Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie

Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie 09.12.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 1502 komentarzy

Faza grupowa Ligi Mistrzów oficjalnie dobiegła końca, a Arsenal może świętować kolejny z rzędu awans do fazy pucharowej. Jak się okazało, grupa, w której znaleźli się londyńczycy, wcale nie była taka straszna, jak wydawało się przy losowaniu. Czy można było zająć w niej pierwsze miejsce? Jak najbardziej, jednak nie udało się zrobić przez własne błędy. Przy takim obrocie spraw wyjątkowo bolesna jest bardzo głupia strata punktów z Anderlechtem na Emirates Stadium, gdzie w pół godziny udało się stracić trzybramkowe prowadzenie i zostać jedynie z jednym oczkiem.

Nie ma co się jednak oglądać za siebie i należy przystąpić do kolejnych meczów z podniesioną głową. Reakcja na upokorzenie na Britannia Stadium była prawidłowa i Kanonierzy w okrojonym składzie bezproblemowo uporali się z najsłabszą defensywą grupy D, która utraciła aż 19 bramek. Teraz należy już skupić się wyłącznie na lidze i choć losowanie w kolejnej fazie europejskich pucharów będzie nieco trudniejsze, to nie należy zapominać, że w tych rozgrywkach nie ma już słabych drużyn.

Galatasaray: Bolat - Çamdal (46. Altintop), Kaya, Balta, Telles - Bruma (77. Adin), Melo, Çolak, Sneijder - Bulut, Yılmaz (46. Oztekin)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (77' O'Connor), Mertesacker, Chambers, Bellerin – Oxlade-Chamberlain, Flamini (46. Zelalem), Ramsey (46. Maitland-Niles) - Campbell, Sanogo, Podolski

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobrze rozsiąść się przed odbiornikami i poszukać działającego streama, a Arsenal już wyszedł na prowadzenie. Ramsey uruchomił na lewym skrzydle Lukasa Podolskiego, a ten huknął jak z armaty z ostrego kąta i wsadził piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez zamurowanego Bolata. 1-0 dla londyńczyków!

W siódmej minucie groźną odpowiedź przygotowali gospodarze, którzy mogli w sprytny sposób zaskoczyć powracającego do bramki Wojciecha Szczęsnego. Piłka po zablokowanym strzale trafiła do znajdującego się na wolnej pozycji Hakana Balty, a ten... spudłował z najbliższej odległości. Nikt nie wie, co turecki stoper robił w tym miejscu, ale kiedy dostajesz takie podanie, musisz je zamienić na gola.

W dziesiątej minucie Arsenal prowadził już 2-0. Oxlade-Chamberlain wypuścił piłkę do Arona Ramseya, a ten bezproblemowo przedarł się przez pasywną linię obronną i mało żwawego bramkarza i sprytnym, technicznym uderzeniem pokonał Bolata. Jeden z najłatwiejszych goli Walijczyka w jego karierze.

Gospodarze, którzy już przed kolejką pożegnali się z turniejem, wyglądali na bardzo znudzonych i mało zaangażowanych. Rzadko oglądaliśmy ich pod grą, dlatego też próżno było oczekiwać ofensywnych akcji i ewentualnych bramek. W tym meczu istniała tylko jedna drużyna i to na pewno nie był Galatasaray.

W 20. minucie Podolski mógł dopisać na swoje konto strzeleckie kolejne trafienie, po tym jak huknął w poprzeczkę z okolicy pola karnego. Niemcowi zabrakło jedynie odrobiny szczęścia, Sinan Bolat nie miałby tutaj nic do powiedzenia.

Dwie minuty później przed swoją okazją na strzelenie gola stanął Yaya Sanogo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 29. minucie byliśmy świadkami prawdopodobnie najpiękniejszej bramki tej kolejki, a może nawet i całej fazy grupowej! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi ustawionego w okolicach 25. metra Ramseya, który potężnym wolejem z pierwszej piłki całkowicie zaskoczył Sinana Bolata i umieścił futbolówkę w samym okienku jego bramki. Nieprawdopodobne uderzenie Walijczyka i 3-0 dla Arsenalu!

