Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth

Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth 04.03.2023, 17:05, Łukasz Wandzel 3053 komentarzy

W ostatnich kolejkach Arsenal udowodnił, że zażegnał już nieco słabszą formę z pierwszej połowy lutego. Wciąż jednak było widać, że może grać lepiej. Choćby w meczu z Aston Villą Kanonierzy nie musieliby odrabiać strat i w efektowny sposób wydzierać punktów rywalom, gdyby nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele, a sobie na proste błędy. Dzisiejszego popołudnia w podobny, lecz jeszcze bardziej dramatyczny sposób Arsenal odwrócił losy meczu, w którym gol padł w pierwszych i ostatnich sekundach spotkania. Najpierw walczące o utrzymanie Wisienki zaskakująco szybko strzeliły gola, by w drugiej połowie podwyższyć prowadzenie. Następnie do roboty zabrali się londyńczycy i ostatnie pół godziny należało nich. W kilka minut wyrównali na 2-2, a przepiękną bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Odegaard, Vieira (84' Xhaka) – Saka, Trossard (22' Smith Rowe, 69' Nelson), Martinelli

Bournemouth: Neto – Smith, Mepham, Stephens, Senesi, Zemura (64' Fredericks) – Ouattara (82' Christie), Rothwell (70' Cook), Billing, Semenyo (64' Anthony) – Solanke

Przyjezdni błyskawicznie otworzyli wynik spotkania, jeszcze przed upływem 10 sekund. Szybko przemieścili piłkę w pole karne Arsenalu, gdzie Billing w prosty sposób pokonal Ramsdale'a. Kanonierzy narzucili wysokie tempo na chwilę po straceniu gola. Dwa strzały oddał Odegaard, w tym raz strzał Duńczyka dobijał Saka, lecz w bramce bardzo dobrze spisywał się Neto.

Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki długo nijak miała się do szans na zmianę rezultatu, bo w 19. minucie to drużyna Bournemouth przeprowadziła zabójczy kontratak, który powinien zakończyć się drugim golem. Solanke, Billing i Ouattara popędzili w kierunku szesnastki Arsenalu, ale fantastycznie zachował się Ramsdale, w odpowiednim momencie skracając kąt i broniąc strzał Ouatarry.

W 22. minucie miała miejsce zmiana w szeregach Arsenalu. Z powodu urazu boisko opuścił Trossard, a zastąpił go Smith Rowe.

Gospodarze zbyt często pozwalali rywalom na kontry. Szczególnie Solanke przebijał się z piłką przez linię defensywy Arsenalu. Z kolei z przodu podopieczni Artety przez długi czas nie stwarzali sobie groźnych sytuacji. Nie zmieniło się to nawet po przerwie, w której kolejny gol znowu został zdobyty Bournemouth. W 57. minucie goście wykorzystali rzut rożny. Senesi uciekł spod krycia Parteyowi i głową skierował piłkę do siatki.

Ghańczyk zrehabilitował się kolegom i w 62. minucie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę kontaktową. Kilka minut później Arsenal zdołał strzelić na 2-2. Akcję znowu rozpoczął Partey. Pomocnik Arsenalu próbował przebić się z piłką środkiem, ale finalnie piłka znalazła się pod nogami Nelsona, który dośrodkował z lewego skrzydła, a akcję wykończył White. Strzał prawego obrońcy próbował zatrzymać Neto, lecz piłka zdążyła już przekroczyć linię bramkową.

Po złapaniu wiatru w żagle i szybkich dwóch golach tempo gry znowu wyhamowało, jednak Arsenal zdecydowanie przejął kontrolę nad grą i dążył zwycięskiej bramki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym w 97. minucie. Futbolówkę po dośrodkowaniu zebrał w okolicy szesnastego metra Nelson i po przyjęciu kapitalnie złożył się do strzału, pakując ją siatki z półwoleja, 3-2!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Matelko komentarzy: 320508.03.2023, 10:16

Ja gdybym mógł wybierać to jutro 5-6 zawodników z podstawowego składu odpoczywa żeby być naładowana na derby z Fulham. Dałbym odpoczac Ramsdale, Saliba, Zinchenko, Odegard, Saka. Wypuściłbym tez Jorginho za Parteya aby w razie czego był zdrowy na ligę.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 108.03.2023, 10:08

@morfeus napisał: "Na początku tego sezonu Borek komentował kilka męczy PL, to nie mogłem go słuchać, jakbym miał kamień w bucie chodząc po górach"
Niektórzy są po prostu tak przyzwyczajeni do komentarza ludzi z c+ że innych nie tolerują.

