylem taki przypadek, ale za Girouda duzo bysmy nie dostali, a poza tym on jest nam potrzebny, bo w koncowkach jak nam nie idzie i gramy na chaos, to tylko Giroud jako tako ogarnia

Naprawde wierzysz, ze Giroud moglby od nas odejsc?

sarioglu komentarzy: 1311.12.2014, 12:15

Ładny mecz, a bramka Aarona palce lizać ;)

Storm komentarzy: 51211.12.2014, 12:13

@Master10

Zgadza się, lecz to tylko jedna z opcji. Równie dobrze kontrakt mógł być z nim przedłużony dlatego, żeby w razie ewentualnej sprzedaży uzyskać jak największą kwotę. Spójrz, za ile taki crack jak Toni Kroos został puszczony do Realu, ze względu na wygasający kontrakt. Z tego co pamiętam, to było ok. 30% jego wartości.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 12:06

Storm - no raczej to, ze widza w nim zawodnika, ktory bedzie stanowil o sile naszego klubu

Nie przedluza sie umowy z zawodnikiem, ktorego chce sie sprzedac. Ewentualnie mozna tak robic, kiedy jest sie pewnym, ze zawodnik chce odejsc i chce sie wyciagnac jak najwiecej kasy.

U nas sprawa jest prosta, nikt nie da za Girouda wiecej niz 25 baniek, a i tyle to byloby sporo

Giroud z nami zostanie, pytanie tylko czy bedzie podstawowym czy rezerwowym zawodnikiem

Storm komentarzy: 51211.12.2014, 12:00

@Master10

I co z tego, że ma nową umowę?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 11:29

Dziennikarze zwiazani z lfc zgodnie pisza, ze w klubie nie bedzie wiekszych wzmocnien zima i Rodgers bedzie mial do wydania tyle, za ile sprzeda obecnych zawodnikow

Przed sezonem wytypowalem pierwsza 4 nastepujaco:
1. Chelsea
2. City
3. Arsenal
4. United

W dalszym ciagu zdania nie zmieniam patrzac na gre wszystkich ekip, jednak United mimo slabej gry trzeba przyznac, ze ladnie punktuje w ostatnich kolejkach

Kaczaza komentarzy: 722311.12.2014, 11:16

Storm;
Co z zakładem? Przegrałeś łyche.

KochamArsenal88 komentarzy: 100311.12.2014, 11:12

Storm--> bardzo dobra decyzja zostanmy z Cavanim i Welbzem :) w razie kontuzji Ramsey albo Mertesacker zagra w napadzie i jeszcze jako pierwszy bys narzekał ze nie ma zmiennikow.
Jakos City moze muec Jovetica, Dzeko i Aguero i do tej pory mieli jeszcze Negredo.
Chelsea Costa, Drogba i Remy.
Od Cavaniego wolalbym Benzeme ale urugwajczykiem tez bym nie pogardzi ale i tak bym zostawil Welbecka i Giroud, dwoch z tej trojki spokojnie moznaby pogodzic na boisku w kazdej mozliwej kombinacji i lawke mielibysmy wybitna.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 11:12

Na transfermarkt Giroud już ma umowę do 30.06.2018 roku.

Alonso komentarzy: 1282411.12.2014, 11:10

Do końca obecnego kontraktu Wengera możecie przestać marzyć o nowym napastniku.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 11:09

Turek - Ibra-Kadabra sie cofal, rozgrywal, ogolnie mowiac, to maja dosyc dobra wymiennosc pozycji, raczej Cavani nie moze narzekac, ze jest rzucany na skrzydla czy cos, bo oni sa profesjonalistami i sa w 100% zaangazowani w zespol

To, ze Cavani nie jest najwieksza gwiazda i chce odejsc, ok, ale dlatego, ze gra na skrzydle to bzdury, patrzac na ostatni mecz.

W lidze przy ataku pozycyjnym, moze to jednak wygladac zdecydowanie gorzej dla Cavaniego, ale dawno nie ogladalem meczu ligowego PSG

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 11:07

kanonierzy.com/shownews_id-35558_Wenger-potwierdza-porozumienie-z-Giroudem.shtml

Turek44 komentarzy: 231711.12.2014, 11:07

Jakoś nie chcę mi się w to wierzyc :P A jak się wczoraj prezentował przeciwko Barcelonie?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 11:06

Przeciez Giroud ma nowa umowe, Storm, w jakim swiecie zyjesz :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 11:02

taka ciekawostka

We wtorek na ławce rezerwowych Liverpoolu siedzieli gracze warci około 94 miliony funtów, co kolejny raz udowodniło, że rynek transferowy nie jest jedynym rozwiązaniem wszystkich kłopotów, z którymi zmaga się Rodgers.

Storm komentarzy: 51211.12.2014, 11:01

Jeśli Cavani faktycznie miałby do nas dołączyć to w takim razie Giroud i Sanogo OUT, a Welbz ławeczka.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 10:59

o widzę, że grał Bruma. jak mu się powiodło w meczu z AFC?

Kaczaza komentarzy: 722311.12.2014, 10:46

Milik spoko, ale poczekajmy bo dobry start to nie wszystko. Jestem ciekaw czy Cavani zajmie stanowisko wobec plotek.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 10:39

strona Arsenal? strona Arsenal to na arsenal.com

gothegunners1886 komentarzy: 309811.12.2014, 10:26

Zamknijcie się już z tym Milikiem to jest strona Arsenal..