W 38. minucie gospodarze zdołali sobie stworzyć okazję strzelecką, ale nie potrafili jej zamienić na zdobycz bramkową. Dośrodkowanie Sneijdera spadło na głowę Umuta Buluta, ale Turek nie był zbyt precyzyjny i posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania londyńczycy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tym razem przed świetną okazją stanął Joel Campbell, ale niespodziewanie jego strzał wybronił Sinan Bolat, który chyba w końcu otrząsnął się z amoku.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Na drugą część meczu obie drużyny weszły w zmienionych składach. Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Ramseya i Flaminiego, a w ich miejsce desygnować młodych Maitlanda-Nilesa i Zelalema. W zespole gospodarzy Altintop i Oztekin zastąpili Camdala i Yilmaza.

W 53. minucie ostrzegawczy strzał z dystansu oddał Wesley Sneijder, ale Holendrowi zabrakło tutaj precyzji - piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Galatasaray nie miał większych pomysłów na grę, z kolei skoncentrowany Arsenal myślami był już chyba na o wiele ważniejszym meczu z Newcastle. Londyńczycy postanowili więc grać mądrze, spokojnie i rozważnie, nie narażając się na głupie błędy.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 66. minucie, kiedy to gospodarze stanęli przed świetną okazją na zdobycie honorowej bramki. Zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Umut Bulut, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Per Mertesacker. Świetna interwencja.

W 77. minucie O'Connor wszedł na boisko za Mathieu Debuchy'ego. Równocześnie zmianę przeprowadzili również Turcy - Adin zastąpił Brumę.

Kolejny zwrot akcji oglądaliśmy dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wesley Sneijder perfekcyjnie posłał piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki Szczęsnego. 1-3.

W doliczonym czasie gry londyńczycy zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Akcja zespołowa zakończyła się wślizgiem Podolskiego w piłkę, która znalazła miejsce przy słupku bramki Bolata.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal kolejny raz pokonał Galatasaray 4-1, wygrywając cały dwumecz 8-2.

Galatasaray StambułLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
sebastix11 komentarzy: 599211.12.2014, 14:13

z wypowiedzi Wnegera wynika ze chce przede wszystkim środkowego obrońce

mar12301 komentarzy: 2313711.12.2014, 14:13

Ziebka

nie rozumiem tej tabeli. Dlaczego na Bayern i Monaco jest większa szansa?

pelek komentarzy: 214611.12.2014, 14:11

Kaczaza
Po prostu to się nie zdarza, jaki interes ma QPR w wypożyczaniu najlepszego strzelca w połowie sezonu gdzie będą się bronić przed spadkiem i zastępowaniu go innym wypożyczeniem? Tak samo niedawno ktoś tu chciał na pół roku Praeta z Anderlechtu.
Nie jestem w stanie z pamięci przywołać żadnego przypadku wypożyczenia ze słabszego do lepszego klubu w ostatnim czasie, w dodatku gracza tak ważnego.
Oczywiście, że mam rację. xD

executer1 komentarzy: 261911.12.2014, 14:08

youtube.com/watch?v=YJMr6nrl7c0

Ziebka komentarzy: 265911.12.2014, 14:06

jakby ktos jeszcze nie widzial

Rosomak komentarzy: 254211.12.2014, 14:06

Ja się będę cieszył jak w zimie kupimy jednego dobrego zawodnika do defensywy, nie oszukujmy się zimą zrobić dobre transfery jest ciężko. Zresztą nie słyszałem ostatnio żeby jakiś klub mający w składzie dobrych zawodników na gwałt kasy potrzebował, więc dobrzy zawodnicy na pewno będą sporo kosztować.

Kaczaza komentarzy: 722311.12.2014, 14:02

pelek
Dla nich 2 banki np to kupa hajsu, i 2 dobrych zawodników w gratisie. Oni maja inne priorytety niż Arsenal. Ale oczywiście możesz miec racje.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.12.2014, 14:02

shark31

IMO warto zaryzykować. Typ jest jeszcze młody, a skoro Real też jest nim zainteresowany to chyba taki anonimowy gość to nie jest, jak np. ten Douglas z Barcelony.

I chłopak będzie mógł grać też w LM. Ale czy to na pewno ten zawodnik, którego oczekujemy?

GKS_AFC komentarzy: 871811.12.2014, 14:01

Lucas Silva na DM się przyda do tego napastnik i obrońca i nie będzie problemu, a najlepsze by było to z Lucasem że może grać w lidze mistrzów :)

pelek komentarzy: 214611.12.2014, 13:57

Kaczaza
"wypożyczyć z opcją pierwokupu Austina wciskając QPR'owi na wyożycznie Campella i Sanogo z ew dopłatą."

