Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth

Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth 04.03.2023, 17:05, Łukasz Wandzel 3053 komentarzy

W ostatnich kolejkach Arsenal udowodnił, że zażegnał już nieco słabszą formę z pierwszej połowy lutego. Wciąż jednak było widać, że może grać lepiej. Choćby w meczu z Aston Villą Kanonierzy nie musieliby odrabiać strat i w efektowny sposób wydzierać punktów rywalom, gdyby nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele, a sobie na proste błędy. Dzisiejszego popołudnia w podobny, lecz jeszcze bardziej dramatyczny sposób Arsenal odwrócił losy meczu, w którym gol padł w pierwszych i ostatnich sekundach spotkania. Najpierw walczące o utrzymanie Wisienki zaskakująco szybko strzeliły gola, by w drugiej połowie podwyższyć prowadzenie. Następnie do roboty zabrali się londyńczycy i ostatnie pół godziny należało nich. W kilka minut wyrównali na 2-2, a przepiękną bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Odegaard, Vieira (84' Xhaka) – Saka, Trossard (22' Smith Rowe, 69' Nelson), Martinelli

Bournemouth: Neto – Smith, Mepham, Stephens, Senesi, Zemura (64' Fredericks) – Ouattara (82' Christie), Rothwell (70' Cook), Billing, Semenyo (64' Anthony) – Solanke

Przyjezdni błyskawicznie otworzyli wynik spotkania, jeszcze przed upływem 10 sekund. Szybko przemieścili piłkę w pole karne Arsenalu, gdzie Billing w prosty sposób pokonal Ramsdale'a. Kanonierzy narzucili wysokie tempo na chwilę po straceniu gola. Dwa strzały oddał Odegaard, w tym raz strzał Duńczyka dobijał Saka, lecz w bramce bardzo dobrze spisywał się Neto.

Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki długo nijak miała się do szans na zmianę rezultatu, bo w 19. minucie to drużyna Bournemouth przeprowadziła zabójczy kontratak, który powinien zakończyć się drugim golem. Solanke, Billing i Ouattara popędzili w kierunku szesnastki Arsenalu, ale fantastycznie zachował się Ramsdale, w odpowiednim momencie skracając kąt i broniąc strzał Ouatarry.

W 22. minucie miała miejsce zmiana w szeregach Arsenalu. Z powodu urazu boisko opuścił Trossard, a zastąpił go Smith Rowe.

Gospodarze zbyt często pozwalali rywalom na kontry. Szczególnie Solanke przebijał się z piłką przez linię defensywy Arsenalu. Z kolei z przodu podopieczni Artety przez długi czas nie stwarzali sobie groźnych sytuacji. Nie zmieniło się to nawet po przerwie, w której kolejny gol znowu został zdobyty Bournemouth. W 57. minucie goście wykorzystali rzut rożny. Senesi uciekł spod krycia Parteyowi i głową skierował piłkę do siatki.

Ghańczyk zrehabilitował się kolegom i w 62. minucie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę kontaktową. Kilka minut później Arsenal zdołał strzelić na 2-2. Akcję znowu rozpoczął Partey. Pomocnik Arsenalu próbował przebić się z piłką środkiem, ale finalnie piłka znalazła się pod nogami Nelsona, który dośrodkował z lewego skrzydła, a akcję wykończył White. Strzał prawego obrońcy próbował zatrzymać Neto, lecz piłka zdążyła już przekroczyć linię bramkową.

Po złapaniu wiatru w żagle i szybkich dwóch golach tempo gry znowu wyhamowało, jednak Arsenal zdecydowanie przejął kontrolę nad grą i dążył zwycięskiej bramki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym w 97. minucie. Futbolówkę po dośrodkowaniu zebrał w okolicy szesnastego metra Nelson i po przyjęciu kapitalnie złożył się do strzału, pakując ją siatki z półwoleja, 3-2!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
silvano95 komentarzy: 980008.03.2023, 15:19

Grali ze słabymi drużynami i do tego u siebie wszystko , na wyjazdach nie potrafia grać

havoc komentarzy: 1903 newsów: 408.03.2023, 15:18

@miki9971: To bedzie juz 3 transfery bo Smith-Rowe i Nelson wrocili, szkoda tylko ze Eddie i Trossard wypadli.

