Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal

Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal 15.04.2018, 15:19, Łukasz Wandzel 1255 komentarzy

Porażka Arsenalu w tej części sezonu nie boli tak bardzo kibiców, ponieważ pogodzili się już oni, że nie ma on szans wywalczyć miejsca w top four. Tylko że powinien zacząć się martwić, czy może chociaż wygodnie rozsiąść się w pierwszej szóstce stawki, bo ekipa Burnley ma prawo zacierać ręce na to, by wyprzedzić londyńczyków. Przewaga nad The Clarets po 33 rozegranych meczach w Premier League wynosi tylko dwa punkty. To mniej niż Arsenal traci w tym momencie do Chelsea. Zrozumiałe jest, że Arsene Wenger oszczędza siły swoich zawodników, chcąc jeszcze zagwarantować drużynie w przyszłym sezonie możliwość występów w Lidze Mistrzów, ale Arsenal w półfinale Ligi Europy zmierzy się z Atletico Madryt i nie będzie faworytem tego dwumeczu. Z kolei w przypadku porażki przeciwko hiszpańskiej drużynie i zakończenia sezonu na siódmej pozycji, The Gunners mogą pożegnać się z jakimkolwiek europejskim pucharem przynajmniej na rok.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Ritchie (86' Murphy), Shelvey, Diame - Kenedy, Pérez (78' Joselu), Gayle (63' Slimani).

Arsenal: Cech - Chambers (78' Maitland-Niles), Mustafi, Holding, Monreal - Elneny, Xhaka - Willock (68' Welbeck), Iwobi (86' Nketiah), Aubameyang - Lacazette.

Kiedy od pierwszej minuty na murawie występują obok siebie bohaterowie dwóch najdroższych transferów w historii Arsenalu, można zauważyć duży potecjał w grze ofensywnej. I chociaż Arsene Wenger stosuje rotację i wyraźnie skupia się na tym, by najlepszym zawodnikom dać odpocząć przed półfinałem Ligi Europy, to Ci dwaj piłkarze szybko zrobili różnicę. Do tego wydawało się, że świetnie potrafili ze sobą współpracować, bo po pierwszej połowie Pierre-Emerick Aubameyang miał na koncie asystę przy golu, którego zdobył Alexandre Lacazette. To jednak nie wystarczyło, z każdą upływającą minutą Ci piłkarze byli coraz mniej widoczni i drużyna z The Emirates Stadium nie zdołała wywalczyć ani jednego punktu.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 14. minucie. Zaczęło się od długiego podania Shkodrana Mustafiego na urywającego się obrońcom Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk znajdując się w polu karnym, był świadomy, że kąt jest zbyt ostry, żeby myśleć o pokonaniu golkipera, więc dorzucił futbolówkę bardziej w środek. Do piłki zdołał dobiec Alexandre Lacazette i wykończył sytuację.

Arsenal znacznie przeważał w posiadaniu piłki, rozgrywając to spotkanie na spokojnie. Tym bardziej, kiedy padła już pierwsza bramka. Petr Cech raczej nie miał za dużo do roboty, ponieważ jego koledzy z defensywy ustrzegali się poważniejszych błędów. Do czasu... bo podopieczni Rafaela Beníteza najwidoczniej uśpili czujność Kanonierów i w 29. minucie do wyrównania doprowadził Ayoze Pérez. Oznaczało to również dla londyńczyków, że w kolejnym już meczu nie uchronili się przed stratą gola.

Prawdziwa szansa na ponowne wyjście na prowadzenie pojawiła się kilka minut przed tym, jak sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Oddać uderzenie z rzutu wolnego spróbował Aubameyang, ale trafił w mur. Piłka wpadła pod nogi Granita Xhaki, który wspaniałym podaniem odnalazł z lewej strony pola karnego Mustafiego. Niemiecki obrońca zdołał główką zgrać do środka. Wydawało się, że padnie bramka podobna do wykończenia Lacazette'a sprzed kilkunastu minut, jednak do strzału dopadł Calum Chambers... i nie skończyło się to szczęśliwie dla The Gunners.