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 10:23

4 niemieckie drużyny awansowały dalej w LM. Dziś kolejne 2 mogą awansować w Lidze Europy.
Liga niemiecka może w niedługim czasie wyprzedzić angielską w rankingu UEFA.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 10:19

Bramka Milika była podobna do tej, którą strzelił w ostatniej kolejce ligowej:
meczyki.pl/milik_najmlodszy_polak_ktory_strzelil_gola_w_lm,42295,filmik.html

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 10:13

Milik i Krychowiak musza co najmniej ogarnac ten poziom do konca sezonu

Pamietacie Pawloskiego i jego gol w Hiszpanii albo jaranie sie Zielinskim w Udinese czy Janczyka w Rosji?

Wszystko spoko, ale jako taki poziom to byl w ostatnich latach Jelenia w League 1, Smolarka w Borussii, + trio z Dortmundu, Szczesny/Fabianski/Boruc

A mlode talenty po 22-25 lat maja przewaznie jakies wyskoki formy i goraca glowa paruje

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 10:09

KingOfLoyal
4 minuty z Soton.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 10:08

skrobinho - no moze i Benzema mial wiecej pudel w poprzednich latach, ale jest szybki, skupia uwage obroncow, ma technike i moze grac wiele wariantow, a przy tym bramki to on jednak strzela zawsze

Biorac pod uwage wszystkie rozgrywki Benzema w ostatnich latach prezentuje sie nastepujaco:

12/13 - 20 bramek / 20 asyst ( 50 wystepow )
13/14 - 24 bramki / 13 asyst ( 52 wystepy )
14/15 - 10 bramek / 7 asyst ( 16 spotkan )

Owszem, w zeszlych latach Benzema marnowal wiecej okazji, ale ponizej pewnego poziomu po prostu nie schodzil

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 10:07

dissault
W ugryzieniach Suarez nie ma w sobie równych.

Dobrym ruchem było wypożyczenie Milika. Niezły klub w niezłej lidze. Dobre miejsce na odbudowanie się i wypromowanie.

dissault komentarzy: 326811.12.2014, 10:07

wprawdzie 8 bramek w pucharze Holandii z jakimiś ogórkami, no ale i tak robią wrażenie te statsy

schnor25 komentarzy: 1854611.12.2014, 10:07

Milik ma bardzo udaną jesień, ale lodu na głowę. Niech co najmniej utrzyma ten sam poziom do końca sezonu. Generalnie niech go Ajax wykupi za te 2 mln euro, pogra tam 2 sezony i jak Eredevisie zrobiła się za mała to może ruszać w świat ;)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.12.2014, 10:06

Gdzieś mi migneło,ze Akpom konczy kontrakt teraz czy za rok i możemy mieć duży problemu z przedłużeniem,po tym jak Akpom dostał kilka minut( było podane ile, chyba jakiś ogon w COC)

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.12.2014, 10:02

Po Milika mogą się powoli ustawiać w kolejce zespoły z topu. Nie wiem czy my się po niego zgłosimy - jest sanogo i przede wszystkim Akpom.

dissault komentarzy: 326811.12.2014, 10:00

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 211.12.2014, 09:58

Benzema w sumie też dopiero w tym roku regularnie strzela.

W poprzednich latach to trafiał 1/4 setek.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 09:57

simpllemann - nie tylko w tej kwestii ;]

Najbardziej to mnie boli Chamberlein, bo gdyby wykorzystal 50% swoich patelni lub niedokladnych ostatnich podan, z ktorych pewnie by mial asysty, to mozna powiedziec, ze mamy super skrzydla i mlody Anglik, bylby nasza podpora i super graczem na lata.

Narazie ciagle walczy albo z kontuzjami lub z ustabilizowaniem formy.
Brakuje mu w sumie naprawde niewiele, aby byc czolowym skrzydlowym ligi, ale ciagle nie moze wejsc na ten wyzszy poziom.

Przyjdzie Theodor i pewnie Ox nie dostanie juz tylu szans, co teraz, bo bo Walcott ma juz okres wiecznego talentu za soba, a jest juz mozna powiedziec, uksztaltowanym pilkarzem, ktory moze zmienic losy meczu.

dissault komentarzy: 326811.12.2014, 09:51

no, nie sposób się z tym nie zgodzić

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 09:49

Widzę, że kolega Master10 ma podobne zdanie co ja.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 09:48

Kaczaza
Jeśli chodzi o wykończenie (strzały) to trzeba wymienić więcej nazwisk. Wystarczy spojrzeć na próby Cazorli, Chamberlaina, Ramseya.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.12.2014, 09:45

Kaczaza - Giroud i Welbeck, ale nie zapominaj o Cazorli, Chamberleinie, Ramsey tez wiele razy probowal w tym sezonie, a niewiele wpadlo + Wilshere swoje patelnie tez mial

Ogolnie jako druzyna jestesmy malo skuteczni, a Sanchez jako tako stwarza sytuacje i raczej je wykorzystuje

Kaczaza komentarzy: 722311.12.2014, 09:39

Bo nie ma wykończenia. najlepsze zespoły z tego słyną, dla topu Giroud i Welbeck to byłaby głęboka ławka

dissault komentarzy: 326811.12.2014, 09:30

czyli jak zwykle, fajne statystyki, a w tabeli jak jest każdy widzi :))

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 09:17

Jeszcze 2 ciekawe statystyki:
Arsenal spędza najwięcej czasu na połowie rywala- 34 procent.

Kanonierzy mają całkiem nieżle zbilansowany atak- 33 procent akcji przeprowadzanych jest lewą stroną, 32 procent środkiem a 35 procent prawą stroną.