Piotrek95 komentarzy: 961208.03.2023, 15:18

@ArtetaBall: Mają braki, na ten moment to jest drużyna kreująca gra na 6-7 miejsce w tabeli
Rash zaliczył miesiąc życia więc są wysoko w ale takiego szczęścia gdzie będzie robił 2x więcej goli niż xG nie da się mieć po prostu

To tak jakby ktoś wygrał w lotka

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 15:16

@jurasmolas44 napisał: "ja może z 5 spotkań do tej pory oglądałem na żywo. Wyłączam dane komórkowe i WiFi, telefon wyciszam a jak ktoś dziwni to odbiera żona i w ten sposób zasiadam do meczu koło 21:30 jak mlodziec śpi... otwieram barek i zaczynam fiestę :))"
Ja jutro egzamin z języka, to trochę mi w tym czasie pomoże się odciąć, ale ciężko mimo wszystko uniknąć przypadkiem wyniku, gdziekolwiek. Rewanż już na spokojnie sobie obejrze, ale jutro pora do kitu ,bo napisać muszę;)

miki9971 komentarzy: 6423 newsów: 208.03.2023, 15:16

Trzeba na Jesusa dmuchać, nie można go wprowadzać zbyt szybko. Jego osoba będzie kluczowa na te ostatnie 13 kolejek... Jak transfer w marcu.

Btw.

Co musi zrobić Arsenal, żeby Nelson otrzymał (w przypadku mistrzostwa) medal? ile musi zagrać? jak to wygląda?

Piotrek95 komentarzy: 961208.03.2023, 15:13

@ozzy95: Ja się nie mogę doczekać aż Jesus zagra mecz, zaliczy 27 kluczowych podań i wygra 40 dryblingów ale powiedzą że słaby bo setkę zmarnował

damianARSENAL komentarzy: 851708.03.2023, 15:09

Ja tylko życzę wam i sobie jednego. Niech Jesus da nam takiej energii jak od sierpnia do grudnia. Mistrzostwo wtedy nasze.

ozzy95 komentarzy: 1933 newsów: 108.03.2023, 15:06

Czy kiedykolwiek tak bardzo czekaliście na powrót Jesusa? Pytanie z pogranicza futbolu i teologii. Tylko złe odpowiedzi, proszę.

W ogóle dziś jadąc do roboty odpaliłem sobie kanał T. Ćwiąkały i odcinek, który nagrał po ogłoszeniu transferu Brazylijczyka do nas. Twierdził, że Arteta chce z niego zrobić killera, snajpera pełną gębą, że Guardiola rzucał go po różnych pozycjach w ofie, ale dopiero Arsenal w niego wierzy jako typowego ŚN i to u nas ma zacząć strzelać seriami. Jak lubię go posłuchać, tak chyba trzeba przyznać, że nie do końca "czaił" pomysł Artety na Braylijczyka i w ogóle system gry szlifowany przez naszego menadżera. Na pewno gdy Jesus wróci to grał będzie, no ale jego rola to nie tylko strzelanie, ale pressowanie, sporo pracy, schodzenie w dalszym ciągu do skrzydeł. Tego Eddiemu brakuje. Ja się nie mogę doczekać Jesusa. Nasza gra z nim była naprawdę ekscytująca i porywająca.

Adamarsenal1 komentarzy: 316408.03.2023, 15:05

Trening:)

ArtetaBall komentarzy: 69108.03.2023, 15:01

@Piotrek95 napisał: "Brakujące ogniwo do regularnej walki o TOP4

Piłkarz znakomity ale oni mają takie braki, że Kane skończy karierę a oni nawet połowy tych łuk nie zapelnią"

Czy ja wiem czy mają aż takie braki. Po prostu ostatni mecz zagrali tragicznie, natomiast podsumowując cały sezon nie jest tam tak źle. O wiele większe problemy mają w Tottenhamie i Chelsea.

GunnerKaspi komentarzy: 70708.03.2023, 14:55

Panowie! Od lat marzę już o wybraniu się na The Emirates ale z powodów finansowych nie da się wszystkiego od razu udźwignąć. Mam do Was kilka pytań, bo z wielką wiarą celuję na derbowe spotkanie Arsenal - Chelsea.

1. Czy warto założyć teraz Red Membership online i posiadać już wirtualny nr karty?
2. Czy lepiej poczekać aż moja dziewczyna przywiezie mi z Londynu w niedziele fizyczną kartę (pytanie czy może wyrobić je na moje nazwisko bez mojej obecności?)
3. Mecz jest zaplanowany na 29,04 ale zakładam, że jeśli Arsenal i Chlesea będą piąć się dalej w rozgrywkach europejskich to istnieje ryzyko, że mecz zostanie przesunięty.
4. WHAT DO YOU THINK ABOUT SPURS?

Z góry dzięki!