W drugiej połowie oba zespoły przez długi czas nie potrafiły sobie wypracować groźnej sytuacji strzeleckiej, co przekładało się na obraz gry. Futbolówka wędrowała z jednej strony na drugą, ale rzadkością było spróbowanie spokojnego rozegrania w ataku pozycyjnym.

Skoro niecelny strzał z dystansu Iwobiego z 67. minuty to najlepsza sytuacja, jaką można zapamiętać, świadczy to o tym, że spotkanie zaczęło wyglądać podczas drugich 45. minut bardziej jak piknik niż mecz - w wykonaniu Arsenalu... bo po niepozornej akcji ekipa Newcastle znowu strzeliła gola. Jego zdobywcą był Ritchie a drużyna Srok wykorzystała ospałość rywala.

Chwilę wcześniej na murawę wszedł Welbeck, zastępując Willocka. Dziwnym wydawało się na początku, że Arsene Wenger ryzykuje utratę Lacazette'a na półfinał Ligi Europy, ponieważ Francuz mógłby np. znów złapać kontuzję. Można było wywnioskować, że szkoleniowiec Arsenalu najwyraźniej liczy się z takim zagrożeniem, wierząc w dobrą dyspozycję Welbecka. Jednak dwóch tych napastników na murawie to już niepotrzebne ryzyko, mając w świadomości, że ani jeden z nich nie jest hiperodporny na urazy.

Tymczasem, obecność na boisku w tym samym czasie Aubameyanga, Lacazette'a i Welbecka wcale nie wpłynęła pozytywnie na grę zespołu. To gospodarze mieli więcej szans na zdobycie trzeciej bramki niż Arsenal na wyrównianie. Atak Kanonierów prawie nie istniał, a Petra Cecha musiała ratować poprzeczka lub boczna siatka. Za to nikt w drużynie londyńczyków nie potrafił do końca meczu uratować nawet remisu.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Newcastle!

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
emes37 komentarzy: 31415.04.2018, 16:41

@jaro22162: też jestem prawie tego pewny

jaro22162 komentarzy: 26015.04.2018, 16:40

Wszyscy opisują jakich to "miernot" nakupił Wenger i jakiego to niskiego poziomu są to piłkarze. Szczerze... Jestem prawie pewien że jeżeli na ławce trenerskiej Arsenalu zasiadłby ktokolwiek inny kto ma pojęcie o założeniach taktycznych i potrafiłby postawić twardą rękę na te panienki, to zawodnicy tacy jak Xhaka, Mustafi, Chambers czy choć by Cech graliby przynajmniej poziom wyżej. Reszta naszych młodzików powinna się ogrywać poziom niżej aż pokażą że są coś warci.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2415.04.2018, 16:39

klopp jest w 1/2 lm ze srodkiem pola ox/milner/henderson :|

emes37 komentarzy: 31415.04.2018, 16:39

Wenger out

Garfield_pl komentarzy: 2800615.04.2018, 16:39

@gnabry_: jest nędzny, ale teraz juz nie ma sensu ratowac ligi, bo po co, mleko się rozlało, i albo trzymamy kciuki za awans i zwycięstwo w finale, albo "walczymy" o miejsca 7-5 które nic nie dają, wybór oczywisty, nic do tego nie ma już sezon od praktycznie meczu z Milanem, no i znów pomyłka sędziego w kolejnym meczu PL nie tylko naszym, pol składu sędziów też powinni wymienić haha, ale pomijając to, wszyscy widzimy ze siły na LE, rok temu jak MU tak robiło nabijaly się tłumy, jak my tak sie nastawiamy narzekanie, a skoro jest szansa na LM to trzeba próbować ja wykorzystać, jak będzie zobaczymy

Kredens komentarzy: 369815.04.2018, 16:38

@ Marcin93

tak Klop jest zajebisty, bo u nas przed odejsciem Ox gral padake na wahadle

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 115.04.2018, 16:38

Szkoda, że Wenger do pary z Willockiem nie wystawił Da Silvy, kolejnego diamenciku w jego kolekcji.

