Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie

Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie 09.12.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 1502 komentarzy

Faza grupowa Ligi Mistrzów oficjalnie dobiegła końca, a Arsenal może świętować kolejny z rzędu awans do fazy pucharowej. Jak się okazało, grupa, w której znaleźli się londyńczycy, wcale nie była taka straszna, jak wydawało się przy losowaniu. Czy można było zająć w niej pierwsze miejsce? Jak najbardziej, jednak nie udało się zrobić przez własne błędy. Przy takim obrocie spraw wyjątkowo bolesna jest bardzo głupia strata punktów z Anderlechtem na Emirates Stadium, gdzie w pół godziny udało się stracić trzybramkowe prowadzenie i zostać jedynie z jednym oczkiem.

Nie ma co się jednak oglądać za siebie i należy przystąpić do kolejnych meczów z podniesioną głową. Reakcja na upokorzenie na Britannia Stadium była prawidłowa i Kanonierzy w okrojonym składzie bezproblemowo uporali się z najsłabszą defensywą grupy D, która utraciła aż 19 bramek. Teraz należy już skupić się wyłącznie na lidze i choć losowanie w kolejnej fazie europejskich pucharów będzie nieco trudniejsze, to nie należy zapominać, że w tych rozgrywkach nie ma już słabych drużyn.

Galatasaray: Bolat - Çamdal (46. Altintop), Kaya, Balta, Telles - Bruma (77. Adin), Melo, Çolak, Sneijder - Bulut, Yılmaz (46. Oztekin)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (77' O'Connor), Mertesacker, Chambers, Bellerin – Oxlade-Chamberlain, Flamini (46. Zelalem), Ramsey (46. Maitland-Niles) - Campbell, Sanogo, Podolski

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobrze rozsiąść się przed odbiornikami i poszukać działającego streama, a Arsenal już wyszedł na prowadzenie. Ramsey uruchomił na lewym skrzydle Lukasa Podolskiego, a ten huknął jak z armaty z ostrego kąta i wsadził piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez zamurowanego Bolata. 1-0 dla londyńczyków!

W siódmej minucie groźną odpowiedź przygotowali gospodarze, którzy mogli w sprytny sposób zaskoczyć powracającego do bramki Wojciecha Szczęsnego. Piłka po zablokowanym strzale trafiła do znajdującego się na wolnej pozycji Hakana Balty, a ten... spudłował z najbliższej odległości. Nikt nie wie, co turecki stoper robił w tym miejscu, ale kiedy dostajesz takie podanie, musisz je zamienić na gola.

W dziesiątej minucie Arsenal prowadził już 2-0. Oxlade-Chamberlain wypuścił piłkę do Arona Ramseya, a ten bezproblemowo przedarł się przez pasywną linię obronną i mało żwawego bramkarza i sprytnym, technicznym uderzeniem pokonał Bolata. Jeden z najłatwiejszych goli Walijczyka w jego karierze.

Gospodarze, którzy już przed kolejką pożegnali się z turniejem, wyglądali na bardzo znudzonych i mało zaangażowanych. Rzadko oglądaliśmy ich pod grą, dlatego też próżno było oczekiwać ofensywnych akcji i ewentualnych bramek. W tym meczu istniała tylko jedna drużyna i to na pewno nie był Galatasaray.

W 20. minucie Podolski mógł dopisać na swoje konto strzeleckie kolejne trafienie, po tym jak huknął w poprzeczkę z okolicy pola karnego. Niemcowi zabrakło jedynie odrobiny szczęścia, Sinan Bolat nie miałby tutaj nic do powiedzenia.

Dwie minuty później przed swoją okazją na strzelenie gola stanął Yaya Sanogo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 29. minucie byliśmy świadkami prawdopodobnie najpiękniejszej bramki tej kolejki, a może nawet i całej fazy grupowej! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi ustawionego w okolicach 25. metra Ramseya, który potężnym wolejem z pierwszej piłki całkowicie zaskoczył Sinana Bolata i umieścił futbolówkę w samym okienku jego bramki. Nieprawdopodobne uderzenie Walijczyka i 3-0 dla Arsenalu!

W 38. minucie gospodarze zdołali sobie stworzyć okazję strzelecką, ale nie potrafili jej zamienić na zdobycz bramkową. Dośrodkowanie Sneijdera spadło na głowę Umuta Buluta, ale Turek nie był zbyt precyzyjny i posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania londyńczycy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tym razem przed świetną okazją stanął Joel Campbell, ale niespodziewanie jego strzał wybronił Sinan Bolat, który chyba w końcu otrząsnął się z amoku.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Na drugą część meczu obie drużyny weszły w zmienionych składach. Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Ramseya i Flaminiego, a w ich miejsce desygnować młodych Maitlanda-Nilesa i Zelalema. W zespole gospodarzy Altintop i Oztekin zastąpili Camdala i Yilmaza.