Be4Again komentarzy: 338108.03.2023, 14:55

@ArtetaBall napisał: "Podobnie United i Arsenal - sporo wydanej kasy, a koniec końców to wychowankowie robią najlepszą robotę (Saka, Rashford)."

Dokładnie tak. ManU też było najsilniejsze w swojej historii jak to wychowankowie stanowili trzon zespołu. Oni co roku chcą gruntowanie przebudowywać skład, jakby to była Fifa tryb kariery. Barcelona też podupadła jak zamiast stawiać na wychowanków zaczęli wydawać krocie na Griezmana, Coutinho, Dembele itd. Odbiło im się to czkawką.

Piotrek95 komentarzy: 961208.03.2023, 14:53

@ArtetaBall napisał: "Akurat Kane w United, to takie trochę brakujące ogniwo. Tam już sporo rzeczy zaczyna grac i zakup Anglika mógłby włączyc ich do walki o miejsce w top3."

Brakujące ogniwo do regularnej walki o TOP4

Be4Again komentarzy: 338108.03.2023, 14:49

@Garfield_pl napisał: "Po wygranym meczu z Newcastle piłkarze City dostali 2 dni wolnego. Kyle Walker świętował więc w jednym z pubów i kompletnie pijany... zrzucał kilkukrotnie spodnie pokazując genitalia, obmacywał dwie kobiety, łapał je za piersi i całował.
Teraz za "obnażanie się w miejscu publicznym" może grozić piłkarzowi do 2 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna."

Ja wiem, że to u większości może powodować oburzenie, ale niestety tak wyglądają puby i kluby w uk. Anglicy kompletnie nie potrafią pić, a tym bardziej zachowywać się po alkoholu. Tam takie rzeczy dzieją się co weekend. 3 lata studiowałem w uk i trochę się na to napatrzyłem. Najlepsze jest to, że kobiety zachowują się nawet gorzej od facetów. Nie bronię Walkera, ale znając życie to miał takich wybryków kilkadziesiąt, niestety teraz go nagrali...

jurasmolas44 komentarzy: 184808.03.2023, 14:49

@Garfield_pl: ja może z 5 spotkań do tej pory oglądałem na żywo. Wyłączam dane komórkowe i WiFi, telefon wyciszam a jak ktoś dziwni to odbiera żona i w ten sposób zasiadam do meczu koło 21:30 jak mlodziec śpi... otwieram barek i zaczynam fiestę :))

ArtetaBall komentarzy: 69108.03.2023, 14:45

@Piotrek95: Akurat Kane w United, to takie trochę brakujące ogniwo. Tam już sporo rzeczy zaczyna grac i zakup Anglika mógłby włączyc ich do walki o miejsce w top3.

Wspominaliście też o grubych transferach United, niewypałach. Jakby tak szerzej patrzec, to chyba tylko City wyszła dobrze na wysokobudżetowych zakupach. Ewentualnie jeszcze Liverpool jeśli policzymy VanDijka i Allisona. Chelsea wygrała LM, ale długoterminowo nie zrobili wybitnych wyników w Premier League - zobaczymy jak będzie tym razem. Podobnie United i Arsenal - sporo wydanej kasy, a koniec końców to wychowankowie robią najlepszą robotę (Saka, Rashford).

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 14:41

The Sun

Hahah

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 14:40

@morfeus napisał: "Szkoda, że akurat przed meczem, w którym miałby pierwszy skład i mógłby coś pokazać wypada.
Jutro spodziewam się pół rezerwowego składu i nudnego meczu na remis lub jednego gola dla którejś z drużyn. Mam tylko nadzieję, że Vieira nie zagra od pierwszej minuty, bo praktycznie nic nie wnosi do gry."

Ja obejrzę z odtworzenia,choć pewnie nie unikne info o wyniku, ale spróbuję;) co do Vieiry ,to osobiście liczę że zagra od początku,tak jak Tomiyasu,Jorghinio , Nelson,EsR ,bo potrzebują minut, i taki mecz to idealny moment, nieistotne jaki wynik będzie, nie jest to najcięższy rywal, a my i tak powinniśmy wszystkie siły skupić na PL, bo TOP4 raczej niedługo powinno być zaklepane, a możemy ugrać o wiele więcej. Jeśli mamy awansować w LE ,to i zmiennicy powinni dać radę ,a przynajmniej zostać w dwumeczu, i załatwimy sprawę na Emirates:) zobaczymy co będzie, ale prędzej zagra Vieira niż Kiwiora ;)

darek250s komentarzy: 10291 newsów: 508.03.2023, 14:37

Ciul tam z powrotem Jesusa, on i tak się połamie po powrocie, bardziej mnie martwi jak długo nie będzie Trossarda?

morfeus komentarzy: 42008.03.2023, 14:23

@Garfield_pl napisał: "More on Tierney absence.