Ja gdy pierwszy raz komentarz Twarowskiego słyszałem to wkurzało mnie to że bardziej go obchodzi by widzowie usłyszeli jego żart niż to by skomentować sytuację na boisku podczas groźnej akcji. Ale niektórzy to lubią bo się przyzwyczaili.

Piotrek95 komentarzy: 964508.03.2023, 09:56

Może ktoś ostatnio kupował PS5, gdzieś można znaleźć taniej niż te 3k w Sklepach RTV AGD?

Piotrek95 komentarzy: 964508.03.2023, 09:55

Holding w słabszym zespole może być solidna firma, u nas leży przy rozegraniu

sickstick komentarzy: 276908.03.2023, 09:52

Swoją drogą Holidni ma tylko 27 lat. Dlaczego odnoszę wrażenie że on najlepsze lata ma już za sobą i od roku gra jak odlboy? Powinien właśnie wchodzić w swój prime.

Piotrek95 komentarzy: 964508.03.2023, 09:52

Jutro albo Kiwior - Saliba albo Gabriel - Holding

damianARSENAL komentarzy: 851708.03.2023, 09:50

A ja uważam, ze Mikel na sile nie będzie rzucał Kiwiora do pierwszej 11 bo polscy kibice tego chcą. Kuba wiedział na co się pisze, na pewno rozmawiał o tym z Artetą, dla mnie najważniejszy jest końcowy sukces Arsenalu niż ryzyko z Kuba.

morfeus komentarzy: 42008.03.2023, 09:39

@Hans_Zimmer napisał: "Zastanawiam się w ogóle czy ktokolwiek z was koneserzy lubi jakikolwiek polski komentarz do meczu. Chyba tylko angielski preferujecie co? Rozumiecie "gol!" I wystarczy, nie martwicie się głupimi komentarzami:d"
Siadamy głęboko w fotelach, zapinany pasy i startujemy - zawsze to budowało we mnie jakieś napięcie przed początkowym gwizdkiem. Twardowskiego przyjemnie mi się słucha, inni komentatorzy często przeszkadzają. Na początku tego sezonu Borek komentował kilka męczy PL, to nie mogłem go słuchać, jakbym miał kamień w bucie chodząc po górach

Mastec30 komentarzy: 621008.03.2023, 09:36

@Adamarsenal1: Z drugiej strony Gabriela wydaje mi się że musi zrotować w tym meczu. On już ma 3 tysiące minut zagrane. Tylko w 1 meczu w tym sezonie był na ławce. Poza tym wszystko grał także musi usiąść w czwartek. I mam nadzieje, że w związku z tym postawi faktycznie na Kiwiora.

Adamarsenal1 komentarzy: 316508.03.2023, 09:32

@Mastec30: Wątpię że Arteta rzuci na głęboką wodę Holdinga i nowego Kiwiora, bardziej bym się już spodziewał Saliba w duecie z Kiwiorem.
Ale kto wie może zaskoczy.

Mastec30 komentarzy: 621008.03.2023, 09:25

@Adamarsenal1 napisał: "Ciekawe czy zacznie Kiwior jutro w podstawowym składzie, bo wydaje mi się że zacznie Gabriel tradycyjne, a Kiwior druga połowa. A wy jak myślicie?"

Myślę że zacznie Kiwior + Holding mimo wszystko. Ewentualnie w drugiej połowie Arteta zrobi korekty jak nie bedzie to działało. Jeżeli Kiwior nie zagra jutro to śmiem twierdzić że w tym sezonie może nawet nie zaliczyć debiutu. A chyba jest to trochę inna sytuacja niż kiedyś z Salibą, którego Arteta zamknął w młodzieżówce pierwsze pół roku. Kiwior jednak jako ten nr2 za Gabriela był sprowadzany

Piotrek95 komentarzy: 964508.03.2023, 09:24

Czyli mówicie że idącą na mistrza BVB mająca serie 2883838 meczów ze zwycięstwem za słaba na 10 drużynę Premier League?

