Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal

Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal 06.01.2013, 15:20, Sebastian Czarnecki 5872 komentarzy

Nikt nie spodziewał się, że po tak nudnej pierwszej połowie spotkania pomiędzy Swansea a Arsenalem przyjdzie nam oglądać w tym meczu aż cztery gole! Ostatnie 30 minut to był prawdziwy popis umiejętności zawodników obu zespołów, którzy uraczyli nas świetnym finiszem po nudnym jak flaki z olejem początku.

Ostatnie pół godziny przyniosło nam wszystko to, czego brakowało w poprzednich częściach meczu. Były strzały i efektowne akcje, a i nie zabrakło również pięknych goli. Mecz zakończył się remisem 2-2, który na pewno nie uszczęśliwił zawodników obu zespołów, gdyż przez to będą musieli rozegrać dodatkowe spotkanie, tym razem na Emirates Stadium, które zadecyduje o awansie do 4. rundy Pucharu Anglii. Jeżeli rewanż na stadionie Arsenalu ma być tak samo nieoczekiwany jak dzisiejsza potyczka - nie mamy nic przeciwko.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Ramsey (73. Podolski), Cazorla, Walcott - Giroud

Swansea: Vorm - Tiendalli, Chico, Bartley, Davis - Ki, Britton (69. Augustien) - Dyer, De Guzman (57. Michu), Routledge (57. Hernandez) - Graham

Spotkanie rozpoczęło się nudno i monotonnie. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, a żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej sytuacji strzeleckiej. Najbliżej tego czynu byli zawodnicy Łabędzi, którzy w pewnym momencie wyprowadzili piękny atak pozycyjny, który zakończył się słusznie odgwizdanym ofsajdem.

W 13. minucie bliski strzelenia gola był Danny Graham, który otrzymał kapitalne kilkudziesięciometrowe podanie od byłego Kanoniera - Kyle'a Bartleya. Anglik huknął z pierwszej piłki w światło bramki, ale potężne uderzenie sparował dobrze ustawiony Wojciech Szczęsny.

Kolejne minuty były bardzo usypiające. Kanonierzy starali się w jakimś stopniu kontrolować grę, ale ich próby opierały się wyłącznie na wzajemnej wymianie podań... i w sumie na niczym więcej. Wyglądało to tak, jakby londyńczykom wyrwano z kontrolera przycisk do oddawania strzałów, w czego rezultacie spotkanie było nudne jak flaki z olejem.

Dopiero w 36. minucie zaczęło dziać się coś, co mogło wyrwać kibiców ze snu, w który na pewno większość z nich zapadła. Po rzucie wolnym - poprzedzonym faulem i żółtą kartką Ramseya - De Guzman dobrze dośrodkował na głowę Kyle'a Bartleya, który był o włos od pokonania Wojciecha Szczęsnego. Polskiego golkipera uratowała poprzeczka.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle coś takowego miało miejsce w pierwszych 45 minutach.

5. minuta drugiej połowy zwiastowała nagły wzrost atrakcyjności meczu, gdyż Kanonierzy przeprowadzili groźną kontrę, która mogła zakończyć się bramką. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który odegrał do lepiej ustawionego Girouda. Francuski napastnik z dobrej pozycji strzelił jednak prosto w dobrze ustawionego Vorma.

W 57. minucie Michael Laudrup przeprowadził kluczową dla wyniku zmianę, wprowadzając na murawę Michu i Hernandeza w miejsca Routledge'a i De Guzmana.

I minutę później Michu strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie przeciwko Arsenalowi, stając się przy tym prawdziwym katem Kanonierów! Hiszpan świetnie ograł Mertesackera i samemu wykreował sobie sytuację, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i w dziecinny sposób umieścił piłkę pod jego ramieniem. 1-0 dla Swansea!

Kanonierzy spróbowali wziąć się w garść po straconej bramce, ale ich próby były niedokładne. Najpierw Giroud nie potrafił zrobić użytku po dobrej centrze Ramseya, a chwilę później fatalnie z dystansu uderzał Jack Wilshere.

Arsene Wenger postanowił zmienić coś w grze Arsenalu dopiero w 73. minucie, kiedy to desygnował do gry Lukasa Podolskiego kosztem Aarona Ramseya.

W 75. minucie świetną sytuację strzelecką zmarnował Theo Walcott, którego uderzenie minęło się z bramką Vorma.

78. minuta mogła przynieść Arsenalowi wyrównanie. Przypadkowe podanie pod samą bramkę dostał Lukas Podolski, który znalazł się w stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Reprezentant Niemiec fatalnie jednak spudłował, ale chwilę później arbiter odgwizdał spalonego. Tak czy inaczej, takie sytuacje powinno się wykorzystywać nawet z zamkniętymi oczami.

Co zmarnował 3 minuty wcześniej, wykorzystał w 81. minucie! Lukas Podolski otrzymał podanie od Mikela Artety za plecy, odwrócił się z futbolówką i potężnie huknął z długi róg, nie dając Vormowi szansy na obronę, 1-1!

Dwie minuty później było już 2-1 dla Arsenalu! Gibbs podał do Girouda, a ten w fantastycznym stylu oddał mu futbolówkę, przerzucając ją nad linią obronną Swansea. Kieran Gibbs potężnym strzałem lewą nogą wpakował ją pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Vorma i wyprowadził Arsenal na prowadzenie!

Fatalna pierwsza połowa spotkania przyniosła nam fantastyczną końcówkę! Kanonierzy nie nacieszyli się długo z prowadzenia, gdyż w 87. minucie do wyrównania doprowadził Graham, oddając strzał z najbliższej odległości. 2-2!

Co za finisz! W 89. minucie mogliśmy obejrzeć kolejnego gola w meczu, ale tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do zawodników Arsenalu. Laurent Koscielny mocno strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego uderzenie odbił przed siebie Vorm. Francuz próbował jeszcze poprawić pierwsze uderzenie, tym razem oddając ekwilibrystyczny strzał nożycami. Zabrakło jednak precyzji.

Nim się obejrzeliśmy, a z kontrą wyszli piłkarze Łabędzi. Szybki atak zakończył się strzałem Tiendallego w boczną siatkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zaprezentowały fantastyczny pokaz swoich umiejętności w ostatnich 30 minutach meczu, serwując nam przy tym świetną końcówkę spotkania.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41298 newsów: 110.01.2013, 12:49

I za kogo by gral belhanda? Za santiego, czy wilshera?

Waskitcz komentarzy: 449210.01.2013, 12:46

Jak kogoś brać z MHSC to tego Cabelle czy jak mu tam

PawlakKanonier komentarzy: 21410.01.2013, 12:46

Belhanda to porządny zawodnik myślę że byłby wzmocnieniem dla AFC

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2710.01.2013, 12:44

Arsenalfcfan, ale po co Arsenalowi Belhanda? Tak po prostu, byleby kogoś kupić?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.01.2013, 12:36

Younes Belhanda

Myślę, że jest wart 15 milionów euro i jeżeli ktoś będzie w stanie tyle wyłożyć, to wszystko będzie w porządku - dodał prezydent mistrza Francji.

Prezez MHSC powiedział, że opchnie go.. może przydałoby się go sciągnąć :) Równie dobry jak Taarabt. Nasze stosunki byłby jeszcze lepsze :P być może również pomogłby przy sciągnięciu Yanga Mbiwy.

PawlakKanonier komentarzy: 21410.01.2013, 12:35

Beckham i Henry na stałe mogło by być ciekawie :)

mallen komentarzy: 2123910.01.2013, 12:34

Titiego, Beckhama, Del Piero i Lamparda to średnia wieku i doświadczenie "trochę" podskoczy ;)

pajdi komentarzy: 378010.01.2013, 12:34

IMO Capoue jest dużo lepszy od M'Vili. Świetny w odbiorze piłki, do tego potrafi ją rozegrać czy też rzucić długie podanie, coś w stylu Songa. Miałem przyjemność oglądać kilka meczy w tym sezonie z jego udziałem i na prawdę robi spore wrażenie.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.01.2013, 12:33

Etienne Capoue

Defensywny pomocnik cieszy się od kilku lat zainteresowaniem znanych europejskich klubów, ale dotąd nie doszło do zmiany barw klubowych. Obecnie zawodnikiem mają interesować się Młoty, a oprócz beniaminka Premiership także Arsenal czy Chelsea.

Waskitcz komentarzy: 449210.01.2013, 12:30

Wenger niech bierze Beckhama, jest za darmo, chce sie przeprowadzić do Londynu wiec jestemy w uprzywilejowanej pozycji, a w koncu będzie jakiś charakterny w szatni.

kanonierosll komentarzy: 197910.01.2013, 12:26

kogo Chelsea kupiła ? :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.01.2013, 12:18

Koguty się ciągle Negredo interesują, więc jeśli leci tutaj się dogadać to pewnie z nimi. Chelsea napastnika już kupiło, raczej kolejnego nie będą bo czekają na Falcao w lipcu. Ba ma im na teraz pomóc.

Geble komentarzy: 14810.01.2013, 12:13

Widzę, że historyjka zmyślona przez użytkownika strony Realu zawędrowała już nawet tutaj...

mallen komentarzy: 2123910.01.2013, 12:12

Total cost of:

Swansea City's starting XI tonight: Ł18.3m

Total cost of Chelsea's starting XI tonight: Ł203.5m

mallen komentarzy: 2123910.01.2013, 12:09

@_Dennis_Bergkamp_

Negredo nie ma podobnego stylu gry do Giroud?

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.01.2013, 12:05

Juz znalazlem :P

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.01.2013, 12:01

a gdzie sprawdzasz bezposrednie mecze cardiff z ipswich ??

Karis komentarzy: 30210.01.2013, 12:01

z Sevilli lepszy byłby Navas :P

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.01.2013, 11:59

Sevilla president Jose Maria del Nido is on his way to London to discuss selling Alvaro Negredo to someone

no ale mamy przynajmniej 6 klubow z londynu??:D

paniczAFC komentarzy: 188310.01.2013, 11:46

jak uwazasz ale patrzac na bezposrednie mecze Cardiff u siebie z Ipswich to troche cienko wyglada Cardiff :D ja bym osobiscie postawil na Hull

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.01.2013, 11:21

Coś nieźle oszukiwali w głosowaniu na ZP. IMO Messi bez pomocy i tak by wygrał, ale przewaga nad Ronaldo byłaby minimalna

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.01.2013, 11:12

Kontroluje ktos moze championship?Tzn chodzi mi o to czy ktos oglada regularnie mecze bo chce obstawic Cardiff m.in za wyzsza kwote i zastanawiam sie czy Oni tak dobrze radza sobie u siebie z ogórkami czy wszystkich tak leja :P

pronik komentarzy: 517910.01.2013, 11:03

Tomáš Rosický: "Przysięgam, że głosowałem na Ronaldo, mój głos zaliczyli Messiemu"

Thiago Silva, kapitan Brazylijczyków, przyznał, że głosował na pierwszym miejscu na Cristiano, a FIFA zaliczyła mu pierwszy głos na Messiego, a drugi na Cristiano.

Portugalski selekcjoner Gabonu, Paulo Duarte, chciał głosować na Cristiano, ale FIFA nie wysłała mu papierów, chociaż o nie zabiegał.

Gianluigi Buffon: "Głosowałem na Ronaldo, na liście FIFA okazało się, że oddałem głos na Pirlo"

Swoje zażalenie składa także: Ibrahimović, Dennis Alias, José Pekerman

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.01.2013, 10:55

Arsenal target Luke Shaw signs new 'long-term' contract at Southampton [ESPN, talkSPORT]

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.01.2013, 10:41

@maikelosik- to jest z wczoraj. Theo i jego agenci spotkali się z przedstawicielami klubu i doszli do porozumienia

srv92 komentarzy: 60210.01.2013, 10:40

mi by wystarczył 1 tranfer. Dokładnie jeden. Niech Fabregas wróci gdzie jego miejsce.

mallen komentarzy: 2123910.01.2013, 10:40

Dokładnie wszyscy już trabią, że podpisał. Wczoraj nawet frimpong mówił, że jest dobra wiadomość dla fanów Arsenalu - pewnie mu chodziło o podpis Theo. Czekamy więć na oficjalke mam nadzieję, że z jej ogłoszeniem nie będą czekać do ostatniego dnia okienka i wtedy dadzą fotkę Theo i dopisek: Podpis Theo to jak wielki transfer ;P

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.01.2013, 10:38

goal.com o tym nadaje od 2 dni:)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.01.2013, 10:32

goal.com/en-gb/news/2892/transfer-zone/2013/01/09/3660650/walcott-agrees-new-four-and-a-half-year-arsenal-de

Tutaj poważniejsze źródło niż fejsbuk pisze o przedluzeniu kontraktu

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.01.2013, 10:27

zapomniałem dodać źródło- facebook fanowski Arsenalu, wiem, że to niby nic nie znaczy ale może mają racje

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.01.2013, 10:25

Walcott,Walcott,Walcott,Walcott SIGNED DA THING !!!

Are you happy Gunners ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41210.01.2013, 10:25

A Hiszpańska prasa spekuluje, że po zakończeniu sezonu, barcelona będzie chciał pozbyć się Songa. BUAHAHAHA...!!!

Przy okazji transferów. Jeśli chodzi o Biglię, to my zawsze się nim tylko "interesujemy". Dlatego też bardziej wierzę w pozyskanie McCarthy'ego - no i w dodatku jest on młody i jest Brytyjczykiem.

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.01.2013, 10:23

Aguero w koncu wykuruje sie na mecz w niedziele czy nie??

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.01.2013, 10:19

fifa.com/mm/document/ballond%27or/playeroftheyear%28men%29/01/98/07/84/fboawardmenplayer2012-bycountry.pdf