We saw him leave the training ground building about 45 minutes before training begun.

Extent of injury unknown with a meeting with medical staff to come."

Piotrek95 komentarzy: 961208.03.2023, 14:19

A source close to Ajax said Ten Hag "would take Timber tomorrow" if presented the opportunity.

Może niech kupia cały Ajax od razu

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 14:18

Jesus śmiga aż miło,jutro może pierwsze minuty

Gonzo92 komentarzy: 19208.03.2023, 14:18

@Be4Again: Bardzo dobrze im dłużej są głupi tym lepiej dla nas a i jest się z czego pośmiać.

Story for @F365 on Real Madrid's reported [Blanca Remontada] interest in Arsenal manager Mikel Arteta:

sWinny komentarzy: 782208.03.2023, 14:12

Tierney, Trossard, nketiah wypadli. Dobrze jakby Jesus wrócił do składu. Do tej przerwy repr trzeba wytrzymać

Adamarsenal1 komentarzy: 316408.03.2023, 14:12

Charles Watts: Gabriel Jesus ma polecieć dzisiaj z resztą zespołu do Lizbony. Jeszcze nie wiadomo, czy znajdzie się w kadrze meczowej, ale i tak jest to świetna wiadomość.

6. Di Maria 75mln

Wszystko jak krew w piach :D Dlatego jak słyszę, że pomysłem na odbudowę ManU mają być kolejne transfery za 100mln to aż śmiać mi się chce :) Tylko brać popcorn i obserwować :) Kibice ManU tworzą listy transferowe za 200mln Kane, Osimhen, FDJ, Kim, najlepiej od razu top 10 Europy kupić :D Dać każdemu kontrakt na 500k i zastanawiać się dlaczego to znowu nie działa? :D

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 14:03

Jesus is expected to travel with the squad later. Although it's not yet clear if he will actually be in the matchday squad (if that makes sense). It could be he just travels and does the warm down again afterwards, etc. We shall see. Whatever happens, it's another good sign.

Be4Again komentarzy: 338108.03.2023, 13:57

@Piotrek95 napisał: "Jak zrobią latem dobre, perspektywiczne transfery to mogą być grozi w następnych latach ale wszyscy wiedzą że oni kupią pewnie 30 letniego Kane’a za 150mln a potem zima płacz że nie ma kasy na nic więcej"

Tyle, że oni już robili takie transfery... Lukaku, Sancho, Di Maria, Pogba, Alexis, Antony, Magłaja, Martial, AWB, Beek, Miki, Baily Każdy z niech sumarycznie okazał się flopem, razem kosztowali jakieś 850mln wydane w ciągu 6-7lat. Jakiś mniejszych nawet nie liczę. To jest więcej jak 100mln ładowane w transfery rok w rok. Ile jeszcze? Co wygrali w tym czasie? Może po prostu nie tędy droga. Z Memchesteru zrobił się klub dla najemników.

Yave komentarzy: 170408.03.2023, 13:54

@Piotrek95: przecież oni od kilku lat robią perspektywiczne, trafne transfery i są groźni w sierpniu

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 13:51

@Be4Again napisał: "Żeby nie było tak, że my mamy ubaw i używanie, a się okaże że ten zespół tego potrzebował i jeszcze wyjdzie im to na dobre."
Z mułów zawsze i wszędzie beka na propsie xD bez znaczenia gdzie są.

Piotrek95 komentarzy: 961208.03.2023, 13:47

United co chwilę ma punkt przełamania, a to 6 od City, a to 4 od Brentford a to 7 od Live

ozzy95 komentarzy: 1933 newsów: 108.03.2023, 13:45

@Mickeylo napisał: "zapewne Martinelli."

Chyba jedyna słuszna opcja na Sporting.

Ech0z komentarzy: 1040708.03.2023, 13:43

@Be4Again napisał: "Pośmialiśmy się z Memchesteru, fajnie było, nie powiem, ale obawiam się, że to zdarzenie może wbrew pozorom zbudować ten zespół. E07H zarządza twardą ręką i braku charakteru nie można mu zarzucić. Po porażce z Brentford "posypały się głowy" i zespół się podniósł."
I przegrali 7:0 z Live xD

Be4Again komentarzy: 338108.03.2023, 13:36

@lordoftheboard napisał: "spoko niech United się podnosi, mamy już dwa mecze z nimi z głowy."