XDD
Równie mocno bawi gloryfikowanie Barcelony bo mało go tracą z Almerią czy Napoli jako najlepszej drużyny świata. Grają świetna piłkę, to fakt, nie tylko na jakieś Cremonese(choć z nimi akurat przegrali w pucharze XD)
ale dajcie 10 dwumeczów Napoli -Arsenal i Arsenal wygrywa wszystkie 10

Mastec30 komentarzy: 621008.03.2023, 09:22

Ten Kowalski jako komentator jest tragiczny. Zresztą opcja nr 2 na Polsacie z tego co widzę to Bożydar, który jako komentator jest równie słaby. Jako ekspert fajnie się go słucha ale przed mikrofonem się nie sprawdza. Mam wielką nadzieje, ze Polsat po 2024 straci jednak te prawa bo tego się oglądać nie da. Jak zapraszają Kubickiego, Łapińskiego, Hajto do studia. Przecież jakie oni mają pojęcie o takiej piłce ? Jeszcze Hajto mógłbym zrozumieć bo Bundesliga ale pozostali. Albo inni tzw eksperci jak Engel, Wdowczyk. Co to jest w ogóle. Ludzie z łapanki. Viaplay jakoś potrafi ekipe zebrać. C+ też świetnie robił swego czasu LM. Oby któryś z nich to przejął

Adamarsenal1 komentarzy: 316508.03.2023, 09:22

Dziadyga komentarzy: 826808.03.2023, 09:15

Te mecze to byly tak ciekawe,ze juz o 21:50 zasnalem ze swoja xD kopanina + ten marny komentarz,ze podczas pelni mnie zmoglo..a mowia,ze niby spac sie nie da :D

Be4Again komentarzy: 339608.03.2023, 09:01

@Hans_Zimmer: Hahah, mnie tez zawsze śmieszyło to malkontenctwo dotyczące komentowania. Niektórzy tak to przezywają jakby to było tak ważne jak występ solisty na koncercie. Przecież to jest marginalny dodatek do meczu. W większości przypadków nawet nie pamiętam po meczu co tam jeden komentator z drugim nawijał bo skupiam się na grze, a nie na wygibasach słownych komentujących. Fajnie, że są ale przeżywanie, ze jeden powiedział to, a drugi tamto, a trzeci jeszcze przekręcił zagraniczne nazwisko jest po prostu śmieszne :) Jakbym widział swoją żonę, która debatuje nad 3 identycznymi sukienkami w sklepie :)

Gunerxxx komentarzy: 235908.03.2023, 08:46

@Marzag: Na tle budensligi wygląda super, a tu pierwszy "lepszy" angielski zespół i trochę go zweryfikowało. Zależy do jakiego klubu odejdzie, jak do MU to podzieli los Sancho.

Adi17 komentarzy: 299808.03.2023, 08:45

@GreKa:

Chłopaki z czerwonej części Manchesteru piją tylko 0:7 :)

ArsenalChampion komentarzy: 803408.03.2023, 08:45

Komuś tutaj wczoraj doradziłem żeby postawi dom na Borussie w meczu z Chelsea. Chyba jest już bezdomny. Sorry Kolego

Gunerxxx komentarzy: 235908.03.2023, 08:43

@DexteR_000: Był. Arczi go pogonił.

GreKa komentarzy: 339208.03.2023, 07:55

Ulubiony program radiowy kibiców ManU?

7 pytań, siedem po siódmej w RMF

gabilondo komentarzy: 102208.03.2023, 05:56

@danielosik: poprawnie powinno to brzmieć „skandal z sędziami obsługującymi system Var”, dalej to są błędy ludzkie, a ludzie piszą jakby to system się psuł.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.03.2023, 05:14

W La Lipie znowu skandal z udziałem Var. Widzę że z nasza liga rywalizują o to gdzie będzie większy skandal.

Kredens komentarzy: 369808.03.2023, 01:12

@kwiatinho:

Sterling to był zawsze ogór. Ze dwa sezony w City udawało mu się to dobrze maskować

markiz0 komentarzy: 74008.03.2023, 00:37

Sterling grał w barwach LFC w PL w wieku 16 czy 17 lat. Ma teraz chyba 28 lat, ale moze byc zajechany niz wskazuje na to metryka, tym bardziej, ze skrzydlowy to najbardziej wymagajaca fizycznie i wypalajaca pozycja na boisku, a on w City pracowal mocno.

kwiatinho komentarzy: 1312808.03.2023, 00:11

Pytanie brzmi co się porobiło z tymi piłkarzami Chelsea?!

Wiem że niektórzy mieli dość długie kontuzje jak Chilwell czy Reece James ale taki Sterling to jest taki ogór co wiecznie kopie się po czole. Nawet ten gol dzisiaj to była loteria odbitej piłki która mu ewidentnie przeszkadzała.

I wcześniej i później marnował okazje. Podejmował złe decyzje. Brak szybkości techniki sprytu agresji. To jakiś dramat

Chelsea to jest jakiś chory klub. Ilu dobrych piłkarzy po przejściu do niebieskiej części Londynu zaczęło kopać się po czole. Przecież śmiało z głowy mógłbym wymienić tuzin klasowych piłkarzy którzy przestali grać w piłkę po transferze. Nawet kilka 9 by się znalazło na tej liście

Dzisiaj jedynego którego mógłbym wyróżnić z pola to Kovacič i Kepe w bramce. Reszta to przeciętniactwo

GreKa komentarzy: 339207.03.2023, 23:09

Szkoda BVB ale z przepisami nie wygrają.