Oldgunner3 komentarzy: 969915.04.2018, 16:38

Dziwne nie jest;że przegraliśmy mecz w lidze grając w obronie takimi asami jak Mustafi,Holding czy Chambers.Teraz należy tylko czekać końca sezonu i tego zeby AW sie zlitowal nad klubem i odszedł bo chyba nikt nie chce kolejnego straconego sezonu.Ta drużyna to chaos- nie ma tu zadnej wizji.Wenger działa reaktywnie i juz raczej dawno stracił nosa.Nam trzeba kogos takiego jak Klopp ,gościa z "jajami" ,z charyzmą i konkretnym planem.

mar12301 komentarzy: 2311715.04.2018, 16:37

też stawiam z Mułami po raz kolejny 8-2.

KapitanJack10 komentarzy: 5388 newsów: 415.04.2018, 16:36

A może Stan jak się zainteresował na chwilkę sytuacją w klubie to stwierdził, że liga i tak stracona i będziemy sprzedawać mecze, żeby jak najwięcej kasy z klubu wycisnąć?

Tevez komentarzy: 408715.04.2018, 16:36

Wpierdziel z United może być legendarny. Na Old Trafford zagramy pomiędzy meczami z Atletico więc Wengiel wystawi rezerwy na wypoczęty zespół Mourinho. Pewnie będą baty porównywalne do tych w 2011 roku (8-2).

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.04.2018, 16:35

@RIVALDO700
A gdyby grał tak, jak u siebie, to walczyłby o tytuł. Gdyby.

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 115.04.2018, 16:35

I błagam nie mówcie, że Xhaka jest dobry vo to najwolniejszy wóz z węglem jaki widziałem. Gość potrafi klepać tylko z obrońcami a jego długie piły trafiają do celu 2/10. W obronie też ratuje tylko to co sam spierdzielił. O obronie nie wspomne bo Mustafi, Chambers i Holding to poziom Championship. A na deser Petroniusz Cech - emeryt z brakiem refleksu wpuszczający wszystko jak leci.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.04.2018, 16:35

top 10 jak trofeum

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.04.2018, 16:34

Gdyby AFC w tym sezonie grał w domu tak jak na wyjazdach, to pewnie do teraz biłby sie o utrzymanie...

DyktatorArsene komentarzy: 220315.04.2018, 16:34

@Marcinafc93:
Ox to od stycznia ich najlepiej i najrowniej grajacy pilkarz w pomocy :D

Marioht komentarzy: 611415.04.2018, 16:34

@RIVALDO700: Z Wengerem u sterów żadna jednostka nic nie zmieni.
Do tego trzeba mieć topowego trenera, a nie wypalonego 70 letniego staruszka.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492515.04.2018, 16:33

Ekscytuje mnie walka z Burnley o 6 miejsce.

Reggi komentarzy: 6915.04.2018, 16:33

A pamiętam jak rok temu wyśmiewane były wyniki United jak skupili się na LE i notowali słabe wyniki w lidze na koniec sezonu. Dzisiaj już to widocznie jest ok :)

@Ziebka:
To miało być w jego pierwszym sezonie i tak było ale Leicester odpaliło wtedy.

Ziebka komentarzy: 265915.04.2018, 16:32

Cech miał wybronić 10-15pkt w sezonie tym czasem nie broni nic ...

Rider komentarzy: 242215.04.2018, 16:32

jeżeli Wenger nie wygra LE to już chyba dla każdego będzie już skończony. Wyliczając formę Arsenalu z Wengerem na czele od pary sezonów to w przyszłym sezonie 10 miejsce w tabeli.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 115.04.2018, 16:32

Klopp nawet z Oxa zrobił piłkarza dobrze grającego

DyktatorArsene komentarzy: 220315.04.2018, 16:32

Dzieki Benitez, ze przypomniales nam w jakim gownie siedzimy dzieki Wengerowi. Niektorzy mogli zapomniec przez chwile z powodu LE :D

Marioht komentarzy: 611415.04.2018, 16:31

A tymczasem sąsiadka zza miedzy pewnie jest już po słowie z Allegrim.