W tym sezonie nam nie zagrożą to fakt, jednak mi chodziło o szerszą perspektywę. Może się okazać, że ten zespół potrzebował takiego "punktu przełemania" żeby przepłacane gwiazdki zeszły na ziemię i nabrały pokory. Zobaczymy, w którą stronę to pójdzie, bo równie dobrze mogą stracić pewność siebie i podłamać się po takiej porażce.

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 13:32

@Be4Again: Bruno Fernandes is really appreciated by his #mufc teammates and has a fantastic relationship with many of them. There is no problem there. Ten Hag really appreciates him too [@FabrizioRomano]

O tym mówię, póki co jest fajnie , ale jak coś się posypie ,znów będą dymy xD

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 13:31

@Be4Again napisał: "Pośmialiśmy się z Memchesteru, fajnie było, nie powiem, ale obawiam się, że to zdarzenie może wbrew pozorom zbudować ten zespół. E07H zarządza twardą ręką i braku charakteru nie można mu zarzucić. Po porażce z Brentford "posypały się głowy" i zespół się podniósł. Ten trener potrafi odpowiednio reagować w takich sytuacjach. Jak odpowiednio wykorzysta tą katastrofę w postaci przegranej 0:7 do motywowania zawodników to mogą dzięki temu wejść na poziom wyżej. Wszystko w rękach E07H.

Może nie jest to sytuacja 1:1, ale nasz zespół po tym jak na własne życzenie wypadł z top 4 na koniec ubiegłego sezonu też wykorzystał tą "katastrofę" jako motywację w nowym sezonie. Sam Ramsdale o tym mówił, że zespół tak to przeżył, że w okresie przygotowawczym wszyscy pracowali dwa razy ciężej."

Wtedy u nich grał m.in maglaja xD to miał pretekst go wyrzucić bo w jego miejsce byli lepsi, ale kim ich teraz zastąpi xD olać memczester , niech się tam bawią, póki co szatnia nie stawia się mu, ale kto wie co za jakiś czas będzie, gdy znów przyjdą gorsze momenty xD bruniak na bank się będzie stawiał

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 13:28

@ozzy95 napisał: "Ciekawe. Kto zagra na 9 ze Sportingiem w takim razie?"
Gabi a Nelson skrzydełko,albo ESR jako fałszywa 9

Garfield_pl komentarzy: 2795108.03.2023, 13:27

Arsenal are plotting a ‘sensational deal’ that would see them sign Juventus defender Gleison Bremer this summer [Calciomercatoweb].
Full story by @LewisOldham99 for @F365:

damianARSENAL komentarzy: 851708.03.2023, 13:23

Znowu kontuzja Tierneya? Jak Newcastle rzuci 30mln to brać i jeszcze pocałować Saudyjczyków w rąsie. Może serce do walki ma, ale brakuje techniki i zdrowia.

Dominik17 komentarzy: 313608.03.2023, 13:20

@Mastec30: Ty xd ale on jest tylko chory

lordoftheboard komentarzy: 822608.03.2023, 13:18

@Mastec30: oczywiście że to zwyrole.
Większość ma IQ w okolicy rozmiaru buta, a zarabiają miliony, mają wysportowane sylwetki, więc do tej pory uchodziło na sucho.
Plus zwiększyła się ilość lasek, które chcą z tego pociągnąć kasę.
I telefonów z dobrą kamerą więcej niż 15 lat temu też ;)

lordoftheboard komentarzy: 822608.03.2023, 13:13

@ozzy95: Nelson XD

@Be4Again: spoko niech United się podnosi, mamy już dwa mecze z nimi z głowy.

Ważne, żeby ekipa z Anfield sobie nie przypomniała jak się gra, bo mamy wyjazd do nich

Mickeylo komentarzy: 272808.03.2023, 13:09

@ozzy95: zapewne Martinelli.

ozzy95 komentarzy: 1933 newsów: 108.03.2023, 13:07

@Garfield_pl napisał: "No Tierney, Trossard or Nketiah. All absent from training."

Ciekawe. Kto zagra na 9 ze Sportingiem w takim razie?

Be4Again komentarzy: 338108.03.2023, 13:05

miki9971 komentarzy: 6423 newsów: 208.03.2023, 13:04

Spore szansę na stratę punktów przez City na Selhurst Park w weekend, oby Vieira tam zrobił im dobre pranie mózgu w szatni i wyszli choćby na remis.

Ale my też będziemy mieli ciężko na Craven.