Rynkos7 komentarzy: 678207.03.2023, 23:05

@arsenallord:

No nie, i dlatego delikatnie na to się przymyka oko mam wrażenie. Często zawodnicy wbiegają już w pole karne jeszcze przed uderzeniem piłki. Też nie lubię takich karnych, ale już wprowadzono zakaz zatrzymywania się przez strzelca, to jest właśnie strzał na 2 tempa. Zwolnienie lub przyspieszenie czymś takim nie jest, gdyby nagle zabronić zwalniać zawodnikowi przy strzelaniu karnego doprowadziłoby to do absurdów interpretacyjnych bo dywagowalibyśmy na temat czy zawodnik zwolnił zbyt gwałtownie czy nie, to jest niemierzalne.

ArsenalChampion komentarzy: 803407.03.2023, 23:02

Borussia to mi się już niech nie pokazuje w tej lidze mistrzów. Przegrywać z Angielskim średniakiem, wstyd

Chakaa komentarzy: 191207.03.2023, 23:00

@Hans_Zimmer: Ja np preferuję francuski :) bo jest
ULTRA HD (brak lagów i opóźnienia) : Francuski

I jedyne co rozumiem to coś w stylu "magnifique" czyt: "manifik" = cudowny, wspaniały :))

ArsenalChampion komentarzy: 803407.03.2023, 22:57

Angielski komentarz mega słaby, totalnie bez emocji. Jakbym golfa oglądał

DexteR_000 komentarzy: 762507.03.2023, 22:55

@Hans_Zimmer: Mi tam pasowal nc, viaolay też git.

GreKa komentarzy: 339207.03.2023, 22:55

W Fifie jest spoko

Hans_Zimmer komentarzy: 594507.03.2023, 22:51

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11707.03.2023, 22:48

@Rynkos7: Ale przy takich karnych nie ma co się dziwić, że bramkarz wyjdzie przed linie czy zawodnicy wbiegną w pole karne.

Freo98 komentarzy: 639807.03.2023, 22:48

@Joker_224: no ten złoty herb w starym stylu cudo

GreKa komentarzy: 339207.03.2023, 22:47

Saliba schodzi to zaczną grac

DexteR_000 komentarzy: 762507.03.2023, 22:44

Typo w sztabie bvb nie był przypadkiem u nas ? Gościu od przygotowania fizycznego

Anakin8989 komentarzy: 6007.03.2023, 22:43

@Chakaa napisał: "Mam radę, najpierw lektura, potem wpisy na stronie

Ta jasne już widzę jakby powtórz karnego gdyby havertz trafił :) przepisy też mówią że za zagranie reka w polu karnym jest wiadomo co....

Mickeylo komentarzy: 272907.03.2023, 22:40

@Marzag napisał: "serio tu niektórzy chcieliby żeby Arsenal zabulił 150 mln za Bellinghama?"

Wolałbym dać 150 mln za Belinghama niż 100 mln za drewnianego Rice'a czy Felixa na pozycji Xhaki.

Joker_224 komentarzy: 520207.03.2023, 22:40

Jeeeej, ale ktoś stworzył piękny concept :o

GreKa komentarzy: 339207.03.2023, 22:40

Nasz Saliba pomimo gry w obronie prezentuje lepsza grę niż ten z BVB

Rynkos7 komentarzy: 678207.03.2023, 22:40

@arsenallord napisał: "Jak bramkarze mają zakaz wychodzenia z lini przed strzałem tak chciałbym, aby strzelający nie mógł strzelać tak jak Havertz teraz, Lewy czy Jorginho. Zaczynasz rozbieg i nie zwalniasz do strzału. W jedno tempo."

Tak i do tego zakaz strzelania w okienko. Panenki też bym zabronił.

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11707.03.2023, 22:36

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 107.03.2023, 22:35

I serio tu niektórzy chcieliby żeby Arsenal zabulił 150 mln za Bellinghama?

Gilberto55 komentarzy: 63107.03.2023, 22:32

@DexteR_000: Tak, pewnie że nie wiadomo, w pytaniu za punkt odniesienia stawiam naszą grę w bieżącym sezonie z nadzieją że to podtrzymamy

DexteR_000 komentarzy: 762507.03.2023, 22:32