A później tłumaczenie zwolenników Wengera latem, że lepiej niech Francuz już zostanie na kolejny sezon skoro nie ma kim lepszym go zastąpić.
Przygnębiające.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 115.04.2018, 16:31

Z Wengerem żaden transfer nie wypali tak jak ma,

WindKai komentarzy: 88515.04.2018, 16:31

Mustafi XD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.04.2018, 16:31

@Marioht: Akurat AFC jest taka firma, która masz racje moze byc w szarosci ale i wystrzeli za 2 lata. Przykładem jest czerwonka, gdzie przyjscie salaha dało im 40 goli i 1/2 lm. Wystarczy jeden taki deal i druzyna poleci ci do finału lm.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.04.2018, 16:30

@DontCry: z CSKA Monreal zagrał równie tragicznie. Dlaczego w takim meczu nie wystąpi Kola?

Adi17 komentarzy: 299815.04.2018, 16:30

Obrona + bramkarz jest żałosna jak cały ten sezon. Powtórzę po raz setny, potrzebna jest rewolucja kadrowa i na ławce.

DontCry komentarzy: 760815.04.2018, 16:29

Wspaniała była ta główka Monreala do tyłu przy drugiej bramce. Nie wiem co miał w głowie, ale świetny pomysł.

rosiu71 komentarzy: 77015.04.2018, 16:29

Cioty !

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 115.04.2018, 16:29

Wenger to jest "miszcz" nakupił ofensywnych grajków z TOPu a nie ma bramkarza, obrony i środka pola. Koleś jest śmieszny. Cała ta drużyna to jedna wielka parodia. Kilka dobrych spotkań i znów się zaczyna. Willock, Mustafi, Chambers, Cech, Holding i Xhaka. Takich graczy nie powinno być w składzie ani nawet w kadrze. Brakuje mi słów żeby opisać tą miernotę. Za tydzień męczarnia z Wet Hamem, a za dwa wpierdziel od United.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 115.04.2018, 16:29

Niech lekarze robią wszystko, aby Miki wrócił na Atletico, lecz wiemy jak to w Arsenalu jest hihi

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 115.04.2018, 16:29

@Garfield_pl: Ale ten cały sezon jest nędzny, a ty próbujesz mi wmówić, że to tylko ten jeden mecz bo ktoś ważny złapie kontuzje i na Atletico nie będzie kim grać.

Tevez komentarzy: 408715.04.2018, 16:28

Oni po prostu oszczędzają siły na przyszły sezon bo ten i tak jest już przegrany.

@mar12301:

Oczywiście, że nie ma prawa. Wyprzedzenie nas przez Burnley będzie totalną kompromitacją.
Jednak nie da się ukryć, że liga jest traktowana już nieco olewczo niestety i na pewno gra w półfinale LE ma na to też jakiś wpływ.

DyktatorArsene komentarzy: 220315.04.2018, 16:27

Arkadiuszu + Piotro wchodza.

Kysio2607 komentarzy: 1336015.04.2018, 16:27

Mozna wlaczyc Milan bo pewnie zaraz Polacy na murawę wyjdą :)

tom8203 komentarzy: 150815.04.2018, 16:27

Gdyby nie mustafi to bysmy dzis ten mecz wygrali , jedynie po jego bledach stwarzali nam zagrozenie !!

DontCry komentarzy: 760815.04.2018, 16:27

Gramy w półfinale LE z Atletico, więc nie spinajcie się, możemy się do woli ośmieszać w lidze.

Marioht komentarzy: 611415.04.2018, 16:26

Ja to sobie w trakcie dzisiejszej drugiej połowy zadałem pytanie; ile lat zajmie Arsenalowi powrót na szczyt po tych ambitnych rządach Kronke i Wengera.

Obawiam się, że na mistrzostwo przyjdzie nam poczekać...

Przeciętność, szara ligowa egzystencja...

Rotendie komentarzy: 33415.04.2018, 16:26

Hej wy pseudo znawcy piłki. eksperci od fify i managera Laca strzelił tylko jedną bramkę a Auba tylko asysta, gdzie jesteście ? Trzeba sprzedać i wywalić, gdzie płacz i krytyka ?

daniken komentarzy: 349615.04.2018, 16:26

Niech się kończy ten żałosny sezon,niech się wenger też kończy

Czeczenia komentarzy: 1248415.04.2018, 16:26

Jedyny pozytyw tego meczu, to zgolenie tej idiotycznej fryzury przez Maitlanda-Nilesa.