W 53. minucie ostrzegawczy strzał z dystansu oddał Wesley Sneijder, ale Holendrowi zabrakło tutaj precyzji - piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Galatasaray nie miał większych pomysłów na grę, z kolei skoncentrowany Arsenal myślami był już chyba na o wiele ważniejszym meczu z Newcastle. Londyńczycy postanowili więc grać mądrze, spokojnie i rozważnie, nie narażając się na głupie błędy.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 66. minucie, kiedy to gospodarze stanęli przed świetną okazją na zdobycie honorowej bramki. Zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Umut Bulut, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Per Mertesacker. Świetna interwencja.

W 77. minucie O'Connor wszedł na boisko za Mathieu Debuchy'ego. Równocześnie zmianę przeprowadzili również Turcy - Adin zastąpił Brumę.

Kolejny zwrot akcji oglądaliśmy dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wesley Sneijder perfekcyjnie posłał piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki Szczęsnego. 1-3.

W doliczonym czasie gry londyńczycy zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Akcja zespołowa zakończyła się wślizgiem Podolskiego w piłkę, która znalazła miejsce przy słupku bramki Bolata.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal kolejny raz pokonał Galatasaray 4-1, wygrywając cały dwumecz 8-2.

Galatasaray StambułLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.12.2014, 16:27

Dancer

kusił mnie jeszcze Inter - kurs 3.05, ale mają pewne 1 miejsce i pewnie zagrają na luzie.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2014, 16:27

Oglądał ktoś Chelsea - Sporting ? Jak tam w ogóle spisał się Carvalho ?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.12.2014, 16:27

Gra Welbza jest dobra,troche wkurzaja te zejscia na skrzydła,ale kilka miesiecy to zbyt mało,zeby stracić nawyk.
Przestał byc zawodnikiem szybszym od piłki.
Na pewno powinien miec lepsze staty,czyli kuleje wykonczenie. I tu liczyłem na wiecej,miał kilka razy pecha,ale zbyt dużo okazji zmarnował.

ribery8 komentarzy: 27111.12.2014, 16:26

Siemanko. doradzicie ? wejdzie to ? Metalist-lokeren 2, everton-kransodar 1, limassoll-villareal 2, karabach-inter 2 , fiorentina-dinamo minsk 1, besiktas-tottenham oby dwie trafia

mar12301 komentarzy: 2313711.12.2014, 16:26

1. Rivaldo ma zawsze racje.
2. Jeśli Rivaldo nie ma racji patrz pkt 1.

Welbeck>Giroud. Eot.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:26

thide,alonso

Kogo opychacie z AFC gdyby od Was zalezalo Welbecka czy Ziru?

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.12.2014, 16:26

Welbeck jest średni na Arsenal, zrozumcie to

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.12.2014, 16:25

Fabri

Lille moze cie zaskoczyc. Ja tego meczu nie stawialem ;)

shark31 komentarzy: 601311.12.2014, 16:24

thide a gosc majacy 24 lata nie jest przyszłościowy.......?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:24

thide

a to 24-letni Welbeck nie jest przyszlosciowy. Akurat dla mnie mie ma sie z czego smiac.

Dla mnie do systemu AFC lepszy jest Welbeck od Ziru

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.12.2014, 16:24

Ja jestem pod wrażeniem Nainggolana. Ogladalem go w kilku spotkaniach Romy i na prawdę sie wyróżniał. Szkoda, ze przeszedl do Rzymu w minionym okienku, bo widzialbym go u nas.

Moja TOP 3 zawodników na DM:
1. Carvalho
2. Nainggolan
3. Malanda/Khedira

Alonso komentarzy: 1282411.12.2014, 16:23

Thide ma racje, Welbeck taki transfer z dupy. Drugi przeciętny napastnik jak Giroud. Nie podniósł ten transfer poziomu zespołu.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.12.2014, 16:22

AW: “Our main problems are still defensively because Koscielny (calf) looks like he will not be quite ready. Monreal (foot) is not back.”

AW: “Mikel Arteta (calf) is not ready and Theo Walcott (groin) is out. Aaron Ramsey (hamstring) will be checked today and tomorrow

Theo podobno trenuje,ale na Sroki nie da rady.

thide

dzis dopiero sie kapnalem , ze ty welbecka masz za leszcza i jestes jego hejterem, nieladnie.

a czym to sobie zasłużył nasz angielski spec od przewracania się przy strzelaniu, nietrafianiu w piłkę i schodzeniu na skrzydła?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:19

thide

A tu sie roznimy z tym zdaniem na temat Ziru-Welbeck.