Teraz wyobraź sobie że jesteś menadżerem takiego QPR, dzwoni telefon, odbierasz a tam papa Wonga mówi że chce zrobić taki deal. Bzdura.

shark31 komentarzy: 601311.12.2014, 13:56

Juz od rana Marca podaje ze zaakceptowano nasza oferte z Lucasa Silve. Gosc na yt robi wrazenie, ale ofc moze zostac kolejnym Denilsonem.
I to jest w miare realny transfer bo obronca na pewno nie przyjdzie. Z październikowej wypowiedzi Arsena dla BeINSports wynika że chce On kupić DMa i napastnika, a to oznacza ze w styczniu 2 ofensywnych graczy outuje z AFC.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 13:52

Nie wiem czy się nie mylę ale Niemcy mogą po tym sezonie nawet wyprzedzić ligę angielską.
Po tym sezonie odpadnie współczynnik z 2010/2011:
Anglia 18.357
Niemcy 15.666
A przed tym sezonem różnica wynosiła 3.540 na korzyść ligi angielskiej.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.12.2014, 13:51

Arsenal's £11.9m bid for Cruzeiro defensive midfielder Lucas Silva has been accepted, @Marca report

Nie wiem czy było.

mitmichael komentarzy: 4924311.12.2014, 13:50

W tej niby wypowiedzi Cavaniego podali, ze chciałby odejsc juz w styczniu w co mi sie nie chce wierzyc. Moze gdyby tego nie podawali to by mozna było uwierzyc w taka wypowiedz.

Kaczaza komentarzy: 722311.12.2014, 13:49

GKS_AFC;
Lepiej wymienić Cazorle za Turana, dogadać Reida i Khedire za drobniaki zimą, wypożyczyć z opcją pierwokupu Austina wciskając QPR'owi na wyożycznie Campella i Sanogo z ew dopłatą. IMO oczywiście.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 13:49

GKS AFC

Cavani mi nie pasuje w AFC , niestety

mar12301 komentarzy: 2313711.12.2014, 13:48

Zimą kupimy tylko obrońcę. Na DM nie ma szans.

GKS_AFC komentarzy: 871811.12.2014, 13:47

no i atak Cavani, ach te marzenia zciętej głowy XD

GKS_AFC komentarzy: 871811.12.2014, 13:46

Wtedy Girud ława, na skrzydle Theo i Alexis z tyłu Ozil i Dm z Ramseyem :D

GKS_AFC komentarzy: 871811.12.2014, 13:44

pozbycie się Podolskiego, Cazorli i Flaminiego i kupienie Cavaniego oraz DM i obrońcy to byłoby najlepsze okienko transferowe ever.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 13:37

podobno czerwonka oferuje mu 70 tys funtów tygodniowki, facet chce wiecej.

Nie bede zaskoczony jak zwieje stamtad, bez suareza na dzis ten klub nie ma jakis super perspektyw.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 13:36

FabsFAN

dla PL to dobrze, ze City przeszło, bo rosnie wspolczynnik ligi, Niemcy naprawde ostro naciskaja lige angielska w tabeli lig / jedyna liga w europie gdzie wszystkie druzyny awansowaly do 1/8 LM/

Za to LE pokazuje dzis troche gdzie jest serie A beda grac tam na wiosne - Inter,Napoli,Torino,AS Roma i malo brakowało i Juventus by tam wyladowal.

executer1 komentarzy: 261911.12.2014, 13:35

I gdzie ten Sterling pójdzie jak nie zamierza zostawać w Liverpoolu.

royal87 komentarzy: 142411.12.2014, 13:33

oczywiście dla każdej jednej ponieważ bt sport podwaja oplate za prawa do transisji

royal87 komentarzy: 142411.12.2014, 13:32

samo zakwalifikowanie się do ligi mistrzów w przyszym sezonie dla angielskich ekip przyniesie dochód ąż 40 mln funtów

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 13:30

chyba Sterling nie zamierza przedłużać kontraktu z Live D:

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 13:21

niby te asysty fabregasa robia wrazenie, ale jak pisalem kiedys juz , 80 procent asyst fabregasa to dosrodkowania z roznego i wolnego , szału nie ma patrzac na to, ze chelsea i atletico to najlepsze druzyny strzelajace gole po SFG na swiecie.

