Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal

Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal 06.01.2013, 15:20, Sebastian Czarnecki 5872 komentarzy

Nikt nie spodziewał się, że po tak nudnej pierwszej połowie spotkania pomiędzy Swansea a Arsenalem przyjdzie nam oglądać w tym meczu aż cztery gole! Ostatnie 30 minut to był prawdziwy popis umiejętności zawodników obu zespołów, którzy uraczyli nas świetnym finiszem po nudnym jak flaki z olejem początku.

Ostatnie pół godziny przyniosło nam wszystko to, czego brakowało w poprzednich częściach meczu. Były strzały i efektowne akcje, a i nie zabrakło również pięknych goli. Mecz zakończył się remisem 2-2, który na pewno nie uszczęśliwił zawodników obu zespołów, gdyż przez to będą musieli rozegrać dodatkowe spotkanie, tym razem na Emirates Stadium, które zadecyduje o awansie do 4. rundy Pucharu Anglii. Jeżeli rewanż na stadionie Arsenalu ma być tak samo nieoczekiwany jak dzisiejsza potyczka - nie mamy nic przeciwko.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Ramsey (73. Podolski), Cazorla, Walcott - Giroud

Swansea: Vorm - Tiendalli, Chico, Bartley, Davis - Ki, Britton (69. Augustien) - Dyer, De Guzman (57. Michu), Routledge (57. Hernandez) - Graham

Spotkanie rozpoczęło się nudno i monotonnie. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, a żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej sytuacji strzeleckiej. Najbliżej tego czynu byli zawodnicy Łabędzi, którzy w pewnym momencie wyprowadzili piękny atak pozycyjny, który zakończył się słusznie odgwizdanym ofsajdem.

W 13. minucie bliski strzelenia gola był Danny Graham, który otrzymał kapitalne kilkudziesięciometrowe podanie od byłego Kanoniera - Kyle'a Bartleya. Anglik huknął z pierwszej piłki w światło bramki, ale potężne uderzenie sparował dobrze ustawiony Wojciech Szczęsny.

Kolejne minuty były bardzo usypiające. Kanonierzy starali się w jakimś stopniu kontrolować grę, ale ich próby opierały się wyłącznie na wzajemnej wymianie podań... i w sumie na niczym więcej. Wyglądało to tak, jakby londyńczykom wyrwano z kontrolera przycisk do oddawania strzałów, w czego rezultacie spotkanie było nudne jak flaki z olejem.

Dopiero w 36. minucie zaczęło dziać się coś, co mogło wyrwać kibiców ze snu, w który na pewno większość z nich zapadła. Po rzucie wolnym - poprzedzonym faulem i żółtą kartką Ramseya - De Guzman dobrze dośrodkował na głowę Kyle'a Bartleya, który był o włos od pokonania Wojciecha Szczęsnego. Polskiego golkipera uratowała poprzeczka.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle coś takowego miało miejsce w pierwszych 45 minutach.

5. minuta drugiej połowy zwiastowała nagły wzrost atrakcyjności meczu, gdyż Kanonierzy przeprowadzili groźną kontrę, która mogła zakończyć się bramką. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który odegrał do lepiej ustawionego Girouda. Francuski napastnik z dobrej pozycji strzelił jednak prosto w dobrze ustawionego Vorma.

W 57. minucie Michael Laudrup przeprowadził kluczową dla wyniku zmianę, wprowadzając na murawę Michu i Hernandeza w miejsca Routledge'a i De Guzmana.

I minutę później Michu strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie przeciwko Arsenalowi, stając się przy tym prawdziwym katem Kanonierów! Hiszpan świetnie ograł Mertesackera i samemu wykreował sobie sytuację, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i w dziecinny sposób umieścił piłkę pod jego ramieniem. 1-0 dla Swansea!

Kanonierzy spróbowali wziąć się w garść po straconej bramce, ale ich próby były niedokładne. Najpierw Giroud nie potrafił zrobić użytku po dobrej centrze Ramseya, a chwilę później fatalnie z dystansu uderzał Jack Wilshere.

Arsene Wenger postanowił zmienić coś w grze Arsenalu dopiero w 73. minucie, kiedy to desygnował do gry Lukasa Podolskiego kosztem Aarona Ramseya.

W 75. minucie świetną sytuację strzelecką zmarnował Theo Walcott, którego uderzenie minęło się z bramką Vorma.

78. minuta mogła przynieść Arsenalowi wyrównanie. Przypadkowe podanie pod samą bramkę dostał Lukas Podolski, który znalazł się w stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Reprezentant Niemiec fatalnie jednak spudłował, ale chwilę później arbiter odgwizdał spalonego. Tak czy inaczej, takie sytuacje powinno się wykorzystywać nawet z zamkniętymi oczami.

Co zmarnował 3 minuty wcześniej, wykorzystał w 81. minucie! Lukas Podolski otrzymał podanie od Mikela Artety za plecy, odwrócił się z futbolówką i potężnie huknął z długi róg, nie dając Vormowi szansy na obronę, 1-1!

Dwie minuty później było już 2-1 dla Arsenalu! Gibbs podał do Girouda, a ten w fantastycznym stylu oddał mu futbolówkę, przerzucając ją nad linią obronną Swansea. Kieran Gibbs potężnym strzałem lewą nogą wpakował ją pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Vorma i wyprowadził Arsenal na prowadzenie!

Fatalna pierwsza połowa spotkania przyniosła nam fantastyczną końcówkę! Kanonierzy nie nacieszyli się długo z prowadzenia, gdyż w 87. minucie do wyrównania doprowadził Graham, oddając strzał z najbliższej odległości. 2-2!

Co za finisz! W 89. minucie mogliśmy obejrzeć kolejnego gola w meczu, ale tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do zawodników Arsenalu. Laurent Koscielny mocno strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego uderzenie odbił przed siebie Vorm. Francuz próbował jeszcze poprawić pierwsze uderzenie, tym razem oddając ekwilibrystyczny strzał nożycami. Zabrakło jednak precyzji.

Nim się obejrzeliśmy, a z kontrą wyszli piłkarze Łabędzi. Szybki atak zakończył się strzałem Tiendallego w boczną siatkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zaprezentowały fantastyczny pokaz swoich umiejętności w ostatnich 30 minutach meczu, serwując nam przy tym świetną końcówkę spotkania.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
PawlakKanonier komentarzy: 21410.01.2013, 09:37

Słyszeliście o tym że Pep na gali ponoć nie podał ręki CR7 :)

mallen komentarzy: 2123910.01.2013, 09:35

Też mam nadzieję, że zdobędziemy 3 pkt. ale liczę też na dobry występ QPR, Swansea, Stoke i Liverpool'u.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.01.2013, 09:32

chelsea jeszcze spokojnie może powalczyć o awans. spokojnie nie skreślajmy ich

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.01.2013, 09:32

hehe komentarz ze strony cheksea "szczerze mówiąc to nie ma co liczyc na rewanz. To co wyczyniaja Luiz i Torres to dno dna. Niestety,ale znizylismy sie do poziomu arsenalu,czy obojetnie jaka druzyna do nas przyjezdza to spokojnie gra o 3pkt."

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.01.2013, 09:31

ja to mam nadzieję, że dobre transfery + zwycięstwa w trudnych meczach - tak skończy się styczeń :)

PawlakKanonier komentarzy: 21410.01.2013, 09:27

Marzę ze w niedzielę o 19 będziemy w świetnym humorze

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.01.2013, 09:23

City faktycznie osłabione, ale nie zapominajmy, że to nadal świetna drużyna, która ma mocny i szeroki skład.
Hart-Pablo-Kompany-Nastasic-Clichy-Barry-Silva-Milner-Sinclar/Mario-Tevez-Dzeko-

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.01.2013, 09:21

Tyle razy Wenger mówił, że Belhanda to świetny gracz, a teraz kiedy jest dostępny za przyzwoitą kasę to jakoś się do niego nie pali. A to naprawdę świetny gracz !!

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.01.2013, 09:20

Man City will be without Na$ri, Yaya Toure, Kolo Toure, Kolarov, Rodwell, Richards against Arsenal

mallen komentarzy: 2123910.01.2013, 09:17

"After a series of successful talks, Theo has finally put pen to paper on a new four-and-a-half-year deal worth Ł90k a week. Arsenal held official talks with him and his representatives over the last 2 weeks and were able to meet all of his demands. The deal should be announced before the City game. Now, one or two players may be loaned out/sold, and then, Wenger will focus on new signings."

[Goal.com and Transfer News Central]

mallen komentarzy: 2123910.01.2013, 09:04

Widzę, że na Michu nie ma mocnych - co za koleś :)

Yakub97 komentarzy: 574610.01.2013, 07:27

Oglądalismy mecz finałowy LM Arsenal-Borussia w snach :D

batofator komentarzy: 237610.01.2013, 02:12

Ja też jestem. Ogląda ktoś mecz chicago-milwaukee?

Yakub97 komentarzy: 574610.01.2013, 00:19

Dobra czas iść nara wszystkim i powodzenia oraz zwycięstw.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 110.01.2013, 00:13

puszcze te kupony chyba dopiero w piatek bo kij wie czy jakies kontuzji w zelaznych meczach nie bedzie

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 110.01.2013, 00:12

mam jakieś 0.27 % szans na trafienie tych 40 tysięcy ;p ale to tylko statystyka

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 110.01.2013, 00:09

pomyłka, jest 59049 kombinacji x 5 zł to 295245 zł ;d

Yakub97 komentarzy: 574610.01.2013, 00:08

kiedys chcialem oszukac system i zrobic wszystkie kombinazje w duzego lotka :O

Na pewno wygram 40tys i bylbym na stronie z najlepszymi kuponami tygodnia lecz na co tracic 60tys :))

Yakub97 komentarzy: 574610.01.2013, 00:06

Obstawilbym sobie prostym ta twoja zelazna trojke czyli fulham Everton i manu i do tego rzucic arsenal obie strzela i WBA :)

czarny7777777 komentarzy: 251610.01.2013, 00:06

youtube.com/watch?v=JpstJ_JaE50

Yakub97, tyle że grając tym systemem jest większa szansa trafienia ;p

Yakub97 komentarzy: 574610.01.2013, 00:05

Jak wyliczylismy by wszystkie mozliwosci obstawic trzeba wydac niecale 100tys wiec fortuna wie co robi :D

Klama komentarzy: 3971 newsów: 210.01.2013, 00:00

Jeśli ta teoria się sprawdzi to mi to rozpiszesz i tak zgarnę tyle hajsu.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 110.01.2013, 00:00

yakub, najmniejszy bonus to 2 tyś, ale i tak w PL są zazwyczaj wyższe. Czuje się jakbym planował skok na bank ;d

Yakub97 komentarzy: 574609.01.2013, 23:59

Marzag ale i latwiejsza kolejka tym mniejszy bonus np na LM 3 tys tylko chyba jest :(

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.01.2013, 23:55

Karis, w przypadku Stoke tak to działa. Już nie pierwszy sezon dają na sobie zarobić, gdy grają na Britannia z faworytami :> Zarówno piłkarze Stoke jak kibice - jaskiniowce :P spinają się na topowych rywali. Ich wyniki są ciężkie do przewidzenia, a to Begoviciowi wyjdzie mecz życia, a to wyjdą im SFG... Już mają wyrobioną markę, Wenger bodajże po remisie 0:0 powiedział, że na ich stadionie to nie jest zły wynik dla nas.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 109.01.2013, 23:55

To się wydaje tak proste że oczekuje że mnie ta kolejka ściągnie na ziemię ;d ale będę próbował dalej bo w końcu się może udać ;d

Karis komentarzy: 30209.01.2013, 23:54

ok panowie ja spadam ... Dobranoc wszystkim ;)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 109.01.2013, 23:54

Klama, same kursy na 1 kuponie to kilka tysięcy, dochodzi do tego bonus 13 tysięcy złoty za trafienie wszystkich wyników bez podpórek ;p

Karis komentarzy: 30209.01.2013, 23:53