Ja stawiam Welbecka wyzej od francuza

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 16:19

i tak rozwalały mnie tutaj wpisy typu Welbeck to transfer przyszłościowy, a chłop ma 24 lata na karku

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.12.2014, 16:18

Tu się muszę z Thide zgodzić, Wenger mógłby ściągnąć kogoś lepszego, jeśli chcemy walczyć o coś to taki Welbz nie dla nas.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.12.2014, 16:18

Kanonier

Jak z meczu z Galatą to mógłbym też prosić na pw? :)

Z góry dzięki ;p

a powiedz mi po co drugi średniak w AFC, który jest zdecydowanie słabszy od Żwirka?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:17

Welbeck to transfer nieporozumienie?

thide co sie z toba dzis dzieje?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 16:15

na ten moment to napastnicy AFC są od nich lepsi, ale to nie oznacza, że są jacyś wybitni. Giroud na ławkę OK, transfer Welbecka to dla mnie nieporozumienie. Siwy powie, że ma 3 napastników i nie może hamować rozwoju Akpoma i Afobe, więc nie ma sensu sprowadzać kolejnego strikera

nie wiem czemu porównujesz cały skład AFC do LFC. wspomniałem tylko o jakimś wyróżniającym się zawodniku z AFC

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.12.2014, 16:15

Kto tu gada, że LFC to równy poziom z nami ? niech lepiej się położy spać, bo jakiś niemrawy.

Barney komentarzy: 2094111.12.2014, 16:14

Kanonier o dzieki wielkie.

Kurde to nie stawiam na naszych jak tak wyglada nasza defensywa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:13

thide

Naprawde mnie zaskakujesz.

Ziru,Welbeck,Sanogo moim zdaniem wyzej niz Sturr,Balo i Lmbert, nawet jesli nie AFC sypnie kasa i kupi kogos lepszego, czerwonka walnie te swoje 100 mln ale pewnie dopiero za 2-3 lata

Pomoc- Wilshere,Ramsey,Ox,Ozil,Arteta,Flamini,Sanchez itp takze sa lepsi od czerwonki. W AFC widzialbym tylko sterlinga.

Obrona,. takze AFC moim zdaniem ma pewniejsza.

Bramka- tu tylko nadmienie, ze polowa fanów lfc chce głowy Mignoleta od roku.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.12.2014, 16:13

fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10858478_352447628270610_617226584091486773_n.jpg?oh=5cd1f16837ecdb171de4f1ec327bfc70&oe=550EAB58&__gda__=1430757733_87709753f55e5f16b0c8582f90d520ac

hłe hłe.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 16:11

@mallen, myślę, że w obliczu kontuzji zagra Bould.

mallen komentarzy: 2123911.12.2014, 16:09

Jak myślicie kogo w sobotę wystawi wenger w defensywie?

Debuchy---Per----XXX----Bellerin

???

James komentarzy: 167411.12.2014, 16:08

ja8pl
bo rio ma 1 pkt wiec nie ma szans na nic, a alborg wygrywajac przechodzi dalej, wiem ze alborg na wyjazdach slabo no ale u siebie wygrywajac pokazali ze umia grac i dzis mysle ze wygraja bez problemu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 16:08

jak Aaron bedzie tak dobry jak w poprzednim sezonie ,a tak bedzie to nie jest gorszy od Sancheza.

że co że jak

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2014, 16:07

mar12301

5 lat bez LM robi swoje , dzis nawet Basylea mowili w nc plus jest wg wspolczynnika 19 klubem w Europie, a Liverpool 40.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.12.2014, 16:07

Ozila, Jacka, Aarona, Oxa, Theo, koscielnego, gibbsa, debuchego, chambersa, Szczęsnego i kilku innych.

Barney
Znalazlem cale spotkanie w 720 p z angielskim komentarzem wiec jest dobrze. Pozniej wytne gole i wysle ;p

mallen komentarzy: 2123911.12.2014, 16:06

Kosa, Monreal, Chambers nie zagrają...
Fajną będziemy mieli defensywę w starciu ze Srokami :/

mar12301 komentarzy: 2313711.12.2014, 16:05

hehe, jak Legia wygra grupę to może trafić na Czerwonke, bo ci są nierozstawieni. Nawet nie wiedziałem, myślałem, że będą mieli rozstawienie.

mallen komentarzy: 2123911.12.2014, 16:04

Arsène Wenger has revealed the following team news ahead of Saturday's game against Newcastle United: