Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth

Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth 04.03.2023, 17:05, Łukasz Wandzel 3053 komentarzy

W ostatnich kolejkach Arsenal udowodnił, że zażegnał już nieco słabszą formę z pierwszej połowy lutego. Wciąż jednak było widać, że może grać lepiej. Choćby w meczu z Aston Villą Kanonierzy nie musieliby odrabiać strat i w efektowny sposób wydzierać punktów rywalom, gdyby nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele, a sobie na proste błędy. Dzisiejszego popołudnia w podobny, lecz jeszcze bardziej dramatyczny sposób Arsenal odwrócił losy meczu, w którym gol padł w pierwszych i ostatnich sekundach spotkania. Najpierw walczące o utrzymanie Wisienki zaskakująco szybko strzeliły gola, by w drugiej połowie podwyższyć prowadzenie. Następnie do roboty zabrali się londyńczycy i ostatnie pół godziny należało nich. W kilka minut wyrównali na 2-2, a przepiękną bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Odegaard, Vieira (84' Xhaka) – Saka, Trossard (22' Smith Rowe, 69' Nelson), Martinelli

Bournemouth: Neto – Smith, Mepham, Stephens, Senesi, Zemura (64' Fredericks) – Ouattara (82' Christie), Rothwell (70' Cook), Billing, Semenyo (64' Anthony) – Solanke

Przyjezdni błyskawicznie otworzyli wynik spotkania, jeszcze przed upływem 10 sekund. Szybko przemieścili piłkę w pole karne Arsenalu, gdzie Billing w prosty sposób pokonal Ramsdale'a. Kanonierzy narzucili wysokie tempo na chwilę po straceniu gola. Dwa strzały oddał Odegaard, w tym raz strzał Duńczyka dobijał Saka, lecz w bramce bardzo dobrze spisywał się Neto.

Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki długo nijak miała się do szans na zmianę rezultatu, bo w 19. minucie to drużyna Bournemouth przeprowadziła zabójczy kontratak, który powinien zakończyć się drugim golem. Solanke, Billing i Ouattara popędzili w kierunku szesnastki Arsenalu, ale fantastycznie zachował się Ramsdale, w odpowiednim momencie skracając kąt i broniąc strzał Ouatarry.

W 22. minucie miała miejsce zmiana w szeregach Arsenalu. Z powodu urazu boisko opuścił Trossard, a zastąpił go Smith Rowe.

Gospodarze zbyt często pozwalali rywalom na kontry. Szczególnie Solanke przebijał się z piłką przez linię defensywy Arsenalu. Z kolei z przodu podopieczni Artety przez długi czas nie stwarzali sobie groźnych sytuacji. Nie zmieniło się to nawet po przerwie, w której kolejny gol znowu został zdobyty Bournemouth. W 57. minucie goście wykorzystali rzut rożny. Senesi uciekł spod krycia Parteyowi i głową skierował piłkę do siatki.

Ghańczyk zrehabilitował się kolegom i w 62. minucie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę kontaktową. Kilka minut później Arsenal zdołał strzelić na 2-2. Akcję znowu rozpoczął Partey. Pomocnik Arsenalu próbował przebić się z piłką środkiem, ale finalnie piłka znalazła się pod nogami Nelsona, który dośrodkował z lewego skrzydła, a akcję wykończył White. Strzał prawego obrońcy próbował zatrzymać Neto, lecz piłka zdążyła już przekroczyć linię bramkową.

Po złapaniu wiatru w żagle i szybkich dwóch golach tempo gry znowu wyhamowało, jednak Arsenal zdecydowanie przejął kontrolę nad grą i dążył zwycięskiej bramki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym w 97. minucie. Futbolówkę po dośrodkowaniu zebrał w okolicy szesnastego metra Nelson i po przyjęciu kapitalnie złożył się do strzału, pakując ją siatki z półwoleja, 3-2!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DexteR_000 komentarzy: 762507.03.2023, 22:29

@Gilberto55: Niewiadomo jak Arsenal będzie grał w przyszłym sezonie, raczej napewno zagramy w LM ale najpierw znajdźmy chocisz do półfinału LE

alexis1908 komentarzy: 360307.03.2023, 22:29

@KapitanJack10: Lampard kiedyś z West Hamem 3 razy powtarzał a za każdym razem trafił ;)

GreKa komentarzy: 339207.03.2023, 22:29

Dlatego ja nie mam dźwięku włączonego

Chakaa komentarzy: 191207.03.2023, 22:28

@Anakin8989: Mam radę, najpierw lektura, potem wpisy na stronie

krzykus1990 komentarzy: 516707.03.2023, 22:28

@KapitanJack10: Lewy na MŚ z Francją ? ;)

entap komentarzy: 151207.03.2023, 22:27

nie da się oglądać LM na polsacie.
po prostu nie, to gwałci uszy.

zwierz komentarzy: 158507.03.2023, 22:27

Najlepszy i tak był specjalista Kowalski, który musiał dopytać Niedzielana, czy nie wolno wbiegać w pole karne przed strzałem. Ja nie wiem skąd oni w Polsacie biorą tych kasztanów.

Gilberto55 komentarzy: 63007.03.2023, 22:27

Nie oglądam ostatnio innych lig i rzadko LM. Z Waszych obserwacji wynika, że Arsenal będzie bardzo dużym wyzwaniem w tych rozgrywkach dla czołowych zespołów innych lig? :)

DeptaGUNNER komentarzy: 209907.03.2023, 22:26

Jaki wałek poszedł

Chakaa komentarzy: 191207.03.2023, 22:26

@schnor25: Przepisy niestety nie zawsze są logiczne xD

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 407.03.2023, 22:25

Jeszcze nie widziałem, żeby strzelony karny był powtarzany. I jestem pewien, że jakby Havertz trafił za pierwszym razem, to dalej bym nie zobaczył.

Mateuka komentarzy: 20707.03.2023, 22:24

Karny na 2 tempa. Jak mnie to wkur..

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 107.03.2023, 22:24

@Anakin8989 napisał: "Nieważne kto wbiegł ważne kto ma wygrać... Co za zenua"
Dla Arsenalu to lepiej bo Potter zostanie i będziemy się mierzyć na jego drużynę.

DexteR_000 komentarzy: 762507.03.2023, 22:24

Może niech powtórzą jeszcze raz

Thoneick komentarzy: 198007.03.2023, 22:23

Chory przepis. Gdyby strzelił to na bank nie byłoby powtórki

zwierz komentarzy: 158507.03.2023, 22:23

Chilwell wiedział, że Havertz nie trafi i taktyczne wbiegł pierwszy w pole karne, żeby pozostali za nim ruszyli.

schnor25 komentarzy: 1854607.03.2023, 22:23

Nie znam się na przepisach, ale najbliżej był zawodnik CFC (ten który wbiegł w pole karne), więc nie powinno być powtórki. Tak by logika podpowiadała.

Anakin8989 komentarzy: 6007.03.2023, 22:22

@Marzag napisał: "Ale to przeciez ludzie z chelsea tez wbiegli"

Anakin8989 komentarzy: 6007.03.2023, 22:20

Serio? Kopnął go w rękę i karny? A u nas z wiśniami 3 ręce i nic... Ja *******e jaka parodia

zwierz komentarzy: 158507.03.2023, 22:19

Wystarczy, że meczu nie sędziuje angielski parodysta i nagle się okazuje, że jednak nie wolno grać w siatkówkę we własnym polu karnym.

sWinny komentarzy: 782307.03.2023, 22:16

@Be4Again: Simon Collings: Na ten moment Emile Smith Rowe widnieje w planach Mikela Artety jako lewy skrzydłowy, ale w długoterminowej perspektywie sztab szkoleniowy Arsenalu widzi go na pozycji numer osiem, obok Martina Ødegaarda. Anglik z przyjemnością podejmie to wyzwanie. Wiadomo również, że ma wyjść w pierwszym składzie na mecz ze Sportingiem.

Be4Again komentarzy: 339007.03.2023, 22:05

@sWinny: Gdzie się tak mówi? Kto tak mówi? ESR zastępcą Xhaki? Pierwsze słyszę

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11707.03.2023, 22:01

Havertz chyba najlepsze 45 minut w barwach Chelsea. Drewno mecz życia ma.

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 407.03.2023, 21:59

@sWinny: No widzisz, a ja myślałem o nim jako konkurencja dla Jesusa. Jako taka fałszywa "9" w grze kombinacyjnej zrobiłby robotę.
No typ zdecydowanie w ofensywie może zagrać wszędzie

gbn komentarzy: 377007.03.2023, 21:59

@Garfield_pl: Carra umie w wbijanie szpileczki xD

Czeczenia komentarzy: 1248407.03.2023, 21:58

Nawet nie wiedziałem, że Scott Parker teraz w Brugii się wygłupia. Mimo wszystko zjazd, myślałem, że po Bou wskoczy na karuzelę i złapie fuchę w Premier League.

Mickeylo komentarzy: 272907.03.2023, 21:58

@TlicTlac napisał: "Z Chelsea to tylko tego Jamesa bym chciał, przed kontuzją udawadniał, że to jeden z najlepszych PO/wahadłowych na świecie."

Też, James dobry piłkarz. Zakarię bym jeszcze przygarnął, ma potencjał.

ziomalos komentarzy: 53107.03.2023, 21:58

Taa ten komentarz polsatu to jedna wielka żenada...

bigMick komentarzy: 108507.03.2023, 21:58

Obsada LM jest tak mierna, ze tylko czekac jak Chelska wygra LM w tym sezonie, jak w 2012 bedac na 6 miejscu :D

TlicTlac komentarzy: 600907.03.2023, 21:57

Ten Wolf to gra okropnie, już chyba 5 sytuacja jego stroną poszła.

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4107.03.2023, 21:57

Gool smerfy jednak

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4107.03.2023, 21:56

@sWinny: w sumie dobre strategiczne podejście

Womanizer komentarzy: 990807.03.2023, 21:56

Ten Dortmund jest niepoważny. Na obronie jakby 4 Mustafich grało.

sWinny komentarzy: 782307.03.2023, 21:56

Ja bym widział felixa u nas. Gościu genialnie czyta gre i przyspiesza akcje. Do tego jest waleczny.
Na drużyny które się zamykają myślę, że genialnie by się sprawdził w miejscu czaki. Chyba kogoś takiego chce też Arteta, skoro mówi się, że ESR ma właśnie być zastępcą czaki.

Garfield_pl komentarzy: 2796907.03.2023, 21:55

zwierz komentarzy: 158507.03.2023, 21:55

Sterling skorzystał na byciu kompletną pokraką.

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 407.03.2023, 21:55