Alonso komentarzy: 1282411.12.2014, 13:19

Moim zdaniem dupy dała tylko obrona ze Stoke. Atak grał jak zawsze, 2 gole powyżej i tak naszej średniej.

Kaczaza komentarzy: 722311.12.2014, 13:06

simpllemann;
No fakt, ale czy niesłusznie? Kij juz "po ptokach"

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 13:00

Nie liczą się gole i asysty a tutaj się Fabregasa z każdego podania lub bramki rozlicza i pyta dlaczego go nie ma u nas.

Kaczaza komentarzy: 722311.12.2014, 12:53

BigPower;
Nie tylko, niewykorzystane sytuacje to podstawowy problem. Z MU było to samo, barak kocura na napadzie.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.12.2014, 12:51

Ze Stoke odpowiedzialni za porażkę są przede wszystkim gracze grający w obronie - grali na poziomie ogórków. Stoke to wykorzystało ale pewnie i Legia warszawa czy Zawisza Bydgoszcz by ustrzeliła minimum gola z tak grającą naszą defensywą ze Stoke.

@simpllemann

3 dni przed tym meczem zniszczyło nas 13 w tabeli Stoke, więc nie wiem o co ci chodzi?

Kaczaza komentarzy: 722311.12.2014, 12:44

BigPower;
W Arsenalu nie idzie nie zapomnieć co to napastnik.

Moenchengladbach, Wolfsburg, Lokeren, Feyenoord to są moje typy

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.12.2014, 12:44

Ramsey to pomocnik i nie rozlicza sie go z goli tlyko kreowania gry. Niekoniecznie asyst.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.12.2014, 12:43

Tak - Ramsey gra dobrze - wg statystyk(nie chodzi o gole i asysty bo co niektórzy pod tym względem oceniają zawodnika, zapominając, ze od tego jest NAPASTNIK) to nawet lepiej niż sezon temu.

Haha

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 12:41

Nie wiem ale jakoś nie lubię nazywania zespołu/ligi ogórami. Ktoś może być słabszy ale takie słowo jest bardzo deprecjonujące.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.12.2014, 12:40

Simpllemann
Dziekowac. W takim razie chyba jednak sie skusze na jakies "male" typowanie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.12.2014, 12:40

Obejrzalem wlasnie skrot Romy i stwierdzam , ze musza kupic jakiegos napastnika, bo ich skutecznosc jest gorsza niz Welbecka.

Storm komentarzy: 51211.12.2014, 12:37

Ja jestem pewien, że Mesut z Alexisem i Walcottem na skrzydłach pokaże wam światowy poziom. Ramsey też cały sezon grał dno, jeden mecz ogórami i wraca do super formy co nie? Haha...

Storm komentarzy: 51211.12.2014, 12:35

Każdemu się zdarza spamerze...

PÓŁKI *

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 12:35

Kanonier204
Legia myślę, że przynajmniej remis powinna wyciągnąć.
Besiktas-Tottenham to remis. Obie drużyny jeszcze bez porażki. A w pierwszym meczu padł wynik 1:1.

Może postaw też strzelca bramki np. Alan z Salzburga.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.12.2014, 12:32

Szkoda wczoraj tej Romy. Chociaz przynajmniej $hity pomecza sie w LM te dwa dodatkowe mecze .

Storm komentarzy: 51211.12.2014, 12:31

Arsenal na chwilę obecną to klub z przeogromnym potencjałem. Gdy widzę, że w dobrej dyspozycji są tacy piłkarze jak Alexis, Özil, Walcott, Wilshere czy Koscielny to po prostu skacze z radości. Jedynym naszym mankamentem jest Wenger, który pościągał szrot/średniactwo na każdą z formacji i zmixował ich z piłkarzami z wysokiej pułki. Naszym zbawieniem mógłby być ktoś taki jak Roberto Martinez. Jeśli wprowadziłby nowe metody treningowe, zmienił taktykę i poukładałby odpowiednio drużynę to sukces byłby na wyciągnięcie ręki. Potrzeba nam kogoś z jajami, kto wywali na zbity ryj takie miernoty jak Per, Flamini czy Sanogo. Niestety, kolejne 2 lata będą co najwyżej przeciętne. Ile razy to samo musimy przerabiać, żeby dojść do wniosku, że ten człowiek stanął w miejscu? WENGER OUT.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.12.2014, 12:30

Co ciekawe w meczu Qarabag-Inter więcej zarobić można za zwycięstwo drużyny z Mediolanu.